Як правильно видалити скалку
Правило медицини свідчить, що скалка, навіть найменша, повинна бути вилучена. Крім того, що вона несе біль і неспокій, вона ще може викликати місцеве запалення тканин і обмеження рухливості кінцівки.
Найпростіший спосіб видалення дрібної скалки - видалення за допомогою липкої стрічки або лейкопластиру. Прикріпіть шматочок липкої стрічки до ділянки шкіри, де «сидить» скалка, і різко смикніть у напрямку протилежному тому, в якому вона встромилася.
Якщо ваша спроба виявилася невдалою, треба вдатися до допомоги голки і пінцета. Операцію видалення скалки постарайтеся робити при хорошому освітленні. Вимийте руки, простерилізуйте (кип'ятінням або на вогні) інструмент.
Розгляньте скалку і визначте, під яким кутом вона увійшла в шкіру. Підштовхніть її, натискаючи пальцем. Схопіть пінцетом кінчик скалки і витягуйте її під тим же кутом, під яким вона увійшла в тіло. Якщо зовнішній кінець скалки обломився або скалка глибоко занурилася в тіло, постарайтеся кінчиком голки звільнити його і трохи підняти, щоб можна було вхопитися пінцетом.
Після видалення скалки обробіть пошкоджену шкіру настоянкою йоду або будь-яким дезинфікуючим засобом. При сильному пошкодженні шкіри і прилеглих до неї тканин накладіть стерильну пов'язку.
Якщо предмет, від якого була «отримана» скалка, викликає побоювання (наприклад, на ньому присутня іржа або бруд), то слід згадати про те, чи робили вам у попередні п'ять років щеплення від правця. Якщо ні, то необхідно звернутися до лікаря за порадою про необхідність вакцинації.