Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 18.10.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.228.21.186· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Пожежна безпека » Нормативно-правові акти з пожежної безпеки

НАПБ А.02.001-2002 Положення про Державний департамент пожежної безпеки
[ ] 23.10.2010, 14:51
 

НАПБ А.02.001-2002
Положення про Державний департамент пожежної безпеки
Затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 р. № 500 «Про затвердження Положення про Державний департамент пожежної безпеки» із змінами та доповненнями
Державний департамент пожежної безпеки (Держпожбезпеки) є урядовим органом державного нагляду у сфері пожежної безпеки, який діє у складі Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і йому підпорядковується.
Держпожбезпеки здійснює управління системою державної пожежної охорони, до складу якої входять територіальні органи державного пожежного нагляду.Державний департамент пожежної безпеки

Історія

Розповідь про стан державного пожежного нагляду на сучасному етапі не можливо розпочати не зупинившись на історичних аспектах його формування й розвитку в Україні.

Протистояння між пожежею і людиною триває впродовж усієї історії існування людства. Людина здійснила велике відкриття – добула вогонь і навчилася ним керувати. Йшли роки і тисячоліття, росли поселення та міста, люди поступово перетворювали вогонь на могутню силу, яка допомагала їм у побуті. Але, разом з цим, у полум'ї гинули люди, горіли будівлі, посіви, худоба, ліс та інше. Пожежі стояли в ряду таких стихійних лих, як землетруси, повені, урагани та катастрофи.

Із давніх-давен людство займалось питаннями пожежного нагляду та профілактики пожеж. Ще при середньовіччі коли функції органів врядування багатьох міст Європи визначалися магдебурзьким правом, в цих юридичних актах визначались питання пожежної профілактики актах, а саме:

- міська рада затверджувала "вогневий порядок” і вимагала суворого його дотримання;

- кожне місто, залежно від величини, поділялось на окремі дільниці, пожежна безпека на яких контролювалась суперінтендантами;

- у містах створювались комісії з перевірки стану коминів і для покарання тих, хто недбало ставиться до пожежної безпеки та інше.

У той же час відсутність реального вповноваженого органу контролю за станом розпланування поселень спричинювала хаотичну забудову міст та інших населених пунктів дерев’яними спорудами без будь-яких протипожежних розривів, унаслідок чого при виникненні пожежі поселення перетворювалися на суцільні згарища. Створення ефективної системи боротьби з пожежами вимагало впорядкування протипожежного законодавства на рівні держави.

Подальше вдосконалення організації пожежної справи в Україні безпосередньо пов’язане з прийняттям у середині ХІХ століття Сенатом Російської імперії Будівельного та Пожежного статутів, свого роду зведених законів (правил) у сфері пожежної безпеки, якими унормовувалось питання організації та проведення заходів з профілактики пожеж та їх гасіння, а також визначалась відповідальність за невиконання протипожежних заходів. Ці статути відіграли важливу роль у подальшому вдосконаленню пожежної справи в Україні.

На початку ХХ ст. у зв’язку з подорожчанням земельних ділянок та розвитком будівельної справи в м. Києві розпочалося інтенсивне спорудження багатоповерхових будинків, ліквідація пожеж у яких через невелику висоту пожежних драбин мала значні ускладнення. Постала нагальна потреба створення ефективної системи попередження пожеж у таких спорудах. Тому в 1910 р. Київська дума прийняла постанову, спрямовану на запобігання пожежам у багатоповерхових будинках, яка хоча повністю й не розв’язувала проблему, проте чітко визначала норми з протипожежного забезпечення будівель.

Питання профілактик у дореволюційній Росії-Україні покладалось на поліцію. Слід відмітити, що в ті часи поліція відповідала за пожежну безпеку у населених пунктах, за додержання будівельних норм (за аналогією сучасного державного пожежного нагляду).

Створення радянської системи державного управління у сфері державного пожежного нагляду було розпочато виданням 17 квітня 1918 р. нормативно-правового акта – Декрету РНК "Об организации государственных мер борьбы с огнем”, у якому були закладені основи розвитку пожежного нагляду.

Сама назва Декрету говорила про те, що питання організації боротьби з пожежами були підняті на рівень важливих державних завдань. І це природно. З націоналізацією надр, шахт і рудників, залізниці, морського і річкового транспорту, банків, заводів і фабрик їх охорона покладалися на державні органи. Декретом були визначені головні завдання пожежної охорони, напрями її роботи, основні положення, які в подальшому стали основою для створення Державного пожежного нагляду в нашій державі.

У наступні роки уряд прийняв ряд декретів і постанов, що регулювали правовідносини у сфері пожежної безпеки. Так, право загального управління пожежною справою у республіці було передано до ведення НКВС.

Важливим нормативно-правовим актом стала постанова ВЦВК і РНК СРСР від 7 квітня 1936 р. "Про державний пожежний нагляд” щодо розвитку та реалізації вимог з формування і становлення профілактичної служби. У ній були визначено функції і права держпожнагляду, відповідно до яких Головне управління пожежної охорони і його місцеві органи в союзних й автономних республіках, краях й областях здійснювали нагляд на об’єктах народного господарства. Певну роль у зміцненні державного пожежного нагляду відіграла постанова РНК СРСР "Про відповідальність за порушення правил пожежної безпеки” від 13 серпня 1942 р. Нею було надано право накладати грошові штрафи безпосередньо на осіб, винних у виникненні пожеж.

Разом з тим, незважаючи на прийняття великої кількості законодавчих і інших нормативно-правових актів, за весь період існування Радянського Союзу так і не було прийнято Закону "Про пожежну безпеку”.

Хоча державний пожежний нагляд має свою багаторічну історію та традиції, але в системі МНС України органи держпожнагляду працюють з 2003 року.

Державний департамент пожежної безпеки у складі Міністерства внутрішніх справ України був утворений постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2002 року № 112 «Деякі питання пожежної безпеки» на базі Головного управління Державної пожежної охорони. На той час Держпожбезпеки очолював генерал-майор внутрішньої служби Рева Григорій Васильович, згодом – Міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до Указу Президента України від 27 січня 2003 року N 47/2003 року «Про заходи щодо вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій» Державний департамент пожежної безпеки як урядовий орган державного управління та підпорядковані Департаменту органи управління, заклади, установи і підрозділи були виведені зі складу Міністерства внутрішніх справ України та передані Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

Система державного пожежного нагляду

У складі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту діє урядовий орган державного нагляду у сфері пожежної безпеки – Державний департамент пожежної безпеки (Держпожбезпеки) - стаття 28 Закону України «Про правові засади цивільного захисту».

У складі урядового органу державного нагляду у сфері пожежної безпеки діють підпорядковані йому територіальні органи державного нагляду у сфері пожежної безпеки в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах (стаття 30-2 Закону України «Про правові засади цивільного захисту»).

Відповідно до статті 7 Закону України «Про пожежну безпеку» державний пожежний нагляд за станом пожежної безпеки в населених пунктах і на об'єктах незалежно від форм власності здійснюється відповідно до чинного законодавства державною пожежною охороною в порядку, встановлюваному Кабінетом Міністрів України.

Органи державного пожежного нагляду не залежать від будь-яких господарських органів, об'єднань громадян, політичних формувань, органів виконавчої влади, органів місцевого та регіонального самоврядування.

Здійснення державного пожежного нагляду регламентується Положенням про Державну пожежну охорону, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 р. N 508 «Про заходи щодо виконання Закону України "Про пожежну безпеку».

Державний пожежний нагляд (держпожнагляд) - це наглядова діяльність спеціально уповноважених державних органів у сфері пожежної безпеки, пов'язана із здійсненням контролю за виконанням і додержанням вимог та вирішенням інших встановлених законодавством питань у цій сфері.

Держпожнагляд здійснюють:

- Державний департамент пожежної безпеки;

- територіальні органи державного нагляду у сфері пожежної безпеки в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах;

Основними завданнями держпожнагляду є:

- встановлення та контроль за забезпеченням єдності вимог державних стандартів, норм і правил у галузі пожежної безпеки;

- здійснення контролю за дотриманням вимог пожежної безпеки під час проектування, будівництва, реконструкції, технічного переоснащення та експлуатації будівель, споруд та інших об'єктів незалежно від форм власності і видів діяльності, розроблення та виготовлення пожежонебезпечних приладів, обладнання та іншої продукції, речовин і матеріалів;

- виявлення і контроль за усуненням причин і умов, що сприяють виникненню та поширенню пожежі, створенню у разі пожежі, загрози життю і здоров'ю людей, знищення чи пошкодження майна, а також перешкоджають своєчасній ліквідації пожеж і врятуванню людей;

- розроблення заходів профілактики пожеж.

 

Відповідно до покладених функцій органи держпожнагляду:

- розробляють при участі зацікавлених міністерств і інших центральних органів виконавчої влади та затверджують загальнодержавні правила пожежної безпеки, обов'язкові для всіх підприємств, установ і організацій, громадян; встановлюють порядок розгляду та затвердження положень, інструкцій, інших нормативних актів, розробляють типові документи з питань пожежної безпеки.

- узгоджують проекти державних і галузевих стандартів, норм, правил, технічних умов і інших нормативно-технічних документів з питань пожежної безпеки, а також інші проектні рішення.

- здійснюють контроль за дотриманням вимог законодавства з питань пожежної безпеки керівниками органів виконавчої влади, місцевих органів самоврядування, керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ і організацій, а також громадянами.

- беруть участь у прийманні в експлуатацію будинків, споруд і інших об'єктів, а також у відведенні територій під будівництво, проведенні випробувань нових зразків пожежонебезпечних приладів, устаткування та іншої продукції.

- відповідно до покладених функцій органи держпожнагляду проводять експертизу (перевірку) проектної та іншої документації, а також стан пожежної безпеки об'єктів на відповідність нормативним актам по пожежній безпеці та у встановленому порядку дають дозвіл на введення в експлуатацію нових і реконструйованих об'єктів виробничого та іншого призначення, впровадження нових технологій, передачу у виробництво зразків нових пожежонебезпечних приладів, устаткування і іншої продукції, на оренду приміщень і початок роботи знову створених підприємств.

- проводять відповідно до законодавства перевірки та дізнання за повідомленнями і заявами про злочини, пов'язані з пожежами та порушеннями правил пожежної безпеки.

- вибірково проводять у загальноосвітніх, професійних науково-виховних, вищих навчальних закладах, закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, на підприємствах, в установах і організаціях контроль за підготовкою працівників, учнів і студентів з питань пожежної безпеки.

- перевіряють наявність документів на проведення пожежонебезпечних робіт.

Державний пожежний нагляд очолює начальник Державного департаменту пожежної безпеки, який за посадою є Головним державним інспектором України з пожежного нагляду.

 

Завдання Державного департаменту пожежної безпеки

1) участь у реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки;
2) координація у межах своїх повноважень діяльності органів виконавчої влади, пов'язаної з поліпшенням пожежної безпеки;

3) здійснення державного пожежного нагляду в населених пунктах та на об'єктах усіх форм власності;

4) виконання функцій з управління протипожежною службою
цивільної оборони та забезпечення мобілізаційної готовності спеціальних формувань пожежної охорони в особливий період;

5) організація в межах своїх повноважень співробітництва з міжнародними організаціями у сфері пожежної безпеки.

 

Державний департамент пожежної безпеки відповідно до покладених на нього завдань:

1) організує розроблення та забезпечує впровадження організаційних і науково-технічних заходів у сфері пожежної безпеки;

2) узагальнює практику застосування законодавства з питань пожежної безпеки, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та подає їх на розгляд МНС;

3) виконує відповідно до законодавства регулятивні та дозвільно-реєстраційні функції щодо фізичних і юридичних осіб у сфері пожежної безпеки;
4) організує і здійснює відповідно до законодавства державний пожежний нагляд у населених пунктах та на об'єктах усіх форм власності, контролює з цих питань діяльність підпорядкованих йому територіальних та місцевих органів державного пожежного нагляду;
5) здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства з питань пожежної безпеки органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, юридичними і фізичними особами;
6) здійснює відповідно до законодавства та в межах своїх повноважень ліцензування окремих видів господарської діяльності, проведення експертизи проектної документації та стану об'єктів щодо дотримання вимог пожежної безпеки, виконує в установленому порядку функції з підтвердження відповідності продукції вимогам пожежної безпеки та сертифікації продукції протипожежного призначення;
7) здійснює координацію та контроль в установленому порядку за діяльністю служб пожежної безпеки центральних органів виконавчої влади, а також відомчої, місцевої (сільської), добровільної пожежної охорони, подає їм необхідну організаційно-методичну допомогу;
8) організує ведення державного статистичного обліку пожеж та їх наслідків, а також державної статистичної звітності у сфері пожежної безпеки, контролює достовірність облікової інформації в апараті центральних органів виконавчої влади, встановлює за погодженням з Держкомстатом порядок і форми статистичної звітності з цих питань;
9) організує в установленому порядку розслідування причин та обставин виникнення пожеж;
10) бере участь:

- у роботі комісій з прийняття в експлуатацію об'єктів та відведення територій під будівництво і видає дозволи на початок роботи підприємств, установ, організацій, інших суб'єктів господарювання та оренду приміщень;

- у розробленні органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування державних і регіональних програм забезпечення пожежної безпеки;

- у формуванні науково-технічної політики у сфері пожежної безпеки, координації наукових досліджень та впровадженні в практику передового досвіду, досягнень науки, новітньої техніки, іншої продукції протипожежного призначення;

- у роботі Ради з акредитації Національного органу з акредитації та технічних комітетів з акредитації для здійснення технічної політики у сфері пожежної безпеки, а також у роботі Національної ради з питань безпечної життєдіяльності населення та Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

- організує і проводить експертизу з питань пожежної безпеки, погоджує проекти нормативно-правових актів, будівельні норми, стандарти, технічні регламенти та умови, що стосуються пожежної безпеки, а також встановлює порядок погодження з органами державного пожежного нагляду проектних рішень, на які відсутні норми і правила, та обгрунтованих відхилень від обов'язкових протипожежних вимог нормативних документів, веде реєстр нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки;
- вносить до відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування пропозиції щодо будівництва об'єктів житлового, адміністративного, виробничого, соціально-побутового та спеціального призначення для органів та підрозділів державної пожежної охорони;
- надає відповідно до законодавства платні послуги у сфері пожежної безпеки;

- виконує інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.

Держпожбезпеки має право:


- отримувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

- залучати спеціалістів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань у сфері пожежної безпеки;
- проводити перевірки щодо виконання вимог пожежної безпеки органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями і фізичними особами;
- утворювати за погодженням з органами виконавчої влади міжвідомчі комісії, експертні та консультативні ради, робочі групи;
- здійснювати інші повноваження відповідно до законодавства. 

 На даний час у складі Державного департаменту пожежної безпеки функціонують такі структурні підрозділи:

- відділ з організації державного пожежного нагляду;

- сектор з нагляду за об’єктами підвищеної небезпеки та центральними органами виконавчої влади;

- відділ дізнання;

- відділ нормативно-технічної роботи;

- відділ ліцензування.

Необхідну допомогу Держпожбезпеки надає відділ забезпечення діяльності Держпожбезпеки, що існує в складі Загону забезпечення МНС України.

У 2006 році при Держпожбезпеки створено відділ з питань забезпечення пожежної безпеки на договірних об’єктах.

 

Законодавство у сфері пожежної безпеки

І. Закони України:

- «Про правові засади цивільного захисту»;

- «Про пожежну безпеку»;

- «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;

- «Про інвестиційну діяльність»;

- «Про планування і забудову територій»;

- «Про основи містобудування»;

- «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»;

- «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»;

- «Про об’єкти підвищеної небезпеки»

- «Про охорону праці»

 

ІІ. Постанови Кабінету Міністрів України

- від 11 квітня 2002 р. № 500 «Про затвердження Положення про Державний департамент пожежної безпеки»;

- від 26 липня 1994 р. № 508 «Про затвердження Положення про Державну пожежну охорону»;

- від 14 листопада 2007 р. № 1324 «Про затвердження Порядку розподілу суб'єктів господарювання за ступенем ризику їх господарської діяльності для безпеки життя і здоров'я населення, навколишнього природного середовища щодо пожежної безпеки»;

- від 14 лютого 2001 р. № 150 «Про затвердження Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень»;

- від 20 травня 2009 р. № 489 «Про затвердження Порядку надання вихідних даних для проектування об'єктів містобудування»;

- від 8 жовтня 2008 р. № 923 «Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів» (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. № 534);

- від 9 вересня 2009 р. № 1035 «Про затвердження Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України»;

- від 14 листопада 2000 р. № 1698 «Про затвердження переліку органів ліцензування»;

- від 29 листопада 2000 р. № 1755 «Про термін дії ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, розміри і порядок зарахування плати за її видачу»;

- від 31 жовтня 2007 р. № 1269 «Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи»;

- від 31 травня 2006 р. № 774 «Про затвердження тарифів на проведення органом державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об’єкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи»;

- від 4 липня 2001 р. № 756 «Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності»;

- від 15 травня 2000 р. № 798 «Про затвердження переліку платних послуг, що можуть надаватися підрозділами Державної пожежної охорони Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи»;

- від 24 лютого 2003 р. № 202 «Про затвердження Положення про місцеву пожежну охорону»;

- від 25 лютого 2009 р. № 136 «Про затвердження Положення про добровільну пожежну дружину (команду)»;

- від 3 квітня 1995 р. № 232 «Про затвердження Положення про порядок і умови обов'язкового особистого страхування працівників відомчої та місцевої пожежної охорони і членів добровільних пожежних дружин (команд)»;

- від 26 грудня 2003 р. № 2030 «Про затвердження Порядку обліку пожеж та їх наслідків»;

- від 14 серпня 1995 р. № 653 «Про затвердження Типового положення про відомчу пожежну (пожежно-сторожову) охорону».

 

ІІІ. Накази Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, які зареєстровано в Мін’юсті

- від 06.02.2006 № 59 «Про затвердження Інструкції з організації роботи органів державного пожежного нагляду»;

- від 11.05.2006 № 278 «Про затвердження Інструкції з організації роботи органів державного пожежного нагляду з питань видачі дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень»;

- від 19.10.2004 № 126 «Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні»;

- від 21.10.2004 № 130 «Про затвердження Інструкції про порядок та умови застосування органами державного пожежного нагляду запобіжних заходів»;

- від 20.05.2009 № 347 «Про затвердження Типового положення про пожежно-технічну комісію»;

- від 18.05.2009 № 339 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для культових споруд»;

- від 23.07.2003 № 251 «Про затвердження та введення в дію Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, Інформаційної картки про адміністративне правопорушення та Порядку заповнення Інформаційної картки про адміністративне правопорушення»;

- від 27.04.2004 № 187 «Про затвердження Положення про органи дізнання в системі МНС України»;

- від 02.09.2004 № 38 «Про затвердження Інструкції про погодження з органами державного пожежного нагляду проектів національних стандартів, стандартів організацій, норм, правил, технічних умов, інших нормативно-технічних документів, що стосуються забезпечення пожежної безпеки, та підготовку відгуків щодо них»;

- від 15.11.2004 № 170 «Про затвердження Положення про порядок погодження з органами державного пожежного нагляду проектних рішень, на які не встановлено норми та правила, обґрунтованих відхилень від обов'язкових вимог нормативних документів»;

- від 23.11.2004 № 186 «Про проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації»;

- від 13.07.2006 № 444 «Про затвердження Методики розрахунку витрат часу та вартості проведення органом державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи»;

- від 29.03.2007 № 191 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг»;

- від 23.09.2003 № 355 «Про затвердження Положення про порядок розроблення, затвердження, перегляду, скасування та реєстрації нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки»;

- від 02.07.2007 № 460 «Про затвердження Правил з вогнезахисту»;

- від 06.12.2005 № 376 «Про затвердження Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування автозаправних станцій»;

- від 29.09.2003 № 368 «Типове положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України»;

- від 29.09.2003 № 369 «Про затвердження Типового положення про службу пожежної безпеки»;

- інші нормативно-правові акти повний перелік яких та зміст розміщено в збірниках 1-15 «Пожежна безпека».

ІV. Спільні накази  

- Держкомпідприємництва та МНС від 01.09.2004 № 99/33 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з проектування, монтажу, технічного обслуговування засобів протипожежного захисту та систем опалення, оцінки протипожежного стану об'єктів і Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з проведення випробувань на пожежну небезпеку речовин, матеріалів, будівельних конструкцій, виробів і обладнання, а також пожежної техніки, пожежно-технічного озброєння, продукції протипожежного призначення на відповідність встановленим вимогам»;

- Держкомпідприємництва та МНС від 01.09.2004 № 98/34 «Про затвердження Порядку контролю за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов провадження господарської діяльності з проектування, монтажу, технічного обслуговування засобів протипожежного захисту та систем опалення, оцінки протипожежного стану об'єктів та проведення випробувань на пожежну небезпеку речовин, матеріалів, будівельних конструкцій, виробів і обладнання, а також пожежної техніки, пожежно-технічного озброєння, продукції протипожежного призначення на відповідність встановленим вимогам»;

- Мінагрополітики та МНС від 10.04.2007 № 252/235 «Про затвердження Правил пожежної безпеки для підприємств з переробки ефірно-олійної сировини»;

- МНС, Мінфін, Мінекономіки від 25.07.2006 № 476/724/251 «Про затвердження Тарифів на виконання платних послуг, які можуть надаватися підрозділами Державної пожежної охорони МНС України, і Порядку внесення суб'єктами господарювання та фізичними особами плати за надання платних послуг підрозділами Державної пожежної охорони МНС України».


Джерело статті: mns.gov.ua

Категорія: Нормативно-правові акти з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1714 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 924

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.