ЗАТВЕРДЖУЮ ________________________________ (посада керівника (власника) ________________________________ (підпис) (прізвище, ініціали) "__” __________ 200_ р.
ІНСТРУКЦІЯ про заходи пожежної безпеки для магазину
1. Галузь застосування
Ця Інструкція поширюється на територію та всі приміщення магазину, встановлює вимоги пожежної безпеки, порядок дій у разі виникнення пожежі в магазині і є обов'язковою щодо вивчення та виконання відповідальною особою за пожежну безпеку та усіма працівниками і обслуговуючим персоналом магазину.
2. Вимоги пожежної безпеки Усі працівники магазину під час прийняття на роботу і в процесі праці не рідше одного разу на рік повинні проходити протипожежний інструктаж та перевірку знань з питань пожежної безпеки. Товари, які мають підвищену пожежну небезпеку (сірники, парфуми, фарби, розчинники, одеколони, аерозольні упакування тощо), необхідно зберігати окремо від інших товарів у спеціально пристосованих приміщеннях. У робочий час завантаження товарів та вивантаження тари має здійснюватися шляхами, не пов'язаними з евакуаційними виходами для покупців з торговельних залів. Ширина проходів між прилавками й обладнанням за прилавком має бути не менше 0.9 м. Забороняється: - В приміщеннях магазину курити й застосовувати відкритий вогонь; - зберігати горючі матеріали, упакування тощо в торговельних залах та на шляхах евакуації (їх потрібно видаляти щодня в міру накопичення); - складувати горючу тару ззовні впритул до стін та вікон; - зберігати горючі товари або негорючі товари в горючому упакуванні в приміщеннях, які не мають віконних отворів або спеціальних засобів димовидалення; - торгувати пожежонебезпечними товарами побутової хімії, лаками, фарбами, розчинниками та іншими легкозаймистими та горючими рідинами, розфасованими у скляну тару місткістю більше одного літра кожна, а також пожежонебезпечними товарами без попереджувальних написів на зразок "Вогненебезпечно", "Берегти від вогню" тощо; - проводити вогневі роботи під час перебування людей у торгових приміщеннях і залах; - користуватися у торгових і складських приміщеннях та приміщеннях для підготовки товарів до продажу побутовими електронагрівальними приладами - прасувати одяг електропрасками безпосередньо в торгових залах та на складах.
3. Обов'язки та дії працівників магазину в разі пожежі У разі виявлення ознак пожежі працівник повинен: - негайно повідомити про це пожежну охорону (номер телефону для виклику пожежної охорони 01), вказати при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також своє прізвище; - повідомити про пожежу своєму керівникові; - вжити заходів з евакуації людей, гасіння пожежі з використанням наявних вогнегасників та інших засобів пожежегасіння. - організувати зустріч підрозділів Державної пожежної охорони, надати їм допомогу в локалізації та ліквідації пожежі. Після прибуття на пожежу пожежних підрозділів необхідно забезпечити їм безперешкодний доступ до місця виникнення пожежі. РОЗРОБЛЕНО УЗГОДЖЕНО ____________________________ ____________________________ (посада розробника) (посада особи, що узгодила інструкцію) ____________________________ ____________________________ (підпис, прізвище, ініціали) (підпис, прізвище, ініціали)
"__”__________ 20 __ р. "__” __________ 20 __ р
|