Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 30.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.144.116.96· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Пожежна безпека » Інструкції з пожежної безпеки

Інструкція про заходи пожежної безпеки в приміщеннях хімічних лабораторій
[ ] 03.03.2012, 17:53


Інструкція про заходи пожежної безпеки в приміщеннях хімічних лабораторій

1. Галузь застосування

Ця Інструкція поширюється на всі приміщення хімічних лабораторій, встановлює вимоги пожежної безпеки, порядок дій у разі виникнення пожежі в приміщеннях хімічних лабораторій та є обов'язковою для вивчення і виконання відповідальним за пожежну безпеку, всіма особами, які перебувають у приміщеннях лабораторій, а також працівниками та обслугою.

2. Вимоги пожежної безпеки

2.1. Відповідно до „Інструкції з визначення категорій і класифікації зон з вибухопожежної і пожежної небезпеки приміщень і будівель, приміщення хімічних лабораторій за пожежною небезпекою належать до категорії В, класу зони - П-І.
2.2. Припливно-витяжна вентиляція в усіх приміщеннях лабораторії вмикається за 5 хвилин до початку робочого дня і вимикається після закінчення роботи.
2.3. Відповідальний за правильну експлуатацію вентиляційних систем зобов'язаний систематично (за графіком) перевіряти ефективність їхнього функціонування. Роботи з високотоксичними та радіоактивними  речовинами можуть приводитися лише за умови вентиляції, що працює.
2.4. Користуватися витяжними шафами з розбитим склом або несправною вентиляцією, а також шафами в яких є речовини, матеріали та устаткування, що не мають стосунку до виконуваних операцій, забороняється.
2.5. Витяжні шафи, в яких проводяться такі роботи, повинні мати верхні та нижні відсмоктувачі, а також бортики, що запобігають стіканню рідини на підлогу.
2.6.  Установлення й перестановка витяжних шаф не можуть проводитися без дозволу   адміністрації. Не допускається, щоб витяжна шафа встановлювалася безпосередньо біля дверей.
2.7. Робочі столи та витяжні шафи, призначені для роботи з відкритим вогнем і пожежовибухонебезпечними речовинами,  мають  бути  всуціль  покриті  негорючим матеріалом, а у разі роботи з кислотами та лугами - антикорозійним матеріалом, і мати бортики.
2.8. Легкозаймисті і горючі рідини (ЛЗР і ГР) належить зберігати в лабораторіях чітко за асортиментом у металевих ящиках і шафах. Кожну речовину слід приймати в кількості, не більшій за змінну потребу. Не допускається спільне зберігання речовин, хімічна взаємодія яких може призвести до пожежі або вибуху. Порядок спільного зберігання речовин    і матеріалів визначають згідно з вимогами додатка 5 НАПБ В.01.034   - 2005/111 Правил пожежної безпеки   в компаніях, на підприємствах та в організаціях енергетичної галузі України.
2.9.  Відпрацьовані ЛЗР і ГР слід збирати у спеціальну герметичну тару, яка наприкінці роботи видаляється з приміщення для регенерації або утилізації.
2.10. Посудини, в яких проводилися роботи з ЛЗР і ГР, після завершення досліджень мають негайно промиватися пожежонебезпечними речовинами.
2.11. При нагріванні ЛЗР об'ємом більше 0,5 л. необхідно ставити під прилад кювету такої самої ємності.
2.12. Для запобігання розливанню рідин і в разі аварії забороняється виливати ЛЗР і ГР у каналізацію.
2.13. У випадку розлиття ЛЗР це місце необхідно негайно засипати піском. Забруднений пісок збирають лопатою або совком. Застосування сталевих лопат або совків забороняється.
2.14. Забороняється працювати з лужними металами в приміщеннях із високою вологістю та допускати їх контакт з водою, хлоровмісними органічними сполуками й твердим діоксаном вуглецю.
2.15. Для запобігання накопиченню зарядів статичної електрики на обладнанні, а також на людях мають передбачатися такі заходи захисту:
-  відведення зарядів статичної електрики шляхом заземлення металевих частин апаратів,  установок,  обладнання,  комунікацій  і  ємностей,  на яких вони  можуть накопичуватися. Заземлювальні пристрої мають відповідати вимогам ПУЕ та ПБЕ;
-  загальне місцеве зволоження повітря до 70 % відносної вологості та вище в небезпечних місцях приміщень або зволоження поверхні електролізуючого матеріалу;
-  заповнення апаратів, ємностей, закритих транспортних пристроїв та іншого обладнання інертним газом, переважно азотом;
-  улаштування підлоги з підвищеною електропровідністю та електропровідних заземлених зон для зняття зарядів статичної електрики, що накопичується на людях;
-  застосування лійок зі струмопровідного матеріалу і заземлювання їх під час розливання рідин-діалектриків у скляні та інші посудини з ізольованих матеріалів;
-  заземлювання мідним дротом або пластиною гумових шлангів із металевими наконечниками, призначених для наливання ЛЗР і ГР у бочки, баки, цистерни, бутлі та інші ємності. Наконечники шлангів мають бути виготовлені з кольорового металу, що не утворює іскор.
2.16. У разі появи в приміщенні запаху газу слід:
- негайно припинити користування газовими пальниками та приладами;
- не запалювати вогню;
- не вмикати електроприладів;
- не користуватись електродзвінками;
- перевірити, чи закриті всі крани в газових пальниках і газових приладах;
- негайно повідомити відповідального за газове господарство, провітрити приміщення.
2.17. Забороняється застосовувати вогонь для виявлення витікання газу з газопроводів і приладів, а також користуватись несправними газовими пальниками та приладами, газопроводами та арматурою.
2.18. Евакуаційні шляхи та виходи завжди утримувати вільними, нічим не захаращеними.
2.19. Відповідальна особа наприкінці робочого дня зобов'язана особисто пересвідчитись у пожежобезпечності приміщень хімічної лабораторії, вимкнути всі струмоприймачі та замкнути вхідні двері на замок Зробити відповідний запис у „ Журналі огляду складів, лабораторій та інших приміщень перед їх закриттям після роботи".
Відповідальний за пожежну безпеку приміщення лабораторії:
(прізвище, ініціали)

3. Обов'язки та дії працівників у разі виникнення пожежі:

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожен працівник зобов'язаний:
- негайно повідомити про це оперативно-рятувальну службу за номером 101 вказати при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі наявність людей а також своє прізвище;
- повідомити про пожежу адміністрацію та чергового диспетчера;
- організувати евакуацію людей і матеріальних цінностей;
- вимкнути (за необхідності) струмоприймачі та вентиляцію;
- розпочати гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння;
- організувати зустріч підрозділів оперативно-рятувальної служби та надати їм допомогу під час гасіння пожежі;
- попередити  керівника  гасіння  пожежі  про  наявність  вибухонебезпечних, отруйних та хімічно активних речовин.





Категорія: Інструкції з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda | Теги: Хімічні лабораторії
Переглядів: 8918 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.