Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 20.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.118.120.204· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці для чергового біля ескалатора
[ ] 02.11.2014, 10:00

ІНСТРУКЦІЯ
З ОХОРОНИ ПРАЦІ №
для чергового біля ескалатора

1. Загальні положення
1.1. Інструкція з охорони праці чергового біля ескалатора (далі— Інструкція) є інструкцією за професією (код 9152 за Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій») та встановлює вимоги безпеки під час проведення робіт, пов'язаних з експлуатацією поверхових ескалаторів (магазин, аеро-, залізничні вокзали, інші громадські будівлі) і тунельних ескалаторів (метрополітен).
1.2. Інструкцію розроблено на основі Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 № 9, Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, та з урахуванням вимог Правил будови и безпечної експлуатації ескалаторів, затверджених Державним Комітетом з нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості та гірничого нагляду при Раді Міністрів СРСР від 27.12.1977;
Правил технічної експлуатації метрополітенів України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 04.11.2003 № 854 (у редакції наказу Міністерства інфраструктури України від 12.11.2014 № 578); підрозділу 146 розділу 2 «Робітники» Випуску 1 «Професії, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці України від 29.12.2004 № 336; пункту 151 таблиці розділу II Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 16.04.2009 № 62 (п. 135 таблиці розділу II Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам метрополітенів, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 28.12.2009 № 214).
1.3. Робота чергового біля ескалатора (далі — черговий) не відноситься до робіт з підвищеною небезпекою.
1.4. Основні небезпечні та шкідливі виробничі чинники, що діють на чергового:
• дія частин обладнання ескалатора, що рухаються та обертаються;
• електричний струм;
• протиправні дм сторонніх осіб;
• протяги;
• монотонність праці.
1.5. До виконання обов'язків чергового може залучатися особа віком не молодше 18 років, яка пройшла медичний огляд для визначення відповідності стану її здоров'я виконуваній роботі (наприклад, психічних протипоказань).
1.6. Під час влаштування на роботу черговий проходить вступний інструктаж з питань охорони праці.
1.7. За цією інструкцією черговий інструктується перед початком роботи (первинний інструктаж), а потім через кожні 6 місяців (у метрополітені — 3 місяці) — повторний інструктаж.
Результати інструктажу заносять до Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці (на робочому місці). У журналі після проходження інструктажу має бути розпис того, хто інструктує, та чергового.
1.8. Черговий метрополітену проходить навчання та щорічну перевірку знань з питань охорони праці. Черговий має знати Правила перевезення пасажирів на ескалаторі, питання будови та принципів роботи ескалаторів, вимог пожежної безпеки, електробезпеки, надання домедичної допомоги та порядку дій в аварійних ситуаціях.
1.9. Черговий може допускатися до роботи без стажування (дублювання) на робочому місці.
1.10. Роботодавець має застрахувати чергового, у тому числі від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання. У разі ушкодження здоров'я черговий має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.
1.11. Чергового поверхового ескалатора забезпечують спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту, перелік та строки носіння яких має бути встановлено трудовим (колективним) договором, а саме: костюм (наприклад, формений одяг), берет, туфлі — строк носіння 24 місяці; рукавички — до зносу. Спецодяг та спецвзуття мають бути відповідного розміру.
Коментар. У чергового біля ескалатора метрополітену строк носіння костюма, берета, туфель (черевик) становить 12 місяців.
1.12. Під час експлуатації ескалатора черговий повинен перебувати у приміщенні, передбаченому для спостереження за роботою ескалатора та його керування. Приміщення має бути забезпечене первинними засобами пожежогасіння з вогнегасником.
1.13. Черговий повинен:
• виконувати Правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства, дотримуватись графіку роботи, не перебувати на робочому місці у нетверезому стані, стані наркотичного та токсичного сп'яніння;
• виконувати лише ту роботу, яка доручена керівником робіт та за якою отримав інструктаж, дотримуватися встановленого режиму роботи ескалатора;
• не займатися сторонніми справами, не відволікати увагу інших;
• не вмикати та не зупиняти (окрім аварійних випадків) обладнання ескалатора, робота на якому не передбачена;
• дбайливо ставитись до виробничого майна;
• ходити встановленими для переміщення людей місцями, за необхідності користуватися переносними засобами освітлення; бути обережним і уважним під час пересування.
1.14. Допуск чергового до робіт в інших випадках здійснюється після проведення інструктажу за відповідною інструкцією з охорони праці. Наприклад, у разі залучення до ручного перенесення вантажів черговий проходить інструктаж за інструкцією з охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт вручну. Під час ручного перенесення вантажів не можна перевищувати вагові норми.
1.15. Функціональні обов'язки чергового не передбачають виконання робіт з технічного обслуговування обладнання ескалатора та робіт на висоті. До виконання робіт з технічного обслуговування ескалатора допускається особа за професією машиніст ескалатора або працівники спеціалізованих дільниць.
1.16. Черговий несе відповідність за порушення вимог, викладених у інструкції, згідно з Правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Отримати від керівника завдання на виконання робіт.
2.2. Привести в порядок робочий одяг: застебнути вилоги рукавів, заправити одяг, прибрати волосся під берет. Не тримати в кишенях гострих предметів.
2.3. Перевірити освітленість робочої зони, за необхідності увімкнути освітлення приміщення. Переконатися у тому, що робоче місце достатньо освітлене та світло не сліпить очі.
2.4. Привести у належний стан робоче місце; прибрати предмети, які заважають проведенню робіт.
2.5. Перевірити справність засобів зв'язку та органів керування ескалатора. Придатність ескалатора до роботи перевіряється шляхом його ввімкнення на холостому ходу.
2.6. Для підготовки робочого місця на початку зміни має бути надано необхідний час.
2.7. Про всі виявлені несправності обладнання ескалатора, що впливають на його безпечну експлуатацію, інформувати керівника робіт та не вмикати ескалатор, поки несправності не буде усунуто.

3. Вимоги безпеки під час виконання роботи
3.1. Для пуску ескалатора використовувати передбачені для цього пристрої керування. Під час пуску ескалатора не торкатися частин, що рухаються або обертаються.
3.2. Не допускається входити на резервний (непрацюючий) ескалатор, попередньо не зафіксувавши його ключ «стоп» у вимкнене положення.
3.3. Під час роботи ескалатора черговий не повинен: відлучатися з робочого місця, вести сторонні розмови по переговорному пристрою та усувати несправності в обладнанні ескалатора.
3.4. До функціональних обов'язків чергового належить:
• вмикання, нагляд за роботою та вимикання ескалатора;
• ведення спостереження за користувачами ескалатора та інформування їх по гучномовцю про виконання ними Правил користування ескалатором;
• надання користувачам ескалатора (на їх прохання) інформації, що стосується роботи підприємства, де розташований ескалатор (в межах компетенції);
• надання допомоги особам похилого віку, інвалідам та користувачам з дітьми під час входу на ескалатор або виходу з ескалатора;
• зупинення ескалатора у разі аварії та нещасного випадку, надання необхідної допомоги потерпілим;
• виклик обслуговуючого персоналу або працівників аварійної служби у разі несправності ескалатора.
3.5. Під час експлуатації ескалатора заборонено:
• сідати на балюстраду та захисне огородження;
• перебувати стороннім особам у виробничому приміщенні або доручати сторонній особі роботу на обладнанні ескалатора;
• захаращувати приміщення, пов'язані з роботою ескалатора сторонніми матеріалами та будь-якими пристроями, не пов'язаними з роботою або обслуговуванням ескалаторів;
• перевозити на ескалаторі горючі та легкозаймисті рідини, балони, великогабаритні та довгі предмети, розміри та вага яких перевищують параметри, визначені Правилами користування ескалатором (розрахункове допустиме навантаження на сходинку ескалатора становить 160 кг);
• усунення несправностей ескалатора під час його руху.
3.6. Робота ескалатора має бути негайно зупинена у таких випадках:
• поява стороннього стукоту, скреготу та інших шумів не властивих нормальній роботі ескалатора;
• падіння людей, потрапляння фаланг пальців у рухомі частини ескалатора;
• потрапляння одягу, взуття та інших сторонніх предметів в елементи секатора (гребінку, між сходинками або рейками сходинок);
• не складання сходинок на горизонтальній ділянці при підході їх до гребінки;
• відсутності або зламі хоча б однієї рейки на сходинці;
• обрив поручня, зупинки одного з поручнів або його сходу з направляючих;
• самовільна зміна напрямку руху ескалатора або випадкового пуску ескалатора у зворотному напрямку;
• злам зовнішніх частин ескалатора та за інших ситуацій, які створюють небезпеку користувачам ескалатора.
3.7. Після кожної зупинки ескалатора слід припинити доступ людей на ескалатор до усунення несправності, попередньо встановивши переносне захисне огородження біля вхідних площадок на ескалатор та за необхідності інформувати особу, відповідальну за справний стан ескалатора (чергового машиніста).
3.8. Під час проведення робіт дотримуватися вимог санітарних норм і правил особистої гігієни. Приймати їжу в спеціально відведених місцях.
3.9. Про всі виявлені під час роботи ескалатора несправності інформувати керівника робіт.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1. Вимкнути ескалатор. Перекрити доступ до вхідних площадок ескалатора шляхом встановлення переносного захисного огородження.
4.2. Вимкнути засоби, які використовувалися у виробничому приміщенні (наприклад, освітлення). Перед тим, як піти, закрити двері виробничого приміщення на запірний пристрій.
4.3. Зняти робочий (формений) одяг, вимити руки та обличчя миючим засобом.
4.4. Для прибирання робочого місця в кінці зміни повинен надаватися необхідний час.
4.5. Повідомити керівника робіт про всі помічені під час роботи несправності.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1. Причинами аварійної ситуації, що може призвести до нещасних випадків, є:
• дія частин обладнання ескалатора, що рухаються та обертаються;
• дія електричного струму; загоряння (пожежа) пожежонебезпечних матеріалів;
• протиправні дії сторонніх осіб, у тому числі теракти.
5.2. У разі погіршення самопочуття та з будь-яких інших причин, що вимагають припинення роботи, черговий інформує по телефону керівника робіт та діє за його вказівками.
5.3. У разі виникнення пожежі (ознак горіння) вжити можливих заходів щодо евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі, дотримуючись порядку дій згідно з Інструкцією з пожежної безпеки, а в разі неможливості усунення пожежі власними силами — інформувати відповідальних осіб підприємства або викликати аварійно-рятувальну службу. Слід пам'ятати, що гасіння електротехнічних пристроїв, що горять і перебувають під напругою, виконується лише після їх попереднього від'єднання від електромережі та здійснюється вуглекислотними або порошковими вогнегасниками, а в окремих випадках — сухим піском.
5.4. Про кожний нещасний випадок інформувати керівника робіт або іншу посадову особу та вжити заходів щодо збереження до прибуття уповноважених представників підприємства, обстановки у такому стані, в якому вона була на момент події (якщо це не загрожує життю і здоров'ю інших працівників і не призведе до більш важких наслідків) та недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася.
5.5. У разі нещасного випадку надати допомогу, дотримуючись порядку дій згідно з Інструкцією з надання домедичної допомоги. За потреби викликати машину швидкої медичної допомоги.

(посада керівника підрозділу (організації) — розробника)                                                    (підпис)                                        (прізвище, ініціали)





Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2226 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.