Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 20.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.21.231.245· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці для скляра
[ ] 13.04.2011, 18:37

Інструкція з охорони праці для скляра



_________________________________________________
(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ  _______________________
             (посада роботодавця і
_____________________________
найменування підприємства)
_________________  № _________
                           (число, місяць, рік)

ІНСТРУКЦІЯ
З  ОХОРОНИ  ПРАЦІ   № __________
ДЛЯ СКЛЯРА

1. Загальні положення

1.1. До виконання скляних робіт допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли:
- професійну підготовку;
- медичний огляд і визнані придатними до роботи за даною професією;
- вступний інструктаж з охорони праці;
- навчання (стажування) безпечним методам і прийомам праці і перевірку знань з питань охорони праці і які отримали посвідчення на право самостійної роботи;
- первинний інструктаж на робочому місці.
1.2. Допуск скляра до самостійної роботи оформлюється письмовим розпорядженням по підприємству.
Повторний інструктаж з охорони праці на робочому місці проводиться один раз на три місяці, а періодична перевірка знань з охорони праці – не рідше одного разу на рік.
1.3. Скляр не допускається до роботи в наступних випад-ках:
- з появою на робочому місці в стані алкогольного чи нар-котичного сп'яніння;
- при відсутності спецодягу і спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту відповідно до діючих норм і правил охо-рони праці;
- у випадку хвороби;
- при порушенні правил, норм і інструкцій з охорони праці.
1.4. Скляр є підлеглим майстру чи виконробу дільниці, а в процесі роботи – бригадиру і виконує тільки ту роботу, яка йому доручена.
1.5. Скляр зобов'язаний:
- виконувати всі вказівки по дотриманню правил охорони праці;
- виконувати роботу, по якій проінструктований і до якої він допущений;
- утримувати робоче місце протягом робочого дня в чис-тоті і порядку, не захаращувати робоче місце і проходи матеріа-лами;
-  використовувати тільки надійні опори для підмащування;
- працювати тільки справним інструментом, пристосуван-нями і механізмами і застосовувати їх тільки за призначенням;
-  про кожний нещасний випадок, що виник, аварію, пожежу та в інших випадках, що можуть привести до аварії або нещасного випадку, повідомити виконроба ділянки; надати першу медичну допомогу постраждалим і направити їх до медпункту; зберегти до розслідування обстановку на робочому місці і стан устаткування такими, якими вони були в момент події, якщо це не загрожує життю і здоров'ю оточуючих людей, і не приступати до роботи до усунення причин нещасного випадку або аварії;
- дотримуватися правил внутрішнього трудового розпоряд-ку, правил безпечного ведення скляних робіт і пожежної безпе-ки, що діють на підприємстві.
1.6. Скляр повинен бути ознайомлений з небезпечними і шкідливими виробничими факторами, що діють на робочому мі-сці: 
- небезпека одержання травм;
- падіння з висоти;
- небезпека ураження електричним струмом.
1.7. Скляру повинні бути видані спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту відповідно до Типових норм:
- костюм віскозно-лавсановий – на 12 місяців;
- фартух бавовняний – на 6 місяців;
- рукавиці комбіновані – на 3 місяці;
- напальчники – до зносу.
При роботі на висоті скляр повинен використовувати запо-біжний пояс, кріплення якого слід здійснювати за елементи конструкцій у місцях, зазначених виконробом, чи за страхуваль-ний канат.
1.8. Робочі місця повинні бути забезпечені захисними і за-побіжними пристроями, інвентарними пристосуваннями (ліси, помости, драбини, містки і т.д.), виготовленими за типовими проектами і установленими відповідно до плану виконання робіт (ПВР).
1.9. За порушення правил охорони праці і цієї інструкції винні особи несуть відповідальність у порядку, встановленому законодавством і правилами внутрішнього розпорядку.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1. Перед початком роботи треба надягти спецодяг, за-стебнути або підв'язати обшлаги рукавів бавовняного костюму, надягти головний убір, приготувати рукавиці на випадок перене-сення скла, захисні окуляри, якщо має бути різання скла чи виїмка його з рам, і інші захисні засоби.
2.2. Якщо має бути розкрій скла, яке стояло на морозі, його необхідно занести в тепле приміщення і дати можливість нагрі-тися. Орієнтиром при цьому є повне просихання запотівання, що спочатку з'явилося, через різку зміну температур.
2.3. Необхідно упорядкувати своє робоче місце, забрати все зайве зі столу розкрою і біля нього, стійко розташувати скло, приготовлене для різання, і шухляди для відходів.
2.4. При роботі на висоті необхідно попередньо перевірити надійність оскляних плетінь, кріплення ходових драбин – міст-ків, уточнити місця кріплення карабінів запобіжного поясу, при необхідності, одержати наряд-допуск на проведення робіт.
2.5. До вставки скла слід попередньо приготувати інстру-мент, пристосування, штапики, замазку і т.п.
Інструменти, що застосовуються під час виконання скля-них робіт, повинні бути надійно закріплені на ручках. Для запобі-гання від порізів рук леза ножів, що використовуються для нанесення замазки, повинні бути свідомо затуплені.
Необхідно вивірити і виправити фальци так, щоб вони були на одному рівні. Використання різних підкладок для цих цілей (шматочки дерева, гуми та ін.) може призвести до того, що скло лопне.
2.6. Робоче місце скляра і проходи до нього повинні бути досить освітлені. Освітленість повинна бути відповідно не мен-ше 75 лк і 5 лк.
2.7. Місця, над якими ведуться скляні роботи, повинні бути обгороджені, позначені знаками безпеки і забезпечені попере-джувальними написами.
 
3. Вимоги безпеки під час виконання роботи

3.1. Різні операції зі склом (установка в шухляду, перес-тановка скла, збір бою і відходів і т.п.) треба виконувати в рукавицях. Для зменшення імовірності порізу рук на гострі грані скла, крім того, можна накласти спеціальні накладки з м'якого матеріалу.
3.2. Шухляди зі склом необхідно ставити вертикально, а не плашмя. Зберігати скло необхідне тільки в шухлядах.
3.3. При укладенні і зніманні шухляд зі склом треба зна-ходитися з торцевого боку шухляди.
3.4. Виймаючи вітринне скло з тари, стояти потрібно з двох боків від торців шухляди. Скло треба ставити на підклад-ки, під які потім підводять ремені для перенесення.
3.5. Групові роботи з переміщення шухляд зі склом необ-хідно виконувати за командою старшого. Важкі стекла великих розмірів повинні переносити декілька робітників попарно на ременях.
3.6. При перенесенні скло треба тримати у вертикальному положенні збоку. Нести скло, тримаючи його перед собою, а також у горизонтальному положенні, забороняється. Лист скла необхідно тримати однією рукою знизу, а іншою – зверху.
3.7. Скло потрібно вирізувати тільки на спеціальних сто-лах. Різати скло, навіть саме дрібне, на риштованні або лісах забороняється. Тим більше небезпечно це робити навісу або на колінах.
При роботі на висоті скло заготовлюють внизу і подають наверх безпосередньо перед моментом заскління. Скляреві забороняється підніматися зі склом у руках по сходах.
3.8. При різанні скла слід дотримуватися наступних пра-вил:
- не різати скло без розсувних шаблонів і безпечної ліній-ки, яка рухається;
- звертати увагу на положення ріжучої грані алмаза, - гос-трий кут його повинен бути повернений вперед у напрямку рі-зання скла;
- не доторкатися алмазом до твердих предметів (металу, каменю), не роняти алмаз на підлогу, тому що грань його може змінити напрямок;
- не різати брудне скло, що має нерівності, пухирці, камені від нерозплавленого піску, матовий наліт чи засмагу;
- при різанні скла алмаз тримати вертикально.
3.9. При різанні скла необхідно користуватися на¬пальч¬ни-ка¬ми зі шкіри або гуми. При цьому, а також при очищенні рам від битого скла, треба застосовувати захисні окуляри.
3.10. При різанні скла необхідно застосовувати алмаз або склоріз у залежності від товщини скла. Алмази нумеруються за розміром каменю. Алмази № 1 і 2 (самий м'який алмазний камінь) використовують для різання скла товщиною 2 мм; № 3 – товщиною 3 мм; № 4 – товщиною 4 мм; № 5 – товщиною 5 мм, дзеркального скла; № 6 (самий великий алмазний камінь) – пресованого скла.
3.11. Якщо зроблений алмазом проріз недостатньо глибо-кий, треба зробити повний проріз поруч з першим зі зворотного боку чи на тому же місці.
3.12. Ламати скло без прорізання склорізом або алмазом забороняється.
3.13. Найкраще ламати скло об край верстата, а вузькі крайки скла відламувати склорізом, захоплюючи їх прорізами  оправи чи спеціальним інструментом.
3.14. При гарному надрізі скло ламають, схопивши за краї руками. При невеликому затупленні алмаза чи різанні стале-вим склорізом скло точно по лінії різання треба простукати вни-зу оправою склоріза чи іншим інструментом поки не з'явиться початкова тріщина, потім ламати скло.
3.15. При роботі з приставних драбин можна стояти на сходинці, що знаходиться на відстані не менше 1 м від верх-нього кінця драбини.
3.16. Дозволяється застосовувати сходи і драбини, що мають урізні сходинки: поверхні сходинок не повинні бути слизькими, при цьому використання запобіжного пояса обов'язково.
3.17. Забороняється опирати приставні драбини на скло (у вітринах) і горбилькові бруски плетінь.
Ставити сходи дозволяються з нахилом не більше 60°.
3.18. Якщо мають проводитися роботи з підвісних коли-сок, повинен видаватися наряд-допуск на проведення робіт, де повинні бути зазначені вимоги безпеки.
3.19. Вирізане скло повинно мати такі розміри, щоб воно прикривало ширину фальця не менше, ніж на 3/4, але не дохо-дило до стінок фальця на 2 – 3 мм. Щільно вставлене скло ло-пне при набряканні дерева від вологи.
3.20. Знімати скло з розкрійного столу слід по одному ли-сту. Допускається знімати відразу кілька листів, якщо вони од-накового розміру у всіх вимірах.
3.21. Не намагайтеся підтримувати падаючий лист скла руками.
3.22. Заборонено витирати скло і руки однією і тією ж  тканиною чи дрантям.
3.23. При роботі на висоті інструмент треба зберігати в спеціальній сумці і розташовувати його поза сумкою на робо-чому місці, так щоб він не падав униз.
3.24. Скло, що вставляється, треба рухати до прорізу по настилу разом з підкладками, покладеними на одному рівні з нижнім фальцем.
3.25. Оскління віконних плетінь необхідно робити в гори-зонтальному положенні, коли стулки зняті з петель.
3.26. При вставці складеного скла впритул треба стежити, щоб частини його були однакової товщини. У протилежному випадку їх краї не співпадуть заподлице і можливі порізи рук при протиранні.
3.27. Скляр при одержанні травми особисто або іншими робітниками зобов'язаний негайно повідомити бригадира.
3.28. Невиконання вимог даної інструкції є порушенням виробничої дисципліни і може привести до нещасного випадку.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Після закінчення скляних робіт необхідно прибрати робоче місце, а матеріали, що залишилися (скло, інструменти, пристосування і т.д.) здати в місця зберігання або на склад.
4.2. Ролик склоріза або алмаз треба протерти сухою ганчіркою, просушити і покласти в спеціальний футляр з замші або сукна.
4.3. Спецодяг треба очистити і повісити на зберігання.
4.4. Вимити руки з милом, при можливості, прийняти теплий душ.
Застосовувати для миття рук бензин, гас і інші розчинники забороняється.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. При посиленні вітру (швидкість понад 10 м/с) роботи на висоті повинні бути припинені.
5.2. Припиняються роботи на висоті при зледенінні ліхтаря і покрівлі, з яких ведеться оскління.
5.3. При глибоких порізах необхідно зупинити кровотечу накладенням джгута, викликати по телефону швидку медичну допомогу, негайно повідомити про те, що трапилося, бригадиру.
5.4. Якщо немає спеціального джгута, то він може бути зроблений з підручних засобів (краватки, ременя, мотузки і т.п.). Пам’ятайте, що джгут може знаходитися на тілі людини не біль-ше 1,5 – 2 годин, після чого може наступити омертвіння тканин.
5.5. Для швидкої зупинки кровотечі необхідно придавити пальцями руки судини, що кровоточать, до кісти постраждалого. При відсутності помічників це може зробити сам постраждалий.
5.6. Невеликі порізи обробляють навколо йодом і наклада-ють індивідуальний пакет з аптечки. Однак, якщо рана була за-бруднена, необхідно обов'язково звернутися до лікаря.
 

________________________                                         ________________  _________________
(посада керівника підрозділу                                       (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)
/організації/ - розробника

УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст) 
служби охорони 
праці підприємства                                                       ______________      _______________
                                                                                   (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)
Юрисконсульт                                                               ______________      _______________
                                                                                   (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)
Головний технолог                                                        ______________      _______________
                                                                                   (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)










Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2001 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.