Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 14.10.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.227.233.78· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [555]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці про заходи пожежної безпеки
[ ] 03.11.2009, 21:49

ІНСТРУКЦІЯ
З  ОХОРОНИ  ПРАЦІ   № __________
для <назва підприємства>
про заходи пожежної безпеки

  1. Галузь застосування

 

Ця інструкція поширюється на службові, складські, допоміжні та інші приміщення <назва підприємства> і встановлює основні вимоги до забезпечення пожежної  безпеки вних.
Інструкція є обов’язковою для вивчення та виконання всіма  працівниками <назва підприємства>, орендарями та відвідувачами.

2. Вимоги пожежної безпеки

2.1. Вимоги пожежної безпеки до утримання теріторії.
До будівель і споруд, що належать <назва підприємства> має бути забезпечений вільний доступ.
Протипожежні розриви між будинками, спорудами, відкритими майданчиками повинні відповідати вимогам будівель цих норм. Їх не дозволяеться захаращувати, використовувати для складування матеріалів, стоянок транспорту.
Проїзди і проходи до будівкль, пожежних вододжерел  пожежного інвентарю, мають бути завжди вільними, утримуватися справними і перебувати в задовольному стані у будь–яку пору року.
Забороняється зменшувати нормативну ширину проїздів. Проїзди і проходи до будівель, пожежних вододжерел, пожежного інвентарю.

2.2. Вимоги пожежної безпеки до утримання будинків, будівель, споруд, приміщень.
Для всіх будинків, будівель, споруд, приміщень необхідно визначати категорію вибухопожежної та пожежної небезпеки за ОНТП 24-86, та клас зон за Правилами улаштування  електроустановок (ПУЕ).
На вхідних дверях у вишезазначених приміщеннях необхідно вивішувати табличку з визначенням категорії вибухопожежної та пожежної небезпеки та класу зони.
Усі будинки, будівлі, споруди і приміщення повинні своєчасно очищатися від горючого сміття і постійно утримуватися у чистоті.
Розміщення у приміщеннях меблів та обладнання слід здійснювати таким чином, щоб забезпечувався вільний евакуаційний прохід до дверей виходу з приміщення.
Навпроти дверного отвору має залишитися прохід шириною, яка  дорівнює ширині дверей, але не менше 1 м.
Евакуаційні шляхи (проходи, коридори, вестибюлі, сходові марші тощо) і виходи повинні  постійно утримуватися вільними, нічим не захаращуватися.
Не допускається знімати з дверей пристрої для  самозачинення, фіксувати такі двері у відчиненому положенні, зберігати, у тому числі, тимчасово, інвентар та різні матеріали у тамбурах виходів, у шафах (нішах) для інженерних комунікацій, зачиняти на замки та інші запори, що важко відчиняються  зсередини, зовнішні евакуаційні двері у разі знаходження у будинку людей.
У разі необхідності встановлення на вікнах приміщень, де перебувають люди, гратів останні повинні розкриватися, розсуватися або зніматися. Під час перебування в цих приміщеннях людей грати мають бути відчиненими (зняті).
Встановлювати глухі (незнімні) грати дозволяється в касі, складах, кімнаті для зберегання зброї та в інших приміщеннях, де це передбачено нормами і правилами, затвердженими в установленому порядку.
Під час організації і проведення заходів з масовим перебуванням людей слід дотримуватися таких вимог:
– використовуванні приміщення, що забезпечені ніж двома евакуаційними виходами і відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих грат і в будівлях з горючими перекриттями  розташовані не вище другого поверху;
– забороняється  влаштування  кладових чи інших допоміжних приміщень під сходовими маршами;
– особи, якім доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов’язані ретельно оглянути приміщення і переконатися у готовності останніх у протипожежному відношенні, у т.ч. у забезпеченні потрібною кількістю первинних засобів пожежегасіння, справних засобів зв’язку,  пожежної автоматики та сигналізації;
– має бути організовано чергування членів добровільної пожежної дружини (ДПД) і відповідальних чергових;
– не дозволяється заповнення приміщень людьми понад установлену проектом норму, звуження проходів. Пожежні крани повинні бути укомплектовані пожежними рукавами і стволами, а також важелем для полегшення відкривання вентиля, утримуватися справними і доступними для використання. Не менше одного разу на шість місяців вони мають перевірятися на працездатність службою, що здійснює іх технічне обслуговування.
Пожежні рукава необхідно утримувати сухими, складеними у "гармошку” або подвійну скатку, приєднаними до крана та ствола. Використання пожежних рукавів для господарських та інших потреб, не пов’язаних з пожежегасінням, не допускається.
Пожежні шафи для розміщення кранів слід пломбувати і вони повинні мати отвори для провітрювання.
На дверцятах пожежних шаф із зовнішнього боку необхідно після  ліжерного індексу "ПК” вказати порядковий номер крана та номер телефону виклику пожежної охорони.
Будинок та приміщення повинні бути забезпечені необхідною кількістю вогнегасників згідно з  вимогами  загальнодержавних Правил пожежної  безпеки в Україні. Їх слід встановлювати в легкодоступних місцях (коридорах, біля входів (виходів) з приміщень тощо) таким чином, щоб вони не заважали під час евакуації, була можливість прочитування маркувальних написів на корпусі. Відстань від найбільш віддаленого місця у приміщенні до місця розташування вогнегасника не повинна перевищувати 20 м , але не менше двох на поверх. Місця знаходження вогнегасників слід позначати вказівними знаками згідно з чинними державними стандартами.
Зарядження та перезарядження вогнегасників має виконуватися відповідно до інструкції з їх експлуатації. Перезарядженню підлягають вогнегасники із зірваними пломбами
Усі працівники повинні вміти користуватися вогнегасниками та внутрішніми пожежними кранами.
Горище, вентиляційні камери, електрощитові, шахти, повітроводи та інші технічні приміщення повинні утримуватися в чистоті очищатися від пилу не менше ніж 2 рази на рік та після капітального ремонту, забороняється використовувати Їх не за призначенням (для зберігання меблів, устаткування, інших сторонніх предметів).  
Двері горищ, підвальних приміщень, технічних поверхів, вентиляційних камер, електрощитових слід утримувати зачиненими. На дверях цих приміщень повинно бути вказано місце знаходження ключів.
У разі перепланування приміщень, зміни їх функціонального призначення необхідно дотримуватися протипожежних вимог чинних нормативних документів будівельного та технологічного проектування.
У складських приміщеннях зберігання різних речовин та матеріалів має здійснюватися з урахуванням їх пожеженебезбечних, фізико-хімічних властивостей і сумісності. Спільне зберігання легкозаймистих та горючих рідин з іншими матеріалами (речовинами), зберігання кислот у місцях, де можливе їх  стикання з речовинами органічного походження, не дозволяється.
У складських приміщеннях матеріали необхідно зберігати  на стелажах або укладати у штабелі, залишаючи між ними проходи не менше 1 м. Відстані між  стінами та штабелями повинна бути не менше 0,8 м.
Зберігання матеріалів навалом та впритул до приладів і труб опалення не дозволяється.
У підвальних приміщеннях не дозволяється зберігати і використовувати легкозаймисті та горючі рідини (ЛЗР і ГР), балони з газами,  карбід кальцію та інші речовини і матеріали, що мають підвищену вибухопожеженебезпечність.
Приміщення, де використовуються  комп’ютери, слід оснащувати вуглекислотними вогнегасниками. Персональні комп’ютери після закінчення роботи на них повинні відключатися від електромереж.

2.3.Заходи пожежної безпеки під час застосування відкритого вогню.
Газоелектрозварювальні та інші роботи, що пов’язані із застосуванням відкритого вогню, допускається тільки з письмового дозволу керівника або особи, яка виконує його обов’язки. 
Дозвіл (наряд-допуск) на проведення  вогневих робіт повинен оформлюватися напередодні проведення цих робіт, який узгоджується з начальником ДПД (фахівцем з пожежної безпеки, службою охорони праці). До проведення вогневих робіт допускаються тільки кваліфіковані працівники, які мають при собі посвідчення  газоелектрозварника і талон про складання заліку з правил пожежної безпеки.
Проведення вогневих робіт дозволяється тільки після виконання заходів щодо  забезпечення пожежної безпеки при справному обладнанні. Перевірка впорядкування робочого місця до пожеженебезпечного стану  та перевірка місця проведення цих робіт протягом 2 годин після їх закінчення, забезпечується посадовою особою, відповідальною за пожежну безпеку по місцю проведення вогневих робіт. Виконання вогневих робіт повинно негайно припинятися на вимогу особи, відповідальної  за безпечне проведення робіт, та органів державного пожежного нагляду.

2.4. Правила утримання технічних засобів протипожежного захисту.
Будівлі та приміщення повинні оснащуватися автоматичними установками пожежної сигналізації (АУПС) та автоматичними установками пожежегасіння (АУП), системами димовидалення, технічними засобами оповіщення про пожежу та засобами зв’язку відповідно до вимог чинних нормативних документів.
Усі установки мають бути справними, утримуватися в працездатному стані і мати сертифікат відповідності. Для утримання в працездатному стані АУПС, АУП, систем димовидалення, оповіщення про пожежу необхідно забезпечувати такі заходи:
– технічне обслуговування з метою збереження  показників безвідмовної роботи відповідними організаціями, що мають ліцензії на виконання робіт протипожежного призначення;
– матеріально-технічне (ресурсне) забезпечення з метою безвідмовного виконання функціонального призначення в усіх режимах експлуатації, підтримання і своєчасне відновлення працездатності;
– опрацювання необхідної експлуатаційної документації для обслуговуючого і чергового персоналу.  Мережі протипожежного водогону повинні забезпечувати потрібні за нормами витрати та напір води.

2.5. Утримання інженерного обладнання.
Силове і освітлювальне електроустаткування, електропроводка та інші споживачі  електроенергії повинні виконуватися та експлуатуватися відповідно до ПУЕ і до Правил технічної експлуатації електроустановок (ПТЕЕ).
Електромережі, розподільні пристрої, апаратура, електрообладнання, вимірювальні прилади, а також запобіжні пристрої  різного типу, рубильники та інші пускові апарати і пристрої повинні  монтуватися на негорючих основах.
Для загального відключення силових та освітлювальних мереж
складських приміщень з протипожежними зонами, архівів та інших подібних приміщень необхідно передбачати встановлення апаратів відключення зовні вказаних приміщень на негорючих стінах. 
Розподільні електрощити, електродвигуни і  пускорегулювальні апарати, інше електроустаткування і електроапаратура, повинні періодично оглядатися, перевірятися на герметичність і очищатися від пилу. Приєднання нових споживачів електричної енергії повинно проводитися з відома особи,  відповідальної за експлуатацію електрогосподарства з обов’язковим розрахунком навантаження на електромережі. Зіпсовані електроапарати та прилади повинні бути терміново відремонтовані або замінені на інші.
Плавкі вставки запобіжників повинні бути калібровані із зазначенням на клемі номінального струму вставки. Застосування саморобних некаліброваних плавких вставок забороняється.
Настільні лампи, вентилятори, телевізори, радіоприймачі, холодильники та інші електроприлади повинні вмикатися в мережу тільки через справні штепсельні розетки і електрошнури.
Експлуатація тимчасових електромереж не дозволяється. Заміри опору ізоляції в силових і освітлювальних мережах необхідно проводити не менше одного разу на рік.
Забороняється встановлення електропобутових приладів (телевізорів, холодильників тощо) в нішах меблів.
У приміщеннях  електроустановок повинні застосовуватися вуглекислотні вогнегасники.
Під час перевірки службових приміщень і кабінетів після закінчення роботи електромонтер зобов’язаний знеструмити електрообладнання,  електроприлади, електромережі, перебування яких у нічний час перед напругою необов’язкове.
Обігрівання приміщень повинно здійснюватися тільки приладами центрального водяного опалення.
У разі виникнення пожежі  треба негайно вимкнути вентиляційні системи за відсутністю їх аварійного вимкнення.
Під час експлуатації  побутових кондиціонерів забороняється:
– у разі встановлення кондиціонера у віконному отворі використовувати як опорні конструкції горючі елементи конструкцій рам;
– кустарно переробляти кондиціонери;
– замінювати триполюсні штепсельні роз’єднувачі на двополюсні;
– встановлювати кондиціонери у внутрішніх протипожежних перегородках та стінах.

2.6. Порядок огляду, приведення в протипожежний стан і закриття приміщень, корпусів, будівель тощо  після закінчення роботи.
Після  закінчення робочого дня працівники повинні навести порядок на робочому місці, зачинити вікна та вимкнути електроживлення приладів і обладнання, яким вони користувалися.
Відповідальний за пожежну безпеку у приміщенні після  закінчення роботи повинен оглянути його, переконатися у відсутності порушень, що можуть привести до пожежі, перевірити відключення  електроприладів, обладнання, освітлення.

2.7. Обов’язки працівників охорони.
Несення охоронної служби працівниками охорони здійснюється в установленому порядку. Обов’язки щодо контролю за додержанням протипожежного режиму викладені у окремій інструкції.

3. Обов’язки та дії у разі пожежі.

У разі виявлення ознак пожежі працівник, який їх  помітив, повинен:

– негайно повідомити про це  Державну пожежну охорону за телефоном 01, вказати при цьому адресу кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також своє прізвище;

– повідомити про пожежу керівника, адміністрацію, пожежну охорону підприємства;

– організувати оповіщення людей про пожежу;

– вжити заходів щодо евакуації людей та матеріальних цінностей;

– вжити заходів щодо гасіння пожежі з використанням наявних вогнегасників та інших засобів пожежегасіння.

Керівник та пожежна охорона установи, яким повідомлено про виникнення пожежі, повинні :

– перевірити, чи викликано Державну пожежну охорону;
– вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та вентиляцію;
– у разі загрози життю людей негайно організувати іх евакуацію та іх рятування, вивести за межі небезпечної зони всіх працівників, які не беруть участь у ліквідації пожежі;
– перевірити здійснення оповіщення людей про пожежу;
– забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі;
– організувати  зустріч підрозділів Державної пожежної  охорони, надати їм допомогу у локалізації та ліквідації пожежі.
Після прибуття на пожежу підрозділів Державної пожежної охорони повинен бути забезпечений  безперешкодний доступ їх до місця, де виникла пожежа.
ІНСТРУКЦІЯ 3 ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ №4 (В БУДІВЛІ РДА)

1. Загальні вимоги

1.1. Інструкція визначає організаційні і технічні заходи з пожежної профілактики з метою недопущення розповсюдження пожежі на випадок її виникнення.

1.2. Кожен працівник зобов'язаний знати і точно виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі - вжити всіх залежних від нього заходів для врятування людей і гасіння її.

1.3. Проходи, коридорні тамбури повинні утримуватися постійно вільними.

1.4. В кабінетах столи, стільці необхідно встановлювати так, щоб не заставляти виходів із кабінетів.

1.5. Весь пожежний інвентар і обладнання треба утримувати у справному стані, розміщувати на видних місцях.

1.6. На території не дозволяється розкладання вогнищ, спалювання сміття.

І.7. У приміщеннях забороняється палити і розкидати недопалки та запалені сірники.
 
2. Вимоги пожежної безпеки перед початком роботи

2.1. Не працюйте на несправному обладнанні.

2.2. Забороняється використовувати електроприлади із пошкодженою ізоляцією, зберігати біля них рідини, які легко загоряються, обгортати папером електричні лампи.

3. Вимоги пожежної безпеки під час виконання роботи.

3.1. Виконуйте лише ту роботу, з якою пройшли інструктаж, не передоручайте свою роботу іншим особам.

3.2. Забороняється використовувати пожежний інвентар та обладнання для господарських та інших потреб, не пов'язаних із пожежогасінням.

3.3. Під час експлуатації електроустановок не дозволяється:
 використовувати кабелі і проводи із пошкодженою або такого ізоляцією, що втратила захисні властивості;
 залишати під напругою електричні проводи і кабелі з не ізольованими кінцями;
 переносити ввімкнені прилади та ремонтувати обладнання, яке перебуває під напругою;
 залишати без догляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, обладнання;
 користуватись пошкодженими (несправними) розетками; зав'язувати і скручувати електропроводи:
 застосувати саморобні електроподовжувачі.

3.4. Забороняється самостійно усувати несправності електромережі і електрообладнання;

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. Щоденно після роботи уважно оглядати всі приміщення, вимикати електроприлади, освітлення, усувати виявлені недоліки.

4.2. Після закінчення роботи прибрати сміття.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У випадку виникнення пожежі дії працівників відділу мають бути спрямовані на створення безпеки людей, рятування та евакуацію.

5.2. Кожен працівник, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів тощо), зобов’язаний:
негайно повідомити про це по телефону 01 пожежну частину (при цьому слід чітко назвати адресу, місце виникнення пожежі, а також свою посаду та прізвище);
сповістити про пожежу начальника, його заступника:
організувати зустріч пожежних підрозділів, вжити заходів щодо гасіння пожежі наявними способами пожежогасіння.

5.3. Начальник, його заступник, що прибули на місце пожежі зобов'язані:
здійснювати керівництво евакуацією людей та гасіння пожежі до прибуття пожежних підрозділів;
організувати вимкнення мереж електро  і газопостачання і здійснення інших заходів, які сприяють ліквідації пожежі;
залишаючи приміщення або будівлі, що постраждали від пожежі, потрібно зачинити за собою всі двері та вікна; організувати перевірку наявності всіх працівників, евакуйованих з будівлі.


6. Порядок дій при виникненні пожежі

6.l. У випадку виникнення пожежі дії працівників районної ради мають бути спрямовані на створення безпеки людей, рятування та евакуацію.

6.2. Кожен працівник, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різких матеріалів тощо), зобов’язаний:
негайно повідомити про це по телефону 01 пожежну частину (при цьому слід чітко назвати адресу, місце виникнення пожежі, а також свою посаду та прізвище);
задіяти систему повідомлення людей про пожежу;
розпочати самому і залучити інших до евакуації людей з будівлі до безпечного місця згідно із планом евакуації;
сповістити про пожежу начальника відділу, його заступника.

6.3. Начальник, його заступник, що прибули на місце пожежі, зобов’язаний:
перевірити, чи повідомили пожежну охорону про виникнення пожежі:
здійснити керівництво, евакуацію людей та гасіння пожежі до прибуття пожежних підрозділів. У випадку загрози для життя людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього всі наявні сили і засоби;
організувати перевірку наявності всіх працівників відділу. евакуйованих з будівлі;
виділити для зустрічі пожежних підрозділів особу, яка добре знає розміщення під’їзних шляхів та водо-джерел; вивести з небезпечної зони всіх працівників та інших осіб, не зайнятих евакуацією людей та ліквідацією пожежі; при необхідності викликати до місця пожежі медичну та інші служби; припинити всі роботи, не пов’язані із заходами щодо ліквідацією пожежі;
забезпечити безпеку людей, які беруть участь в евакуації та в гасінні пожежі, від можливих обвалів конструкцій, дії токсичних продуктів горіння і підвищених температур, ураження електрострумом тощо: 
організувати відключення мереж електропостачання і здійснення інших заходів, які сприяють запобіганню поширення пожежі;
організувати евакуацію матеріальних цінностей із небезпечної зони, визначити місця їx складання і забезпечити, при потребі, їх охорону; інформувати керівника пожежного підрозділу про наявність людей в будівлі.

6.4. Під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно:
з урахуванням обстановки, що склалася, визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи і виходи до безпечної зони у найкоротший термін; евакуацію людей слід починати з приміщення, в якому виникла пожежа, і суміжних з ним приміщень. яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння;
ретельно перевірити всі приміщення, чи не залишились у небезпечній зоні люди;
виставити пости безпеки біля входів у будівлю:
при гасінні слід намагатися в першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей.

Керівник апарату 

Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: проход, інструкція з пожежної безпеки, споруда, протипожежний розрив, проїзд, заходи пожежної безпеки, інструкція, майданчик, будинок
Переглядів: 6103 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 843

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.