Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 15.01.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.23.101.241· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці для слюсаря-електрика
[ ] 20.06.2015, 20:21

(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ _______________________________________

(посада роботодавця і найменування підприємства)

 №__________________________________________

(число, місяць, рік)

ІНСТРУКЦІЯ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ №____

ДЛЯ СЛЮСАРЯ-ЕЛЕКТРИКА

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

І.    І. Інструкція з охорони праці для слюсаря-електрика з ремонту електроустатковання (код професії 7241 за Національним класифікатором України ДК003:2010 «Класифікатор професій»; далі — Інструкція) є інструкцією за професією, яка встановлює вимоги безпеки під-час утримання електрообладнання напругою до 1000 В засобів виробництва загального призначення. Інструкція може бути використана для працівників за професією електрик дільниці або цеху (код професії 3113 за ДК 003:2010) та електромонтер з ремонту і обслуговування електроустатковання (код професії 7241.1 за ДК 003:2010). Вимоги безпеки під час експлуатації зовнішніх ліній електропередавання визначаються окремою інструкцією з питань охорони праці.

1.2. Інструкцію розроблено на основі Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 № 9; Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, та з урахуванням вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Мінпраці від 09.01.1998 № 4; Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Мінпаливенерго від 25.07.2006 № 258; Правил експлуатації електрозахисних засобів, затверджених наказом Мінпраці України від 05.06.2001 № 253; Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 № 263/121; Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246; ДСТУ ІЕС 60745-1:2010 «Інструмент ручний електромеханічний. Безпека. Частина 1. Загальні вимоги», ДСТУ ГОСТ МЗК 61029-1:2006 «Машини переносні електричні. Загальні вимоги безпеки й методи випробування»; п. 63 розділу II таблиці Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16.04.2009 № 62.

1.3. Робота з обслуговування електроустатковання належить до робіт з підвищеною небезпекою та тих професій, де є потреба у професійному доборі.

1.4. Працювати слюсарем-електриком з ремонту електроустатковання (далі — електриком) може особа віком не молодше 18 років, яка має електротехнічну освіту або пройшла попереднє професійне навчання та не має медичних протипоказань щодо відповідності її стану здоров’я вимогам, що висуваються до цієї професії. Електрик проходить періодичний медичний огляд (в тому числі психофізіологічний та наркологічний огляд) не рідше ніж 1 раз на 2 роки.

1.5. Електрик належить до електротехнічного персоналу. До підконтрольного електрообладнання електрика належать: електрощитові, мережі електроживлення, освітлювальні пристрої, електротехнічні пристрої засобів виробництва.

1.6. Утримання електрообладнання здійснюють шляхом проведення його експлуатаційного та ремонтного обслуговування, налагодження і регулювання електрообладнання, усунення несправностей електротехнічних пристроїв шляхом заміни несправних елементів. Обслуговування електрообладнання проводять відповідно до річного (квартального) плану-графіка, затвердженого технічним керівником підприємства або особою, відповідальною, за електрогосподарство. Випробування контрольно-вимірювальних пристроїв, вимірювання параметрів електромережі та засобів електрозахисту виконують спеціалізовані організації (дільниці).

1.7. Електрик підтримує безперервну роботу підконтрольного електрообладнання, виконує оперативні перемикання в електроустановках та проводить роботи у порядку поточної експлуатації, за розпорядженням або нарядом-допуском. Електрик обслуговує електромережі з урахуванням межі їх експлуатаційної відповідальності та балансової належності. Межа розподілу визначається договором з енергопостачальною організацією.
1.8. Робочим місцем електрика є електротехнічна частина підконтрольних засобів виробництва. Режим роботи встановлює роботодавець відповідно до трудового договору. Розподіл електрообладнання між електриками встановлює роботодавець або уповноважена ним відповідальна особа (особа, відповідальна за електрогосподарство).

1.9. Основні шкідливі та небезпечні чинники, що можуть діяти на електрика:

• електричний струм;

• електродуга, загоряння;

• рухомі частини електрообладнання або засобів виробництва, що використовуються;

• падіння підчас перебування на висоті;

• падіння предметів;

• недостатнє освітлення та захаращеність робочої зони;

•дія метеорологічних умов, зокрема низькі температури взимку та високі влітку.

1.10. Під час прийняття на роботу електрика ознайомлюють під підпис з умовами праці та з наявністю на його робочому місці небезпечних і шкідливих чинників.

1.11. Роботодавець повинен у встановленому законодавством порядку застрахувати електрика від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. У разі ушкодження здоров’я на виробництві він має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.

1.12. Підчас прийняття на роботу електрик проходить вступний інструктаж з питань охорони праці, про що спеціаліст з охорони праці вносить відповідний запис до Журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці.

1.13. Перед початком роботи електрик проходить первинний інструктаж за цією інструкцією, інструкцією з пожежної безпеки та інструкцією з надання домедичної допомоги, а потім через кожні три місяці — повторний інструктаж з питань охорони праці. Результати інструктажу вносять до Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці і засвідчують підписом особи, яка провела інструктаж, та підписом електрика.

1.14. Перед допуском до самостійної роботи електрик повинен пройти стажування в установленому порядку. Строк стажування має бути достатнім для набуття практичних навичок, вивчення технології виконання робіт, характеристик підконтрольного електрообладнання, інструкцій з охорони праці та експлуатації електротехнічних пристроїв. 

1.15. Навчання та перевірку знань з питань охорони праці електрик проходить в установленому на підприємстві порядку. Перевірка знань у електрика проводиться в обсязі інструкцій з охорони праці за професією та окремими видами робіт, інструкцій з експлуатації та електричних схем електрообладнання, яке він буде обслуговувати, інструкцій з пожежної безпеки та надання домедичної допомоги.

1.16. Електрик повинен пройти перевірку знань в обсязі Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів та Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів з присвоєнням кваліфікаційної групи з електробезпеки не нижче III. Електрик повинен мати посвідчення встановленої форми із визначенням присвоєної кваліфікаційної групи з електробезпеки та виду робіт, до виконання яких він допущений (оперативний, ремонтний, оперативно-ремонтний).

1.17. Електрика забезпечують спецодягом відповідного розміру та зросту, спецвзуттям відповідного розміру та іншими засобами індивідуального захисту, перелік яких встановлено колективним (трудовим) договором, із встановленням строку використання.

• костюм бавовняний — строком на 12 місяців;

• берет — строком на 12 місяців;

• черевики шкіряні — строком на 12 місяців;

• рукавички — строком на 1 місяць.

На зовнішніх роботах (взимку) електрика додатково забезпечують такими засобами індивідуального захисту:    і

• куртка утеплена — строком на 36 місяців;

• штани утеплені - строком на 36 місяців;

• шапка — строком 24 місяці.  

Спецодяг та спецвзуття повинні бути відповідного розміру та зросту.

Залежно від виду виконуваних робіт електрика додатково забезпечують такими засобами індивідуального захисту (до зносу):

• захисні окуляри — для виконання робіт з ручним електроінструментом;

•захисний шолом — для виконання робіт у підвальних приміщеннях або у приміщеннях з низькою стелею;

• гумові чоботи — для виконання робіт у приміщеннях з підвищеною вологістю.

1.18. Електрика забезпечують справними випробуваними засобами електрозахисту. До основних засобів електрозахисту належать покажчики напруги; діелектричні рукавички; інструмент (ручний) з ізолювальним покриттям (кусачки, плоскогубці, викрутки тощо); додаткових — діелектричне взуття, діелектричні килими, індикатори напруги. Засоби електрозахисту повинні мати клеймо з позначкою дати наступного випробування та зазначенням напруги, на яку вони розраховані. Періодичні (контрольні) випробування засобів електрозахисту проводять у такі терміни: ізоляційні кліщі — 1 раз на 2 роки; діелектричні рукавиці - 1 раз на 6 місяців; діелектричні калоші — 1 раз на рік; ізоляційна підставка — 1 раз на 3 роки (огляд). Місце зберігання засобів електрозахисту встановлює особа, відповідальна за електрогосподарство.

1.19. Електрик забезпечується необхідною кількістю витратного матеріалу (калібровані запобіжники, ізоляційна стрічка, електричні контакти тощо), медичною аптечкою, плакатами або знаками безпеки, за необхідності сигнальною стрічкою. Засоби виробництва (слюсарно-монтажний ручний інструмент та витратний матеріал) повинні зберігатися у переносній сумці (жилеті).

1.20. Для виконання робіт у приміщеннях з недостатнім освітленням електрика забезпечують переносним засобом освітлення (ручний або акумуляторний ліхтар) на безпечну наднизьку напругу (безпечна наднизька напруга - номінальна напруга, що не перевищує 42 В між провідниками та між провідником і землею, або у разі трифазного живлення, не перевищує 24 В між провідниками і нейтраллю). Допускається використовувати інвентарний переносний світильник із захисним ковпаком та подовжувачем.

1.21. У приміщеннях підвищеної небезпеки використовують ручний електроінструмент та переносну лампу на безпечну наднизьку напругу, а в особливо небезпечних приміщеннях — не вище 12 В. У всіх інших випадках використовують електроінструмент напругою 220 В. Штепсельні вилки, що застосовуються в електричних мережах з напругою 12 і 42 В, не можна використовувати у мережах з напругою, що перевищує допустиму. Штепсельне з’єднання на 12 В повинно мати колір, який відрізняється від кольору штепсельного з’єднання на напругу вище 42 В. В окремих випадках (при аварії) допускається використовувати електроінструмент підвищеної напруги після вжиття організаційно-технічних заходів, спрямованих на організацію безпеки праці (наприклад, використання діелектричних рукавиць, килимка).

1.22. Електрик повинен:

• виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства, не перебувати на робочому місці у нетверезому стані, стані наркотичного та токсичного сп’яніння;

• бути уважним під час роботи і при пересуванні у місцях виконання робіт, не займатися сторонніми справами та не відволікати увагу інших працівників;

• виконувати лише ту роботу, що доручена відповідальною особою роботодавця та за якою його проінструктовано;

• контролювати наявність запірних пристроїв приміщень електрощитових або на розподільчих електрощитах, справність освітлення у підконтрольних виробничих приміщеннях;

• контролювати цілісність пломбування електролічильників, вживати заходів щодо недопущення несанкціонованого підключення до підконтрольної електромережі;

• не захаращувати та утримувати у чистоті робочі місця і проходи до них, побутові та виробничі приміщення;

•ходити територією підприємства встановленими для переміщення людей місцями (тротуаром), у темний час доби ходити тільки по добре освітленій місцевості, за необхідності користуватися переносними засобами освітлення; бути обережним і уважним підчас пересування.

1.23. Роботи у приміщеннях з підвищеною небезпекою, з частковим зняттям напруги та на спеціальному електрообладнанні мають виконуватись за на рядом-до пуском після проведення цільового інструктажу з питань охорони праці з використанням засобів електрозахисту та під керівництвом особи, відповідальної за електрогосподарство. Електрику забороняється виконувати будь-які роботи на електромережі за межами експлуатаційної відповідальності.

1.24. В обов’язки електрика входить обслуговування засобів електроосвітлення. Перед виконанням робіт з утилізації ламп, які використовують ртутні сполуки (люмінесцентні лампи), електрик повинен пройти інструктаж з питань охорони праці щодо збору, експлуатації та утилізації люмінесцентних ламп. Утилізовані лампи мають зберігатися у спеціальному ящику з відповідним написом або в окремому приміщенні. Світильники з люмінесцентними лампами рекомендується використовувати при температурах не нижче +5 С. Порядок поводження з люмінесцентними лампами визначається спеціальною інструкцією з охорони праці.

1.25. Трудомісткі роботи (вантажно-розвантажувальні роботи, пробиття отворів для прокладання електропроводки) мають бути механізовані. Перед залученням до вантажно-розвантажувальних робіт, не передбачених службовими обов’язками, електрик повинен пройти інструктаж за інструкцією з охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт вручну. Під-час ручного перенесення вантажів не можна перевищувати вагові норми (вага одноосібно переміщуваного вручну вантажу не повинна перевищувати для чоловіків 30 кг).

1.26. Допуск електрика до роботи з використанням механізованих засобів (електроінструментів, верстатів тощо) може бути здійснений після проведення інструктажу за інструкцією з охорони праці щодо безпечного проведення робіт цими засобами.

1.27. Для виконання робіт на висоті 1,3 м і вище електрик забезпечується інвентарним засобом підмощування з перильним огородженням, а також він повинен пройти інструктаж з питань охорони праці щодо безпечного проведення робіт з використанням цих засобів. Для виконання робіт на висоті, що не потребують упору в конструкції споруд (наприклад, огляд розташованого на висоті обладнання), допускається використовувати інвентарну приставну драбину (стрем’янку). Стрем’янка повинна мати пристрій, що не допускає самовільного її розсування під-час роботи.

1.28.    Електрик несе відповідальність за порушення, що сталися з його вини, за неправильні дії з усунення порушень у роботі електроустановок та порушення вимог, викладених у цій Інструкції, у порядку, встановленому трудовим договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.

2.    ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Отримати від відповідальної особи роботодавця завдання (наряд) або усне розпорядження на виконання робіт, а у разі її відсутності виконувати роботи у порядку поточної експлуатації (згідно з планом-графіком).

2.2. Ознайомитися з принциповою електричною схемою або інструкцією з експлуатації електрообладнання. що підлягає обслуговуванню (за необхідності).

2.3. Надягти спецодяг та спецвзуття. Спецодяг (у т. ч. рукава) застібнути на всі ґудзики та заправити таким чином, щоб не було звисаючих кінців одягу. За необхідності одягнути головний убір. Не працювати у легкому взутті (тапочках, сандалях, босоніжках тощо). Переодягатися у встановлених місцях.

2.4. Підготувати робочий інструмент, пересвідчитись у його справності, перевірити достатність для роботи витратних матеріалів та наявність ключів від запірних пристроїв виробничих приміщень. Перед використанням гумових засобів електрозахисту перевірити дату їхнього випробування, оглянути та очистити від бруду, а якщо вони мають вологу поверхню, то витерти і підсушити. Електрик повинен візуально перевіряти 1 раз на місяць електроінструмент, переносні лампи, понижуючі трансформатори, подовжувані на відсутність замикання на корпус, на цілісність заземлюючого проводу, справність ізоляції живильних проводів.

2.5. Необхідні для роботи засоби виробництва (інструмент та витратні матеріали) скласти у переносну сумку (жилет).

2.6. На початку зміни дія підготовки до виконання робіт електрику має бути надано необхідний час.

2.7. На робочому місці пересвідчитися у достатній освітленості. Відрегулювати освітлення так, щоб робоча зона була достатньо освітлена, а світло не сліпило очі. Забороняється знімати стаціонарні світильники та використовувати їх замість переносних, встановлювати електролампи під напругою, обвішувати електролампи папером або тканиною.

2.8. Перед виконанням робіт у непровітрюваних приміщеннях або у приміщеннях з підвищеною температурою попередньо їх провітрити, відчинивши двері або фрамуги.

2.9. У разі отримання на ряду-допуску перевірити виконання вказаних у ньому заходів безпеки з підготовки робочого місця.

2.10. Ремонтне обслуговування електрообладнання виконують з повним зняттям напруги, при цьому дія підготовки робочого місця необхідно вжити таких організаційно-технічних заходів безпеки:

• вимкнути електрообладнання, від’єднати його від мережі, вжити заходів щодо запобігання подачі напруги до робочого місця внаслідок помилкового або самовільного увімкнення комутаційної апаратури (встановити механічний запір рубильників та роз’єднувачів, ізоляційні прокладки у рубильниках тощо);

• огородити ввідні струмопровідні частини, що залишилися під напругою;

• перевірити індикатором напруги відсутність напруги на клемах, інших частинах обладнання;

•у разі розміщення комутаційного пристрою (рубильника, пускача, вимикача) за межами робочої зони необхідно вивісити на комутаційному пристрої попереджувальну табличку "Не вмикати — працюють люди!".

2.11. Про виявлені несправності або дефекти ввідного комутаційного чи заземлюючого пристрою, що перешкоджають безпечній роботі, та неможливість їх усунення своїми силами, електрик інформує керівника робіт.

3.    ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ

3.1. У разі виконання робіт за нарядом-допуском електрик не повинен змінювати передбачені нарядом організаційно-технічні заходи безпеки з підготовки робочого місця, знімати попереджувальні таблички, заземлення та огородження без дозволу керівника робіт. Обслуговування електрообладнання у приміщеннях з підвищеною електронебезпекою проводити вдвох.

3.2. Якщо виявлено порушення у роботі, несправності, пошкодження електрообладнання (іскріння, спалахування, пошкодження ізоляції електропроводів, кабелів тощо), електрик вживає можливих заходів щодо відновлення нормального режиму їхньої роботи.

3.3. Електрик повинен вмикати у мережу електротехнічні пристрої за допомогою призначених для цього комутаційних пристроїв (кнопок, рубильників, автоматичних вимикачів, магнітних пускачів тощо).

3.4. Електропроводи мають бути захищені від дії навколишнього середовища, механічних пошкоджень, контакту з гарячими поверхнями та дій інших предметів і матеріалів, що руйнують електроізоляцію електропроводів. У приміщеннях підвищеної електронебезпеки електропроводи слід підвішувати на стінах (підставках).

3.5. Ремонтне обслуговування електромереж та електрообладнання (або поблизу них), роботи з приєднання та від’єднання проводів виконувати за умови знятої напруги. Замінювати плавкі вставки запобіжників слід при вимкненому комутаційному пристрої.

3.6. В окремих випадках допускається замінювати плавкі вставки запобіжників під напругою лише за нарядом-допуском з використанням захисних окулярів, діелектричних рукавиць та ручного інструменту з ізоляційними ручками з посиленою (подвійною) ізоляцією та під керівництвом особи, відповідальної за електрогосподарство.

3.7. Відсутність напруги перевіряють індикатором напруги. Не можна використовувати електричні лампи для визначення відсутності напруги. Слід пам’ятати, що постійно встановлені вольтметри на електрощитах є допоміжними засобами, на підставі яких не можна робити висновки про відсутність напруги.

3.8. Після демонтажу електрообладнання ввідні кінці їхніх електропроводів ізолюють. Місця зрощування (скрутки) ізолюють ізоляцією, рівноцінною непошкодженій на наявних електропроводах.

3.9. Електрик не повинен виконувати роботи при поганому освітленні робочої зони, слід використовувати інвентарний ручний переносний світильник. Напруга переносного світильника під час ремонтного обслуговування електрообладнання у приміщенні з підвищеною небезпекою має бути безпечною наднизькою.

3.10. Робочі інструменти використовувати лише за призначенням. Розміщувати їх потрібно таким чином, щоб унеможливити їх падіння; не слід класти робочий інструмент і матеріали на діюче електрообладнання.

3.1    1. Якщо вимкнення електрообладнання для проведення робіт проводилось за усною заявкою посадової особи підприємства, то наступне увімкнення цього електрообладнання може бути виконано з дозволу особи, яка дала заявку на вимкнення, або уповноваженої особи, яка у цей час її замінює. Електрик повинен оглянути електрообладнання, переконатися у готовності до подачі напруги та попередити про увімкнення напруги тих, хто працює з електрообладнанням.

3.12. Електрик не повинен виконувати роботи на висоті, що потребують упору в конструкції споруд, з приставних драбин, стрем’янок. Ці роботи мають виконуватись з інвентарних засобів підмощування або драбини-стрем’янки з робочою площадкою та перильним огородженням. Не використовувати замість засобів підмощування випадкові предмети (ящики, бочки тощо). Ремонт електрообладнання, розміщеного на висоті, слід виконувати після його демонтажу.

3.13. Допускається виконувати роботи на висоті, що не потребують упору в конструкції споруди (наприклад, огляд та заміна електроламп зовнішніх освітлювальних пристроїв), з використанням інвентарної приставної драбини (стрем’янки), яка пройшла випробування. Ці роботи виконують удвох: одна особа повинна страхувати іншу від можливого падіння.

3.14. Підчас роботи з ручним електроінструментом електрик повинен дотримуватись встановлених відповідною інструкцією з охорони праці вимог безпеки, в тому числі:

• роботи з обертовим інструментом проводити без рукавиць та із заправленими рукавами спецодягу;

• під час свердління стежити, щоб не було перекосів свердла; при виході свердла з деталі не натискати на дриль; не вилучати стружку руками; не працювати свердлами з пошкодженими хвостовиками; при наскрізному свердлінні перегородок упевнитися у тому, що на іншому боці на шляху свердла немає проводів, які перебувають під напругою; знімати інструмент із дриля слід за допомогою спеціальних пристроїв (воротка);

• під час роботи шліфувальною машинкою впевнитися у надійності кріплення і справному технічному стані шліфувального або обрізного круга (круг не повинен мати тріщин і вибоїн, радіального або осьового биття); круг має бути захищений запобіжним кожухом та надійно прикріплений до корпусу шліфувальної машинки.

3.15. Електрику заборонено:

• використовувати неінвентарні, несправні та невипробувані засоби виробництва;

•доторкуватися до частин електроустановок, що перебувають під напругою, без застосування засобів індивідуального захисту; визначати дотиком руки температуру нагріву електротехнічних пристроїв; вмикати електрообладнання мокрими руками;

• виконувати з’єднання електротехнічних пристроїв,, що перебувають у висячому положенні, заклинювати електричні контактори, вимикати захисні пристрої (блокування), встановлювати некалібровані плавкі вставки, запобіжники без маркування та «жуки»; використовувати для заземлення будь-які провідники, не призначені для цієї мети, або приєднувати заземлення скруткою;

• підчас виконання робіт на електрощитах використовувати ножівки, напилки, металеві метри, прокладки, подовжувати гайкові ключі трубами, а також використовувати металеві драбини у приміщеннях електрощитової;

• використовувати у приміщеннях з підвищеною електронебезпекою (наприклад, підвальних приміщеннях) освітлювальні пристрої вище за безпечну наднизьку напругу;

• встановлювати електротехнічні пристрої, що не відповідають схемі електроустановки, підключати (від'єднувати) сторонні електроспоживачі до діючої електромережі (без узгодження з особою, відповідальною за електрогосподарство);

• виконувати роботи, що не входять до його компетенції (роботи на стовпах повітряної лінії електро-передавання, у пожежонебезпечних та вибухонебезпечних приміщеннях; ремонт електрообладнання ліфта, пристроїв кабельного телебачення, пожежної сигналізації; роботи на газових та сантехнічних мережах тощо).

3.16. Електрик повинен дотримуватись вимог пожежної безпеки, не зберігати пожежонебєзпечні матеріали та сторонні предмети у виробничих приміщеннях (наприклад, в приміщеннях електрощито-вих) та не захаращувати їх.

3.17. Еіектрик повинен дотримуватись вимог санітарних норм, а також правил особистої гігієни, приймати їжу у спеціально відведених місцях.

3.18. Електрик не повинен виконувати роботи на електрообладнанні зовні приміщень під час ожеледі, грози, туману, швидкості вітру 15 м/с і більше, а також використовувати ізолювальні засоби елек-трозахисту загального призначення у сиру погоду (туман, опади).

4.    ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1. Привести до ладу робоче місце, прибрати сміття.

4.2. Засоби виробництва очистити від бруду та скласти у переносну сумку (жилет).

4.3. У разі завершення робіт в електрощитовій переконатися у готовності електричної схеми до подачі напруги, увімкнути комутаційний пристрій (рубильник, пускач, вимикач). Контролювати функціонування електрообладнання та вжити заходів щодо його нормального режиму роботи.

4.4. У разі незавершеного ремонту електрообладнання у виробничому приміщенні (наприклад, майстерні) вимкнути автомат або зняти запобіжники живлення електрообладнання, покласти запобіжники у розподільчий електрощит або забрати із собою, повісивши на електрощиті відповідну попереджувальну табличку (наприклад, «Не вмикати. Ремонт!»).

4.5. Зачинити на запірний засіб (замок) приміщення електрощитової або розподільчий електрощит, від якого живиться електрообладнання.

4.6. Для прибирання робочого місця та засобів виробництва у кінці зміни має надаватись необхідний час.

4.7. Зняти спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту, очистити їх від пилу, іншого бруду та віднести у спеціально відведене для зберігання місце (шафу). Не зберігати чистий (домашній) та робочий одяг в одній шафі.

4.8. Вимити відкриті частини тіла миючим засобом.

4.9. Про обсяги виконаних робіт, а також про виявлені несправності та дефекти, що мали місце під час роботи, електрик інформує керівника робіт.

5.    ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. Причинами аварійної ситуації, що може призвести до нещасних випадків, є: дія електричного струму (за наявності незахищених струмопровідних частин електрообладнання); загоряння внаслідок електродуги; дія частин обладнання та механізмів, що рухаються та обертаються; несправність робочого інвентарю, що використовується підчас роботи (гострі краї, задирки та шорсткість на поверхнях робочих інструментів); падіння з висоти (наприклад, у незакриті прорізи інженерних споруд або за відсутності перильного огородження робочої поверхні).

У разі настання нещасного випадку зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на робочому’ місці та обладнання у такому стані, в якому вони були на момент події (якщо це не загрожує життю, здоров'ю людей та не призведе до більш тяжких наслідків), а також вжити заходів щодо недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася, інформувати керівника робіт або іншу посадову особу підприємства та в подальшому керуватися їхніми вказівками

5.2. У разі погіршення самопочуття та з будь-яких інших причин, що вимагають припинення роботи, інформувати по телефону керівника робіт та керуватися його вказівками.

5.3. Якшо виявлено витік вибухопожежонебезпечної речовини (наприклад, газу) слід відчинити вікна у приміщенні, при цьому не допускається виконувати будь-які комутаційні дії на діючому електрообладнанні (до зниження концентрації газу до допустимої норми).

5.4. Якщо виявлено несправності ввідного комутаційного пристрою (рубильника, роз’єднувача тошо) будинкової електрощитової, то роботи мають виконуватись лише після вимкнення напруги на ввідному кабелі електроживлення (електропідстанції) та під керівництвом особи, відповідальної за електрогосподарство.    

5.5. Якшо виявлено замикання на землю, не можна наближатись до місця замикання на відстань менше ніж 5 м у закритих і менше ніж 10м - у відкритих розподільчих пристроях. Наближення до цього місця на меншу відстань допускається лише для виконання операцій з комутаційною апаратурою (задля ліквідації замикання на землю) та для надання невідкладної допомоги потерпілому, при цьому необхідно користуватись нормативними засобами електрозахисту (діалектичними рукавицями, ботами).

5.6. У разі виникнення пожежі в електрощитовій електрик за допомогою комутаційного пристрою повинен від’єднати мережу від електроживлення. Електрообладнання у цьому разі вимикають без розпорядження, але з подальшим повідомленням керівника робіт або оператора оперативно-диспетчерської служби. У разі неможливості усунення порушень у роботі електрообладнання електрик інформує особу, відповідальну за електрогосподарство, а також інформує про залишені під час роботи неогород-жені струмопровідні частини електрообладнання.

5.7. У разі виникнення у будинку (приміщенні) пожежі (ознак горіння) вжити можливих заходів щодо евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі наявними засобами первинного пожежогасіння, дотримуючись порядку дій згідно з інструкцією з пожежної безпеки, а у разі неможливості усунення власними силами - інформувати відповідальних осіб підприємства або викликати аварійно-рятувальну службу. Слід пам’ятати, що гасіння електротехнічних пристроїв, що горять і перебувають під напругою, виконується лише після їхнього попереднього від’єднання від електромережі та здійснюється вуглекислотними або порошковими вогнегасниками, а в окремих випадках — сухим піском.

5.8. При нещасному випадку надати потерпілим домедичну допомогу, дотримуючись порядку дій згідно з інструкцією з надання домедичної допомоги. За потреби викликати машину швидкої допомоги.

________________________________________________                      _________          _____________________________
  (посада керівника підрозділу (організації-розробника)                          (підпис)                    (прізвище, ініціали)

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст) служби охорони праці підприємства                   _________          _____________________________
                                                                                                           (підпис)                    (прізвище,  ініціали)

Юрисконсульт                                                                                   _________          _____________________________
                                                                                                           (підпис)                    (прізвище,  ініціали)





Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda
Переглядів: 14034 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.