Затверджено наказом № ___ від ________________
П О Л О Ж Е Н Н Я № ___
про роботу уповноважених трудового колективу з охорони праці.
1. Загальні положення.
1.1 Уповноважений трудового колективу з охорони праці вибираеться простою більшістю голосів на зборах колективу відкритим голосуванням.
1.2. Уповноваженим з питань охорони праці не може бути обраний працівник,який згідно з посадовими обов,язками відповідае за організацію безпечних та нешкідливих умов праці.
1.3. Уповноважений з питань охорони праці в місячний термін після обрання за рахунок власника проходить навчання з питань охорони праці відповідно до програми,розробленої службою охорони праці.
1.4. Уповноважений з питань охорони праці виконує свої обов,язки
в процесі виробництва безпосередньо в колективі підприемства .
1.5. У разі залучення до перевірок стану безпеки праці посадовими особами місцевої державної виконавчої влади,державного нагляду та громадського контролю за охороною праці,уповноважений звільняеться від основної роботи із збереженням за ним середнього заробітку.
1.6. Власник за свій рахунок забезпечуе уповноваженого з питань охорони праці правилами,інструкціями,іншими нормативними актами з охорони праці.
1.7.Уповноважений з охорони праці при виконанні своїх функцій взаемодіе з службою охорони праці,посадовими особами органів державного нагляду за охороною праці.
1.8.Уповноважений з охорони праці не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу на зборах трудового колективу,яким він вибирався.
2. Функціональні обов,язки уповноважених з охорони праці.
2.1. Уповноважені з питань охорони праці з метою створення безпечних умов праці,оперативного усунення виявлених недоліків здійснюють контроль за :
2.1.1. відповідністю законодавству про охорону праці :
- умов праці на робочих місцях,безпеки технологічних процесів,машин,механізмів,устаткування та інших засобів виробництва,стану засобів колективного та індивідуального захисту
- діючого режиму праці та відпочинку
-забезпечення спецодягом,іншими засобами захисту
-пільг та компенсацій що надаються працівникам за роботу з важкими та шкідливими умовами праці.
- відшкодування власником шкоди працівникам у разі ушкодження їх здоров,я або заподіяння моральної шкоди.
-проведення навчання інструктажів та перевірки знань працівників з охорони праці.
2.1.2 забезпечення працівників інструкціями,положеннями з охорони праці,що діють в межах підприємства та додержаннями працівниками в процесі роботи вимог цих нормативних актів.
2.1.3. своєчасним та правильним розслідуванням,документальним оформленням та обліком нещасних випадків.
2.1.4. виконанням наказів,розпоряджень,заходів з охорони праці,в тому числі заходів по усуненню причин нещасних випадків.
2.2. Уповноважений з питань охорони праці негайно повідомляе керівника робіт про будь який нещасний випадок та надае мадичну допомогу потерпілому.
2.3. Уповноважений з питань охорони праці бере участь у :
2.3.1 розробленні розділу „охорона праці” комплексних заходів по досягненню встановлених нормативів,усунення причин,що призводять до нещасних випадків та професійних захворювань.
2.3.2.розслідуванні професійних захворювань
2.3.3. вирішенні питання по зниженню одноразової допомоги потерпілому від нещасного випадку у разі невиконання працівником вимог нормативних актів про охорону праці.
2.3.4 розгляді факту наявності виробничої ситуації,небезпечної для життя,у випадку відмови працівника виконувати доручену йому роботу з цих причин
2.3.5. підготовці та проведенні громадських оглядів,конкурсів,рейдів з охорони праці
.. Права уповноважених з охорони праці.
3.1. Уповноважені з питань охорони праці мають право :
3.1.1безперешкодно перевіряти стан безпеки і гігієни праці,додержанням працівниками нормативних актів про охорону праці.
3.1.2 вносити в спеціально заведену для нього книгу обов,язкові для розгляду власником пропозиції щодо усунення виявлених порушень нормативних актів про охорону праці.
3.1.3.вимагати від керівника робіт припинення роботи на робочому місці в разі створення загрози працюючому.
3.1.4. вносити пропозиції про притягнення до відповідальності працівників, що порушують вимоги охорони праці.
3.1.5 брати участь у перевірках стану безпеки і умов праці.
3.1.6. бути обраним до складу комісії з охорони праці підприємства.
4. Гарантії прав та діяльності уповноважених з питань охорони праці.
4.1. Особи,що створюють перешкоди в діяльності уповноважених з питань охорони праці,несуть відповідальність в установленому порядку.