Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 16.09.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 35.173.47.43· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Пожежна безпека » Нормативно-правові акти з пожежної безпеки

НАПБ Б.02.015-2004 Положення про порядок державного пожежного нагдяду за будівництвом об'єктів іноземними фірмами.
[ ] 10.02.2011, 22:00

НАПБ Б.02.015-2004
Положення про порядок державного пожежного нагдяду за будівництвом об'єктів іноземними фірмами.

Затверджено наказом МНС України від 05.07.2004 №297. Зареєстровано мін'юст ом України від 21.07.2004 №905/9504
Розробник : УкрНдіПВ, Держпожбезпеки МНС України / Замінює: НАПБ Б.02.015-98
Це Положення встановлює порядок державного пожежного нагляду під час проектування, будівництва, технічного переоснащення, реконструкції  об'єктів іноземними фірмами і спільними підприємствами незалежно від джерел фінансування та форм власності і регламентує діяльність представників органів державного пожежного нагляду на стадіях підготовки контрактів, договорів чи угод,  експертизи проектів будівництва, участі в приймальних комісіях.

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства України
з питань надзвичайних ситуацій
та у справах захисту населення
від наслідків Чорнобильської катастрофи
від 5 липня 2004 р. N 297

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 липня 2004 р. за N 905/9504

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок державного пожежного нагляду за будівництвом об'єктів іноземними фірмами

1. Загальні положення

1.1. Це Положення встановлює порядок державного пожежного нагляду під час проектування, будівництва, технічного переоснащення, реконструкції (далі - будівництво) об'єктів іноземними фірмами і спільними підприємствами незалежно від джерел фінансування та форм власності і регламентує діяльність представників органів державного пожежного нагляду (далі - держпожнагляд) на стадіях підготовки контрактів, договорів чи угод (далі - контракти), експертизи проектів будівництва, участі в приймальних комісіях.

1.2. Державний пожежний нагляд за будівництвом об'єктів іноземними фірмами здійснюється на підставі статті 7 Закону України "Про пожежну безпеку" і відповідно до Положення про Державну пожежну охорону, інших нормативних актів, що стосуються забезпечення пожежної безпеки, з урахуванням умов, передбачених у контрактах на будівництво, якщо вони не суперечать чинному законодавству.

1.3. У процесі нагляду за будівництвом об'єктів іноземними фірмами органи держпожнагляду:

беруть участь, за запрошенням замовника або іншої сторони, у розгляді питань пожежної безпеки під час підготовки контрактів на будівництво;

беруть участь у роботі комісій з вибору земельних ділянок (трас) для будівництва;

проводять експертизи (перевірки) проектної та іншої документації будівництва на відповідність вимогам чинних в Україні нормативних актів, що стосуються забезпечення пожежної безпеки, здійснюють контроль за виконанням протипожежних вимог стандартів, норм і правил;

перевіряють виконання Правил пожежної безпеки в Україні при проведенні будівельно-монтажних робіт (з урахуванням положень контракту);

вимагають дані щодо пожежної небезпеки конструкцій, речовин і матеріалів, які застосовуються в будівництві;

використовують у разі виявлення порушень вимог пожежної безпеки, установлених законодавчими та іншими нормативними актами, права, що надані органам держпожнагляду;

беруть участь у роботі робочих (на прохання замовника) та державних приймальних чи технічних комісій.

1.4. Проектні рішення щодо забезпечення пожежної безпеки об'єктів, на які не встановлено вітчизняних норм та правил, обґрунтовані відхилення від обов'язкових вимог нормативних актів узгоджуються з Державним департаментом пожежної безпеки МНС України в порядку, установленому нормативно-правовими актами МНС України.

1.5. Якщо об'єкт після закінчення будівництва має передаватися для подальшої експлуатації іноземній державі, прийняття проектних рішень, які не відповідають вимогам нормативних актів, чинних на території України, підтверджується офіційним документом представника держави, під юрисдикцію якої буде передано об'єкт.
2. Включення питань пожежної безпеки до контрактів на будівництво

2.1. Органи держпожнагляду беруть участь у розгляді питань пожежної безпеки під час підготовки контрактів лише на прохання замовника або іншої сторони. За результатами розгляду цих питань надаються усні консультації, письмові пропозиції стосовно забезпечення пожежної безпеки для включення їх до контрактів.

2.2. Участь у розгляді питань пожежної безпеки під час підготовки контрактів беруть:

Державний департамент пожежної безпеки МНС України (урядовий орган державного управління у сфері держпожнагляду);

територіальні органи управління Державного департаменту пожежної безпеки МНС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (територіальні органи держпожнагляду).

2.3. Урядовий орган управління у сфері держпожнагляду бере участь у розгляді питань пожежної безпеки при підготовці контрактів на будівництво унікальних, особливо важливих об'єктів, упровадження нових вибухопожежонебезпечних технологічних процесів, проекти будівництва, які підлягають затвердженню в Кабінеті Міністрів України, а також на будівництво об'єктів, на які не встановлено норми і правила.

2.4. Територіальні органи держпожнагляду беруть участь у розгляді питань пожежної безпеки при підготовці контрактів на будівництво об'єктів, які не віднесені до компетенції урядового органу управління у сфері держпожнагляду і мають споруджуватися на території, що обслуговується цими органами.

2.5. Представники органів держпожнагляду, які при підготовці контрактів беруть участь у переговорах з питань, що належать до повноважень відповідних органів держпожнагляду, призначаються керівниками цих органів.

2.6. До пропозицій, що надаються органами держпожнагляду на прохання замовника, входять такі питання:

необхідність урахування при проектуванні та будівництві вимог пожежної безпеки, передбачених чинними в Україні державними стандартами, нормами, правилами та іншими нормативними актами, що стосуються забезпечення пожежної безпеки, а також можливість застосування стандартів, норм і правил іноземних держав при вирішенні окремих питань протипожежного захисту об'єктів;

обов'язковість подання проектно-кошторисної документації на експертизу щодо пожежної безпеки;

урахування обов'язків сторін щодо забезпечення пожежної безпеки при виконанні будівельно-монтажних робіт, в адміністративних, побутових приміщеннях, у місцях проживання іноземних спеціалістів і взаємодія у разі виникнення пожеж;

забезпечення будівництва засобами зв'язку, пожежною технікою та пожежно-технічним обладнанням, у тому числі первинними засобами пожежогасіння;

підготовка персоналу з питань пожежної безпеки.

Крім того, додатково пропонуються організація пожежної охорони, будівництво пожежних депо чи відрахування коштів на утримання та розвиток пожежно-рятувальної служби.
3. Участь у роботі комісій з вибору майданчиків (трас) під будівництво

3.1. Представники органів держпожнагляду беруть участь у роботі комісій з вибору майданчиків (трас) під будівництво в порядку, що встановлюється чинними в Україні нормативними документами в галузі будівництва та нормативними-правовими актами МНС України.

3.2. Перелік посадових осіб органів держпожнагляду, які беруть участь у роботі комісій з вибору майданчиків (трас) під будівництво, установлюється керівником відповідного територіального органу.

3.3. До початку роботи комісій з вибору майданчиків (трас) під будівництво органи держпожнагляду ознайомлюються через замовника з документацією щодо пожежної небезпеки об'єкта та намічених проектною організацією протипожежних заходів.
4. Експертиза проектів будівництва

4.1. На підставі статті 10 Закону України "Про пожежну безпеку" проектно-кошторисна документація на будівництво, яке здійснюється іноземними фірмами, підлягає попередній експертизі на відповідність нормативним актам, що стосуються забезпечення пожежної безпеки.

4.2. Експертиза проектів будівництва, яке здійснюється іноземними фірмами, проводиться урядовим органом управління у сфері держпожнагляду чи територіальними органами держпожнагляду відповідно до їх повноважень, визначених у пунктах 2.3 - 2.5 цього Положення.

4.3. Проект будівництва подається на експертизу до органів держпожнагляду замовником з перекладом на українську мову.

4.4. У разі відсутності в проекті будівництва необхідних даних щодо пожежної небезпеки будівельних матеріалів, конструкцій та виробів, інших відомостей з питань забезпечення пожежної безпеки органи держпожнагляду вимагають від замовника відповідні протоколи випробувань, розрахункові дані, висновки, сертифікати тощо, погоджені з Державним департаментом пожежної безпеки МНС України, державними центрами сертифікації, генеральним проектувальником, який має ліцензію, що діє на території України.

4.5. Замовник розпочинає будівництво лише в разі наявності позитивного висновку за результатами експертизи проектно-кошторисної документації щодо пожежної безпеки. У разі будівництва без позитивного висновку експертизи, а також при наявності відхилень від проекту будівництва або протипожежних норм проектування органи держпожнагляду призупиняють будівництво об'єкта в установленому порядку.

4.6. Вартість робіт, пов'язаних з проведенням державної експертизи, визначається чинними нормативними документами (далі - НД).

4.7. При впровадженні технологій (обладнання, ліній, установок), до складу яких входять стаціонарні системи виявлення та гасіння пожежі, останні повинні мати сертифікати відповідності, передбачені чинними на території України нормативними актами.
5. Контроль за реалізацією проектних рішень і забезпеченням пожежної безпеки будівництва

5.1. Органи держпожнагляду здійснюють контроль за реалізацією в ході будівництва передбачених у проекті будівництва протипожежних рішень, дотриманням протипожежних вимог НД та забезпеченням пожежної безпеки під час проведення будівельно-монтажних робіт на загальних підставах (крім випадків, викладених у розділі 6 цього Положення) та з урахуванням положень контракту.

5.2. Контроль за відповідністю виконаних протипожежних заходів рішенням, що передбачені в проекті будівництва, та вимогам НД здійснюється органами держпожнагляду через замовника (чи дирекцію з будівництва в разі її наявності) та за участю його представника.

5.3. Приписи та інші документи органів держпожнагляду за результатами перевірки виконання протипожежних заходів, що передбачені в проекті будівництва, та дотримання вимог НД вручаються замовнику, який доводить зміст зазначених документів до зацікавлених сторін (генерального проектувальника, іноземну фірму тощо).

5.4. Органи держпожнагляду надають у процесі будівництва замовнику приписи з пропозиціями щодо внесення до проекту будівництва, у тому числі за наявності позитивного висновку експертизи, змін і доповнень, пов'язаних зі зміною протипожежних вимог НД з урахуванням фактичного стану будівництва (за винятком, коли дія НД дозволяє вводити в експлуатацію об'єкти без коригування документації на відповідність цим НД), а також у разі виявлення відхилень від вимог чинних НД, які не було погоджено в установленому порядку з відповідним органом державного пожежного нагляду.

5.5. Державний пожежний нагляд за протипожежним станом приміщень, які займають (орендують) підприємства, установи та організації, пов'язані з будівництвом об'єктів іноземною фірмою, здійснюється згідно з чинним законодавством.

5.6. У разі прийняття об'єкта в експлуатацію представники органів держпожнагляду в процесі роботи в складі робочих, державних приймальних чи технічних комісій керуються положеннями ДБН А.3.1-3-94 та відповідними нормативними актами МНС України.

5.7. При будівництві об'єктів підвищеної небезпеки, у разі їх почергової здачі в експлуатацію, страхується цивільна відповідальність перед третіми особами за можливу завдану шкоду зданих черг будівництва.
6. Нагляд за будівництвом об'єктів, на які поширюється режим недоторканності

6.1. Державний пожежний нагляд за будівництвом іноземними фірмами об'єктів дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій та інших об'єктів, на які поширюється режим недоторканності, здійснюється тільки на прохання та на підставі письмового дозволу офіційних представників цих установ та організацій.

6.2. За результатами перевірок протипожежного стану таких об'єктів органами держпожнагляду готуються і вручаються офіційним представникам цих установ та організацій рекомендації з питань забезпечення пожежної безпеки.
7. Пожежна охорона будівництва

7.1. Пожежна охорона будинків, що споруджуються, адміністративних, побутових та інших приміщень, розміщених на території будівництва, які займає іноземна фірма, забезпечується цією фірмою, якщо інше не передбачено контрактом.

7.2. Пожежно-профілактичне обслуговування будівництва здійснюється органами держпожнагляду при укладанні відповідного договору з іноземною фірмою.

7.3. На період проведення будівельно-монтажних робіт органи держпожнагляду можуть рекомендувати застрахувати новобудову на випадок виникнення пожежі та інших надзвичайних ситуацій.

 Заступник начальника
Державного департаменту
пожежної безпеки МНС
України                                                                                               О. О. Євсеєнко


Категорія: Нормативно-правові акти з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda | Теги: будівництво, НАПБ
Переглядів: 1239 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 923

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.