Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 02.01.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.12.34.96· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

МАТЕРІАЛИ ВСТУПНОГО ІНСТРУКТАЖУ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
[ Викачати з сервера (98.5 Kb) ] 15.10.2009, 20:50

МАТЕРІАЛИ ВСТУПНОГО ІНСТРУКТАЖУ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ДОШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

1.Загальні відомості про підприємство, характерні особливості виробництва.

         ________________________        розташований у ____ поверховому будинку : на першому поверсі - ……на другому …….третьому…………..

.ДАЛІ ТРЕБА ЗРОБИТИ ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ВАШОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ, ВКАЗАТИ НА ЙОГО ХАРАКТЕРНІ РИСИ.
 
2. Загальні правила поведінки працівників методкабінету управління освіти. Характерні особливості роботи.

______________________________ – установа, яка у своїй діяльності керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами з охорони праці, Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти.
Працівники приймаються на роботу за трудовим договором, контрактом або на конкурсній основі згідно з чинним законодавством. Вони можуть працювати за сумісництвом згідно з чинним законодавством.
Загальні правила поведінки, коло обов’язків (робіт), що їх виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями і положеннями, затвердженими в установленому порядку тарифно-кваліфікаційними довідниками посад службовців і тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників, положеннями і правилами внутрішнього розпорядку установи.
Виконання вимог правил з техніки безпеки, завідуючими кабінетами, адміністрацією та іншими працівниками є обов’язковим у роботі, спрямованій на організацію безпечних та здорових умов праці  співробітників.
У зв’язку з цим працівники при прийнятті на роботу і періодично у процесі роботи проходять навчання та перевірку знань згідно з вимогами Положення з питань навчання з охорони праці.
Перевірки знань працівників з питань охорони праці проводяться за тими нормативними актами про охорону праці, додержання яких входить до їх службових обов’язків.

3. Основні положення Закону України «Про охорону праці», Кодексу законів про працю та нормативних актів про охорону праці.

Закон визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на охорону їх життя і здоров’я в процесі трудової діяльності, регулює за участю відповідних державних органів відносини між власником закладу і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні.

3.1. Обов’язки власника з охорони праці.
Директор (завідуючий ) :
- відповідає за створення безпечних умов навчально-виховного процесу згідно з чинним законодавством, не дозволяє проведення навчально-виховного процесу за наявності шкідливих та небезпечних умов для здоров’я учасників навчально-виховного процесу;
- затверджує посадові інструкції керівників структурних підрозділів, працівників з обов’язковим блоком питань охорони праці;
- щорічно укладає колективний договір (угоду), що містить розділ з охорони праці та забезпечує його виконання;
- організовує профілактичну роботу щодо попередження травматизму і зниження захворюваності серед учасників навчально-виховного процесу;
- забезпечує проведення всіх видів інструктажів:
•    з охорони праці – відповідно до Типового положення;
•    з безпеки життєдіяльності – відповідно Положення з організації роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу.
- організовує розслідування нещасних випадків, аналіз причин та розробляє заходи щодо попередження травматизму.
3.2. Обов’язки працівника щодо виконання вимог нормативних актів про охорону праці.
Працівники   зобов’язані:
- виконувати правила внутрішнього розпорядку, дотримуватися дисципліни праці, трудитися сумлінно;
- виконувати вимоги з охорони праці, безпеки життєдіяльності, передбачені відповідними правилами та інструкціями;
- берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники, тощо;
- у встановлені строки проходити медичний огляд.
3.3. Права працівника з охорони праці при укладанні трудової угоди.
При укладанні трудової угоди працівник має бути проінформований власником під розпис про умови праці у закладі, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров’я.
Забороняється укладення угоди з працівником, якому за медичним висновком протипоказана запропонована робота за станом здоров’я.
3.4. Права працівника на охорону праці під час роботи.
Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують.
Працівників, які за станом здоров’я потребують надання легшої роботи, власник повинен відповідно до медичного висновку перевести, за їх згодою, на таку роботу тимчасово або без обмеження строку.
Оплата праці при переведені працівників за станом здоров’я на нижче оплачувану роботу або виплата їм допомоги по соціальному страхуванню проводиться згідно із законодавством.
3.5. Правила внутрішнього трудового розпорядку , відповідальність за порушення цих правил та вимог з охорони праці.
Час початку і закінчення роботи встановлюється у відповідності з режимом робочого дня і затверджується начальником управління освіти. Тривалість робочого дня обслуговуючого персоналу і робітників визначається графіком змінності, який складається відповідно до встановленої тривалості робочого часу на тиждень.
За невиконання чи належне виконання без поважних причин Статуту, Правил внутрішнього трудового розпорядку управління освіти, законних розпоряджень начальника управління та інших нормативних актів, посадових обов’язків, установлених відповідними інструкціями, працівник управління несе дисциплінарну відповідальність у порядку, визначеному трудовим законодавством.
3.6. Соціальне страхування від нещасних випадків.
Усі працівники підлягають обов’язковому соціальному страхуванню власником від нещасних випадків.
Страхування здійснюється в порядку і на умовах, що визначаються законодавством і колективним (трудовим) договором.
Із фонду соціального страхування здійснюються виплати сум, що належать потерпілому працівникові за період його тимчасової непрацездатності або в порядку відшкодування шкоди та одноразової допомоги, розмір якої встановлюється колективним договором.
Якщо нещасний випадок трапився внаслідок невиконання потерпілим вимог нормативних актів про охорону праці, розмір одноразової допомоги може бути зменшено в порядку, визначеним трудовим колективом за поданням власника та профспілкового комітету закладу.


4. Основні небезпечні фактори, характерні для ДНЗ . Методи та засоби запобігання нещасним випадкам. Питання електробезпеки.

Основні небезпечні фактори визначаються комісією з охорони праці, яка проводить перевірку створення здорових та безпечних умов праці, здійснює контроль за безпекою обладнання, приладів, що використовуються під час навчально-виховного процесу відповідно до чинних типових переліків і норм, перевіряє готовність закладу до нового навчального року. Для об’єктів з особливими небезпечними факторами складається акт-дозвіл на користування цим об’єктом. В акті визначається про:
- відповідність нормам з охорони праці, правилам техніки безпеки та виробничої санітарії робочих місць;
- відповідального за об’єкт та працюючих;
- укомплектованість об’єкту засобами пожежегасіння, спецодягом, аптечкою першої медичної допомоги;
- готовність використання споруд, обладнання, приборів;
- умови з електробезпеки та попередження травматизму.
В акті-дозволі комісія робить висновки про недоліки, можливість їх усунення та дає (чи не дає) згоду на користування об’єктом.
Акт-дозвіл підписують: голова комісії, члени комісії, працівники, що працюють на об’єкті з небезпечними факторами.
Одним з головних небезпечних факторів є електронебезпека, що зазвичай призводить до електротравми. Тому додержання правил електробезпеки – головна умова захисту людей від шкідливого і небезпечного впливу електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля і статичної електричної електрики.
Головні правила електробезпеки:
- електромережа та електроапаратура, які використовуються , повинні відповідати вимогам діючих правил експлуатації електроприладів;
- усі несправності у електромережі чи електроапаратурі, що можуть викликати іскру, коротке замикання, нагрівання кабелів та проводів понад допустимих норм, повинні негайно усуватися;
- при експлуатації електроприладів забороняється:
а) використовувати кабелі та проводи з зіпсованою ізоляцією чи такою, що втратила свої захисні властивості;
б) залишати під напругою електричні проводу та кабелі с неізольованими кінцями;
в) користуватися зіпсованими розетками, рубильниками та іншими електроприладами;
г) зв’язувати та перекручувати проводи;
д) витягати за шнур вилку з розетки;
е) забивати у будинках, де електропроводка зроблена закритим способом, у довільні місця стін цвяхів для підвішування штор, картин та інших предметів;
є) використовувати як електрозахист саморобні «жучки»;
з) замінювати під напругою пошкоджені вимикачі, лампові патрони, штепсельні розетки, електроприлади і апарати;
и) доторкатися до батареї опалення, водопровідних труб та інших заземлених конструкцій при користуванні переносними приладами, електроінструментами;
і) чистити від забруднення і пилюки освітлювальну арматуру і електролампи при ввімкненому вимикачеві. Чистку треба виконувати при вимкненому вимикачеві сухою ганчіркою, стоячи на підставці, яка не проводить електроструму;
ї) перевантажувати струмоприймачі, підключаючи одноразово декілька електроприладів.
У всіх приміщеннях (незалежно від їх призначення), які після закінчення робіт закриваються та не контролюються, електроприлади (окрім холодильників) повинні вимикатися.
Працівники ДНЗ повинні знати про місце знаходження рубильника для вимкнення електричної мережі.
Треба пам’ятати, що електропроводку, що загорілася, не можна гасити водою. Для гасіння пожежі в електроустановках застосовують вуглекислотні вогнегасники, сухий пісок, азбестову чи грубошерсту тканину.
Про всі безпеки помічені під час роботи, працівник повинен довести черговому адміністратору.


5. Основні вимоги санітарії та особистої гігієни.

Працівник  повинен дотримуватися вимог щодо особистої та виробничої гігієни, вести здоровий спосіб життя, мати належний зовнішній вигляд, що не суперечить системі морального виховання у закладі. Якщо робота працівника передбачає спецодяг, то він має бути чистим. Прати спецодяг повинно за забрудненням, але не менш одного разу на місяць.
Згідно з Законом «Про охорону праці» працівникам видається безплатно за встановленими нормами спецодяг та інші засоби  індивідуального захисту.
Кожен робітник ДНЗ повинен:
- мати особисту санітарну книжку, де лікар за наслідками медичного обстеження робить висновок про допуск до роботи;
- проходити медичні огляди, необхідні щеплення з метою профілактики розповсюдження у дитячому закладі інфекційних захворювань;
- дотримуватися встановленого режиму праці та відпочинку;
- підтримувати (чи має право вимагати від відповідних структур) чистоту та порядок, додержання основних вимог та норм щодо санітарії та гігієни (освітлення, температурний режим, наявність миючих та дезинфікуючих засобів тощо).
Робота з санітарії та гігієни повинна бути організована так, щоб заздалегідь виключити можливі несприятливі наслідки, а заходи щодо виконання вимог норм, правил та інструкцій, щоб мали попереджувальний, профілактичний характер, тобто виключали б ситуації, які можуть призвести до будь-якого захворювання.



6. Порядок розслідування та оформлення документації щодо нещасних випадків.

Розслідуванню підлягають нещасні випадки, які трапилися з вихованцями чи працівниками і призвели до погіршення стану здоров’я (втрати працездатності) не менш ніж на один день згідно з медичним висновком, а саме: раптові погіршення здоров’я, травми, у тому числі травми через завдання тілесних пошкоджень, нанесених іншою особою, отруєння, теплові удари, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою, ушкодження, отримані внаслідок аварій, пожеж, стихійного лиха (землетруси, зсуви, повені, урагани та інші надзвичайні події), контакту з тваринами тощо.
Розслідуванню підлягають нещасні випадки, що сталися при виконанні трудових обов’язків у робочий час.
7.1. Повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування та облік.
Про кожен нещасний випадок, який стався з працюючим, потерпілий або свідок нещасного випадку негайно оповіщає безпосередньо начальника управління освіти (за його відсутності – чергового адміністратора). Терміново організується перша долікарська допомога потерпілому, у разі необхідності – його доставку до лікувально-профілактичного закладу.
До прибуття комісії з розслідування зберегти обстановку на місці в тому стані, в якому вона була на момент події (якщо це не загрожує життю і здоров’ю оточуючих і не призведе до більш тяжких наслідків). Далі повідомити рідних потерпілого і зробити запит висновку з лікувального закладу про характер і тяжкість ушкодження потерпілого.
Про нещасний випадок, що трапився поза територією міста, керівник заходу, що проводиться, негайно повідомляє орган управління освітою за місцем події.
Наказом  керівника ДНЗ призначається комісія з розслідування нещасного випадку, яка зобов’язана:
- протягом трьох діб провести розслідування нещасного випадку, з’ясувати обставини і причини, розробити заходи щодо усунення причин нещасного випадку, визначити відповідальних за це осіб;
- виявити та опитати свідків та осіб, які допустили порушення нормативних актів, отримати пояснення у потерпілого;
- скласти акт про нещасний випадок у п’яти примірниках і направити на затвердження начальнику управління освіти.
Акт про нещасний випадок підлягає зберіганню в архіві управління освіти протягом 55 років.
Спеціальному розслідуванню підлягають нещасні випадки:
- групові (одночасно з двома і більше потерпілими);
- із смертельним наслідком.


8. Пожежна безпека. Способи та засоби запобігання пожежам. Дії персоналу при виникненні пожежі.

Нормативно-правове забезпечення пожежної безпеки в управлінні освіти визначають Закон України «Про пожежну безпеку», Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України.
Відповідальність за пожежну безпеку структурних підрозділів управління освіти (кабінети, господарські приміщення тощо) несуть їх керівники. Обов’язки щодо забезпечення пожежної безпеки, утримання та експлуатації засобів протипожежного захисту відображені у відповідних посадових документах (функціональних обов’язках, інструкціях, положеннях тощо).
7.1. Основні вимоги пожежної безпеки.
На території управління освіти не дозволяється:
- розкладення вогнищ, спалювання сміття і влаштування відкритих кухонних печей;
- забороняється паління у приміщеннях закладу;
- використовувати електроплитки, кип’ятильники, електрочайники у приміщеннях закладу;
- користуватися для опалення приміщень електронагрівальними приладами;
- зберігати у приміщеннях (крім спеціальних господарських приміщень) тару з легкозаймистими та горючими рідинами, балони із зрідженим і стисненим газом.
Усі роботи повинні проводитися на справному електрообладнанні (ізоляція електропроводки, пускачі, штепселі, розетки, вимикачі та інша апаратура, заземлення, огорожа).
Працівники повинні:
    знати, вміти застосовувати первинні засоби пожежегасіння: вогнегасники, пожежний інвентар (пожежні щити та стенди, пожежні відра, діжки з водою, ящики з піском тощо), пожежні знаряддя (ломи, багри, сокири тощо) та засоби зв’язку;
    знати та виконувати правила пожежної безпеки та у випадку виникнення пожежі приймати залежні від нього заходи врятування людей, цінностей, гасіння пожежі.
7.2. Порядок дій у разі виникнення пожежі.
У разі виникнення пожежі дії працівників управління освіти мають бути спрямовані на створення безпеки людей, їх евакуацію та рятування. Кожен працівник управління освіти, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів, підвищення температури в приміщенні тощо) зобов’язаний:
- негайно повідомити про це за телефоном до пожежної частини (при цьому чітко назвати адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, а також свою посаду та прізвище);
- задіяти систему оповіщення людей про пожежу;
- розпочати самому і залучати інших осіб до евакуації людей з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації;
- сповістити про пожежу начальника управління освіти або чергового адміністратора;
- організувати зустріч пожежних підрозділів, вжити заходів щодо гасіння пожежі наявними в установі засобами пожежегасіння.
7.3. Під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно:
- з урахуванням обстановки, що склалася, визначити найнебезпечніші евакуаційні шляхи і виходи до безпечної зони у найкоротший термін;
- ліквідувати умови, які сприяють виникненню паніки.
- евакуацію людей починати з приміщення, у якому виникла пожежа і суміжність з ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. Хворих слід евакуювати в першу чергу;
- ретельно перевірити всі приміщення, щоб унеможливити перебування у небезпечній зоні людей;
- виставляти пости безпеки на виходах у будівлі, щоб унеможливити повернення працівників до будівлі, де виникла пожежа;
- у разі гасіння намагатися у першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей;
- утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також від розбивання скла, в іншому випадку вогонь і дим поширяться до суміжних приміщень.
Залишаючи приміщення або будівлі, що постраждали від пожежі, потрібно зачинити за собою всі двері і вікна.
7.4. План евакуації працівниківв у разі виникнення пожежі.

№ з\п    Назва дії    Порядок та послідовність    Посада виконавця
1    Повідомлення про пожежу    У разі виявлення пожежі необхідно негайно повідомити за телефоном 101 до пожежної частини, дати сигнал (довгий дзвоник) для оповіщення людей, повідомити керівника закладу або чергового адміністратора.    Секретар
2    Евакуація працюючих з будівлі, що загорілася, порядок евакуації при різних варіантах    За сигналом оповіщення усіх  працівників треба вивести назовні через коридори.    Черговий адміністратор
3    Звіряння списочного складу працюючих з фактичною наявністю евакуйованих з будівлі    Усі евакуйовані з будівлі працівників перевіряються за наявними в групах і кабінетах поіменними списками    
4    Розміщення евакуйованих.    У денний час працівників розміщують у небезпечному місці.    Черговий адміністратор
5    Гасіння пожежі, яка виникла, працівниками управління освіти до прибуття пожежної частини (ДПД)    Гасіння пожежі організовують і проводять негайно з моменту її виявлення силами працівників закладу. Для гасіння використовують всі наявні засоби пожежегасіння.    Заст. директора з г\ч, ДПД


9. Перша допомога потерпілим. Дії працівників у разі нещасного випадку.

Про кожен нещасний випадок, який стався в управлінні освіти, негайно сповіщається черговий адміністратор та начальник управління освіти. Терміново організується перша долікарська медична допомога потерпілому. Від правильної та своєчасної першої допомоги зазвичай залежить не тільки збереження працездатності, а й життя потерпілого.
8.1. Заходи по наданню першої допомоги при нещасних випадках різного характеру.

Рани.
Ознаки: кровотеча,  біль.
Допомога: змастити вінця (края) рани розчином йоду, накласти пов’язку.
Забороняється: промивати рану, витягувати іншородні тіла, заливати рану розчином йоду.

Кровотеча.
Ознаки артеріальної кровотечі: кров насиченого червоного кольору, пульсуюча.
Допомога: накладання джгута чи закрутки, притискання пальцем артерії до потрібних кісток (там, де закрутку накласти не можна), максимальне згинання кінцівки, накладання стерильної пов’язки.
Джгут чи закрутку накладають поверх одежі чи підкладної тканини не більш, ніж 1,5 години зимою та 2 години влітку. Час та дату накладання зазначають в записці, яку підкладають під джгут. Якщо джгут чи закрутку накладають на більш тривалий час, то через 1,5-2 години кінцівку звільняють на 5-10 хвилини. На цей час артерію прижимають пальцем.
Ознаки венозної кровотечі: кров темно-червона, тече рівномірним струмом.
Допомога: накладання давлючої пов’язки, у випадку необхідності – джгута.
Ознаки капілярної кровотечі: кров стікає по краплям, сльозиться.
Допомога: накладання пов’язки на рану.

Ушиби.
Ознаки: припухлість, синець, біль, порушення функції.
Допомога: туга давлюча пов’язка, покій, холод, створення умов нерухомості та розташування у підвищеному положенні.

Переломи.
Ознаки: біль, порушення функції, ненормальна рухливість у знешкодженому місці, шум від тертя кісткових обломків під час руху.
Допомога: створення умов нерухомості для ушкодженої частини, накладання шини з використанням підручних засобів; при цьому повинні бути зафіксовані як мінімум два суглоба – вище та нижче перелому. Якщо перелом відкритий – накладання стерильної пов’язки.

Черепно-мозкова травма.
Ознаки струсу мозку: короткочасна втрата свідомості, головний біль, головокружіння, блювота, можлива блювота, загальна слабкість.
Ознаки зашибленого мозку: ті ж самі, що у випадку струсу мозку, тільки втрата свідомості не короткочасна, а довготривала.
Допомога: спокій у положенні лежачі на спині, у випадку блювоти – на боці. Якщо зупинилося дихання та серцева діяльність – зовнішній масаж серця, штучна вентиляція легень. Мозкову речовину не вправляти.

Зупинка дихання.
Ознаки: відсутність самостійних дихальних рухів, блідість чи синюшність шкіри, втрата свідомості.
Допомога: проведення штучного дихання способом «рот у рот». Потерпілого кладуть на тверду поверхню, під плечі підкладають валик з одежі, закидають голову, відновлюють здатність вільного проходження дихальних шляхів, затискають потерпілому ніс та вдувають у рот повітря з частотою 18-20 раз за годину.
Зупинка серцевої діяльності.
Ознаки: відсутність пульсу на сонливій артерії, розширені зіниці.
Допомога: проведення зовнішнього (непрямого) масажу серця. Потерпілого кладуть спиною на тверду поверхню. Той, хто надає допомогу стає на коліна, кладе долонь на нижню половину грудини потерпілого, долонь іншої руки при максимально розгорнутої кісті накладає поверх першої та енергійними товчками ритмічно вдавлює грудину на 4-5 см. Частота товчків – 60-70 за хвилину. Вдування повітря та масаж серця чергують (1 вдування – 4-5 товчків). Допомогу слід надавати до ознак самостійного дихання та серцевої діяльності.

8.2. Транспортування потерпілих до медичного закладу.
Перша медична допомога повинна завершитися кваліфікованою та спеціалізованою медичною допомогою, що надається в умовах медичного закладу. Транспортування здійснюється швидко та безпечно. У випадку, якщо до місця події з будь-яких причин не можливо викликати «швидку допомогу», то потерпілого необхідно відправити до найближчого закладу на попутному транспорті.


З матеріалами вступного інструктажу ознайомлені :


Інструкція з охорони життя і здоров'я дітей у дошкільних навчальних закладах


І. Догляд за ділянкою та приміщенням

1. Будівлю дошкільного навчального закладу, ігрові майданчики та територію необхідно утримувати в чистоті та порядку.
2. Постійно здійснювати технічний контроль за станом приміщення закладу та його території (стін, стелі, вікон, дверей, меблів, фізкультурного обладнання, електромережі, вентиляційних і санітарно-технічних установок, водогону, газопроводу, каналізації, майданчиків, тіньових навісів тощо).
3.3 дахів будівель, які є на території закладу, необхідно своєчасно згрібати сніг, не допускати утворення бурульок.
Доріжки, східці, ігрові майданчики необхідно чистити від снігу, льоду та посипати піском.
4. Ділянка дошкільного навчального закладу повинна бути огороджена парканом. Хвіртку та ворота слід завжди тримати зачиненими.
Щодня, до приходу дітей і в кінці дня, територію слід підмести та полити. Сміття складати в контейнер для сміття, який закривається кришкою та знаходиться на господарчому подвір'ї'.
5.Каналізаційні люки на території закладу повинні бути закриті. На ділянці не повинно бути предметів, що загрожують життю та здоров'ю дітей.
6.Відповідно до санітарно-гігієнічних вимог за відсутності централізованої системи водопостачання, туалети вигрібного типу влаштовують у віддаленій частині території. Прибирати їх слід не менше трьох разів на день, використовуючи засоби дезінфекції. Туалети для дорослих завжди повинні бути зачинені. Вигрібні ями щільно закриті.
7.Обладнання на ігрових та спортивних майданчиках має бути стійким, закріпленим, з міцними поручнями, відповідним до віку дітей, без гострих кутів. Пісочниці обладнують відповідно до санітарно-гігієнічних вимог. Перед прогулянкою дітей обов'язково пісок треба ошпарювати окропом.
8. У будівлях дошкільних навчальних закладів, які мають два і більше поверхів, східці повинні мати поручні з прямими, часто розставленими планками. Пожежні драбини та драбини на горище необхідно закривати щитами в нижній частині, вихід на горище замикати на замок. Вхідні двері закладу повинні мати дзвінок, засув на висоті, не доступній дитині, і бути постійно зачиненими. Забороняється допускати на територію закладу та у приміщення сторонніх осіб.
9.У будівлях, які мають два і більше поверхів, групи для дітей до трирічного віку розташовують на першому поверсі. Розміщення цих груп на другому поверсі допускається лише за наявності окремого виходу та зручних східців. На вхідних дверях не повинно бути пружин.
10.Вікна, кватирки повинні закріплюватися засувками та відкриватися всередину приміщення.
11.Віконні шибки необхідно тримати в чистоті, не завішувати прикрасами, довгими занавісками, мити вікна слід щодекади.
12.У дошкільних навчальних закладах з пічним опаленням, печі повинні бути витоплені не пізніше ніж за годину до приходу дітей. У дитячих будинках печі слід топити вранці до підйому дітей.
Радіатори центрального опалення загороджують сітками, які знімаються чи відкриваються для прибирання. Сітки необхідно закріплювати.
13.Всі приміщення закладу необхідно прибирати відповідно до вимог санітарних правил утримання дошкільних навчальних закладів. Щоранку, до приходу дітей, проводити вологе прибирання з де-зінфікуючими засобами та провітрювати усі приміщення.
14. Всі працівники мають дотримуватися вимог пожежної безпеки, вміти користуватися вогнегасниками, знати план евакуації дітей.
15. У дошкільному навчальному закладі на видному місці необхідно розмістити номери телефонів адміністрації закладу, міського (районного) відділів освіти, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, аварійної газу, води тощо.
ІІ. Догляд за дітьми
1. Працівники дошкільного навчального закладу несуть відповідальність за збереження життя і здоров'я дітей.
2. Батьки повинні приводити дітей до дошкільного навчального закладу добре вимитими, одягненими в чистий одяг, підстриженими, з обрізаними нігтями. Батьки не повинні входити до групових кімнат без потреби.
3. Приводячи дітей до дошкільного навчального закладу, батьки зобов'язані передавати дитину вихователеві. Ввечері вихователі зобов'язані передати дитину батькам.
4.Дітей у дошкільному навчальному закладі необхідно привчати до чистоти й охайності: мити руки перед прийомом їжі і після користування вбиральнею, після їди полоскати рот, влітку перед сном мити ноги.
5. Влітку всі заняття і, за можливості, сон слід організовувати на свіжому повітрі.
6. Харчування дітей повинно бути доброякісним, різноманітним, достатнім і відбуватись у чітко встановлені години. Воду для пиття слід давати тільки кип'ячену, зберігати її в чистій закритій посудині, чашки для води повинні бути накриті серветкою.
7. Забороняється приносити в групу окріп, гарячу їжу. Страви мають видаватися з кухні охолодженими. Нести їжу у групові кімнати можна лише тоді, коли в коридорах і на східцях немає дітей. Не можна брати чергових дітей до кухні для отримання їжі. Не можна садити дітей за столи під час роздавання їжі.
8. Забороняється миття посуду в присутності дітей. Засоби для миття та чищення слід тримати у недоступному для дітей місці.
9. Кожна дитина повинна мати окреме ліжко, білизну, подушку, ковдру, матрац, рушник. У разі відсутності спальні, постільна білизна кожної дитини зберігається в окремому підписаному мішку.
10. В умивальній кімнаті має бути вішалка з гачками за кількістю дітей для рушників. Рушники необхідно замінювати не рідше одного разу на тиждень, у разі потреби — частіше. Постільну білизну щодня витрушувати та замінювати щодекади. Білизна, рушники обов'язково повинні бути підписані. Систематично провітрювати подушки, ковдри і матраци.
11.У груповій кімнаті всі меблі, картини, вазони мають бути закріплені. На шафи не можна ставити вазони з квітами, об'ємні іграшки тощо.
У недоступному для дітей місці слід тримати ліки, сірники, булавки, ріжучі та колючі предмети тощо. Забороняється забивати гвіздки на рівні зросту дітей. Для занять з дітьми використовують ножиці тільки з тупими кінцями і користуватися ними дозволяється лише під наглядом дорослого.
12.Технічні засоби навчання та електроприлади слід зберігати у недоступному для дітей місці. Роботу з комп'ютером необхідно розпочинати лише в старшому дошкільному віці. Тривалість занять не повинна перевищувати 12 хвилин.
Електропроводка у приміщеннях, де можуть перебувати діти, повинна бути ізольованою, розетки та вимикачі — недоступними дітям.
13. Збираючись на прогулянку, вихователь забирає дітей, які першими одяглися, і виходить на майданчик, а решту дітей виводить на майданчик помічник вихователя.
14.Під час перебування дітей на території дошкільного навчального закладу треба пильно стежити за тим, щоб діти не виходили за межі закладу, не зривали отруйних рослин, ягід, грибів, трави тощо.
15. Повертаючись з прогулянки, вихователь повинен перевірити, чи всі діти на місці. Вихователь повинен іти ззаду, в першій парі ставити найбільш організованих дітей. Дітей до 3-х років супроводжує на прогулянку і під час повернення з прогулянки помічник вихователя.
16.Плануючи екскурсію чи прогулянку за межі дошкільного навчального закладу, вихователь зобов'язаний завчасно оглянути місце прогулянки, повідомити про це адміністрацію закладу, вказавши кількість дітей, яких він бере з собою. Виводити дітей за межі закладу можна тільки в супроводі двох дорослих. Діти, які не можуть з тих чи інших причин виходити за межі закладу, за розпорядженням завідувача передаються в іншу групу під відповідальність педагогічного працівника закладу.
Під час прогулянки вихователь повинен тримати в полі зору всіх дітей. Повертаючись з прогулянки, вихователь повинен перевірити, чи всі діти присутні, вишикувати їх парами в колону. Один з дорослих має іти в кінці колони, стежачи, щоб діти не відставали та не відходили в сторону.
При переході з дітьми через вулицю необхідно дотримуватися правил дорожнього руху. У великих містах слід уникати прогулянок по вулиці з інтенсивним рухом.
17. Дошкільні навчальні заклади, що розташовані біля трамвайних та залізничних колій, повинні мати вхід з протилежного боку. Не допускати прогулянок та ігор дітей біля трамвайних та залізничних колій.
18. Під час прогулянки до водойми купання дозволяється лише в попередньо перевірених неглибоких місцях за умови невеликої групи дітей (8-10 дітей). Купання групи дітей дозволяється лише під наглядом не менше ніж двох дорослих. Одночасно може купатися група дітей до 5 чоловік (решта залишається на березі під наглядом дорослого).
19. Прогулянки до водойми проводяться лише з дітьми 6-го (7-го) року життя.
20. Катання дітей на човнах категорично заборонено.
21.Сонячні ванни дітям можна приймати лише за призначенням та наглядом медичного працівника. Діти повинні обов'язково бути в легкому головному уборі.
22. Під час проведення занять з плавання у басейні дотримуватись вимог правил безпечної поведінки на воді.
23.Працівникам обов'язково суворо дотримуватися вимог санітарних правил для дошкільних навчальних закладів.

III. Попередження інфекційних та вірусних захворювань
1. Під час прийому дітей до дошкільного навчального закладу вихователь оглядає кожну дитину, перевіряє чистоту її тіла, волосся, білизни. У разі виявлення захворювання, вихователь відправляє її з батьками до лікаря.
2. Медичний працівник проводить огляд усіх дітей відповідно до спільного наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 № 432/496. Діти, які не відвідували дошкільний навчальний заклад понад три дні, приймаються в заклад медичним працівником за довідкою лікаря.
3.Дитину, яка захворіла протягом дня у дошкільному навчальному закладі, необхідно негайно ізолювати від інших дітей та повідомити про це батьків. Після одужання дитину можна приймати до закладу лише з дозволу лікаря.
4. У період, коли виявлено інфекційне захворювання, слід провести запобіжні заходи та неухильно дотримуватися санітарних вимог відповідно до вказівок медичного працівника.
5. З метою попередження шлунково-кишкових захворювань, отруєння дітей їжею, зберігати продукти харчування треба згідно з вимогами Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227.
6.  У дошкільному навчальному закладі необхідно проводити боротьбу з мухами, гризунами тощо відповідно до вимог санітарно-епідеміологічної служби.
7. Медичним та педагогічним працівникам слід постійно проводити санітарно-просвітницьку роботу з батьками.
8. У дошкільному навчальному закладі обов'язково повинна бути аптечка першої допомоги, укомплектована такими медичними препаратами: йод, розчин брильянтового зеленого, вата, бинт, ножиці, термометр, нашатирний спирт, клейонка, етиловий спирт тощо.
9.  При прийомі на роботу обов'язковим є проходження медичного огляду. Впродовж роботи всі працівники дошкільного навчального закладу проходять медичні огляди відповідно до вимог чинного законодавства.





Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda
Переглядів: 13275 | Завантажень: 838 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.