Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 20.08.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 34.204.169.76· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 17
Гостей: 17
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Пожежна безпека » Нормативно-правові акти з пожежної безпеки

Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання
[ ] 30.09.2014, 20:18

Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання

Затверджено Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 вересня 2014 року № 935 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2014 р. за № 1204/25981

Цей Порядок розроблено відповідно до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444. Порядок встановлює базові вимоги до структури і змісту програм навчання посадових осіб з пожежної безпеки, процедуру затвердження та контроль їх виконання.

 До програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки належать:

програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов'язків яких належить забезпечення виконання заходів пожежної безпеки; програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов'язків яких належить виконання заходів пожежної безпеки.

Тривалість навчання за програмами навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки встановлюється відповідно 16 та 24 години.

 Територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також підприємства, установи та організації, які мають відповідні ліцензії на здійснення освітньої діяльності, що мають намір розпочати проведення навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, самостійно розробляють та оформлюють програми відповідно до вимог, наведених у цьому Порядку.

Скасовується згідно з Розпорядженням КМУ від 10 березня 2017 р. № 166-р "Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади"


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАКАЗ

11.09.2014

м. Київ

N 935

 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
07 жовтня 2014 р. за N 1204/25981

Про Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання

Відповідно до пункту 16 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. N 444, з метою забезпечення єдиних підходів до змісту та організації навчання з питань пожежної безпеки

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання, що додається.

2. Департаменту юридичного забезпечення МВС України (Горбась Д. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр

А. Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

 

Заступник Міністра
освіти і науки України -
керівник апарату

О. С. Дніпров

Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

М. Ю. Бродський

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

С. Бочковський

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
11 вересня 2014 року N 935

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
07 жовтня 2014 р. за N 1204/25981

 

 

 

 

 

 

ПОРЯДОК
затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444.

1.2. Цей Порядок встановлює базові вимоги до структури і змісту програм навчання посадових осіб з пожежної безпеки, процедуру затвердження та контроль їх виконання.

1.3. До програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки належать:

програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов'язків яких належить забезпечення виконання заходів пожежної безпеки;

програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов'язків яких належить виконання заходів пожежної безпеки.

Тривалість навчання за програмами навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки (далі - програма) встановлюється відповідно 16 та 24 години.

1.4. Територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також підприємства, установи та організації, які мають відповідні ліцензії на здійснення освітньої діяльності, що мають намір розпочати проведення навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки (далі - суб'єкти, які навчають), самостійно розробляють та оформлюють програми відповідно до вимог, наведених у цьому Порядку.

II. Базові вимоги до структури і змісту програм

2.1. Програми визначають процес навчання і спрямовуються на вирішення завдань з послідовного підвищення рівня знань та умінь посадових осіб з питань пожежної безпеки (далі - слухачі).

Програми розробляються з урахуванням посадових обов'язків слухачів і галузевих особливостей їхньої професійної діяльності та включають вивчення нормативно-правових документів, що містять вимоги пожежної безпеки та практичних дій для запобігання виникненню пожежі або під час її виникнення.

2.2. Структура програм передбачає такі складові: пояснювальна записка, навчально-тематичний план, зміст програм, форми поточного та підсумкового контролю навчання, перелік нормативно-правових актів, навчальної літератури, а також інших видів навчально-методичних матеріалів та посібників.

У пояснювальній записці визначаються: нормативно-правове забезпечення організації, змісту та технології навчання, його мета та концептуальні засади, загальна характеристика змісту навчального матеріалу програми, загальні рекомендації щодо вибору видів навчальних занять і застосування методів навчання, обсяг часу на реалізацію програми, контроль за результатами навчання.

Навчально-тематичний план визначає розподіл навчального часу за темами та видами аудиторних занять і самостійною роботою, розподіл контрольних заходів та індивідуальних завдань.

Зміст програм містить теми та навчальні питання, що розкривають їх зміст і мають забезпечити формування у слухачів необхідних знань і умінь з питань пожежної безпеки.

Поточний та підсумковий контроль навчання передбачає перелік контрольних питань та завдань і проводиться у формі тестування, усного та письмового опитування, співбесіди, виконання практичних завдань.

2.3. Базовими вимогами до змісту програм є:

відповідність змісту програм чинному законодавству з питань пожежної безпеки;

відповідність кваліфікаційним вимогам до посад слухачів (визначається змістом основних питань за тематикою програм);

відповідність нормативам навчального навантаження слухачів.

Рекомендований зміст тематики програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки наведено в додатку 1.

III. Процедура затвердження програм

3.1. Програми, розроблені суб'єктами, які навчають, затверджуються їх керівниками за погодженням з ДСНС України.

Для погодження програм суб'єкти, які навчають, подають до ДСНС України лист-клопотання із проектом програми у роздрукованому вигляді, що включає титульний аркуш (додаток 2) та навчальну програму, оформлені відповідно до вимог цього Порядку, а також відомості щодо відповідності навчально-матеріальної бази умовам реалізації програми та інформацію про проходження особами, які залучаються до проведення занять за програмою, спеціальної підготовки на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

У разі повторного подання програми на погодження додатково подається порівняльна таблиця внесених змін та доповнень.

3.2. Під час розгляду програми визначаються:

відповідність програми базовим вимогам до її структури та складових частин, зазначеним у пункті 2.3 розділу II цього Порядку;

відповідність змісту програми меті та концептуальним засадам навчання, його актуальність, новизна матеріалу, що подається, його завершеність і логічна узгодженість;

обґрунтованість розподілу тематики програми за видами занять;

організація контролю виконання програми;

умови реалізації програми та її навчально-методичне забезпечення.

3.3. Лист-клопотання розглядається ДСНС України у строк протягом десяти робочих днів від дня його реєстрації.

Підставою для непогодження програм є невідповідність базовим вимогам до структури та змісту програми.

Суб'єкти, що навчають, відповідають за якість відпрацювання програми, її навчально-методичне забезпечення та підбір викладацького складу, який має відповідну освіту та досвід роботи.

3.4. Погодження або непогодження програм оформляється листом ДСНС України, що надсилається суб'єкту, який навчає, з обґрунтуванням підстав про відмову.

У разі погодження програма затверджується керівником суб'єкта, який навчає.

Реквізити листа про погодження зазначаються на титульному аркуші програми, а сам лист додається до програми у вигляді додатка.

Строк дії програми становить три роки.

Суб'єкти, що навчають, можуть корегувати зміст програми відповідно до змін законодавства.

IV. Організація та контроль виконання програм

4.1. ДСНС України формує і періодично оновлює перелік суб'єктів, які навчають, у якому зазначаються відомості про погоджену програму (назва програми, реквізити листа ДСНС України про її погодження та дата закінчення дії програми).

Інформація, що стосується переліку суб'єктів, які навчають, розміщується на офіційному веб-сайті ДСНС України.

4.2. Навчання слухачів за програмами здійснюється суб'єктом, який навчає на договірній основі.

4.3. Комплектування навчальних груп здійснюється особами однієї категорії слухачів, кількість яких у групі не повинна перевищувати 30 осіб.

Заняття розпочинаються не пізніше 30 календарних днів з дати отримання заявок (незалежно від кількості набраних у групу слухачів). За погодженням із замовником навчання цей строк може бути збільшено до 3 місяців.

4.4. Навчання за програмою проводиться у формі групових або індивідуальних занять.

Вибір форм навчання за програмою зумовлюється конкретним змістом занять, складом та рівнем підготовки слухачів.

4.5. Навчання за програмою завершується проведенням перевірки знань, результати якої оформляються протоколом. У разі успішного проходження слухачем перевірки знань суб'єкт, який навчає, видає йому посвідчення про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки, за зразком, наведеним у додатку 3 цього Порядку.

Особи, які показали незадовільні знання, протягом одного місяця проходять повторну перевірку знань з питань пожежної безпеки.

4.6. Посвідчення про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки (далі - посвідчення) виготовляються друкарським способом за замовленням суб'єкта, який навчає, та мають єдину наскрізну нумерацію в межах України, що встановлюється ДСНС України з урахуванням погоджених обсягів навчання.

Суб'єкт, який навчає, веде облік виданих посвідчень.

4.7. Контроль виконання програм здійснюється ДСНС України та її територіальними органами шляхом перевірки суб'єкта, який навчає, відповідно до вимог чинного законодавства.

ДСНС України та її територіальні органи мають право надавати суб'єктам, які навчають, рекомендації з питань покращення навчального процесу за програмами.

 

Начальник Департаменту
юридичного забезпечення Міністерства
внутрішніх справ України

Д. В. Горбась

Категорія: Нормативно-правові акти з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda | Теги: навчання посадових осіб з питань по
Переглядів: 2610 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 841

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.