Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 17.07.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.200.140.218· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере
спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Пожежна безпека » Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки

Положення про службу пожежної безпеки системи Міненерговугілля України
[ ] 14.12.2012, 22:25


Положення про службу пожежної безпеки системи Міненерговугілля України

Затверджено Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 26.11.2012 № 923 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2012 р. за № 2077/22389 

У своїй діяльності СПБ взаємодіє з МНС України, Держтехногенбезпеки України, службами пожежної безпеки міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підрозділами відомчої, місцевої, добровільної пожежної охорони, іншими службами, діяльність яких пов'язана із забезпеченням пожежної безпеки, і керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, нормативними актами з питань пожежної безпеки та цим Положенням.


МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ


НАКАЗ

26.11.2012       м. Київ            №  923

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2012 р. за № 2077/22389

Про затвердження Положення про службу пожежної безпеки системи Міненерговугілля України

Відповідно до статей 4, 5 Закону України "Про пожежну безпеку", підпунктів 2, 60 та 61 пункту 4 Положення про Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року N 382,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про службу пожежної безпеки системи Міненерговугілля України, що додається.

2. Департаменту промислової безпеки, охорони праці, цивільного та фізичного захисту, трудової та соціальної політики (Онищенко О. М.):

2.1. Здійснити організаційні заходи зі створення служби пожежної безпеки системи Міненерговугілля України.

2.2. Подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

2.3. Після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України направити цей наказ до Держтехногенбезпеки України для включення до реєстру нормативно-правових актів з питань пожежної і техногенної безпеки.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Чеха С. М.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр                                                          Ю. Бойко

ПОГОДЖЕНО: 
В. о. Голови Державної інспекції
техногенної безпеки України                         І. Гасек

Міністр надзвичайних ситуацій України         В. Балога

Голова державної служби
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва                         М. Ю. Бродський


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
26.11.2012 N 923

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 грудня 2012 р. за N 2077/22389

Положення
про службу пожежної безпеки системи Міненерговугілля України

I. Загальні положення

1.1. Служба пожежної безпеки системи Міненерговугілля України (далі - СПБ) створюється в апараті Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, а також в асоціаціях, корпораціях, концернах та інших виробничих об'єднаннях, що належать до сфери управління Міненерговугілля України (далі - об'єднання), незалежно від видів їх діяльності.

1.2. СПБ створюється в апараті Міненерговугілля України з метою координації і вдосконалення роботи, пов'язаної із забезпеченням пожежної безпеки та контролем за її проведенням на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери управління Міненерговугілля України і не є учасниками об'єднань (далі - підприємства), а в об'єднанні - для виконання делегованих йому учасниками функцій з питань пожежної безпеки.

1.3. СПБ є структурним підрозділом апарату Міненерговугілля України, об'єднання.

Контроль за діяльністю СПБ апарату Міненерговугілля України, об'єднання здійснюють відповідно керівництво Міненерговугілля України, об'єднання, а також органи Держтехногенбезпеки України в межах своєї компетенції.

1.4. На підставі цього Положення об'єднання розробляють свої положення про СПБ об'єднання, які затверджуються керівництвом об'єднання та погоджуються з Держтехногенбезпеки України.

1.5. У своїй діяльності СПБ взаємодіє з МНС України, Держтехногенбезпеки України, службами пожежної безпеки міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підрозділами відомчої, місцевої, добровільної пожежної охорони, іншими службами, діяльність яких пов'язана із забезпеченням пожежної безпеки, і керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, нормативними актами з питань пожежної безпеки та цим Положенням.

1.6. До СПБ приймаються працівники, які мають:

повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Пожежна безпека";

базову вищу освіту (бакалавр) за напрямом підготовки "Пожежна безпека" і стаж роботи в пожежній охороні чи інших службах, що займаються забезпеченням пожежної безпеки, не менше трьох років;

неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) за напрямом підготовки "Пожежна безпека" і стаж роботи за фахом не менше трьох років.

До СПБ в окремих випадках можуть прийматися працівники з вищою освітою (без спеціальної освіти або стажу роботи у сфері пожежної безпеки), якщо вони мають досвід роботи з пожежної безпеки в паливно-енергетичному комплексі не менше п'яти років.

1.7. Для розміщення працівників СПБ виділяється окреме приміщення, зручне для проведення протипожежних інструктажів та спеціального навчання (пожежно-технічного мінімуму).

СПБ забезпечується необхідними технічними засобами.

1.8. Перевірка знань та навчання працівників СПБ з питань пожежної безпеки здійснюється у встановленому порядку відповідно до Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, установах та організаціях України, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 29 вересня 2003 року N 368, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2003 року за N 1148/8469.

1.9. Працівники СПБ несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

II. СПБ апарату Міненерговугілля України

2.1. Основними завданнями СПБ апарату Міненерговугілля України є:

2.1.1. Координація проведення єдиної науково-технічної політики з питань пожежної безпеки, визначення стратегії її розвитку, виходячи зі специфічних умов роботи паливно-енергетичного комплексу.

2.1.2. Здійснення методичного керівництва і контролю за діяльністю підприємств у галузі пожежної безпеки.

2.1.3. Удосконалення та координація пожежно-профілактичної роботи, організація розробки комплексних заходів щодо поліпшення пожежної безпеки на об'єктах підприємств, контроль за їх виконанням.

2.1.4. Облік пожеж та їх наслідків на об'єктах підприємств.

2.2. СПБ апарату Міненерговугілля України відповідно до покладених на неї завдань:

2.2.1. Здійснює контроль за виконанням на підприємствах вимог пожежної безпеки згідно з чинним законодавством.

2.2.2. Організовує розроблення за участі підприємств і структурних підрозділів апарату Міненерговугілля України комплексних заходів (галузевих програм) щодо забезпечення та поліпшення пожежної безпеки, погоджує їх з Держтехногенбезпеки України і контролює їх виконання.

2.2.3. Координує науково-дослідні та конструкторські роботи з питань пожежної безпеки, які виконуються науково-дослідними установами, що належать до сфери управління Міненерговугілля України, подає зазначеним установам пропозиції щодо виконання таких робіт.

2.2.4. Бере участь у формуванні в Міненерговугілля України щорічних планів науково-дослідних та конструкторських робіт за розділом пожежної безпеки у галузі паливно-енергетичного комплексу.

2.2.5. Розробляє проекти наказів Міненерговугілля України з питань пожежної безпеки, погоджує проекти нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки, розроблених іншими структурними підрозділами апарату Міненерговугілля України.

2.2.6. Організовує наради, семінари, конференції та конкурси з удосконалення роботи із забезпечення пожежної безпеки, діяльності пожежно-технічних комісій, добровільної пожежної охорони; готує матеріали для розгляду найважливіших питань пожежної безпеки на засіданнях колегії Міненерговугілля України.

2.2.7. Надає методичну допомогу підприємствам в організації навчання працівників та перевірки їх знань з питань пожежної безпеки; проводить вступний інструктаж з пожежної безпеки з усіма працівниками апарату Міненерговугілля України, які щойно прийняті на роботу (постійну або тимчасову), та веде облік цих інструктажів.

2.2.8. Бере участь у вирішенні питань організації пожежної охорони на об'єктах підприємств.

2.2.9. Контролює діяльність підрозділів добровільної пожежної охорони на підприємствах (за наявності), сприяє підвищенню рівня їх підготовки, організовує навчання їх керівного складу.

2.2.10. За дорученням керівництва Міненерговугілля України бере участь у службовому розслідуванні причин та обставин виникнення на підприємствах великих, особливо великих пожеж та пожеж із загибеллю людей.

2.2.11. Веде облік пожеж та їх наслідків на об'єктах підприємств, аналізує причини їх виникнення, готує звітні матеріали та відповідну інформацію, подає пропозиції підприємствам щодо запобігання пожежам.

2.2.12. Здійснює на підприємствах пропаганду заходів пожежної безпеки.

2.3. Для виконання покладених на нього завдань працівники СПБ апарату Міненерговугілля України мають право:

2.3.1. Представляти Міненерговугілля України в державних, громадських та міжнародних установах при розгляді питань пожежної безпеки.

2.3.2. Перевіряти стан пожежної безпеки на підприємствах, в разі виявлення порушень вимог правил пожежної безпеки видавати їх керівникам обов'язкові для виконання акти перевірки стану пожежної безпеки за формою, наведеною у додатку 1 до цього Положення.

2.3.3. Припиняти чи забороняти експлуатацію окремих приміщень, дільниць, обладнання, агрегатів та установок підприємств у разі порушення правил пожежної безпеки, що створює загрозу виникнення пожежі або перешкоджає її гасінню та евакуації людей, про що складається відповідний акт за формою, наведеною у додатку 2 до цього Положення. Копія зазначеного акта вручається керівнику підприємства.

2.3.4. Одержувати від підприємств необхідні документи й інформацію з питань пожежної безпеки.

2.3.5. Залучати фахівців підприємств (за погодженням з їх керівниками) до перевірок протипожежного стану та участі в службових розслідуваннях причин виникнення пожеж.

2.3.6. Вимагати від уповноважених посадових осіб апарату Міненерговугілля України, підприємств усунення від роботи працівників, які не пройшли спеціального навчання, інструктажів та перевірки знань з питань пожежної безпеки, не мають допуску до виконання пожежонебезпечних робіт або порушують вимоги правил пожежної безпеки.

2.3.7. Готувати і вносити керівництву Міненерговугілля України, підприємств пропозиції щодо притягнення до відповідальності посадових осіб і працівників за порушення та невиконання вимог чинних нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки, а також щодо заохочення посадових осіб та працівників, що беруть активну участь у поліпшенні протипожежного захисту.
III. СПБ об'єднання

3.1. СПБ об'єднання здійснює такі функції:

3.1.1. Перевіряє діяльність учасників об'єднання щодо забезпечення пожежної безпеки, вивчає та поширює передовий досвід у галузі пожежної безпеки.

3.1.2. Організовує розробку в учасників об'єднання комплексних заходів (галузевих програм) щодо забезпечення та поліпшення пожежної безпеки, погоджує їх з Держтехногенбезпеки України та контролює їх виконання.

3.1.3. Здійснює контроль за виконанням учасниками об'єднання вимог пожежної безпеки згідно з чинним законодавством.

3.1.4. Організовує проведення нарад, семінарів, конференцій та конкурсів з удосконалення роботи із забезпечення пожежної безпеки, діяльності пожежно-технічних комісій, підрозділів добровільної пожежної охорони.

3.1.5. Бере участь у вирішенні питань організації пожежної охорони в учасників об'єднання.

3.1.6. Контролює діяльність підрозділів добровільної пожежної охорони в учасників об'єднання, сприяє підвищенню рівня їх підготовки, організовує навчання їх керівного складу.

3.1.7. За дорученням керівництва об'єднання бере участь у службовому розслідуванні причин та обставин виникнення в учасників об'єднання великих, особливо великих пожеж та пожеж із загибеллю людей.

3.1.8. Веде облік пожеж та їх наслідків в учасників об'єднання, аналізує причини їх виникнення, готує звітні матеріали та відповідну інформацію, подає пропозиції керівництву об'єднання щодо запобігання пожежам.

3.1.9. Здійснює в учасників об'єднання пропаганду заходів пожежної безпеки.

3.1.10. Надає методичну та практичну допомогу учасникам об'єднання:

в організації навчання (пожежно-технічного мінімуму) працівників з питань пожежної безпеки, протипожежних інструктажів та перевірки знань з питань пожежної безпеки;

у впровадженні досягнень науки і техніки у сфері пожежної безпеки, у тому числі прогресивних пожежобезпечних, біологічних технологій для утилізації нафтозабруднень та нафтовідходів різного походження, сучасних автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж, виробничої автоматики, пожежобезпечних вогнегасних речовин тощо.

3.1.11. Розробляє комплексні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки в учасників об'єднання, контролює їх реалізацію.

3.1.12. Готує для внесення до колективних договорів пропозиції, спрямовані на підвищення рівня протипожежного захисту учасників об'єднання.

3.1.13. Готує та доводить до відома працівників учасників об'єднання затверджені керівництвом об'єднання накази, розпорядження, інформаційні матеріали з питань пожежної безпеки.

3.1.14. Розробляє заходи, пов'язані з вивченням керівниками, посадовими особами учасників об'єднання чинних нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки.

3.1.15. Організовує контроль за розподілом і використанням учасниками об'єднання коштів, спрямованих на здійснення протипожежних заходів.

3.2. Для виконання покладених на неї завдань працівники СПБ об'єднання мають право:

3.2.1. Представляти об'єднання в державних, громадських та міжнародних установах при розгляді питань пожежної безпеки.

3.2.2. Перевіряти стан пожежної безпеки в учасників об'єднання і у разі виявлення порушень вимог правил пожежної безпеки видавати керівнику учасника об'єднання обов'язкові для виконання акти перевірки за формою, наведеною у додатку 1 до цього Положення.

3.2.3. Припиняти чи забороняти експлуатацію окремих приміщень, дільниць, обладнання, агрегатів та установок в учасників об'єднання у разі порушення правил пожежної безпеки, що створює загрозу виникнення пожежі або перешкоджає її гасінню та евакуації людей, про що складається відповідний акт за формою, наведеною у додатку 2 до цього Положення. Копія зазначеного акта вручається керівнику учасника об'єднання.

3.2.4. Одержувати від учасників об'єднання необхідні документи й інформацію з питань пожежної безпеки.

3.2.5. Залучати фахівців учасників об'єднання (за погодженням з їх керівництвом) до перевірок протипожежного стану в учасників об'єднання та участі в службових розслідуваннях причин виникнення пожеж.

3.2.6. Вимагати від уповноважених посадових осіб учасників об'єднання усунення від роботи працівників, які не пройшли спеціального навчання, інструктажів та перевірки знань з питань пожежної безпеки, не мають допуску до виконання пожежонебезпечних робіт або порушують вимоги правил пожежної безпеки.

3.2.7. Готувати і вносити керівництву учасників об'єднання пропозиції щодо притягнення до відповідальності посадових осіб і працівників за порушення та невиконання вимог чинних нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки, а також щодо заохочення посадових осіб та працівників, що беруть активну участь у поліпшенні протипожежного захисту.

IV. Структура та чисельний склад СПБ

4.1. Структура та чисельний склад СПБ апарату Міненерговугілля України, об'єднання визначаються відповідно Міністром енергетики та вугільної промисловості України, керівництвом об'єднання за погодженням з Держтехногенбезпеки України з урахуванням наступного:

4.1.1. При визначенні чисельності складу СПБ необхідно враховувати:

специфіку покладених на СПБ завдань і напрямків роботи;
середньооблікову чисельність працівників підприємств (учасників об'єднання);
наявність та кількість підрозділів добровільної пожежної охорони;
наявність вибухопожежонебезпечних і пожежонебезпечних приміщень, будівель, потенційно небезпечних об'єктів, об'єктів підвищеної небезпеки;
інші специфічні особливості галузі паливно-енергетичного комплексу.


Директор Департаменту промислової
безпеки, охорони праці, цивільного
та фізичного захисту, трудової
та соціальної політики                                                                                                                  О. Онищенко


Додаток 1
до Положення про службу пожежної безпеки системи
Міненерговугілля України

 

Акт
перевірки стану пожежної безпеки

в ____________________________________________________________________________________
(найменування підприємства, установи, організації (учасника об'єднання),
_____________________________________________________________________________________
що належить до сфери управління Міненерговугілля України)


 

"___" ____________ 20__ року

_____________________
(назва населеного пункту)


 

Акт перевірки складено: ________________________________________________________________.
(прізвище, ім'я, по батькові, посада, підпис)

Перевірку проведено в присутності ______________________________________________________.
(прізвище, ім'я, по батькові, посада, підпис)

Відповідно до статей 4 та 5 Закону України "Про пожежну безпеку" і Типового положення про службу пожежної безпеки, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 29 вересня 2003 року N 369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 10 грудня 2003 року за N 1121/8442, з метою забезпечення належного стану пожежної безпеки пропонується усунути такі виявлені під час перевірки порушення вимог правил пожежної безпеки у запропоновані строки:


N
з/п

Виявлені порушення та недоліки з посиланням на відповідний пункт нормативного акта у сфері пожежної безпеки, який порушено

Запропонований строк усунення порушень та недоліків

Відмітка про виконання

11

2

3

4

 

 

 

 


 

З результатами перевірки ознайомлений(а), один примірник акта отримав(ла)


 

______________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, посада)

____________
(підпис)


 

 


 

Акт
про припинення (заборону) експлуатації окремих приміщень, дільниць, обладнання, агрегатів та установок

за результатами перевірки стану пожежної безпеки в ________________________________________
(найменування підприємства,
_____________________________________________________________________________________
установи, організації (учасника об'єднання), що належить до сфери управління Міненерговугілля України)


 

"___" ____________ 20__ рокуу

_____________________


 

Акт складено: _________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, посада)
в присутності _________________________________________________________________________.
(прізвище, ім'я, по батькові, посада, підпис)

Під час перевірки виявлені такі порушення вимог правил пожежної безпеки:

1. ___________________________________________________________________________________..

2. ___________________________________________________________________________________.

Відповідно до статей 4 та 5 Закону України "Про пожежну безпеку", керуючись вимогами підпункту 3.1.7 пункту 3.1 глави 3 Типового положення про службу пожежної безпеки, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 29 вересня 2003 року N 369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 грудня 2003 року за N 1121/8442, з метою забезпечення належного стану пожежної безпеки та уникнення загрози пожежі, поліпшення умов евакуації людей і гасіння пожеж припиняється (забороняється) з ____ години "___" ____________ 20__ року експлуатація __________
______________________________________________________________________________________..
(найменування окремого приміщення, дільниці, обладнання, агрегата, установки)

Акт про припинення (заборону) експлуатації окремих приміщень, дільниць, обладнання, агрегатів та установок складено на ____ аркушах в двох примірниках.

З результатами перевірки ознайомлений(а), один примірник акта отримав(ла)


 

______________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, посада)

____________
(підпис)


 

Категорія: Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1871 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.