Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 11.01.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.220.194.186· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці під час виконання шиномонтажних робіт
[ ] 05.01.2010, 20:26
____________________________________________________________
(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ  _______________________
             (посада роботодавця і
_____________________________
найменування підприємства)
_________________  № _________
(число, місяць, рік)


Інструкція
з охорони праці № _______
під час виконання шиномонтажних робіт

1. Загальні положення

1.1. До шиномонтажних робіт допускаються особи не молодше 18 років, які мають професійну підготовку і пройшли:
- попередній медичний огляд (при ухиленні працівника від проходження медичних оглядів працівник до виконання трудових обов'язків не допускається);
- вступний інструктаж;
- навчання безпечним методам і прийомам праці і перевірку знань з безпеки праці;
- первинний інструктаж на робочому місці;
1.2. Працівники проходять повторний інструктаж з охорони праці не рідше, ніж один раз на 6 місяців. Інструктаж проводиться керівником робіт. Результати інструктажу фіксу-ються в журналі реєстрації інструктажів.
1.3. При направленні працівників на виконання робіт, не пов'язаних з їх основною ді-яльністю, вони повинні пройти цільовий інструктаж.
1.4. При влаштуванні на роботу і не рідше одного разу на рік працівники повинні пройти навчання і перевірку знань з питань охорони праці.
1.5. Працівники повинні пройти періодичний медичний огляд не рідше одного разу на 12 місяців.
1.6. Працівники повинні дотримуватися вимог правил внутрішнього трудового роз-порядку, інструкцій з охорони праці, пожежної безпеки, особистої гігієни.
1.7. Забороняється вживати спиртні напої в робочий час, приступати до роботи в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Палити дозволяється тільки в спеціально обладнаних місцях.
1.8. Адміністрація зобов'язана забезпечити працівників безкоштовним одягом, без-коштовним взуттям і іншими засобами індивідуального захисту згідно з ДНАОП 0.00-3.06-98 «Типові норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших за-собів індивідуального захисту працівникам автомобільного транспорту», в тому числі:
- костюм бавовняний (термін носіння - 12 місяців);
- черевики шкіряні (термін носіння - 12 місяців);
- рукавиці комбіновані (термін носіння - 3 місяці);
- окуляри захисні закриті (до зносу).
1.9. Працівник повинен правильно застосовувати колективні і індивідуальні засоби захисту, дбайливо відноситися до виданих в користування спецодягу, спецвзуттю і іншим засобам індивідуального захисту.
Керівник підприємства зобов'язаний замінити або відремонтувати спецодяг, спецв-зуття і інші засоби індивідуального захисту, що прийшли в непридатність до закінчення встановленого терміну ношення по причинах, що не залежать від працівника.
1.10. При виконанні шиномонтажних робіт можуть мати місце такі небезпечні і шкід-ливі виробничі фактори:
- виліт замкового кільця при накачуванні чи підкачуванні шини;
- розрив покришки при накачуванні шини;
- падіння вивішеної частини автомобіля;
- самовільний рух автомобіля;
- падіння робітників при відкручуванні чи закручуванні гайок кріплення коліс;
- падіння колеса чи шини;
- ураження електричним струмом;
- знижена температура повітря в холодний період року.
1.11. При захворюванні або травмуванні як на роботі, так і поза роботою необхідно повідомити про це керівнику і звернутися в лікувальний заклад.
1.12. Про кожний нещасний випадок, що відбувся на виробництві, про ознаки профе-сійного захворювання, а також про ситуацію, яка створює загрозу життю і здоров'ю людей, потерпілий або очевидці зобов'язані негайно повідомляти керівнику робіт.
Керівник повинен організувати долікарську допомогу потерпілому, доставку його в лікувальну установу, повідомити про це власнику.
Для розслідування нещасного випадку необхідно зберегти обстановку на робочому місці і стан обладнання такими, якими вони були в момент випадку, якщо це не загрожує життю інших працівників і не приведе до аварії.
1.13. Працівники повинні володіти прийомами надання долікарьської допомоги, транспортування потерпілого, знати місце розташування і вміст аптечки, уміти користува-тися засобами, що знаходяться в ній.
1.14. При пересуванні по території необхідно дотримуватися наступних вимог:
- ходити тільки по пішохідних доріжках, тротуарах;
- переходити залізничні шляхи і автомобільні дороги тільки у встановлених місцях;
- при виході з будівлі пересвідчитися у відсутності транспорту,  що рухається.
1.15. Для питва потрібно вживати воду з сатураторів, обладнаних фонтанчиків або питних бачків.
1.16. Приймати їжу слід в обладнаних приміщеннях (столовій, буфеті, кімнаті прийо-му їжі ).
1.17. Працівники, що допустили порушення діючих інструкцій з охорони праці, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1. Проведення шиномонтажних робіт повинно здійснюватися на спеціально відве-деній дільниці (посту), яка оснащена устаткуванням, пристроями та  інструментом згідно з нормативно-технологічною документацією.
2.2. Перед зняттям колеса необхідно перевірити положення замкового кільця, осла-бити затягнення гайок, автомобіль вивішити на спеціальному підйомнику або за допомо-гою іншого підйомного механізму.
2.3. Перед вивішуванням частини автомобіля підйомними механізмами (домкрата-ми, наканавними пересувними підйомниками, талями тощо), крім стаціонарних, необхідно спочатку встановити транспортний засіб на рівній поверхні, зупинити двигун, включити знижену передачу, загальмувати його стоянковим гальмом, встановити під колеса упорні колодки, у автобуса перевірити стан опорного майданчика кузова.
2.4. При вивішуванні частини транспортного засобу плунжер домкрата (наканавного пересувного підйомника) або надставка до нього повинні бути встановлені у місцях, які вказані в технологічній документації, керівництві з експлуатації транспортних засобів.
Домкрат треба установлювати на рівну неслизьку поверхню. У разі неміцного ґрунту під основу домкрата необхідно підкласти міцну дерев'яну підставку площею не менше 0,1 м2 або дошку.
2.5. Під вивішені частини транспортного засобу за допомогою домкрата (пересувних наканавних підйомників, талів тощо) для огляду, виконання профілактичних робіт та ре-монту повинні бути встановлені підставки (козелки).
Підставки (козелки) під вивішені частини транспортного засобу повинні встановлю-ватися в місцях, які вказані в технологічній документації, керівництві по експлуатації транспортного засобу.
2.6. Перед відкручуванням гайок кріплення бездискових коліс із маточини, для зні-мання або переставлення їх необхідно повністю випустити повітря із шини.
2.7. Операції по зняттю, переміщенню та встановленню коліс вантажного автомобі-ля, автобуса, причепа, напівпричепа масою понад 20 кг повинні бути механізовані (вико-ристовуватися спеціальні візки, гайковерти тощо).
2.8. Перед демонтажем шини (з диску колеса) повітря із камери повинно бути повні-стю випущене. Демонтаж шини, яка щільно прилягає до ободу, повинен виконуватися на спеціальному стенді або за допомогою зйомного пристрою. Монтаж та демонтаж шин на лінії необхідно проводити монтажним інструментом.
2.9. Перед монтажем шини необхідно перевірити справність і чистоту ободу, диска колеса, бортового і замкового кілець, а також шини.
Замкове кільце при монтажі шини на диск колеса повинно надійно входити у виїмку ободу усією внутрішньою поверхнею.
2.10. Ободи і їх елементи не допускаються до монтажу при виявленні на них дефор-мацій, тріщин, гострих кромок і задирок, іржі у місцях контакту з шиною, розроблення крі-пильних отворів більше за допустимі розміри.

3. Вимоги безпеки під час виконання роботи

3.1. Накачування та підкачування знятих з транспортних засобів шин в умовах під-приємства повинно виконуватись монтувальником шин тільки в запобіжних клітях (при-строях) або з використанням інших запобіжних пристроїв, що перешкоджають вильоту кі-лець та травмуванню працюючих при розриві шини.
3.2. При накачуванні шин у дорожніх умовах необхідно використовувати переносні запобіжні пристрої, запобіжну вилку, відповідної довжини та міцності або покласти колесо замковим кільцем униз.
3.3. При виконанні шиномонтажних робіт забороняється:
- вибивати диск кувалдою (молотком) при демонтажі шини;
- зняття одного із здвоєних коліс з автомобіля без застосування домкрата шляхом наїзду другого здвоєного колеса на предмет, що виступає;
- при накачуванні шини повітрям поправляти її положення на диску постукуванням;
- монтувати шини на диски коліс, що не відповідають розміру шин, і якщо вони мають задирки та пошкодження, які перешкоджають монтажу;
- під час накачування шини або коли шина знаходиться під тиском поправляти по-ложення бортового та замкового кілець, бити по замковому кільцю молотком, кувалдою або іншими предметами;
- накачувати шини більше норми, встановленої заводом-виготовлювачем;
- перекочувати вручну колеса, диски та шини масою понад 20 кг;
- застосовувати при монтажі шини замкові та бортові кільця, що не відповідають да-ній моделі.
3.4. Довжина шланга для накачування шин не повинна бути більша за відстань від місця його приєднання на магістралі стиснутого повітря або повітророздавальної колонки до середини запобіжної кліті (повітророздавального пристрою).
Запобіжні кліті (пристрої) повинні розташовуватися у безпосередній близькості від ма-гістралі стиснутого повітря (колонки).
3.5. Накачування шин слід вести у два етапи: спочатку до тиску 0,05 МПа з перевір-кою положення замкового кільця, а потім, переконавшись, що кромка кільця знаходиться під бортом шини, - до максимального тиску, встановленого інструкцією.
У разі виявлення неправильного положення замкового кільця необхідно випустити повітря з шини, що накачується, поправити положення кільця, а потім повторити раніше вказані операції. При повторному неправильному положенні замкового кільця його необ-хідно замінити.
3.6. Підкачування шин без демонтажу слід проводити, якщо тиск повітря в них зни-зився не більше, ніж на 40% від норми і є впевненість, що правильність монтажу не пору-шена.
3.7. На дільницях накачування шин повинен бути установлений дозатор тиску повіт-ря або манометр, що дозволяє регулювати величину тиску для різних шин.
3.8. Редуктор на стенді для демонтажу та монтажу шин повинен бути закритий кожу-хом.
3.9. Для огляду внутрішньої поверхні шини необхідно застосовувати спредер.
3.10. При огляді шин необхідно працювати тільки в рукавицях.
3.11. При роботі з пневматичним стаціонарним підйомником для переміщення шин великого розміру необхідна обов'язкова фіксація піднятої шини стопорним пристроєм.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Упорядкуйте робоче місце. Приберіть інструменти і пристрої.
4.2. Повідомте керівника про несправності, що виникали в процесі роботи.
4.3. Очистите спецодяг, спецвзуття і інші засоби індивідуального захисту; зберігайте їх в спеціально відведених для цього місцях.
4.4. Вимийте обличчя і руки милом або прийміть душ.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. При аварійній зупинці автомобіля на узбіччі або на краю проїжджої частини до-роги для проведення шиномонтажних робіт водій зобов'язаний включити аварійну світло-ву сигналізацію, одягнути сигнальний жилет і встановити знак аварійної зупинки або миго-тливий червоний ліхтар на відстані не ближче 20 м до транспортного засобу в населених пунктах і 40 м - за їх межами.
5.2. У разі відключення електроживлення припиніть роботу і повідомте керівника. Не намагайтеся самостійно з'ясувати і усунути причину. Пам'ятайте, що електрична напруга може несподівано з'явитися.
5.3. При виникненні пожежі повідомте в пожежну охорону, керівника робіт і присту-піть до гасіння пожежі.
При загорянні одягу необхідно передусім згасити полум'я підручним матеріалом. При цьому не можна накривати потерпілого з головою, щоб уникнути опіку дихальних шляхів і отруєння токсичними продуктами горіння.
5.4. При загорянні або пожежі пам'ятайте, що загашувати електроустановки слід ву-глекислотними вогнегасниками, сухим піском, щоб уникнути ураження електричним стру-мом.
5.5. Розлите масло і паливо необхідно негайно видаляти за допомогою піску або ти-рси, які після використання потрібно зсипати в металеві ящики з кришками, що встанов-люються поза приміщенням.


________________________  ________________  _________________
(посада керівника підрозділу    (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)
/організації/ - розробника


УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони
праці підприємства                ______________          _______________
                   (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

Юрисконсульт         ______________        _______________
                        (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)

Головний технолог          ______________          _______________
                   (особистий підпис)   (прізвище, ініціали)




Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: інструкція з охорони праці, шиномонтаж
Переглядів: 2672 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.