Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 24.11.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.116.24.111· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці для охоронника
[ ] 10.02.2016, 20:09

ІНСТРУКЦІЯ
З ОХОРОНИ ПРАЦІ № _
ДЛЯ ОХОРОННИКА

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Інструкція з охорони праці для охоронника (далі - Інструкція; код 5169 за Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій») є інструкцією за професією, яка встановлює вимоги безпечної організації робіт охоронника. З урахуванням специфіки (категорії) об’єкта, що охороняється, та умов праці суб’єкта господарювання, яким залучено охоронника до роботи, до інструкції можуть бути внесені відповідні доповнення, у тому числі у разі використання охоронником зброї або службової собаки.

Відповідно до розділу 5.1 ГСТУ 78.11.001-98 «Укріпленість об'єктів, що охороняються за допомогою пультів централізованого спостереження Державної служби охорони. Загальні технічні вимоги»залежно від значимості, виду та концентрації матеріальних, історичних, культурних та інших цінностей, що зберігаються на об’єктах та в приміщеннях, що охороняються, об'єкти та приміщення розподіляються на три категорії (А, Б, В)
Об єкти категорії «А»
а) об’єкти життєзабезпечення населених пунктів;
б) фабрики та центральні сховища грошових знаків та цінних паперів;
в) об'єкти Державного комітету телебачення та радіомовлення;
г) державні центральні статистичні управління;
ґ) сховища державних архівів;
д) особливо важливі приміщення, в яких зберігаються
• кошти, незалежно від дозволеного залишку зберігання (поштові відділення та вузли зв'язку, виплатні каси підприємств, організацій, установ, головні об’єднані каси торговельних підприємств, обмінні пункти валюти тощо);
• зброя, боєприпаси (стрілецькі тири, кімнати зберігання зброї підприємств та закладів освіти, стрілецькі стенди, магазини з реалізації мисливської і спортивної зброї, майстерні з ремонту зброї тощо);
• наркотичні та психотропні речовини, прекурсори, отрути (бази аптекоуправлінь. аптеки, склади мобільного резерву, наукові, медичні та інші установи, у практиці яких використовуються ці речовини);
• дорогоцінні метали та каміння, ювелірні вироби з них (ювелірні заводи і майстерні, магазини, ломбарди, бази, склади, сховища підприємств, установ та організацій, що використовують у своїй діяльності дорогоцінні метали та каміння, пункти закупівлі дорогоцінних металів і каміння тощо),
• історичні та культурні цінності державного значення (музеї, картинні галереї, фондосховища музеїв, наукові бібліотеки тощо);
• вибухові та радіоактивні речовини і матеріали,
• бази та склади із зберіганням цінностей на суму понад 100 тисяч мінімальних зарплат,
е) інші об'єкти державного значення
Об'єкти та приміщення категорії «Б» (підприємства, магазини, бази, сховища тощо), де зберігаються
а) комп'ютерна техніка;
б) малогабаритна та дефіцитна оргтехніка;
в) вщео- та аудіотехніка. що користується попитом;
г) кіно-, фототехніка,
ґ) хутра натуральні та штучні і вироби з них;
д) шкіра натуральна та вироби з неї;
е) автомобілі та запасні частини до них,
є) промислові та продовольчі товари повсякденного п<іпиту;
ж) технологічне та господарче обладнання,
з) технічна та конструкторська документація,
и) інвентар, напівфабрикати тощо;
і) інші цінні товари
Об'єкти та приміщення категорії «В»: особисте майно громадян (квартири, садиби громадян, гаражі, дачі, автомобільні стоянки тощо).

1.2. Інструкцію розроблено на основі Порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 21.12.1993 N° 132; Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 N° 9; Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 N° 15, та з урахуванням вимог Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 09.07.2012 N° 964;
Інструкції з організації служби підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при Міністерства внутрішніх справ України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25.11.2003 N° 1430; Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск 1, розділ 2 «Професії робітників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності», затвердженого наказом Мінпраці України від 29.12.2004 N° 336; п. 104 таблиці розділу II Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 16.04.2009 №62.
1.3. Охоронник здійснює візуальний контроль або контроль з використанням спеціальних засобів спостереження за об’єктом, що охороняється. Охоронник контролює прохід на територію об’єкта громадян та дотримання ними Правил внутрішньооб’єктового режиму. Охоронник пропускає транспортні засоби та випускає їх із території об’єкта в установленому власником об’єкта порядку. Охоронник вживає заходів щодо недопущення перебування сторонніх осіб, запобігання пошкодженню або крадіжкам майна на території об’єкта.

ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ’ЯЗКИ ОХОРОННИКА
(Випуск 1. розділ 2 «Професії робітників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці України від 29.12.2004 № 336, із змінами, затвердженими наказом Мінпраці від 25.09.2013 № 621)
Завдання та обов’язки. Охороняє стаціонарний об’єкт, а також вантажі, що перевозяться різними транспортними засобами. Здійснює візуальний контроль або контроль з використанням спеціального обладнання за об’єктом, що охороняється. Під час охорони стаціонарних об’єктів із встановленим пропускним режимом пропускає працівників, відвідувачів, автомобільний та інші види транспорту і випускає їх з території об’єкта в установленому порядку і за зразками документів, затверджених власником об’єкта або уповноваженим ним органом. Звіряє дані супровідних документів із фактичною наявністю вантажів, перевіряє належність поданих для перевірки документів особі пред’явника.
Приймає та здає вантажі з відповідними документами. Повідомляє старшого наряду з охорони, а під час виконання охоронних функцій в індивідуальному порядку - представника власника об’єкта або уповноваженого ним органу про неприбуття вантажів у встановлені строки. Разом із змінним охоронником та старшим наряду охорони перевіряє цілісність об’єкта, що охороняється, наявність замків та інших замикальних пристроїв, цілісність конструктивних елементів об’єкта, приміщень, місць зберігання транспортних засобів, що охороняються, наявність пломб і відбитків печаток у місцях, які визначено для опломбування, зберігання на стаціонарному об’єкті або під час перевезення матеріальних, історичних, культурних та інших цінностей. У разі виявлення факту невідповідності вимогам, що не дозволяє прийняти об’єкт під охорону або виконувати інші функції з охорони, повідомляє про це безпосередньому керівникові, у підпорядкуванні якого перебуває, та представнику і власнику об’єкта або уповноваженого ним органу.
При виявленні пошкоджень та зіпсованості конструктивних елементів об’єкта, що охороняється, місць зберігання матеріальних та інших цінностей, пакування вантажів для їх перевезення, відсутності пломб і відбитків печаток на них негайно сповіщає про це представника власника або уповноваженого ним органу, старшого наряду охорони об’єкта або повідомляє про подію в територіальні органи внутрішніх справ.
Приймає та здає об’єкт або вантажі, що перевозяться, із записом про це в журналі приймання-здавання об’єкта під охорону. Візуально та з використанням спеціального обладнання контролює периметр огорожі, правильність застосування комплексу організаційно-технічних заходів захисту місць зберігання та перевезення матеріальних та інших цінностей. Періодично контролює справність охоронної та охоронно-пожежної сигналізації, засобів зв'язку, інших засобів охорони, контрольно-спостережних приладів, освітлення тощо. Забезпечує зберігання вогнепальної зброї, інвентарного майна поста охорони.
У разі прямого нападу на об’єкт, що охороняється, з метою розкрадання, пограбування матеріальних та інших цінностей, безпосередньої загрози життю та здоров’ю охоронника об’єкта, інших працівників та осіб, які перебувають на території об'єкта, що охороняється, протиправних дій проти персоналу охорони під час виконання покладених на нього завдань та обов’язків застосовує проти порушників заходи необхідної оборони відповідно до чинного законодавства України. Вживає заходів щодо відбиття нападу шляхом застосування службового собаки, вогнепальної зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони з використанням догтоміжних знарядь та фізичної сили. У разі заподіяння шкоди здоров'ю правопорушника, дотримуючись заходів особистої безпеки, надає йому першу медичну допомогу.
У випадку смерті правопорушника під час застосування заходів оборони повідомляє про це органи внутрішніх справ і забезпечує недоторканність місця події до прибуття представників правоохоронних органів Доглядає і стежить за станом здоров’я собаки, регулярно дресирує його, вдосконалює робочі якості.
За особливими умовами договору веде реєстрацію показань приладів екологічної та локальної пожежної безпеки, наглядає за устаткуванням, яке встановлено на об'єкті, що охороняється, додержуючись чинних норм з охорони праці. У разі виявлення порушень норм терміново повідомляє про це представника власника об'єкта або уповноваженого ним органу. Сприяє правоохоронним органам під час виконання покладених на них завдань та обов'язків за місцем виконання своїх охоронних функцій.
1-й розряд Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою із злочинністю, охороною об'єктів та майна, - не менше 1 року.
Охорона об’єктів з низьким ступенем ризику.
2-й розряд Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією  охоронника 1 розряду - не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов’язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об’єктів та майна, - не менше 2 років.
Охорона об'єктів із середнім ступенем ризику.
3-й розряд Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 2 розряду - не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов’язаною із захистом громадського порядку, боротьбою із злочинністю, охороною об’єктів та майна, - не менше 3 років.
Охорона об'єктів з високим ступенем ризику.
4-й розряд Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації  та стаж роботи за професією охоронника 3 розряду - не менше 1 року. Або стаж роботи за професією (службовою діяльністю), пов'язаною із захистом громадського порядку, боротьбою зі злочинністю, охороною об’єктів та майна, - не менше 4 років.*
5-й розряд Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 4 розряду - не менше 1 року.
6-й розряд. Професійно-технічна освіта Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією охоронника 5 розряду - не менше 1 року.
* У випадках, передбачених законодавством, мас право на використання пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії. або вогнепальної зброї.

1 4. Робота охоронника, який не використовує зброю та службового собаку, не відноситься до переліку робіт з підвищеною небезпекою. Охоронник підпорядковується власнику об’єкта або відповідальному керівникові (старшому охороннику). Робоче місце охоронника встановлюється умовами трудового договору, робоча зона - маршрутом обходу. Чергування охоронник здійснює за графіком.
1.5. До виконання обов’язків охоронника допускається особа віком не молодше 18 років, яка пройшла медичний огляд для визначення відповідності його фізичного стану вимогам, що висуваються до цієї професії.
1.6. Охоронник забезпечується окремим приміщенням із належними санітарно побутовими умовами: опаленням, освітленням, засобами зв’язку (телефоном або переговорним пристроєм), медичною аптечкою, засобами первинного пожежогасіння. Охоронник забезпечується ключами від приміщення охорони, оперативним журналом приймання здавання об’єкта під охорону, спеціальними засобами (наприклад, телевізійного) спостереження та сигналізації (за потреби).
1.7. Охоронник забезпечується правилами внутрішньооб’єктового та пропускного режиму, інформаці єю про кількість і розташування об’єктів, що охороняються (будівель, споруд, транспортних засобів тощо);
контактними телефонами відповідальних осіб суб’єктів господарювання, що перебувають на території об’єкта, найближчих постів охорони, правоохоронних органів, лікарняних закладів, пожежних та інших аварійно-рятувальних служб.
1.8. Під час приймання на роботу охоронник ознайомлюється під підпис з умовами праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих чинників.
1.9. Основні небезпечні та шкідливі виробничі чинники. Що діють на охоронника:
•    протиправні дії сторонніх осіб;
•    небезпечна дія рухомих частин обладнання, що використовується (наприклад, шлагбаума контрольно пропускного пункту) та транспортних засобів (у разі перебування на проізній частині дороги);
•    незадовільний стан поверхні у місцях обходу (за визначеним маршрутом) територією об’єкта, падіння у незакриті отвори підземних інженерних споруд (наприклад, колодязі! а також падіння предметів з висоти;
•    електричний струм (за наявності незахищених струмопровідних частин електрообладнання);
•    укуси тварин, комах;
•    дія метеорологічних умов, зокрема низькі температури взимку та високі влітку.
1.10. Охоронник повинен бути застрахований від нещасних випадків на виробництві. За наявності страхування та в разі ушкодження здоров’я охоронник має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.
1.11. Під час прийняття на роботу охоронник проходить вступний інструктаж з питань охорони праці, про що спеціаліст з охорони праці вносить відповідний запис до Журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці.
1.12. Перед початком роботи охоронник проходить первинний інструктаж за цією інструкцією, інструкцією з електробезпеки, інструкцією з пожежної безпеки та інструкцією з надання домедичної допомоги, а також повторний інструктаж з питань охорони праці. Результати інструктажу вносять до Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці і засвідчують підписами особи, яка провела інструктаж, та підписом охоронника.
1.13. Перед допуском до самостійної роботи охоронник може проходити стажування в установленому порядку. Строк стажування має бути достатнім для набуття практичних навичок.
1.14. Попереднє навчання та перевірку знань з питань охорони праці охоронник проходить у постійно діючій комісії, призначеній наказом роботодавця. Перевірка знань у охоронника проводиться в обсязі інструкцій з охорони праці за професією та окремими видами робіт, інструкцій з експлуатації засобів спеціального спостереження або охоронної сигналізації (за наявності). Також перевіряється знання інструкцій з електробезпеки, пожежної безпеки та надання домедичної допомоги.
1.15. Охоронник забезпечується спецодягом відповідного розміру та зросту, спецвзуттям відповідного розміру та іншими засобами індивідуального захисту, перелік яких встановлено колективним (трудовим) договором, із встановленням строку використання:
•    костюм - 12 місяців;
•    берет - 12 місяців;
•    напівчеревики - 12 місяців;
на зовнішніх роботах узимку додатково:
•    куртка утеплена - 36 місяців;
•    штани утеплені - 36 місяців;
•    чоботи - 24 місяці.
•    шапка - 48 місяців;
•    рукавиці - 24 місяці.
1.16. Для огляду території або приміщень з недостатнім освітленням охоронник забезпечується переносним засобом освітлення (ручним акумуляторним ліхтарем), на об’єкті будівництва може забезпечуватися захисною каскою.
1.17. Охоронник повинен:
1.17.1. виконувати правила внутрішьооб’єктового режиму, не перебувати на робочому місці у нетверезому стані, стані наркотичного чи токсичного сп’яніння;
1.17.2. бути тактовним у спілкуванні з громадянами, не займатися сторонніми справами та не відволікати увагу інших працівників;
1.17.3. виконувати лише роботу, доручену відповідальним керівником (старшим охоронником) та за якою проінструктований;
1.17.4. сприяти виконанню службових обов’язків посадовими особами, які пред’явили службове посвідчення встановленого зразка;
1.17.5. не захаращувати та утримувати у чистоті приміщення охорони та утримувати в належному стані його інвентарне майно;
1.17.6. дотримуватися правил безпечного поводження з електротехнічними пристроями, не відкривати електрошафи, не торкатися відкритих  частин діючої електроарматури (наприклад, розетки), не вмикати та не вимикати (крім аварійних ситуацій) виробниче обладнання;
1.17.7. дотримуватися інструкцій з експлуатації засобів спеціального спостереження та охоронної сигналізації (за наявності).
1.18. Функціональні обов’язки охоронника не передбачають проведення робіт з підвищеною небезпекою (робіт на висоті, у підземних спорудах, на проїзній частині доріг тощо) та використання засобів виробництва підвищеної небезпеки (верстатів, машин тощо). Усі роботи з ремонту електротехнічних пристроїв у приміщенні охоронника повинен виконувати електротехнічний персонал (електрик).
1.19. Перед залученням до вантажно-розвантажувальних робіт охоронник повинен проити інструктаж за Інструкцією з питань охорони праці при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт. Усі трудомісткі вантажно-розвантажувальні роботи повинні бути механізовані.
1.20. У приміщенні охорони не повинні зберігатися сторонні речі та легкозаймисті матеріали. Охоронник не повинен палити та використовувати відкритий вогонь у приміщеннях. Для паління на території об’єкта передбачаються спеціальні місця.
1.21. Охоронник повинен проводити обхід за встановленими маршрутами, бути обережним і уважним під час пересування. У темний час доби ходити лише по добре освітленій території. Охоронник не повинен перебувати в зонах, де відсутнє огородження або перекриття відкритих прорізів у будівельних конструкціях.
1.22. Охоронник несе відповідальність за збереження майна на підконтрольному об’єкті та порушення вимог, що сталися з його вини, викладених у цій Інструкції, у порядку, встановленому трудовим договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Охоронник виконує роботи згідно з графіком чергувань.
2.2. Охоронник отримує від змінника ключі від вхідних дверей приміщення охорони, оперативний журнал, необхідні інформаційні дані та можливі особливості чергування. За необхідності отримує усні або письмові розпорядження від відповідального керівника (старшого охоронника).
2.3. Заступаючи на зміну, охоронник повинен перевдягнутися у спецодяг та спецвзуття, головний убір (за необхідності).
2.4. Разом зі змінним охоронником перевіряє справність засобів зв’язку, освітлювальних та опалювальних пристроїв, засобів спостереження та охоронної сигналізації (за наявності) та іншого інвентарю приміщення охорони, цілісність об’єкта, його конструктивних елементів та інших матеріальних цінностей, наявність замків та інших замикальних пристроїв, пломб і відбитків печаток у місцях, які визначено для опломбування.
2.5. Приймання та передавання чергування відбувається з обов’язковим записом охоронників в оперативному журналі приймання-здавання об’єкта під охорону.
2.6. За необхідності вживає заходів щодо очищення проходу до контрольного-пропускного пункту від сторонніх транспортних засобів та предметів, а в зимовий період - від снігу і льоду.
2.7. На початку зміни для підготовки до виконання робіт охороннику має бути надано необхідний час
2.8. У разі виявлення факту невідповідності вимогам, що не дає можливості прийняти об’єкт під охорону або виконувати функції з охорони, охоронник інформує відповідального керівника (старшого охоронника) та діє за його вказівками.


3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЩ ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ

3.13. Охоронник повинен перебувати на чергуванні безперервно до закінчення зміни (передачі чергування).
3.14. Охоронник контролює дотримання правил внутрішньооб’єктового режиму, перевіряє (для допуску на територію об’єкта) відповідність документів громадян особі пред’явника, транспортному засобу або вантажу. Охоронник вживає заходів щодо запобігання пошкодженню та крадіжкам об’єктового майна.
3.15. Охоронник веде візуальне або з використанням спеціальних засобів спостереження як з приміщення охорони, так і зовні. Спостереження повинно вестися також за громадянами і транспортними засобами, що рухаються біля підконтрольного об’єкта та викликають підозру.
3.16. Право проходу на територію у робочий час мають працівники суб’єктів господарювання, розташованих на території об'єкта, працівники сторонніх організацій для виконання своіх службових обов’язків (у разі пред’явлення службового посвідчення та документа про відрядження встановленого зразка), а також:
• працівники місцевих комунальних підприємств, які експлуатують інженерні мережі (газових, енергетичних, водопровідно-каналізаційних, ліфтових, телекомунікаційних та інших комунальних служб);
• працівники правоохоронних органів;
•    медичні працівники (для надання медичної допомоги);
•    представники контролюючих державних і місцевих органів влади (з дозволу власника об'єкта або керівника суб’єкта господарювання, розташованого на території об’єкта).
3.17. Допуск на об’єкт працівників суб’єктів господарювання, розташованих на території об’єкта, за межами їхнього робочого часу може бути з усного або письмового дозволу власника об’єкта, відповідального керівника (старшого охоронника) або керівника суб’єкта господарювання, розташованого на території об’єкта. Охоронник не повинен допускати ночівлю громадян на території об’єкта.
3.18. За наявності на території об’єкта кількох постів охорони та у разі виникнення проблем на сусідньому посту охорони охоронник надає допомогу охороннику сусіднього поста, не припиняючи водночас спостерігати за своїм постом.
3.19. Охоронник періодично контролює справність засобів зв’язку, засобів спеціального спостереження та охоронної сигналізації (за наявності).
3.20. Охороннику забороняється:
• залишати відкритим (незамкненим) приміщення охорони, відволікатися від несення служби, послабляти пильність, спати, вживати алкогольні, наркотичні або токсичні речовини;
• самовільно, без дозволу відповідального керівника (старшого охоронника) передавати охорону іншій особі;
• приймати під охорону об’єкти (наприклад, транспортні засоби) або матеріальні цінності, що не пов’язані з функціонуванням об’єкта;
• використовувати неінвентарне саморобне обладнання (наприклад, обігрівальний пристрій);
• виконувати роботи, що не входять до його функціональних обов’язків, та будь-які роботи на розташованих на об’єкті засобах виробництва (верстатах, машинах, механізмах тощо);
•    брати участь у роботах з підвищеною небезпекою (роботі на висоті, у підземних спорудах тощо);
•    користуватися майном та транспортними засобами, що охороняються;
•    відключати засоби спеціального спостереження та охоронну сигналізацію (за наявності).
3.21. Охоронник повинен дотримуватися вимог пожежної безпеки, не повинен допускати зберігання пожежонебезпечних матеріалів та сторонніх предметів у приміщенні охорони. Охоронник не повинен палити та використовувати відкритий вогонь всередині приміщень.
3.22. Під час перебування у погано освітлених місцях (за маршрутом обходу) охоронник повинен використовувати переносні освітлювальні засоби (акумуляторний ручний ліхтар).
3.23. Під час виконання роботи охоронник повинен дотримуватися вимог санітарних норм і правил особистої гігієни, приймати їжу у спеціально відведеному місці.
3.24. Про кожний нещасний випадок охоронник повинен інформувати відповідального керівника (старшого охоронника) та вжити заходів щодо надання необхідної допомоги потерпілому.

4. ВИМОГИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1. Зробити запис в оперативному журналі приймання-здавання об’єкта під охорону. Чергування вважається переданим, коли змінник розписався в оперативному журналі.
4.2. Прибрати приміщення охорони.
4.3. Відключити освітлювальні, опалювальний та інші побутові пристрої, які використовувалися під час чергування.
4.4. Зняти спецодяг та спецвзуття, очистити їх від пилу, іншого бруду та віднести у спеціально відведене для зберігання місце (шафу). Не зберігати чистий (домашній) та робочий одяг в одній шафі.
4.5. Вимити відкриті частини тіла мийним засобом.
4.6. Для прибирання приміщення охорони у кінці зміни охороннику має бути надано необхідний час.
4.7. Віддати зміннику ключі від вхідних дверей приміщення охорони та інформувати його про події та несправності обладнання, що мали місце під час чергування.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. Не допускається приймання і здавання зміни в аварійних ситуаціях.
5.2. У разі погіршення самопочуття та з будь-яких інших причин, що вимагають припинення роботи, охоронник інформує телефоном відповідального керівника (старшого охоронника) та керується його вказівками.
5.3. При надзвичайній події на території підконтрольного об’єкта, отриманні відомостей про злочин, що готується, перебуванні підозрілих осіб поблизу підконтрольного об’єкта та в усіх інших випадках, якщо потребує обстановка, не залишаючи поста, охоронник інформує відповідального керівника (старшого охоронника) та за необхідності найближчий підрозділ правоохоронних органів.
5.4. У разі нападу або проникнення зловмисників на підконтрольний об’єкт охоронник вживає можливих заходів щодо запобігання злочину та затримання порушників. У таких випадках охоронник може зчинити тривогу сигналізацією, голосом та інформувати по телефону відповідального
керівника (старшого охоронника). Охороннику рекомендується зафіксувати в оперативному журналі час та обставини події.
5.5. У разі прямого нападу на об’єкт, безпосередньої загрози житло та здоров’ю охоронника, інших працівників та осіб, які перебувають на території об’єкта, охоронник застосовує проти порушників заходи адекватної оборони та затримання порушників. У разі заподіяння під час затримання шкоди здоров’ю порушнику, дотримуючись заходів особистої безпеки, охоронник надає домедичну допомогу порушнику (задля передавання його до правоохоронного органу), дотримуючись порядку дій згідно з Інструкцією з надання домедичної допомоги.
5.6. У разі виявлення пошкоджень та зіпсованості конструктивних елементів об’єкта, що охороняється, місць зберігання матеріальних та інших цінностей, відсутності пломб і відбитків печаток на дверях приміщень або вантажах охоронник інформує відповідального керівника (старшого охоронника) та діє за його вказівками. За необхідності охоронник інформує найближчий підрозділ правоохоронних органів, вживає можливих заходів щодо збереження слідів злочину та речових доказів. До прибуття співробітників правоохоронних органів охоронник не допускає сторонніх осіб на територію об’єкта. Охоронник повинен сприяти правоохоронним органам під час виконання ними свої службових обов’язків.
5.7. У разі виникнення короткого замикання електротехнічного пристрою, його загоряння або у разі попадання під напругу людей охоронник повинен за можливості відключити комутаційним апаратом мережу електроживлення.
5.8. При поганих метеорологічних умовах (грозі, снігопаді, тумані, швидкості вітру 15 м/с і більше) охоронник повинен перебувати у приміщенні охорони.
5.9. У разі виникнення пожежі (ознак горіння) викликати представників пожежної охорони по телефону 101 та вжити можливих заходів щодо евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі наявними засобами первинного пожежогасіння та збереження майна підприємства, дотримуючись порядку дії при ліквідації пожежі згідно з Інструкцією з питань пожежної безпеки. При цьому пам’ятати, що гасіння електротехнічних пристроїв, що горять і перебувають під напругою, виконується тільки після їх попереднього відключення від електромережі і здійснюється за допомогою вуглекислотних або порошкових вогнегасників, а в окремих випадках - сухим піском.
5.10. У разі виникнення стихійного лиха (повінь, буревій, снігові замети тощо) охоронник інформує відповідальних осіб об’єкта, а у разі необхідності викликає місцеву аварійно-рятувальну службу. Викликаючи аварійно-рятувальні служби, охоронник повинен повідомити адресу будинку, місце виникнення події, обставини, наявність потерпілих осіб та назвати своє прізвище. Виконувати вказівки представників аварійно-рятувальних служб, пов’язані з усуненням небезпечних наслідків аварії, пожежі, нещасного випадку, стихійного лиха тощо.
5.11. Якщо сталася ситуація, що може призвести до аварії або нещасного випадку, інформувати відповідальних осіб об’єкта та вжити заходів щодо недопущення людей у зону аварії. При нещасному випадку зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку та обладнання у такому стані, в якому вони були на момент події (якщо це не загрожує життю і здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків), вжити заходів щодо недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася.
5.12. При нещасному випадку надати потерпілим домедичну допомогу, дотримуючись порядку дій згідно з Інструкцією з надання домедичної допомоги. За потреби викликати автомобіль швидкої медичної допомоги.
5.13. Як додаток до цієї Інструкції може бути надана інформація про сусідні пости охорони, контактні телефони відповідальних осіб суб’єктів господарювання, що перебувають на території об’єкта, найближчих правоохоронних органів, лікарняних закладів, пожежних та інших аварійно-рятувальних служб.


(посада керівника підрозділу (організації-розробника)               (підпис)                           (прізвище, ініціали)

УЗГОДЖЕНО

:Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці підприємства   ______________            (підпис)                           (прізвище, ініціали)

Юрисконсульт    _____________                                             (підпис)                           (прізвище, ініціали)


 

 





Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda
Переглядів: 9537 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.