Інструкція про заходи пожежної безпеки на
слюсарній дільниці
Перед початком роботи перевірте: 1. Справність обладнання, відсутність течі мастильно-охолоджуючих рідин, усунути причини та можливі джерела загоряння. 2. Наявність на місці роботи та справність засобів пожежогасіння (вогнегасників), укомплектованість пожежних кранів рукавами і стволами.
На ділянці забороняється: 1. Виробництво газозварювальних робіт та робіт із застосуванням легкозаймистих і горючих рідин без письмового дозволу адміністрації. 2. Паління в непристосованих для цих цілей місцях і розкидання недопалків і обгорілих сірників. У місці куріння повинен бути вивішений спеціальний знак «Місце для паління». 3. Промивання і чищення обладнання та деталей гасом, бензином та іншими легкозаймистими та горючими рідинами. 4. Зберігання промаслених ганчірок, обтиральних матеріалів на робочих місцях поза металевих ящиків з кришками, а також протоки ЛЗР, ГР, масел, мастильно-охолоджуючих і т.п. рідин. 5. Загородження підступів до засобів пожежогасіння. 6. Застосування електропобутових нагрівальних приладів для невиробничих цілей. 7. Застосування в електрощитах саморобних, кустарного виготовлення запобіжників, експлуатація несправного електрообладнання та електропроводки, а також виконаних з порушенням вимог «Правил улаштування електроустановок». Після закінчення роботи особа, відповідальна за протипожежний стан, зобов'язана провести ретельний протипожежний огляд закріплених приміщень, усунути наявні порушення і знеструмити електромережу, про що зробити відмітку в спеціальному журналі.
У разі виникнення пожежі необхідно: - Негайно повідомити в пожежну охорону за телефоном «101» із зазначенням адреси об'єкта, місця виникнення пожежі, телефону та прізвища повідомив; - Організувати зустріч пожежних підрозділів, приступити до гасіння пожежі підручними засобами пожежогасіння (вогнегасниками, внутрішніми пожежними кранами тощо), повідомити про пожежу керівництву заводу.
|