Інструкція про заходи пожежної безпеки в
столярних майстернях З метою недопущення пожеж в столярних майстернях кожен робітник і службовець повинен знати і строго дотримувати основних вимог правил пожежної безпеки, викладених в цій інструкції. Перед початком роботи необхідно перевірити наявність на місці засобів пожежогасіння (вогнегасників, ящиків з піском, інвентарю тощо), укомплектованість внутрішніх пожежних кранів рукавами і стволами, переконатися у справності систем вентиляції, електрообладнання, усунути причини та можливі джерела загоряння.
У столярних майстернях ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
1. Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання з пожежно-технічного мінімуму і не здали залік; 2. Розміщення столярних верстатів та обладнання на ділянках, що не відповідають нормам і правилам пожежної безпеки; 3. Куріння, користування відкритим вогнем, а також проведення газоелектрозварювальних робіт без письмового дозволу адміністрації; 4. Захаращення проходів, виходів, а також підступів до засобів зв'язку (телефону) та пожежогасіння (пожежних кранів, вогнегасників тощо); 5. Захаращення території і приміщень виробничими відходами, стружкою і пилом, які повинні вилучатися з приміщення в кінці кожної зміни в спеціально відведені місця; 6. Допускати скупчення пилу і відходів на технологічному обладнанні, приладах опалення та електрообладнання; 7. Використання рубильників в якості пускових пристроїв без застосування кнопкових пускачів; 8. Перевантаження приміщень заготовками і готовими виробами і зберігання їх поза стелажами. Ширина проходу між стелажами повинна бути не менше одного метра; 9. Використання деревообробних верстатів без обладнаних місцевих відсмоктувачів і при непрацюючих системах вентиляції і пневмотранспорту; 10. Утримання пилоуловлювальних камер і циклонів відкритими; 11. Експлуатація обладнання при підвищенні його температури і підшипників вище 45-50 град.; 12. Застосування для розігріву клею електричних плит з відкритими спіралями, експлуатація несправного і незаземленого електрообладнання, а також виконаного з порушенням "Правил влаштування електроустановок"; 13. Зберігання легкозаймистих і горючих рідин в майстерні, а також промивання і чищення ними устаткування і деталей; 14. Установка безпосередньо в майстерні гардеробних шаф, зберігання спецодягу; 15. Зберігання промаслених ганчірок, обтиральних матеріалів, дрантя на робочих місцях поза металевих ящиків з кришками; 16. Сушка одягу, горючих матеріалів т.п. на опалювальних приладах, виробничому обладнанні.
При виявленні порушень вимог цієї інструкції кожен працівник майстерні зобов'язаний вжити заходів до їх усунення, про що повідомити керівництву. Після закінчення роботи особа, відповідальна за протипожежний стан, зобов'язана провести ретельний протипожежний огляд майстерні, усунути наявні порушення, повністю знеструмити електромережу загальним рубильником (вимикачем).
При виникненні пожежі НЕОБХІДНО:
- Негайно повідомити в пожежну охорону за телефоном "101" із зазначенням точного місця виникнення, свого прізвища і номера телефону, з якого передається повідомлення; - Приступити до гасіння пожежі наявними засобами (вогнегасниками, внутрішніми пожежними кранами тощо) та організувати зустріч пожежних підрозділів.
|