Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 21.05.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.227.76.35· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [553]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Охорона праці » Нормативно-правові акти з охорони праці

Правила охорони праці під час очищення деталей механічним способом
[ · Викачати видалено (сайт ВР України) ] 20.02.2018, 13:09

Правила охорони праці під час очищення деталей механічним способом

Затверджено Наказом Міністерства соціальної політики України від 30.01.2018 року № 104 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 лютого 2018 р. за № 204/31656

Ці Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, діяльність яких пов’язана з очищенням деталей механічним способом.

Ці Правила встановлюють вимоги з охорони праці та є обов’язковими під час виконання робіт з очищення деталей механічним способом, зокрема дробометним, дробоструминним, піскоструминним та гідропіскоструминним, а також способом очищення у галтувальних барабанах.

Із введенням в дію цих Правил не застосовуються на території України: Правила техники безопасности при очистке деталей гидропескоструйным и дробеструйным способами, затверджені 30 грудня 1985 року Міністерством оборонної промисловості СРСР (НПАОП 28.51-1.14-85); Правила по безопасности труда при очистке деталей механическим способом, затверджені 25 грудня 1989 року Міністерством авіаційної промисловості СРСР (НПАОП 28.51-1.41-89).


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

30.01.2018  № 104

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 лютого 2018 р. за № 204/31656

Про затвердження Правил охорони праці під час очищення деталей механічним способом

Відповідно до статті 28 Закону України „Про охорону праці”, пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 (зі змінами), НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила охорони праці під час очищення деталей механічним способом, що додаються.

2. Визнати такими, що не застосовуються на території України:

Правила техники безопасности при очистке деталей гидропескоструйным и дробеструйным способами, затверджені 30 грудня 1985 року Міністерством оборонної промисловості СРСР (НПАОП 28.51-1.14-85);

Правила по безопасности труда при очистке деталей механическим способом, затверджені 25 грудня 1989 року Міністерством авіаційної промисловості СРСР (НПАОП 28.51-1.41-89).

3. Департаменту заробітної плати та умов праці (Товстенко О.П.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Крентовську О.П.

 

Міністр                                                                                                                А. Рева

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
30.01.2018 № 104

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2018 р.
за № 204/31656

ПРАВИЛА
охорони праці під час очищення деталей механічним способом

І. Загальні положення

1. Ці Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, діяльність яких пов’язана з очищенням деталей механічним способом.

2. Ці Правила встановлюють вимоги з охорони праці та є обов’язковими під час виконання робіт з очищення деталей механічним способом, зокрема дробометним, дробоструминним, піскоструминним та гідропіскоструминним, а також способом очищення у галтувальних барабанах.

3. Очищення деталей механічним способом виконується в ізольованих приміщеннях, обладнаних системою припливно-витяжної вентиляції з очищенням повітря та збиранням абразивних матеріалів (при гідропіскоструминному способі очищення має бути передбачена система збирання та очищення води).

4. Абразивні матеріали, що застосовуються в сухому вигляді, очищаються від домішок у сепараторах.

5. Очищення деталей виконується в щільно закритих камерах і барабанах. Пуск очисних камер (барабанів) має бути зблокований з пуском витяжних вентиляційних установок.

6. Під час організації піскоструминних робіт небезпечні зони, в межах яких постійно діють або можуть виникнути небезпечні та шкідливі виробничі фактори, огороджуються захисними або сигнальними огорожами.

7. У разі виконання піскоструминних робіт поблизу електромереж або електроустановок їх необхідно відключати або огороджувати.

8. Процеси завантаження та повернення дробу в очисні камери, завантаження та вивантаження деталей в камери та барабани мають бути механізовані.

9. Лази для рук до камери закритого типу мають бути без щілин, щоб унеможливити проникнення шуму із камери до приміщення. Еластичні рукавички і нарукавники у лазах для рук виконуються як одне ціле.

10. Гідромонітор має бути закріплений на кульовій цапфі або надійно підвішений на спеціальному кронштейні та оснащений амортизатором віддачі. При високих тисках гідромонітор закріплюється на спеціальній стійці, що забезпечує безпечне керування ним.

11. Стиснене повітря перед введенням в очисні камери пропускається через масловодовідділювач.

ІІ. Вимоги безпеки під час використання обладнання

1. Камери для очищення металевим піском і дробом мають бути герметичними, обладнаними дистанційним керуванням та повністю забезпечувати локалізоване видалення відходів і шкідливих виділень через вентиляційні пристрої.

2. Внутрішня стінка камери для очищення металевим піском і дробом, що розташована навпроти сопла, або всі стінки камери додатково закриваються гумовою шторою.

3. Камери для гідроочищення та гідропіскоочищення мають бути водонепроникними та обладнаними спеціальними пристосуваннями для переміщення деталей. Управління такими пристосуваннями здійснюється із зовнішнього боку камери та має відповідати вимогам експлуатаційно-технічної документації на обладнання.

4. Конструкція очисних камер має унеможливлювати перебування працівника у камері. З цією метою очисні камери обладнуються поворотно-кантувальними столами й маніпуляторами.

5. Установки для очищення оснащуються сигналізацією, що спрацьовує при відкриванні дверей.

6. Установки для гідропіскоструминного очищення оснащуються блокувальними пристроями для відключення приводів насосів високого тиску при відкриванні дверей камер.

7. Установки для гідропіскоструминного очищення мають оснащуватись пристроями для підігріву робочої суміші до температури 25-30о С та відповідати вимогам експлуатаційно-технічної документації на обладнання.

8. Насосне обладнання розміщується в окремому приміщенні й оснащується відповідною сигналізацією.

9. У конструкції дробометних та дробоструминних установок мають бути передбачені:

огороджувальні пристрої, штори та ущільнення, що запобігають вильоту дробу та пилу з робочого простору камери;

блокувальні пристрої, що виключають роботу установок та подачу до них дробу при відкритих дверях і шторах;

системи кріплення лопаток установок, що дають змогу швидко й легко їх замінювати;

пиловловлювачі (циклони, фільтри);

сепаратори для регенерації абразиву й механізми для його переміщення;

рухливі протиударні шторки, що закривають скло під час роботи;

пристрої для фіксації візків із деталями усередині камер.

10. Електродвигуни гідропіскоструминних і дробоструминних установок повинні бути у закритому виконанні, магнітні пускачі електродвигунів - у захищеному виконанні. Каркаси установок й кожухи електродвигунів мають бути заземлені.

11. Якщо в конструкції дробоструминної установки передбачена можливість роботи усередині камери ручним дробоструминним соплом, до комплекту обладнання має входити спеціальний скафандр з примусовою подачею очищеного повітря, а камера оснащується блокувальним пристроєм, що унеможливлює роботу дробоструминного апарата при роботі ручним соплом.

12. Устаткування для механічного очищення деталей обладнується засобами захисту від статичної електрики.

13. У конструкції установки для галтування деталей передбачається блокування, що виключає пуск галтувального барабана під час його завантаження виробами й абразивним матеріалом.

14. Камери для очищення великих деталей (виробів) оснащуються механічними пристосуваннями для їх переміщення у камері. Керування цим пристосуванням має бути механізованим.

ІІІ. Вимоги безпеки під час очищення деталей

1. Завантаження деталей в очисне устаткування, укладання та їх зняття виконуються при відключеній подачі абразиву в робочу зону камер та барабанів.

2. Не дозволяється видалення абразиву з деталей після очищення струменем стисненого повітря.

3. Очищення деталей проводиться в щільно закритих камерах, барабанах.

4. Працівник, який здійснює керування соплом під час очищення деталей, має знаходитися поза робочою зоною камери на спеціально обладнаному стаціонарному майданчику.

5. Вивантаження, укладання і зняття деталей виконуються при справному блокуванні, що унеможливлює подачу пульпи (суміші води і піску) в очисну камеру.

6. Завантаження і повернення абразиву в установках дробоструминного та гідропіскоструминного очищення, включення і відключення подачі стисненого повітря, піску і пульпи та очищення камери від відпрацьованої пульпи виконуються механізованим способом.

7. Тиск стисненого повітря, що подається у змішувачах абразиву обладнання з нагнітальною системою подачі до сопел, а також тиск водяного струменя при гідроочистці не повинен перевищувати 0,06-9,8 МПа.

8. Очищення деталей ручним механізованим інструментом з абразивним кругом в очисних камерах не допускається.

9. Очищення деталей проводиться абразивними матеріалами, зазначеними у технічній документації.

10. Транспортування деталей до місця очищення й назад, а також завантаження і вивантаження їх з очисних камер здійснюються за допомогою підйомно-транспортного обладнання.

11. Не дозволяється під час роботи всередині гідроочисних та гідропіскоочисних камер (під час їх огляду або ремонту) використання для освітлення напруги більше 12 В.

12. Очищення резервуарів і відстійників від шламу має бути механізованим.

13. Відходи виробництва збираються у спеціально відведених місцях і піддаються утилізації або іншим видам переробки відповідно до технічної документації.

14. Виробничі приміщення, у яких встановлено галтувальні барабани, оснащуються загальною витяжною вентиляцією, а самі барабани - місцевими відсмоктувачами.

15. Для зниження рівня шуму галтувальні барабани облицьовуються звукоізоляційними та шумопоглинальними матеріалами.

16. Завантажені деталі та абразивні матеріали мають займати близько 80% об’єму галтувального барабана, при цьому об’єм абразиву, як правило, повинен бути удвічі більшим об’єму, який займають деталі.

17. Температура деталей, що надходять до галтувальних очисних барабанів, повинна бути не більше 43о С.

18. Швидкість обертання галтувальних барабанів має зазначатись в технологічній документації.

19. Технологічні процеси галтування виконуються в щільно закритих барабанах або барабанах, що розміщені у ванні з розчином солей лугу.

 

Директор Департаменту заробітної плати та умов праці                                                                                      О. Товстенко
 

Категорія: Нормативно-правові акти з охорони праці | Додав: ohranatruda
Переглядів: 405 | Завантажень: 86 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 840

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.