Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 28.03.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.243.2.41· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Пожежна безпека » Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки

Порядок експлуатації засобів протипожежного захисту
[ ] 12.06.2013, 14:38

Порядок експлуатації засобів протипожежного захисту

І. Вогнегасники

1. Вимоги до встановлення

1.1. Вогнегасники розміщують у легкодоступних помітних місцях (коридорах, біля входів або виходів із приміщень тощо), а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільша ймовірність виникнення пожежі, так, щоб не створювати перешкод для евакуації. Необхідно забезпечити захист вогнегасників від прямих сонячних променів та безпосередньої (без загороджувальних щитків) дії опалювальних та нагрівальних приладів.

1.2. Вогнегасники, що розміщені поза межами приміщень або в неопалювальних приміщеннях і не призначені для експлуатації за температури нижче 5 °С, на холодний період року переносять у приміщення, придатне для зберігання (при цьому на пожежних щитах і стендах розміщують інформацію про місце зберігання вогнегасників).

1.3. Переносні вогнегасники навішують на спеціальних кронштейнах на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги, на відстані від дверей, достатній для їх повного відчинення. Також їх встановлюють у пожежні шафи поруч із пожежними кранами, у спеціальні тумби або на пожежні щити (стенди). При цьому потрібно забезпечити можливість прочитання маркувальних написів на корпусі.

1.4. У разі постійного перебування людей у приміщенні вогнегасники розміщують всередині нього, непостійного — зовні або на вході до приміщення.
1.5. На транспортних засобах переносні вогнегасники встановлюють за допомогою кронштейнів у кабіні біля водія в легкодоступному для нього місці. Конструкція кронштейна має надійно утримувати вогнегасник, не закривати своїми елементами маркувальні написи на корпусі, бути зручною для встановлення та оперативного зняття вогнегасника. Вогнегасники, які розміщуютьпоза кабіною, мають бути захищені від впливу атмосферних опадів, сонячних променів і бруду.


2. Утримання

2.1. Відповідальний за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту має: • своєчасно проводити огляд і технічне обслуговування вогнегасників для утримання їх у працездатному стані; • контролювати систематичне ведення експлуатаційних документів; • забезпечити навчання працівників підприємства при проведенні інструктажів з питань пожежної безпеки правилам застосування вогнегасників за призначенням.

2.2. При придбанні вогнегасників відповідальний за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту має оглянути та перевірити наявність сертифіка та відповідності, паспортів, переконатися, що вогнегасники опломбовані, не мають видимих зовнішніх пошкоджень, всі покажчики (якщо вони є) у межах робочого діапазону.

2.3. Після первинного огляду вогнегасники нумерують та реєструють у журналі обліку вогнегасників.

2.4. Не рідше ніж один раз на місяць відповідальний за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту має провести періодичний огляд вогнегасників і перевірити: • відповідність типу і заводського номера кожного вогнегасника його зареєстрованому обліковому номеру та місцю розміщення на об'єкті; • дату проведення технічного обслуговування кожного вогнегасника, яка має відповідати вимогам інструкції з експлуатації; • наявність та цілісність на кожному вогнегаснику пломби, пристрою блокування (запобіжної чеки), гнучкого рукава та кронштейна (якщо передбачено конструкцією); • відсутність видимих зовнішніх пошкоджень вогнегасників та слідів корозії на них; • положення стрілки індикатора тиску кожного закачного вогнегасника, яка має бути в межах робочого діапазону (у зеленому секторі шкали індикатора), залежно від температури експлуатації; • непошкодженість марковання (етикетки) кожного вогнегасника.

2.5. Результати оглядів заносять до журналу обліку вогнегасників.

3. Технічне обслуговування

3.1. У разі виявлення недоліків вогнегасник направляють на перевірку (технічне обслуговування).

3.2. Заборонено для відновлення працездатного стану вогнегасників самостійно здійснювати технічне обслуговування.

3.3. Технічне обслуговування вогнегасника — комплекс операцій, спрямованих на перевірку вогнегасника та забезпечення його працездатності в режимах очікування застосування за призначенням, транспортування і зберігання або на прийняття рішень щодо ремонту чи зняття його з експлуатації. Технічне обслуговування проводить підприємство з обслуговування вогнегасників у відповідний спосіб та строки. Після його проведення на корпус наносять спеціальну етикетку зі вказівкою термінів наступного обов'язкового технічного обслуговування.
3.4. Якщо за результатами технічного діагностування вогнегасники визнають непридатними до подальшої експлуатації, їх знімають з експлуатації та утилізують.

4. Експлуатація

4.1. Застосовувати вогнегасники відповідно до паспортів підприємств-виробників та вказівок про порядок дій при застосуванні вогнегасників, нанесених на їхніх етикетках.

4.2. При застосуванні вуглекислотного або порошкового вогнегасника для гасіння пожежі електрообладнання, що перебуває під напругою електричного струму до 1000 В, необхідно перебувати на безпечній відстані (не менше 1 м) від розпилювальної насадки вогнегасника до струмопровідних частин електрообладнання.

4.3. Вуглекислотні вогнегасники застосовують утих випадках, коли для ефективного гасіння пожежі необхідні вогнегасні речовини, які не пошкоджують обладнання та об'єкти (обчислювальні центри, радіоелектронна апаратура, музеї, архіви тощо).

4.4. При гасінні пожежі вуглекислотними вогнегасниками необхідно враховувати можливість зниження концентрації кисню в повітрі приміщення, особливо, якщо воно невелике за об'ємом. У приміщеннях, де застосування вуглекислотних вогнегасників може створити небезпечну для життя людини концентрацію газів у повітрі, а також у разі застосування пересувних вуглекислотних вогнегасників необхідно використовувати ізолювальні засоби індивідуального захисту органів дихання. Перед застосуванням пересувних вуглекислотних вогнегасників слід обмежити кількість персоналу, який перебуває у приміщенні.

4.5. Застосовувати порошкові вогнегасники для захисту обладнання, яке може вийти з ладу в разі потрапляння в нього вогнегасного порошку (електронне обладнання, електронно-обчислювальні машини), дозволено лише за відсутності газових вогнегасників. 4.6. При гасінні пожежі порошковими вогнегасниками необхідно брати до уваги утворення високої запиленості і, як наслідок, — зниження видимості у приміщенні.

5. Заборонено:

• експлуатувати вогнегасники, на яких є вм'ятини, здутості або тріщини на корпусі, запірно-пусковому пристрої, накидній гайці, а також у разі порушень герметичності з'єднань вузлів вогнегасника та несправності індикатора тиску (для закачних вогнегасників);

• завдавати удари по вогнегаснику;

• розбирати і перезаряджати вогнегасники особам, які не мають права на проведення таких робіт;

• кидати вогнегасник у полум'я при застосуванні за призначенням та вдаряти ним об землю для приведення його в дію;

• спрямовувати насадку вогнегасника (гнучкий рукав або розтруб) при його експлуатації у бік людей;

• використовувати вогнегасники для потреб, не пов'язаних із пожежогасінням.

II. Автоматична пожежна сигналізація

2.1. Для підтримання систем пожежної сигналізації у працездатному стані укладають договори зі спеціалізованою обслуговувальною організацією.

2.2. Організації, які здійснюють технічне обслуговування, монтаж та наладку установок, повинні мати ліцензію на право виконання цих робіт.

2.3. Установки пожежної сигналізації утримують у працездатному стані та своєчасно (щомісяця) обслуговують.

2.4. Заборонено вимикати автоматичну пожежну сигналізацію.


III. Пожежні ковдри

Пожежні ковдри мають бути розміром не менше ніж 1x1м. Вони призначені для гасіння невеликих осередків пожежу разі займання речовин, горіння яких не може відбуватися без доступу повітря.

IV. Ящики з піском

Ящики для піску мають бути місткістю 0,5,1,0 або 3,0 м3 і укомплектовані совковою лопатою. Пісок міняють за потреби.

V. Немеханізований пожежний ручний інструмент

Немеханізований пожежний ручний інструмент використовують лише за призначенням. Використовувати пожежний інструмент для господарських або інших потреб, не пов'язаних із пожежогасінням, заборонено. Інструмент утримують цілим, його необхідно періодично очищати від бруду, відновлювати фарбування, випрямляти (в разі згинання).

VI. Пожежні крани

4.1. Кожен пожежний кран укомплектовують пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом. Елементи з'єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними.

4.2. Пожежний плоскоскладальний рукав необхідно утримувати сухим, складеним у «гармошку» або подвійну скатку, приєднаним до крана та ствола. Не рідше одного разу на шість місяців його треба розгортати та згортати наново.

4.3. Використовувати пожежні рукави для господарських та інших потреб, не пов'язаних із пожежогасінням, заборонено.

4.4. На дверцятах пожежних шафок із зовнішнього боку після літерного індексу «ПК» мають бути вказані порядковий номер крана та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів.

4.5. Пожежні крани не рідше одного разу на шість місяців підлягають технічному обслуговуванню та перевірці на працездатність пусканням води.

4.6. Пожежні крани утримують справними і доступними для використання.

 

Відповідальний за пожежну безпеку                                             (підпис)                                      (П,І,Б)





Категорія: Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1179 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.