Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 22.09.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.206.194.83· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [555]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Охорона праці » Нормативно-правові акти з охорони праці

Правила безпеки систем газопостачання
[ Викачати з сервера (145.9 Kb) · Викачати видалено (сайт ВР України) ] 26.06.2015, 21:11

Правила безпеки систем газопостачання

Затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 року № 285 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 р. за № 674/27119

Ці Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, діяльність яких пов’язана з будівництвом, ремонтом, розширенням, реконструкцією, технічним переоснащенням (далі - будівництво), експлуатацією систем газопостачання, а також роздрібною торгівлею зрідженим вуглеводним газом у балонах. Правила встановлюють вимоги безпеки до систем газопостачання для забезпечення споживачів природним газом з надлишковим тиском не більше 1,2 МПа, а також зрідженим вуглеводневим газом з надлишковим тиском не більше 1,6 МПа, а саме: розподільні зовнішні газопроводи, що забезпечують подачу природного газу від газорозподільних станцій до газорегуляторних пунктів міських і сільських поселень, територій дачних та садових поселень, газопроводи-вводи, газопроводи до підприємств, теплових електростанцій, котелень; газопроводи та газове обладнання промислових і сільськогосподарських підприємств, теплових електростанцій, котелень, підприємств комунального і побутового обслуговування населення, житлових і громадських будинків; газорегуляторні пункти, газорегуляторні пункти блокові, шафові газорегуляторні пункти, газорегуляторні установки, комбіновані будинкові регулятори тиску, установки для отримання газоповітряних сумішей; газонаповнювальні станції і газонаповнювальні пункти зрідженого вуглеводневого газу, проміжні склади балонів, стаціонарні автомобільні газозаправні станції і пункти, резервуарні установки, групові газобалонні установки та індивідуальні газобалонні установки, випарні та змішувальні установки.

Втратив чинність, наказ Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 01 жовтня 1997 року № 254 "Про затвердження Правил безпеки систем газопостачання України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 травня 1998 року за № 318/2758 (НПАОП 0.00-1.20-98).

ЗМІСТ

Правила безпеки систем газопостачання

I. Сфера застосування
II. терміни та визначення понять
ІІІ. Загальні положення
ІV. Вимоги безпеки при проведенні передпускових та пускових робіт систем газопостачання
V. Вимоги безпечної експлуатації систем газопостачання (природний газ)
1. Вимоги безпечної експлуатації газопроводів і споруд
2. Вимоги безпечної експлуатації газорегуляторних пунктів, газорегуляторних установок і комбінованих будинкових регуляторів тиску
3. Вимоги безпечної експлуатації газопроводів і установок, що використовують газ, промислових і сільськогосподарських підприємств, котелень, підприємств комунально-побутового обслуговування виробничого характеру
4. Вимоги безпечної експлуатації системи газопостачання теплових електростанцій, котелень
5. Вимоги безпечної експлуатації внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будинків
6. Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків
VІ. Вимоги безпечної експлуатації систем газопостачання (зріджений газ)
1. Вимоги безпечної експлуатації газонаповнювальних станцій, газонаповнювальних пунктів, проміжних складів балонів, спеціалізованих магазинів із продажу ЗВГ, автомобільних газозаправних станцій, автомобільних газозаправних пунктів, пунктів обміну балонів
2. Вимоги безпечної експлуатації резервуарних, балонних, групових, геотермальних, випарних, змішувальних та індивідуальних балонних установок ЗВГ
VІІ. Вимоги безпеки під час виконання газонебезпечних робіт
VІІI. Вимоги до організації роботи аварійно-диспетчерських служб
IХ. Захист сталевих споруд систем газопостачання від електрохімічної корозії
Додаток 1 до Правил безпеки систем газопостачання (пункт 1.9 розділу V) ТАБЛИЦЯ 1 Періодичність технічних оглядів трас підземних газопроводів
Додаток 2 до Правил безпеки систем газопостачання (пункт 6.8 глави 6 розділу V) Акт ПЕРВИННОЇ, ПОВТОРНОЇ ПЕРЕВІРКИ  ТА  ПРОЧИЩЕННЯ ДИМОВИХ І ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ  КАНАЛІВ КОМУНАЛЬНО-ПОБУТОВИХ ОБ’ЄКТІВ, ЖИТЛОВИХ ТА ГРОМАДСЬКИХ БУДИНКІВ

 

Категорія: Нормативно-правові акти з охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: газопостачання
Переглядів: 9467 | Завантажень: 1303 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 ohranatruda • 12:37, 22.12.2016
Згідно з п. 7.5 розділу VII Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15), на виконання газонебезпечних робіт повинен видаватися наряд-допуск, в якому передбачаються основні заходи безпеки виконання робіт (дослівно).
Проте нова редакція Правил не містить форми наряду-допуску та форми журналу реєстрації нарядів-допусків на проведення газонебезпечних робіт, на відміну від попередньої редакції Правил (ДНАОП 1.00-1.20-98), де вони визначені у додатках 8 і 9.
З огляду на це, прошу підтвердити або спростувати можливість застосування зразків нарядів-допусків та журналу їх реєстрації, порядок їх видачі та оформлення відповідно до ДНАОП 0.00-1.20-98.


Оскільки у НПАОП 0.00-16-15 не наведено форму наряду-допуску на проведення газонебезпечних робіт, то її мас визначати роботодавець (тобто можна взяти як форму додатку 2 до НПАОП 0 00-511-85, так і форму додатку 8 до попередньої редакції Правил безпеки систем газопостачання України)

Якщо роботи одночасно віднесені як до газонебезпечних, так і до вогневих, то допускається їх виконувати за нарядом-допуском на виконання газонебезпечних робіт з урахуванням вимог техніки безпеки на виконання вогневих робіт у газовому господарстві (п 7.6 розділу VII НПАОП 000-16-15)


ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
від 17.05.2016 N9 5468/2/5.3-ДП-16


Державна служба України з питань праці розглянула в межах компетенції звернення щодо форми наряду-допуску на виконання газонебезпечних робіт і журналу реєстрації зазначених нарядів-допусків і повідомляє.

Відповідно до вимог п. 7.5 розділу VII Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08.06.2015 за No 674/27119 (далі - НПАОП 0.00-1.76-15), на виконання газонебезпечних робіт повинен видаватися наряд-допуск, в якому передбачають основні заходи безпеки виконання цих робіт.

Газонебезпечні роботи, які періодично повторюються і виконуються в аналогічних умовах, зазвичай постійним складом працівників, можуть проводитися без оформлення наряду-допуску за затвердженими для кожного виду робіт виробничими інструкціями з безпечних методів роботи. До таких належать роботи з ремонту і огляду колодязів, видалення води і конденсату із газопроводів і конденсатозбірників, а також технічне обслуговування газопроводів і газового обладнання без відключення газу, технічне обслуговування запірної арматури і компенсаторів, злив ЗВГ із залізничних цистерн і АЦЗГ, наповнення ЗВГ резервуарів і балонів, роботи на газовикористовувальних установках, котлах і агрегатах.

На кожному підприємстві має бути розроблений перелік газонебезпечних робіт, які допускається виконувати без оформлення наряду-допуску. Первинне виконання зазначених робіт проводиться з оформленням наряду-допуску.

Згідно з вимогами п. 1.11 Типової інструкції з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт, затвердженої Держгіртехнаглядом СРСР 20.02.1985 (НПАОП 0.00-5.11 -85), на проведення газонебезпечних робіт оформляється наряд-допуск (додаток 2), який передбачає розроблення та подальше виконання комплексу заходів з підготовки та безпечного проведення робіт.

Оформлення наряду-допуску виконується відповідно до вимог п. 3.1 НПАОП 0.00-5.11 -85, у тому числі здійснюється його реєстрація у спеціальному журналі, з присвоєнням чергового номера. Форма журналу не регламентується.
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 842

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.