Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 22.09.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.206.194.83· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Пожежна безпека » Інструкції з пожежної безпеки

МАТЕРІАЛИ ВСТУПНОГО ІНСТРУКТАЖУ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ
[ Викачати з сервера (66.5 Kb) ] 15.08.2009, 22:47


1. Загальні відомості про  заклад освіти _______________________________________________________________________


2. Загальні правила поведінки працівників____________________.

Характерні особливості роботи.

___________________________– установа, яка у своїй діяльності керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами з пожежної Працівники приймаються на роботу за трудовим договором, контрактом або на конкурсній основі згідно з чинним законодавством. Вони можуть працювати за сумісництвом згідно з чинним законодавством.
Загальні правила поведінки, коло обов’язків (робіт), що їх виконує кожен працівник за своєю спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями і положеннями, затвердженими в установленому порядку тарифно-кваліфікаційними довідниками посад службовців і тарифно-кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників, положеннями і правилами внутрішнього розпорядку установи.
У зв’язку з цим працівики при прийнятті на роботу і періодично у процесі роботи проходять навчання та перевірку знань з пожежної безпеки.

3. Пожежна безпека. Способи та засоби запобігання пожежам.

Дії персоналу при виникненні пожежі.

Нормативно-правове забезпечення пожежної безпеки визначає Закон України «Про пожежну безпеку», Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України.
Відповідальність за пожежну безпеку структурних підрозділів управління освіти (кабінети, господарські приміщення тощо) несуть їх керівники. Обов’язки щодо забезпечення пожежної безпеки, утримання та експлуатації засобів протипожежного захисту відображені у відповідних посадових документах (функціональних обов’язках, інструкціях, положеннях тощо).
3.1. Основні вимоги пожежної безпеки.
На території управління освіти не дозволяється:
- розкладення вогнищ, спалювання сміття і влаштування відкритих кухонних печей;
- забороняється паління у приміщеннях закладу;
- використовувати електроплитки, кип’ятильники, електрочайники у приміщеннях закладу;
- користуватися для опалення приміщень електронагрівальними приладами;
- зберігати у приміщеннях (крім спеціальних господарських приміщень) тару з легкозаймистими та горючими рідинами, балони із зрідженим і стисненим газом.
Усі роботи повинні проводитися на справному електрообладнанні (ізоляція електропроводки, пускачі, штепселі, розетки, вимикачі та інша апаратура, заземлення, огорожа).
Працівники повинні:
    знати, вміти застосовувати первинні засоби пожежегасіння: вогнегасники, пожежний інвентар (пожежні щити та стенди, пожежні відра, діжки з водою, ящики з піском тощо), пожежні знаряддя (ломи, багри, сокири тощо) та засоби зв’язку;
    знати та виконувати правила пожежної безпеки та у випадку виникнення пожежі приймати залежні від нього заходи врятування людей, цінностей, гасіння пожежі.
3.2. Порядок дій у разі виникнення пожежі.
У разі виникнення пожежі дії працівників мають бути спрямовані на створення безпеки людей, їх евакуацію та рятування. Кожен працівник управління освіти, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів, підвищення температури в приміщенні тощо) зобов’язаний:
- негайно повідомити про це за телефоном до пожежної частини (при цьому чітко назвати адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, а також свою посаду та прізвище);
- задіяти систему оповіщення людей про пожежу;
- розпочати самому і залучати інших осіб до евакуації людей з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації;
- сповістити про пожежу начальника управління освіти або чергового адміністратора;
- організувати зустріч пожежних підрозділів, вжити заходів щодо гасіння пожежі наявними в установі засобами пожежегасіння.
3.3. Під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно:
- з урахуванням обстановки, що склалася, визначити найнебезпечніші евакуаційні шляхи і виходи до безпечної зони у найкоротший термін;
- ліквідувати умови, які сприяють виникненню паніки.
- евакуацію людей починати з приміщення, у якому виникла пожежа і суміжність з ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. Хворих слід евакуювати в першу чергу;
- ретельно перевірити всі приміщення, щоб унеможливити перебування у небезпечній зоні людей;
- виставляти пости безпеки на виходах у будівлі, щоб унеможливити повернення працівників до будівлі, де виникла пожежа;
- у разі гасіння намагатися у першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей;
- утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також від розбивання скла, в іншому випадку вогонь і дим поширяться до суміжних приміщень.
Залишаючи приміщення або будівлі, що постраждали від пожежі, потрібно зачинити за собою всі двері і вікна.
3.4. План евакуації працівниківв у разі виникнення пожежі.

№ з\п    Назва дії    Порядок та послідовність    Посада виконавця
1    Повідомлення про пожежу    У разі виявлення пожежі необхідно негайно повідомити за телефоном 101 до пожежної частини, дати сигнал (довгий дзвоник) для оповіщення людей, повідомити керівника закладу або чергового адміністратора.    Черговий
2    Евакуація працюючих з будівлі, що загорілася, порядок евакуації при різних варіантах    За сигналом оповіщення усіх  працівників треба вивести назовні через коридори.    Черговий адміністратор
3    Звіряння списочного складу працюючих з фактичною наявністю евакуйованих з будівлі    Усі евакуйовані з будівлі працівників перевіряються за наявними в групах і кабінетах поіменними списками    
4    Розміщення евакуйованих.    У денний час працівників розміщують у небезпечному місці.    Черговий адміністратор
5    Гасіння пожежі, яка виникла, працівниками управління освіти до прибуття пожежної частини (ДПД)    Гасіння пожежі організовують і проводять негайно з моменту її виявлення силами працівників закладу. Для гасіння використовують всі наявні засоби пожежегасіння.    Заст. директора з г\ч, ДПД

4. Перша допомога потерпілим. Дії працівників у разі нещасного випадку.

Про кожен нещасний випадок, який стався в закладі управління освіти, негайно сповіщається черговий адміністратор та начальник управління освіти. Терміново організується перша долікарська медична допомога потерпілому. Від правильної та своєчасної першої допомоги залежить не тільки збереження працездатності, а й життя потерпілого.

Рани.
Ознаки: кровотеча, зіяння, біль.
Допомога: змастити вінця (края) рани розчином йоду, накласти пов’язку.
Забороняється: промивати рану, витягувати іншородні тіла, заливати рану розчином йоду.

Кровотеча.
Ознаки артеріальної кровотечі: кров насиченого червоного кольору, пульсуюча.
Допомога: накладання джгута чи закрутки, притискання пальцем артерії до потрібних кісток (там, де закрутку накласти не можна), максимальне згинання кінцівки, накладання стерильної пов’язки.
Джгут чи закрутку накладають поверх одежі чи підкладної тканини не більш, ніж 1,5 години зимою та 2 години влітку. Час та дату накладання зазначають в записці, яку підкладають під джгут. Якщо джгут чи закрутку накладають на більш тривалий час, то через 1,5-2 години кінцівку звільняють на 5-10 хвилини. На цей час артерію прижимають пальцем.
Ознаки венозної кровотечі: кров темно-червона, тече рівномірним струмом.
Допомога: накладання давлючої пов’язки, у випадку необхідності – джгута.
Ознаки капілярної кровотечі: кров стікає по краплям, сльозиться.
Допомога: накладання пов’язки на рану.

Ушиби.
Ознаки: припухлість, синець, біль, порушення функції.
Допомога: туга давлюча пов’язка, покій, холод, створення умов нерухомості та розташування у підвищеному положенні.

Переломи.
Ознаки: біль, порушення функції, ненормальна рухливість у знешкодженому місці, шум від тертя кісткових обломків під час руху.
Допомога: створення умов нерухомості для ушкодженої частини, накладання шини з використанням підручних засобів; при цьому повинні бути зафіксовані як мінімум два суглоба – вище та нижче перелому. Якщо перелом відкритий – накладання стерильної пов’язки.

Черепно-мозкова травма.
Ознаки струсу мозку: короткочасна втрата свідомості, головний біль, головокружіння, блювота, можлива блювота, загальна слабкість.
Ознаки зашибленого мозку: ті ж самі, що у випадку струсу мозку, тільки втрата свідомості не короткочасна, а довготривала.
Допомога: спокій у положенні лежачі на спині, у випадку блювоти – на боці. Якщо зупинилося дихання та серцева діяльність – зовнішній масаж серця, штучна вентиляція легень. Мозкову речовину не вправляти.

Зупинка дихання.

Ознаки: відсутність самостійних дихальних рухів, блідість чи синюшність шкіри, втрата свідомості.

Допомога: проведення штучного дихання способом «рот у рот». Потерпілого кладуть на тверду поверхню, під плечі підкладають валик з одежі, закидають голову, відновлюють здатність вільного проходження дихальних шляхів, затискають потерпілому ніс та вдувають у рот повітря з частотою 18-20 раз за годину.

Зупинка серцевої діяльності.

Ознаки: відсутність пульсу на сонливій артерії, розширені зіниці.
Допомога: проведення зовнішнього (непрямого) масажу серця. Потерпілого кладуть спиною на тверду поверхню. Той, хто надає допомогу стає на коліна, кладе долонь на нижню половину грудини потерпілого, долонь іншої руки при максимально розгорнутої кісті накладає поверх першої та енергійними товчками ритмічно вдавлює грудину на 4-5 см. Частота товчків – 60-70 за хвилину. Вдування повітря та масаж серця чергують (1 вдування – 4-5 товчків). Допомогу слід надавати до ознак самостійного дихання та серцевої діяльності.

Транспортування потерпілих до медичного закладу.

Перша медична допомога повинна завершитися кваліфікованою та спеціалізованою медичною допомогою, що надається в умовах медичного закладу. Транспортування здійснюється швидко та безпечно. У випадку, якщо до місця події з будь-яких причин не можливо викликати «швидку допомогу», потерпілого необхідно відправити до найближчого закладу на попутному транспорті.
       
Категорія: Інструкції з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda
Переглядів: 4268 | Завантажень: 620 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 842

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.