ПОРЯДОК
планування робіт з охорони праці на підприємстві.
1, Планування робіт з охорони праці здійснюється у таких напрямках:
а) розробка поточних річних планів і заходів з охорони праці;
б) розробка оперативних і квартальних, місячних планів робіт для керівників структурних підрозділів.
1.2. Перспективний план підприємства передбачає приведення стану умов праці на робочих місцях у відповідність з нормативними актами про охорону праці за рахунок реконструкції, капітального ремонту, заміни обладнання, скорочення численності працюючих, зайнятих на роботах з шкідливими та небезпечними умовами праці, будівництвом і розширенням санітарно-побутових приміщень.
Перспективний план узгоджується з державним наглядом за охороною праці.
Необхідність складання перспективного плану та термін, на який він складається, визначає керівник підприємства за узгодженням з профспілкою, а при її відсутності з представницьким органом трудового колективу.
1.3. Поточний річний план складається на протязі другого півріччя року, що передує року, на який він складається. Проект плану виноситься на розгляд трудового колективу.
Після погодження з профкомом (чи представницьким органом трудового колективу) план затверджує керівник підприємства.
1.4. Оперативний план готує керівник служби охорони праці, затверджується керівником підприємства для виконання.
Оперативний (квартальний, місячний) план складається на підставі поточного річного плану, колективного договору, приписів служб державного нагляду, відомчого контролю, служби охорони праці підприємства, матеріалів розслідування нещасних випадків та перевірок, що проводились комісіями адміністративно-громадського контролю, профспілки та уповноваженого трудового колективу.
Організаційно-методичну роботу щодо складання
перспективного, поточного річного та оперативного планів здійснює
служба охорони праці підприємства.
1.5. Фінансування заходів передбачених планом підприємства щодо доведення безпеки праці до нормативних вимог, підвищення існуючого рівня охорони праці здійснюється за рахунок фонду охорони праці підприємства.
2. Нормативні посилання,
1. Закон України "Про охорону праці" Розділ III. Організація охорони праці на виробництві. Ст, 17. Управління охороною праці на підприємстві та обов'язки власника.
2. Типове Положення СУОП (ДНОП 0.004... 97 від 27.01.97 р.№01.1-01/203 Держнаглядохоронпраці).