Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 21.01.2020
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 35.175.201.14· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Охорона праці » Нормативні акти підприємства з питань охорони праці

Положення про обов'язки посадових осіб і працівників щодо охорони праці
[ ] 22.09.2009, 15:13
ПОЛОЖЕННЯ
про обов'язки посадових осіб і працівників
щодо охорони праці


1. ДИРЕКТОР

Планування.
1.1. Здійснює загальне керівництво охороною праці у ПП "Світанок" на підставі закону України про "Охорону праці", Кодексу законів про працю України, системи управління охороною праці та інших нормативних актів, спрямованих на створення здорових і безпечних умов праці.
Здійснює загальне керівництво по розробці розділу "Охорона праці" колективного договору, планів роботи з охорони праці на підприємстві з урахуванням вимог діючих правил і норм, приписів контролюючих органів і результатів атестації, планує їх фінансування і матеріально-технічне забезпечення.
1.2. Здійснює прогнозування потреб у засобах охорони праці, зниження рівня травматизму і захворювань, пов'язує плани з охорони праці з планом економічного і соціального розвитку підприємства, планує впровадження нової техніки, капітального будівництва, матеріально-технічного забезпечення і підготовки кадрів.
Організація.
1.3. Організує розробку, впровадження і вдосконалення системи управління охороною праці як невід"ємної частини системи управління підприємством.
1.4. Організує виконання планів роботи з охорони праці, проведення комплексних перевірок відділень.
1.5. Затверджує Положення про розподіл обов'язків персоналу і структурно-функціональну схему управління охороною праці з чітким розподілом завдань охорони праці для всіх посадових осіб, з зобов'язаннями їх виконувати функції управління в своїх колективах.
1.6. Організує роботу по впровадженню найновіших досягнень науки, техніки передового досвіду, спрямовуючи їх на створення безпечних умов праці і охорону навколишнього середовища.

Оперативне керівництво і координація.
1.7. Керує службою охорони праці, передбачає комплектування служби висококваліфікованими фахівцями. Розглядає та затверджує плани робіт з охорони праці.
1.8. Дає усні та письмові розпорядження і вказівки з питань охорони праці, затверджує всі Положення, видає накази.
1.9. Проводить наради директорів і ІТП підлеглих відділень за участю комітету профспілки, голови комісії з питань охорони праці, на яких розглядаються стан охорони праці, результати проведених перевірок з охорони праці, виконання розділу "Охорона праці" колективного договору. Приймає відповідні заходи по усуненню недоліків що мають місце.
Контроль.
1.10. Контролює ефективність функціонування системи управління охороною праці, втілення всіх завдань і функцій управління.
1.11. Контролює регулярність і якість проведення на підприємствах адміністративно-громадського контролю охороною праці.
1.12. Контролює роботу по навчанню та перевірці знань з охорони праці посадових осіб підприємства.
1.13. Контролює дотримання законодавства про режим праці та відпочинку, умов праці жінок та молоді, надання пільг і компенсацій у шкідливих і важких умовах праці.
1.14. Контролює порядок фінансування охорони праці та затверджує перелік заходів фінансування.

2. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

Планування.
2.1. Приймає участь у розробці розділу "Охорона праці" колективного договору.
2.2. Планує розробку технологічної і технічної документації по впровадженню на підприємствах нової техніки і передової технології, автоматизації, механізації виробничих процесів, спрямованих на забезпечення безпеки ведення робіт, полегшення і нормалізацію санітарно-гігієнічних умов праці.
2.3. Приймає участь у роботі комісії по перевірці знань з питань охорони праці.
2.4. Приймає участь у роботі комісії по перевірці стану охорони праці на підприємстві.
2.5. Приймає участь у розслідуванні аварій, тяжких, смертельних і групових нещасних випадків, професійних захворювань на виробництві. Аналізує причини травматизму, приймає участь у розробці заходів щодо усунення причин нещасних випадків.
2.6. Приймає участь у роботі комісій по прийому в експлуатацію будівель, виробництв, обладнання, а також керує роботою комісій по експертизі проектів на реконструкцію та будівництво об'єктів. Планує проведення поточних і капітальних ремонтів будівель, споруд, обладнання.
Організація.
2.7. Розробляє спеціальні інструкції з охорони праці на роботи з підвищеною небезпекою.
2.8. Розробляє технологічні процеси на безпечне проведення ремонтних, вантажно-розвантажувальних і складських робіт, забезпечує вдосконалення процесів з метою їх безпеки.
2.9. Організує виконання заходів з охорони праці, приписів органів Держнагляду службами ПП "Світанок".
Оперативне керівництво і координація.
2. 10. Керує роботою з охорони праці технічних служб підприємства.
2.11.Координує та визначає обов'язки технічного персоналу підприємств по управлінню охороною праці.
Контроль.
2.12. Приймає участь у проведенні 3-го ступеню адміністративно-громадського контролю з охорони праці, а при вимозі директора - очолює комісію комплексних перевірок стану охорони праці на підприємствах.
2.13. Здійснює контроль за впровадженням на підприємствах нових технологій, автоматизації і механізації, які спрямовані на безпечне ведення робіт, полегшення умов праці.

3. СТАРШИЙ ІНЖЕНЕР З ОП та БР.

Планування.
3.1. Здійснює свою діяльність згідно з Законом України "Про охорону праці", "Положення про службу охорони праці", інших нормативних актів з охорони праці.
3.2. Бере участь у розробці положень, інструкцій, інших нормативних актів про охорону праці, що діють у межах підприємства.
3.3. Разом з керівниками служб розробляє у колдоговорі розділ "Охорона праці", комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, перспективні та поточні плани товариства щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці, плани заходи по виконанню приписів контролюючих органів.
3.4. Передбачує у своїх планах проведення протягом року комплексних перевірок стану охорони праці за участю головних спеціалістів.
Організація.
3.5. Організує роботу по створенню і забезпеченню функціонування системи управління охороною праці в усіх підрозділах.
3.6. Забезпечує дотримання затвердженої структурно-функціональної схеми управління охороною праці шляхом перевірки виконання функцій і завдань управління охороною праці усіма посадовими особами.
3.7. Організує забезпечення підрозділів нормативними документами, правилами, інструкціями з техніки безпеки за професіями та видами робіт, плакатами.
3.8. Організує паспортизацію дільниць, робочих місць щодо відповідності їх вимогам охорони праці.
3.9. Організує підвищення кваліфікації і перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці.
3.10. Організовує навчання і профвідбір працюючих, забезпечення засобами індивідуального захисту, нормалізації санітарно-гігієнічних умов праці.
3.11. Проводить вступний інструктаж з охорони праці прийнятим на роботу працівникам.
3.12.Приймає участь у :

- формуванні фонду охорони праці і розподілу цих коштів;
- роботі комісії з питань охорони праці;
- атестації робочих місць за умовами праці;
- розслідуванні аварій, нещасних випадків, профзахворювань, аналізує їх причини.
Оперативне керівництво і координація.
3.13. Здійснює методичне керівництво за складанням і переглядом інструкцій з охорони праці по професіях і видах робіт.
3.14. Готує проекти наказів і розпоряджень з усіх оперативних питань охорони праці.
3.15.Надає посадовим особам приписи і вказівки щодо усунення недоліків і порушень правил, норм і інструкцій з охорони праці.
3.16. Забороняє виконання робіт в підрозділах, на дільницях, машинах, механізмах при наявності там умов небезпечних для здоров'я.
3.17. Вимагає письмових пояснень у працівників, що допустили порушення правил і інструкцій з охорони праці. Вносить керівництву пропозиції про притягнення до відповідальності осіб, які винні в порушенні правил, норм.
Контроль.
3.18. Здійснює постійний контроль функціонування системи управління охороною праці.
3.19. Контролює регулярність і якість проведення в відділеннях адміністративно-громадського контролю стану охорони праці.
3.20. Перевіряє своєчасність і якість атестації робочих місць щодо їх відповідності нормативним актам про охорону праці.
3.21. Контролює своєчасність проведення інструктажів, навчання і перевірки знань, атестації з питань безпеки праці посадових осіб.
3.22. Веде облік і звітність по травматизму, а також аналіз причин травматизму і захворювань.
3.23. Контролює забезпечення працюючих засобами індивідуального захисту, лікувально-профілактичним харчуванням, миючими засобами санітарно-побутовими приміщеннями, наданням працівникам передбачених законодавством пільг і компенсацій, пов'язаних з важкими та шкідливими умовами праці.

4. НАЧАЛЬНИК ЮРИДИЧНОГО ВІДДІЛУ (ЮРИСКОНСУЛЬТ).

Планування.
4.1.Веде необхідну роботу по удосконаленню правового регулювання питань, які пов'язані із забезпеченням нормативних умов і безпеки праці.
Організація.
4.2. Організує і проводить роботу по правовому вихованню працівників у т.ч. і по питанню охорони праці.
4.3. Бере участь у підготовці проектів організаційно-розпорядчих документів /положень, інструкцій, наказів, розпоряджень/ і забезпечує їх відповідність діючому законодавству.
4.4. Приймає участь у розробці документів правового характеру, які регулюють трудові відношення / правил внутрішнього розпорядку, колективного договору, посадових інструкцій та інші/.
4.5.Бере участь у роботі по забезпеченню дотримання законодавства про працю і використання правових засобів, у розробці і виконанні заходів по укріпленню трудової дисципліни.

Оперативне керівництво і координація.
4.6.Здійснює методичне керівництво правовою роботою по охороні праці, перевіряє стан цієї роботи по відділеннях.

Контроль.
4.7.Контролює дотримання і правильність застосування на підприємстві законодавства про працю /по питаннях режиму робочого часу, часу відпочинку, використання праці жінок і підлітків, прийому, переводу і звільненню працівників/.
4.8. Дає за запитом відділень роз'яснення правових питань у галузі охорони праці, направляє їм інформаційні матеріали по діючому трудовому законодавству і практиці його застосування.

5. ГОЛОВНИЙ ІНЖЕНЕР.

Планування.
5.1.Здійснює розробку оперативних планів роботи з охорони праці, планів організаційно-технічних заходів по виконанню приписів органів Держнагляду.
5.2. Розглядає і затверджує плани, графіки планово-застережувальних ремонтів /ПЗР/ виробничого устаткування і споруд.
5.3. Приймає участь у роботі комісії по комплексній перевірці охорони праці в підрозділах підприємства. Перевіряє виконання заходів по покращенню і оздоровленню умов праці приписів контролюючих органів, організацію навчання і інструктажів робітників, приймає оперативні заходи по усуненню виявлених недоліків.
Організація.
5.4. Організує виконання перспективних, поточних, оперативних планів-заходів з охорони праці на підприємстві.
5.5. Організує планове впровадження нових безпечних технологічних процесів, технічних засобів, що поліпшують і попереджують забруднення виробничого і оточуючого середовища.
5.6. Організує і розподіляє між службами підприємства завдання управління охороною праці :

- профвідбір робітників і службовців, що поступають на роботу;
- навчання працюючих правилам і нормам охорони праці, а також їх атестацію на знання вимог охорони праці;
- попередні і періодичні медичні огляди працівників у встановленому
порядку, лікувально-профілактичне харчування.
5.7. Організовує :
- роботу по приведенню виробничого обладнання, що експлуатується згідно вимогам правил і норм охорони праці;
- безпеку проведення виробничих процесів ;
- безпеку експлуатації будівель, споруд і приміщень ;
- нормалізацію санітарно-гігієнічних умов праці;
- безпеку роботи внутрішнього, закріпленого за підприємством, транспорту.
Оперативне керівництво і координація.
5.8. Дає усні та письмові розпорядження і вказівки з питань охорони праці, готує накази по підприємству.
5.9. Здійснює роботу з охорони праці на підприємстві. Керує роботою з охорони праці спеціалістів, керівників дільниць.
Контроль.
5.10.Приймає участь у проведенні 3 ступеню контролю стану охорони праці.
5.11. Здійснює комплексні і цільові перевірки стану охорони праці у встановлені терміни.
5.12. Надає у встановлені терміни звіти по статистичних формах.
5.13.Здійснює контроль своєчасного виконання перспективних поточних, оперативних планів роботи з охорони праці на підприємстві.
5.14.Здійснює контроль за дотриманням керівниками ділянок, вимог правил і норм безпеки.

6. НАЧАЛЬНИК АВТОРЕМОНТНИХ МАЙСТЕРЕНЬ, МЕХАНІК.

Планування.
6.1.Складає плани по виконанню приписів контролюючих служб підприємства, органів Держнагляду та іншій нормативно-технічній
документації з охорони праці.
Організація.
6.2. Організовує виконання планів-заходів з охорони праці, виконання наказів, вказівок, приписів з питань охорони праці.
6.3. Організовує впровадження та функціонування системи управління охороною праці шляхом здійснення цілеспрямованого планування розподілу роботи з охорони праці, оперативного керівництва і координації виконання завдань, оцінки, стимулювання і контролю роботи з охорони праці.
6.4. Організує згідно вимог охорони праці ведення виробничих процесів.
6.5. Забезпечує справний і безпечний стан будівель, споруд і приміщень, обладнання, інструментів, вентиляційних установок. Обладнує робочі місця огороджувальними захисними пристроями.
6.6. Забезпечує працівників засобами індивідуального захисту, видачу працюючим лікувально-профілактичного харчування, молока, мила у встановленому порядку.
6.7. Організує медогляди працівників, створює санітарно-побутове забезпечення.
6.8. Забезпечує робочі місця інструментами, пам'ятками, плакатами, знаками безпеки.
6.9. Організує атестацію робочих місць, оформляє письмові дозволи /наряди-допуски/ і організує виконання робіт підвищеної небезпеки.
6.10 Організує оснащення засобами пожежогасіння, справного стану сигналізації і засобів захисту від пожеж і аварій.
6.11. Виконує у встановлений термін вказівки, приписи і вимоги органів Держнагляду.
6.12. Приймає участь у розслідуванні аварій, нещасних випадків, що мали місце у цеху і забезпечує проведення заходів їх попередження.
Оперативне керівництво і координація.
6.13. Вимагає від ІТП і робочих цеху виконання своїх обов'язків по управлінню охороною праці і дотриманню вимог безпеки.
Контроль.
6.14. Контролює своєчасність виконання в відділі /цеху/ планів роботи з охорони праці, впровадження і дотримання вимог, правил, норм та іншої документації з охорони праці. Приймає участь у проведенні 2-го ступеню адміністративно-громадського контролю.

7. КЕРІВНИК РОБОЧОЇ ЛАНКИ (БРИГАДИР).

Планування.
7.1. Подає пропозиції для включення в оперативний план роботи з охорони праці дільниці, що спрямовані на усунення порушень вимог безпеки, виявлених при проведенні адміністративно-громадського контролю і на покращення охорони праці.
7.2. Забезпечує дотримання членами бригади трудової і виробничої дисципліни, а також застосування ними безпечних прийомів праці відповідно з інструкціями по охороні праці і техніки безпеки.
7.3. Одержує наряди-допуски та інші спеціальні дозволи на роботи, які вимагають їх оформлення і не допускає виконання цих робіт без одержання необхідних дозволів і документів.
Організація.
7.4. Організує управління охороною праці в бригаді, шляхом закріплення за кожним працівником його ділянки роботи з охорони праці.
7.5. Регулярно перед початком роботи проводить перевірку стану робочих місць, відповідність їх вимогам безпеки, перевірку устаткування, інструментів, засобів індивідуального захисту, огороджень і приймає заходи по усуненню виявлених недоліків. Організує виконання намічених заходів з охорони праці у своїй бригаді, практичний показ робочим безпечних методів і прийомів праці, обмін досвідом і пропаганду охорони праці в бригаді /на дільниці/.
7.6. При виникненні небезпечних ситуацій зупиняє виконання робіт і приймає міри по забезпеченню безпеки працюючих, повідомляє про це начальника дільниці.
7.7.Організує негайний виклик :
а/ пожежної охорони при виникненні загорання ;
б/ швидкої допомоги при нещасних випадках, опіках,отруєннях. Оперативне керівництво і координація.
7.8. Вимагає від начальника дільниці забезпечення засобами індивідуального захисту і справності засобів колективного захисту /вентиляційних установок, огороджень та ін./
7.9. Відлучає від роботи осіб, які знаходяться у нетверезому стані.
Контроль.
7.10. Перед початком роботи перевіряє безпечний стан робочих місць, повідомляє про порушення вищому керівництву.
7.11. Приймає участь у проведенні 1-2-го об'єднаного ступеню адміністративно-громадського контролю з охорони праці в межах своєї дільниці /бригади/.
7.12. Про всі порушення стану охорони праці повідомляє вище керівництво. Під час виникнення нещасного випадку негайно організує надання першої допомоги потерпілому, направляє його до медичної установи і повідомляє про це вище керівництво.
7.13. Несе відповідальність за недотримання вимог безпеки і охорони праці.

8. РОБІТНИК.

8.1.Перед початком роботи проводить огляд свого робочого місця, звертаючи увагу на таке :
а/ справність автомашин, пристроїв, інструменту і приладів ;
б/ наявність та справність огороджень, захисних пристроїв, блокувальних і сигнальних пристроїв, засобів індивідуального і комплексного захисту, засобів пожежогасіння, заземлення ;
в/ чистоту обладнання, стан проходів, майданчиків, проїздів, сходових пристосувань, а також присутність сміття, мотлоху.
При виявлені недоліків, доповідає про це керівнику дільниці /бригадиру/ і по його вказівці приймає участь у їх усуненні.
8.2. Працює у спецодязі, використовує засоби захисту і пристрої, які забезпечують безпеку праці. Дотримується всіх вимог інструкцій з охорони праці.
8.3. Повідомляє керівнику про кожний випадок травми, отруєння, опіку, які отримані особисто або іншими робітниками, а також про загорання або про іншу аварійну ситуацію.
8.4. Робітник повинен :
- знати і виконувати вимоги інструкцій про охорону праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;
- дотримуватися зобов'язань щодо охорони праці, передбачених колективним договором та правилами внутрішнього розпорядку ;
- проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди;
- особисто вживати посильні заходи щодо усунення будь-якої виробничої ситуації, що створює загрозу його життю чи здоров"ю, повідомляти про небезпеку свого безпосереднього керівника ;
- знати прийоми надання першої медичної допомоги.

Положення розробив :


Узгоджено :


Категорія: Нормативні акти підприємства з питань охорони праці | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3171 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2020
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 853

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция контроль Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.