Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 15.01.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.145.172.11· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці для скляра
[ ] 22.02.2015, 14:13

ІНСТРУКЦІЯ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ №____

ДЛЯ СКЛЯРА

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Інструкція з охорони праці для скляра (далі -  Інструкція; код 7 135 за Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій») е інструкцією за професією та встановлює вимоги безпеки при виконанні робіт зі скління будівельних конструкцій підчас проведення будівельних та ремонтних робіт.

1.2. Інструкцію розроблено на основі Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 № 9; Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронгіраці від 26.01.2005 № 15, та з урахуванням вимог ДБН А.3.2-2-2009 «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці та промислова безпека у будівництві. Основні положення »; Правил з охорони праці підчас будівництва та ремонту об’єктів житлово-комунального господарства, затверджених Держжитлокомунгоспом України у 1990 році. Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62; розділу 2 Випуску 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. Розділ 2. Робітники. Будівництво метрополітенів, тунелів та підземних споруд спеціального призначення. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» Довідника кваліфікаційних характеристик професій, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 13.10.1999 № 249 (зі змінами та доповненнями); пункту 59 Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам, зайнятим у будівельному виробництві, затверджених наказом Держ на глядохорон праці від 17.05.2004 № 126.

1.3. До виконання робіт зі скління будівельних конструкцій допускається особа віком не молодше 18 років, яка пройшла медичний огляд для визначення відповідності її фізичного стану вимогам, що висуваються до цієї професії та видів виконуваних робіт (умови праці скляра можуть передбачати проведення робіт на висоті).

1.4. Під час прийняття на роботу скляра ознайомлюють під підпис з умовами праці та з наявністю на його робочому місці небезпечних і шкідливих чинників. Роботодавець повинен застрахувати скляра від нещасних випадків та професійного захворювання. У разі ушкодження здоров’я скляр має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.

1.5. Основні шкідливі та небезпечні чинники, що можуть діяти на скляра:

• ріжуча дія скла (гострі краї скла) та скалок підчас оброблення скла;

• падіння предметів, скла;

• рухомі частини несучих скляних конструкцій;

• розташування робочого місця на висоті;

• електричний струм (за наявності незахищених струмопровідних частин електрообладнання);

• недостатня освітленість робочої зони;

• важкість та напруженість праці;

• дія метеорологічних умов (висока температура влітку, низька -  узимку);

• протяги.

1.6. Під час прийняття на роботу скляр проходить вступний інструктаж з питань охорони праці.

1.7. Перед початком роботи скляр проходить первинний інструктаж за цією інструкцією, а потім кожні 3 місяці -  повторний інструктаж з питань охорони праці. Результати інструктажу заносять до Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці та засвідчують підписами особи, яка провела інструктаж, та скляра.

1.8. Навчання та перевірку знань з питань охорони праці скляр проходить у постійно діючій комісії підприємства, призначеній наказом роботодавця. Перевірку знань у скляра проводять в обсязі проектно-технологічної документації (технологічних карт), інструкцій з експлуатації засобів виробництва, які використовуватимуться, інструкцій з охорони праці, електробезпеки, пожежної безпеки та надання домедичної допомоги.

1.9. Переддопуском до самостійної роботи скляр повинен пройти стажування в установленому порядку. Строк стажування має бути достатнім для набуття практичних навичок та технології виконання робіт.

1.10. Скляра забезпечують спецодягом відповідного розміру та зросту, іншими 313, перелік яких встановлено колективним (трудовим) договором, із визначенням строку використання:

• костюм бавовняний -  12 місяців;

• черевики шкіряні -  12 місяців;

• рукавиці комбіновані -  до зносу;

• окуляри захисні -  до зносу.

При зайнятості на зовнішніх роботах взимку скляра додатково забезпечують такими 313:

• куртка бавовняна на утеплювальній прокладці -  36 місяців;

• брюки бавовняні на утеплювальній прокладці -  36 місяців;

• напівчоботи утеплені -  48 місяців.

1.11. Для різання, оброблення скла абразивним інструментом (шліфування, зняття фасок, свердління тощо), для одержання матового скла або нанесення малюнків, написів тощо за допомогою піскоструменевих апаратів або кислот скляр, окрім захисних окулярів (захисного щитка), забезпечується респіратором.

1.12. Скляр забезпечується верстаком або укритим сукном розкрійним столом. Стаціонарне робоче місце скляра має бути забезпечене медичною аптечкою; дерев’яним настилом на підлозі біля робочого столу; необхідними для проведення робіт засобами виробництва -  склорізом (алмазним або твердосплавним); ножем або шприцом для укладання віконної замазки (герметика), плоскогубцями, губки яких забезпечені гумовими наконечниками (для ламання товстого скла); дерев’яною мірною лінійкою, рейсшиною або шаблонами; совком, щіткою, ящиком для відходів скла; дерев’яним молотком з подовженою рукояткою (для трамбування відходів скла). Скляр забезпечується напальчниками та необхідною кількістю витратних матеріалів (кріпильної арматури, віконної замазки, змащення, використовуване під час свердління або абразивного оброблення скла).

1.13. Для різання скла використовують склоріз (алмазний або твердосплавний), що відповідає оброблюваній товщині скла. У алмазних склорізах використовують:

-для скла товщиною 2 мм- алмази № 1  і № 2 (найм’якший камінь);

-для скла товщиною 3 мм -  алмаз № 3;

-для скла товщиною 4 мм -  алмаз № 4;

-для скла товщиною 5 мм та дзеркального скла -  алмаз № 5;

-для пресованого скла -  алмаз № 6 (найбільший алмазний камінь).

Склорізи зберігати у футлярі із замші (сукна).

1.14. Для перенесення робочого інструменту та кріпильної арматури скляра забезпечують індивідуальною переносною сумкою (ящиком). Для перенесення скла розмірами понад 1  х 1,5 м та скляних конструкцій скляр забезпечується наплічними ременями з прокладками, ручними або механічними вакуум-присосними пристроями або іншими засоби механізації.

1.15. Скляр повинен:

1.15.1. Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства, не перебувати на робочому місці у нетверезому стані, стані наркотичного чи токсичного сп’яніння.

1.15.2. Не займатися сторонніми справами та не відволікати увагу інших працівників.

1.15.3. Виконувати лише роботу, доручену відповідальною особою роботодавця, та стосовно якої проінструктований, дотримуватися вимог електро- та пожежної безпеки, технологічних карт і встановленого режиму роботи.

1.15.4. Користуватися справними засобами виробництва та засобами індивідуального захисту.

1.15.5. Не захаращувати виробничі приміщення, робочу зону та проходи до них.

1.15.6. Не допускати в робочу зону сторонніх осіб.

1.16. До робіт з використанням ручного електроінструмента скляра допускають після проведення

інструктажу за Інструкцією з охорони праці при роботі з ручним електрифікованим інструментом.

1.17. Перед залученням до вантажно-розвантажувальних робіт вручну скляр повинен пройти інструктаж за Інструкцією з охорони праці при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт вручну.

Всі трудомісткі вантажно-розвантажувальні роботи повинні бути механізовані.

1.18. Для виконання робіт на висоті 1,3 м і вище скляр забезпечується інвентарним засобом підмощування з перильним огородженням та повинен пройти інструктаж з питань охорони праці щодо безпечного проведення робіт з використанням цих засобів.

1.19. Роботи на висоті з використанням запобіжного поясу повинні виконуватися за нарядом-допуском після проходження спеціального навчання та відповідного медичного огляду.

1.20. Ходити на території виробничих об’єктів встановленими для пересування місцями. У темний час доби ходити тільки по добре освітленій місцевості та за необхідності користуватися переносними засобами освітлення. Бути обережним і уважним підчас пересування.

1.21. Скляр несе особисту відповідність за якість виконаних робіт і за порушення вимог, викладених у цій інструкції, у порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Отримати від відповідального керівника робіт завдання, а у разі необхідності -  наряд-допуск на виконання робіт.

2.2. Одягти спецодяг, застібнути на всі гудзики та заправити спецодяг таким чином, щоб не було звисаючих кінців. Переодягатися у встановлених місцях.

2.3. Підготувати робочу зону та робочий інструмент, пересвідчитись у його справності. Перевірити достатність витратних матеріалів та достатність освітлення в робочій зоні.

2.4. Робочу зону та проходи до неї очистити від сторонніх предметів і матеріалів. У разі виконання робіт поблизу діючого електрообладнання електромережа повинна бути відключена або вжиті заходи щодо захисту електрообладнання від механічних пошкоджень та дії матеріалів, що використовуються.

2.5. У разі отримання на ряду-до пуску перевірити виконання вказаних у ньому заходів безпеки з підготовки робочого місця.

2.6. На початку зміни для підготовки до виконання робіт скляру надається необхідний час.

2.7. Про виявлені несправності або дефекти, що перешкоджають безпечній роботі, та неможливість їх усунення своїми силами скляр інформує відповідального керівника робіт. Забороняється приступати до роботи, поки несправності не буде усунено.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЩ ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ

3.1. У разі проведення робіт за нарядом-допуском скляр не повинен змінювати передбачені нарядом організаційно-технічні заходи безпеки.

3.2. На виробничий об’єкт скло транспортується у спеціальній гарі (контейнерах або ящиках). Ящики зі склом встановлюють торцем (не плазом) вертикально за напрямком руху транспорту. Не класти скло площиною до поверхні землі або на підлогу (плазом).

3.3. Під час переміщування скла дотримуватися таких вимог безпеки:

3.3.1. Усі операції з переміщення скла проводити у рукавицях, за необхідності гострі грані скла захищати накладками з м’якого матеріалу.

3.3.2. До місця виконання робіт скло переносять у вертикальному положенні у спеціальній тарі (наприклад, у ящику з тонких дощок або фанери з двома ручками).

3.3.3. Великогабаритне скло з ящиків виймати вдвох, стоячи з двох протилежних боків ящика,

та обережно ставити на прокладки.

3.3.4. Для переміщення важкого скла та скляних.конструкцій використовувати засоби механізації.

3.3.5. У разі використання наплічних ременів для перенесення скла ремені наводять під скло та

підчас перенесення йдуть у ногу, щоб не було розкачування або коливання скла.

3.4. Підчас перенесення скла забороняється переносити його без захисних рукавиць, залишати скло у нестійкому положенні.

3.5. Підчас різання скла дотримуватися таких вимог безпеки:

3.5.1. Різання скла виконують в окремому приміщенні, на верстаку або розкрійному столі, покритому сукном та забезпеченому мірною лінійкою, рейсшиною, шаблоном.

3.5.2. Скло, пю перебувало при мінусовій температурі повітря, перед різанням прогріти до плюсової температури.

3.5.3. Для різання скла використовувати склоріз (алмазний або твердосплавний), що відповідає оброблюваній товщині скла.

3.5.4. Для різання складного профілю використовують шаблони.

3.5.5. Не дозволяється кидати склоріз на підлогу, інакше його можна зламати.

3.5.6. Скло ріжуть обережно, щоб не розколоти його та запобігти порізу рук, підчас різання скла використовують захисні окуляри та напальчники.

3.5.7. Робоче положення ріжучої кромки алмаза -  гострий кут алмаза повернуто вперед у напрямку різання скла; алмаз тримають вертикально, не відриваючи від скла до кінця розрізу.

3.6. Якщо зроблений розріз недостатньо глибокий (наприклад, внаслідок затуплення ріжучого елемента склоріза), треба виконати новий розріз поряд з першим чи зі зворотного боку точно по лінії розрізу, а потім простукати оправкою склоріза, поки не з’явиться початкова тріщина, після чого скло ламають на розкрійному столі.

3.7. При правильному порізі скло ламають, ухопивши за край скла руками. Вузькі кромки скла відламують склорізом, захоплюючи їх прорізами оправки склоріза. Задля запобігання розтріскування скла підчас обламування кромок скла використовують м’які прокладки з гуми, картону тощо.

3.8. Знімати скло з розкрійного столу по одному листу. Допускається знімати одразу кілька листів, якщо вони однакового розміру у всіх вимірах.

3.9. Підчас різання скла заборонено:

• різати скло на засобах підмощування, підручних засобах, коліні або у висячому положенні;

• різати забруднене та мокре скло (попередньо протерти скло хоча б по лінії розрізу, при цьому не протирати скло шорсткою тканиною і тканиною, що містить абразивні домішки);

• різати скло, що зберігалося при мінусовій температурі повітря;

• ламати скло без лінії розрізу.

3.10. Особи, які залучаються до оброблення скла абразивним інструментом (шліфування, зняття фасок, свердління тощо), крім захисних окулярів та напальчників, повинні використовувати респіратор. Під час свердління у склі технологічних отворів свердла змащують відповідною змазкою (наприклад, скипидаром).

3.11. Під час монтажу скла дотримуватися таких вимог безпеки:

3.11.1. Робочу зону виконання робіт огороджують, захищають від можливого падіння скла суцільним козирком або забезпечують сигнальником.

3.11.2. Під час очищення рам від битого скла використовувати захисні окуляри.

3.11.3. Перед склінням віконних та дверних рам перевірити міцність рам та їх фальців; у разі виявлення несправностей фальців їх треба усунути, оскільки підчас улаштування скла воно може тріснути.

3.12. Глибина закладення листового скла у раму повинна бути не менше ніж 15 мм. Під час улаштування скла фальци рам мають перекривати на 3/4 їх ширини. Між кромкою скла та бортами фальців залишають просвіт не менше ніж 2 мм. Шар замазки між склом і фальцами має бути товщиною 2—3 мм та наноситися рівномірно, без розривів, після закріплення скла. Між склом і рамою повинна бути прокладка.

Притискні елементи рами повинні забезпечувати рівномірне затискання скла по всьому периметру.

3.13. Великогабаритне скло (наприклад, вітринне)улаштовують зверху вниз, використовуючи м’які підкладки. Скло, що вставляється, рухають до прорізу по настилу разом з підкладками, покладеними на одному рівні з нижнім фальцом несучої рами. Для улаштування скла рекомендується використовувати засоби механізації (вантажопідіймальні механізми).

3.14. При улаштуванні збірного скла в рамі у стик застосовують скло однакової товщини, щоб їх краї були врівень задля запобігання порізу рук під час протирання скла.

3.15. При улаштуванні скла на штапиках із замазкою або з гумовими прокладками контролюють,

щоб гвіздки або шурупи не торкалися скла.

3.16. Склопакети повинні встановлюватися двома працівниками.

3.17. Під час монтажу скла заборонено:

3.17.1. Притуляти приставні драбини до скла та стулок рам (під час проведення робіт, що не по­

требують упору в скляні конструкції).

3.17.2. Проводити скління одночасно по одній вертикалі.

3.17.3. Викидати під час заміни скла з віконних рам назовні залишки скла, стару замазку, штапики.

3.17.4. Залишати в рамах незакріплені скло або елементи профільного скла.

3.17.5. Допускати перебування людей під робочою зоною скління.

3.18. Підчас проведення робіт зі скління на висоті дотримуються таких вимог безпеки:

3.18.1. Скло заготовляють (обробляють) внизу, подають на висоту вже належного розміру, зокрема, з нанесеними малюнками, написами тощо.

3.18.2. Роботи на висоті 1,3 м і вище виконують з інвентарного засобу підмощування, а під час улаштування скла з середини приміщення на висоту до 0,7 від рівня підлоги повинен використовуватися запобіжний пояс.

3.18.3. Скло зберігають у спеціальних ящиках на площадках або підставках.

3.18.4. Скління або заміну розбитого скла у вікнах виконують з попереднім зняттям рам.

3.18.5. Для очищення вікон до рівня другого поверху доцільно використовувати ручний інструмент з подовженою рукояткою.

3.19. Підчас очищення скла на висоті заборонено:

3.19.1. Виконувати одночасно роботи на двох і більше поверхах (по одній вертикалі).

3.19.2. Скидати з висоти скло, робочий інструмент та інші предмети.

3.19.3. Ставати на віконні відливи, борти або проміжні елементи огородження, перелазити через огородження і сідати на них.

3.19.4. Протирати скло з локальним різким прикладанням зусилля, різкими натисканнями і поштовхами на скло.

3.19.5. Проводити роботи при недостатньому освітленні.

3.20. Підчас виконання роботи скляр повинен дотримуватися правил особистої гігієни, приймати їжу у спеціально відведених місцях.

3.21. Робоче місце утримувати не захаращеним. Відходи від скління прибирати з робочого місця у спеціальну інвентарну тару, а потім відносити у відведене для зберігання та утилізації місце. Для трамбування скла використовувати дерев’яний молоток з подовженою рукояткою. Бите скло збирати у захисних рукавицях.

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1. Прибрати робоче місце від відходів виробництва. Матеріали, що залишилися (скло), покласти в місце зберігання. Не залишати робочий інструмент та засоби підмощування на проходах. Несправний робочий інструмент відремонтувати або здати для заміни на справний.

4.2. Склоріз протерти сухою ганчіркою або замшею, просушити і покласти у футляр. Робочий інструмент та витратні матеріали прибрати у місце зберігання (наприклад, сумку).

4.3. Зняти спецодяг та інші засоби індивідуального захисту, очистити від залишків скла, іншого бруду та віднести їх у спеціально відведене для зберігання місце (шафу). Не зберігати чистий (домашній) та робочий одяг в одній шафі.

4.4. Вимити відкриті частини тіла миючим засобом.

4.5. Про обсяги виконаних робіт, а також про виявлені дефекти та несправності, що мали місце під час роботи, скляр інформує відповідального керівника робіт.

4.6. Для прибирання робочого місця скляреві надається у кінці зміни необхідний час.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. Причинами аварійних ситуацій, що призводять до нещасних випадків, можуть бути: порушення технології скління та обробки скла, несправність засобів виробництва; порушення вимог безпеки під час використання засобів виробництва та 313.

5.2. У разі погіршення самопочуття та з будь-яких інших причин, що вимагають припинення роботи, слід поінформувати (телефоном) відповідального керівника робіт та керуватися його вказівками.

5.3. Не допускається проводити роботи зі скління зовні приміщень при несприятливих метеорологічних умовах (гроза, снігопад, туман, швидкість вітру понад 10 м/с), а також при зледенінні скла.

5.4. Якщо підчас виконання робіт сталася аварійна ситуація або нещасний випадок, то скляр зобов'язаний негайно припинити роботу та повідомити про це відповідальних осіб підприємства. При нещасному випадку зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на робочому місці та засоби виробництва в такому стані, в якому вони були на момент події (якщо це не загрожує життю і здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків), а також вжити заходів щодо недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася.

5.5. У разі виникнення пожежі (ознак горіння) викликати телефоном представників пожежної охорони та вжити всіх можливих заходів щодо евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі наявними засобами пожежогасіння, дотримуючись порядку дії при ліквідації пожежі згідно з Інструкцією з пожежної безпеки. І Іри цьому слід пам’ятати, що гасіння електротехнічних пристроїв, шо горять і перебувають під напругою, виконується тільки після їх попереднього відключення від електромережі і здійснюється за допомогою вуглекислотних або порошкових вогнегасників, а в окремих випадках —  сухим піском. Під час виклику пожежної служби потрібно назвати адресу об’єкта, місце надзвичайної події, обстановку, наявність людей, повідомити своє прізвище. Виконувати вказівки керівника робіт, представників пожежної охорони щодо усунення аварійної ситуації.

5.6.1  При нещасному випадку надати потерпілому домедичну допомогу, дотримуючись порядку дій згідно з Інструкцією з надання домедичної допомоги. За потреби викликати машину швидкої медичної допомоги.


ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ'ЯЗКИ СКЛЯРА ПІД ЧАС ПРО ВЕДЕННЯ БУДІВЕЛЬНИХ ТА РЕМОНТНИХ РОБІТ

(Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи Розділ 2. Робітники Будівництво метрополітенів, тунелів та підземних споруд спеціального призначення. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи« Довід­ника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 13 10 1999 № 249)

2- й розряд. Завдання та обов'язки Виконує найпростіші роботи під час скління Приклади робіт. Приготування замазок для стекол. Виймання стекол з розчищенням фальців Тимчасове затулення віконних рам поліетиленовою плівкою.

3- й розряд. Завдання та обов'язки. Виконує прості роботи під час скління Приклади робіт. Різанням вставляння  тонких віконного стекол. Забивання шпильок пістолетом Замінювання тонких розбитих стекол. Обмазування стекол і фальців замазкою або герметиком вручну Установлювання штапиків. Знімання та встановлювання (навішування) глухих і стулчастих рам

4- й розряд. Завдання та обов'язки. Виконує роботи середньої складності під час скління. Приклади робіт. Різання та вставляння товстих віконних стекол і стекол спеціальних марок (увіолевих, теплопоглинальних, матових, "Мороз", армованих) у дерев'яні, металеві, залізобетонні та пластмасові рами прямокутної форми з закріплюванням клиновими затискачами, клямерами, штапиками на гвинтах, шпильками або замазками. Скління металевих рам клеєними склопакетами Промазування фальців замазкою або герметиком за допомогою шприца. Свердління отворів у стеклах

5- й розряд. Завдання та обов'язки. Виконує складні роботи під час скління Приклади робіт. Різання та вставляння вітринних і дзеркальних стекол та стекол спеціальних марок (візерункових, загартованих, таких, щ о нагріваються електроенергією, хвилястих) у рами всіх типів. Різання та вставляння всіх видів стекол у круглі, овальні, налівциркульні та інші рами криволінійної форми Вставляння та замінювання призм і лінз. Скління огорож ліфтових шахт, сходів і балконів із закріплюванням натяжними гвинтами Обточування скла. Замінювання стекол у вітринах.





Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: інструкція з охорони праці
Переглядів: 2771 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.