ВАЖЛИВО: Самостійно видаляти кліща можна ТІЛЬКИ, якщо немає можливості звернутися в медичний заклад.1. Змастити кліща вазеліном і залишити на 10-15 хвилин (припиниться доступ повітря, і комаха послабить хватку).
Міцну нитку, якомога ближче до хоботка кліща, зав'язують у вузол, кліща витягують, підтягуючи його вверх. Різкі рухи недопустимі.
Якщо при витяганні кліща відірвалась його голівка, яка має вигляд чорної точки, місце присмоктування протирають ватою або бинтом, промоченим спиртом, а потім видаляють голівку стерильною голкою (заздалегідь прокаленою на вогні). Так, як ви видаляєте звичайну занозу.
ВАЖЛИВО: Видаляти кліща потрібно обережно, не стискаючи руками його тіло бо при цьому можливе видавлювання вмісту кліща разом зі збудниками хвороб в ранку.2. Після видалення кліща помістіть його в невеликий скляний флакон з щільною кришкою і покладіть туди ватку, злегка змочену водою.
Закрийте флакон кришкою і зберігайте його в холодильнику. Відвезіть його в медичний заклад на діагностику.
ВАЖЛИВО: Для мікроскопічної діагностики кліща потрібно доставити в лабораторію живим. Для ПЛР-діагностики придатні навіть окремі фрагменти кліща. Проте останній метод не має широкого розповсюдження навіть у великих містах.3. У перші три доби (краще в 1-у добу) провести екстрену профілактику імуноглобуліном або йодантипирином. Щоденно робити перев'язки. Слідкувати, щоб не виникло запалення в місці укусу.
Укусил клещ. Что делать?
ВАЖНО: Самостоятельно удалять клеща можно ТОЛЬКО, если нет возможности обратиться в медицинское учреждение.1 Смазать клеща вазелином и оставить на 10-15 минут (прекратится доступ воздуха, и насекомое ослабит хватку).
Прочную нитку, как можно ближе к хоботку клеща, завязывают в узел, клеща извлекают, подтягивая его вверх. Резкие движения недопустимы.
Если при извлечении клеща оторвалась его головка, которая имеет вид черной точки, место присасывания протирают ватой или бинтом, смоченнымспиртом, а затем удаляют головку стерильной иглой (предварительно прокаленной на огне). Так, как вы удаляете обычную занозу.
ВАЖНО: Удалять клеща нужно осторожно, не сдавливая руками его тело. При этом возможно выдавливание содержимого клеща вместе с возбудителями болезней в ранку.2 После удаления клеща поместите его в небольшой стеклянный флакон с плотной крышкой и положите туда ватку, слегка смоченную водой.
Закройте флакон крышкой и храните его в холодильнике. Отвезите его в мед.учреждение на диагностику.
ВАЖНО: Для микроскопической диагностики клеща нужно доставить в лабораторию живым. Для ПЦР-диагностики пригодны даже отдельные фрагменты клеща. Однако последний метод не имеет широкого распространения даже в крупных городах.
3 В первые трое суток (лучше в 1-е сутки) провести экстренную профилактику иммуноглобулином или йодантипирином. Ежедневно делать перевязки. Следить, чтобы не возникло воспаление в месте укуса.