Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 06.05.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.145.119.199· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Примірна інструкція з охороні праці для випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском)
[ Викачати з сервера (141.0 Kb) ] 16.12.2010, 21:51

Примірна інструкція з охороні праці для випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском)
ПІ 1.4.73-354-2005
Узгоджено Міністерство промислової політики Українй, ЦК профспілки робітників суднобудування України, Національний науково-дослідний інститут охорони праці
Ця „Примірна інструкція з охорони праці для випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском)" розроблена відповідно до вимог ДНАОП 0.00-4.15-98 „Положення про розробку інструкцій з охорони праці" з урахуванням досвіду підприємств суднобудівної і судноремонтної галузі, та вимог чинних нормативно-правових актів. Вона може бути використана на підприємствах суднобудівної і судноремонтної галузі як основа для розроблення інструкції з охорони праці для випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском), з урахуванням вимог чинних нормативно-правових актів та технологічної документації, що діє на підприємстві, з урахуванням конкретних умов виробництва та вимог безпеки, викладених в експлуатаційній та ремонтній документації підприємств-виготовлювачів обладнання.
Примірна інструкція з охорони праці для випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском), поширюється на осіб, які працюють за професією випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском) на суднобудівних та судноремонтних підприємствах.

ПРИМІРНА ІНСТРУКЦІЯ 3 ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ ВИПРОБУВАЧА ГЕРМЕТИЧНОСТІ (ГІДРАВЛІЧНИМ АБО ПОВІТРЯНИМ ТИСКОМ)

ВСТУП
Ця „Примірна інструкція з охорони праці для випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском)" розроблена відповідно до вимог ДНАОП 0.00-4.15-98 „Положення про розробку інструкцій з охорони праці" з урахуванням досвіду підприємств суднобудівної і судноремонтної галузі, та вимог чинних нормативно-правових актів. Вона може бути використана на підприємствах суднобудівної і судноремонтної галузі як основа для розроблення інструкції з охорони праці для випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском), з урахуванням вимог чинних нормативно-правових актів та технологічної документації, що діє на підприємстві, з урахуванням конкретних умов виробництва та вимог безпеки, викладених в експлуатаційній та ремонтній документації підприємств-виготовлювачів обладнання.
Інструкцію з охорони праці для випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском), що діє на підприємстві, слід переглядати не рідше одного разу на 3 роки або до закінчення зазначеного терміну:
у разі зміни законодавства України про охорону праці;
у разі набуття чинності новими або переглянутими нормативно-правовими актами з охорони праці;
за вказівкою директивних органів, вищестоящих організацій, органів державного нагляду за охороною праці;
у випадку аварійної ситуації або нещасного випадку, що викликали необхідність перегляду інструкції;
- при впровадженні нових технологій, змін технологічного процесу або умов праці, а також при впровадженні нових видів обладнання, машин, механізмів, матеріалів, апаратури, пристроїв та інструментів.
В останньому випадку перегляд інструкції проводиться до зазначених впроваджень чи змін.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Примірна інструкція з охорони праці для випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском) (далі - Інструкція), поширюється на осіб, які працюють за професією випробувача герметичності (гідравлічним або повітряним тиском) (далі - випробувач герметичності) на суднобудівних та судноремонтних підприємствах.
1.2. До роботи випробувачем герметичності допускаються особи не молодше 18 років, що пройшли медичний огляд при прийомі на роботу та не мають протипоказань, навчені у встановленому порядку за основною професією, пройшли вступний інструктаж та первинний на робочому місці, стажування протягом 12-15 робочих змін, перевірку практичних навичок і знань з питань охорони праці і мають посвідчення.
Терміни стажування і допуск до самостійної роботи встановлюються розпорядним документом (наказом) по підприємству (структурному підрозділу).
1.3. Випробувач герметичності виконує роботи із застосуванням різних інструментів, оснащення й устаткування в різних умовах: у суднових приміщеннях, на палубі, у надбудовах, машинних відділеннях, на стапелях, у доках, у цеху і на відкритих виробничих площадках.
1.4. Випробування герметичності суднових конструкцій секцій, блоків, цистерн, трубопроводів, арматури і т.п. (гідравлічним і повітряним тиском) проводяться з метою перевірки міцності конструкцій або щільності з'єднань і представляють джерело підвищеної небезпеки, як для робітників, зайнятих проведенням випробувань, так і для навколишніх.
1.5. При гідравлічних випробуваннях відсіків, трюмів, кофердамів, цистерн, патрубків і інших суднових конструкцій можливі випадки відриву заглушок, викидання пробок з отворів, руйнування прокладок і викидання струменя рідини під великим тиском, а у випадку випробування мастилом й іншими займистими рідинами можливо їх запалення і нанесення опіків працюючим.
1.6. Потенційно небезпечними є випробування конструкцій і виробів повітрям, тому що стиснене повітря має великий запас потенційної енергії й у випадку руйнування випробувального виробу (конструкції) можливий вибух з досить важкими наслідками.
1.7. При проведенні випробувань систем трубопроводів, ємностей, шлангів і інших виробів повітряним тиском вище 200 кг/см2 пред'являються винятково високі вимоги до чистоти випробовуваних виробів і оснащення (відсутність мастил і т.п. забруднень), тому що жирові забруднення при високих тисках повітря викликають вибух.
1.8. Безвідмовна і безаварійна робота на випробувальних стендах, а також при проведенні випробувань суднових корпусних конструкцій, виробів і систем цілком залежить від технічної підготовленості персоналу працюючих на випробуваннях, строгого дотримання режиму випробувань і вимог безпеки.
1.9. При проведенні гідравлічних і пневматичних випробувань повинні виконуватися вимоги цієї Інструкції, конструкторської і технологічної документації на системи і вироби.
1.10. Відповідальним керівником робіт за підготовку і безпечне проведення випробувань призначається один з випробувачів, що пройшов перевірку знань з охорони праці та має посвідчення на право виконання цих робіт.
Обов'язки серед випробувачів розподіляє керівник робіт з урахуванням кваліфікації робітників, вимог технологічного процесу, а також складності і значимості операцій.
1.11. Випробувач герметичності в процесі роботи повинен пройти навчання з поданню першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, за правилами поводження при виникненні аварійних ситуацій і володіти прийомами подання першої долікарської допомоги і транспортування потерпілого, знати розташування аптечки і призначення засобів, що містяться в ній, вміти ними користуватися.
1.12. У процесі виробничої діяльності на випробувачів герметичності можуть діяти шкідливі і небезпечні виробничі фактори, що шкідливо впливають на здоров'я:
машини і механізми, що рухаються; рухливі частини виробничого устаткування; вироби, заготовки, матеріали, що пересуваються.
підвищена або знижена температура повітря робочої зони;
розташування робочого місця на висоті;
падіння предметів з висоти;
фізичні перевантаження;
робота в замкнутому просторі.
1.13. Під час роботи випробувач герметичності повинен знати і дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві, правил особистої гігієни і санітарії:
переодягатися і залишати одяг в побутових приміщеннях;
питну воду вживати у спеціально обладнаних місцях;
прийом їжі проводити в спеціально обладнаному приміщенні, обов'язково помивши перед цим руки з милом.
1.14. Спеціальні одяг, взуття й інші засоби індивідуального захисту видаються безкоштовно адміністрацією в складі: костюм лавсанобавовняний, фартух брезентовий, чоботи гумові, рукавиці, куртка і штани бавовняні на утепленій підкладці при роботі в зимових умовах, каска захисна, окуляри захисні, респіратор (при необхідності).
Спецодяг, спецвзуття і засоби індивідуального захисту слід тримати в чистоті і справному стані, зберігати окремо від повсякденного одягу й особистих речей.
1.15. На будуємих і ремонтуємих суднах, а також на території підприємства, де це встановлено правилами внутрішнього розпорядку, необхідно працювати і знаходитися в захисній касці.
1.16. При переміщенні навколо судна і по судну необхідно бути уважним, уникаючи імовірності травматизму падаючими зверху предметами або від падіння через прокладені на шляхах переміщення шланги, кабелі й інші лежачі предмети.
1.17. При роботі крана не можна знаходитися на шляху переміщення вантажу, стояти або проходити під ним.
1.18. Випробувач герметичності повинен виконувати тільки ту роботу, що доручена адміністрацією і за умови, що безпечні способи ії виконання передбачені в технологічному процесі і робітник ними володіє.
У сумнівних випадках необхідно звертатися до керівника робіт з підпорядкованості за роз'ясненнями й уточненнями.
При одержанні завдання на незнайому роботу необхідно одержати від керівника роботи інструктаж про безпечні способи її виконання.
Якщо поряд з основною роботою необхідно в порядку суміщення виконувати й інші роботи, наприклад, стропування і переміщення устаткування, деталей і інших вантажів, необхідно пройти навчання і перевірку знань з питань охорони праці за професіями, які заміщуються.
1.19. Знаходячись на території підприємства, необхідно дотримуватись правил внутрішнього розпорядку.
1.20. Про кожен нещасний випадок, зв'язаний з виробництвом, потерпілий або очевидець нещасного випадку зобов'язаний негайно сповістити керівника робіт, який повинен організувати першу долікарську допомогу постраждалому, доставку його в лікувальну установу, повідомити власнику і службі охорони праці.
1.21. Випробувач, що виявив порушення вимог безпеки і пожежної безпеки іншими робітниками або виникнення небезпеки для навколишніх має попередити порушника про необхідність дотримання вимог, що забезпечують безпеку виконання робіт, а навколишніх про небезпеку, що грозить, і докласти керівнику робіт.
1.22. При виявленні несправності устаткування, пристосувань, інструмента сповістити про це керівнику робіт. Користуватися і застосовувати в роботі несправне устаткування й інструменти не допускається.
1.23. Випробувач герметичності вправі відмовитися від роботи, що доручається, якщо на робочому місці створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя і здоров'я, або для навколишніх людей і природного середовища.
Факт наявності такої ситуації повинен підтверджуватися фахівцями з охорони праці підприємства у встановленому законодавством порядку.
1.24. Випробувач герметичності зобов'язаний:
піклуватися про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт або під час перебування на території підприємства;
знати і виконувати вимоги цієї Інструкції, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням і іншими засобами виробництва;
дотримуватись обов'язків по охороні праці, передбачених колективним договором (угодою, трудовим договором) і правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства;
правильно застосовувати колективні й індивідуальні засоби захисту, дбайливо відноситися до виданого у використання спецодягу, спецвзуттю й іншим засобам індивідуального захисту;
дотримуватись вимог інструкцій з експлуатації устаткування;
знати місцезнаходження аптечки і засобів надання долікарської допомоги, первинних засобів пожежегасіння, головних і допоміжних виходів, шляхів евакуації у випадку аварії або пожежі;
знати номера телефонів медичної установи і пожежної охорони;
проходити у встановленому порядку попередні і періодичні медичні огляди;
співробітничати з адміністрацією підприємства в справі організації безпечних і нешкідливих умов праці, особисто вживати посильних заходів по усуненню будь-якої виробничої ситуації, що створює погрозу його життю і здоров'ю або навколишніх людей і навколишньому природному середовищу, повідомляти про небезпеку своєму безпосередньому керівнику або іншій посадовій особі.
1.25. Випробувач, що порушує Інструкцію, притягується до відповідальності відповідно до діючого законодавства.
2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ
Перед початком роботи випробувачу герметичності необхідно:
2.1. Упорядкувати робочий одяг: штани повинні бути навипуск, куртка одягнена поверх штанів. Застебнути або підв'язати обшлага рукавів, підібрати звисаючі кінці одягу. Надягти захисну каску і закріпити її ремінцем за підборіддя.
Робота в легкому взутті (тапочках, босоніжках, сандаліях тощо) не дозволяється. Жінки повинні забрати волосся під косинку, зав'язану без звисаючих кінців.
2.2. Оглянути робоче місце і переконатися в достатності його освітленості, прибрати з-під ніг і проходів все, що може заважати в роботі. Перевірити справність огороджень прорізів.
2.3. Якщо при огляді робочого місця, устаткування, технологічного оснащення і пристосувань виявлені недоліки або несправності, слід повідомити про це керівнику робіт.
2.4. Якщо підлога в цеху, палуба судна, настил риштувань на місці майбутньої роботи слизькі або мокрі (облиті фарбою, мастилом, водою), слід протерти слизькі місця дрантям або посипати піском, тирсою.
2.5. Перевірити справність необхідного для роботи інструмента і пристосувань. Інструмент слід переносити в спеціальній сумці або шухляді.
2.6. Інструмент, пристосування й оснащення слід застосовувати строго по призначенню.
2.7. Слід перевірити справність устаткування, приладів, оснащення (гідравлічний прес, манометри, запобіжні клапани, запірна арматура, приєднувальні трубки, заглушки і т.п.) і пристроїв, необхідних для проведення випробувань, у тому числі:
справність гідравлічного преса, як-то: сальникової набивки, спускного і поворотного клапана; прес повинен підтримувати тиск без змін і підкачування протягом 5 хвилин;
справність манометрів (одного робочого й одного контрольного) і наявність на них пломб випробувань поточного року;
справність замикаючих вентилів на лінії повітропроводів для запобігання мимовільного підвищення тиску або витоку повітря;
справність притисків, цілісність гумових прокладок і установити захисне огородження на стенді гідравлічних випробувань;
чи добре відпалені мідні сполучні трубки, чи не скручені вони і чи відповідають тиску, застосовуваному при випробуванні;
наявність і справність заземлюючого пристрою;
надійність кріплення устаткування, щоб уникнути його падіння або перекидання.
2.8. Ручні інструменти повинні відповідати наступним вимогам:
гайкові ключі повинні відповідати розмірам гайок, що відвертаються, і не повинні мати тріщин на губках, губки повинні бути рівнобіжними;
слюсарний молоток повинен бути насаджений на ручку овального перетину, виготовлену з твердих грузлих порід сухого дерева (молодий дуб, клен, в'яз), і щільно заклинений сталевим заєршеним клином, бойок молотка повинен мати злегка опуклу гладку поверхню без наклепу, вибоїв і тріщин;
зубила повинні бути довжиною не менш 150 мм, гостро заточені і не повинні мати тріщин, наклепу і задирок на потилицях.
2.9. Струбцини і талрепи не повинні мати тріщин і зношеного різьблення на гвинтах, площини струбцин повинні бути рівнобіжними.
2.10. Технологічне оснащення і пристосування для випробувань повинні бути виготовлені по кресленнях, передбачених технологічним процесом.
Всі пристосування й оснащення повинні мати маркірування із вказівкою номера креслення і максимально дозволеного робочого тиску, а також мати клеймо ВТК.
2.11. Перевірити, що запобіжний клапан відрегульований на заданий тиск, опломбований, і має дату наступних випробувань.
2.12. Частини оснащення (болти, шпильки, гайки і т.п), що мають різьблення, не повинні мати забоїн, ум'ятин, зім'ятих і зірваних ниток різьблення.
2.13. Приступаючи до роботи на випробувальному стенді, необхідно ознайомитися із зауваженнями попередньої зміни в змінному журналі і зробити запис про початок роботи і стан стенда.
2.14. До початку випробувань необхідно ознайомитися з технологічною документацією або програмою випробувань випробовуваних виробів, конструкцій і т.п., а також методами і тривалістю випробувань.
Слід пам'ятати, що при неправильному і недбалому проведенні гідравлічного або повітряного випробування працівник піддає себе і навколишніх великій небезпеці, тому що при цьому можливо вибухове руйнування випробуваного виробу з усіма випливаючими з цього наслідками.
2.15. Необхідно перевірити наявність і справність засобів індивідуального захисту.
2.16. Після одержання в коморі пневматичного інструмента при необхідності залити його мастилом і перевірити працездатність, справність і кріплення абразивного інструмента, щіток, свердел і іншого.
2.17. При виконанні роботи в замкнутих і важкодоступних приміщеннях одержати від керівника робіт наряд-допуск і підготувати все необхідне для безпечного виконання дорученої роботи.
2.18. Не можна входити і виконувати роботи, попередньо не переконавшись, що в приміщеннях, де виконувалися фарбувальні, ізоляційні або електрозварювальні роботи, був зроблений аналіз повітряного середовища і установлена витяжна вентиляція.
2.19. При використанні переносного освітлення варто перевірити справність ізоляції шнура, наявність ковпака із захисною сіткою. Для місцевого освітлення слід використовувати вибухобезпечні лампи напругою 36 В ( у цеху), а для переносного -12 В (на судні).
2.20. При роботі на висоті необхідно позначити небезпечну зону, щоб не допустити проходу туди людей, закріпити драбини для проходу на висоту.
2.21. Слід перевірити наявність і справність огороджень прорізів, вирізів і інших небезпечних місць або надійно закрити їх щитами.
2.22. Слід перевірити на місці майбутньої роботи наявність і справність риштувань, трапів, драбин, відповідність їх вимогам безпеки.
2.23. Уважно ознайомитися з виданим завданням і операціями технологічного процесу на доручену роботу, добре вивчити вимоги безпеки.
2.24. Невластиві роботи потрібно виконувати тільки після відповідного навчання за фахом і безпекою праці й оформлення допуску до самостійної роботи.
3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ
3.1. При виконанні випробувань необхідно виконувати вимоги цієї Інструкцій і вимоги відповідної технологічної і конструкторської документації.
3.2. При виконанні роботи слід бути уважним, не відволікатися сторонніми справами, розмовами і не відволікати інших.
3.3. Випробування виробів, арматури, трубопроводів, посудин, балонів і т.п. гідравлічним і повітряним тиском на міцність дозволяється робити тільки на спеціально обладнаних ділянках, установках і стендах.
3.4. Випробування виробів на міцність повітряним тиском потрібно робити в спеціальній випробувальній ванні, заповненій водою і маючій запобіжні ґрати або кришку з замикаючим пристроєм.
Контроль за непроникністю виробу по повітряних пухирцях слід вести через оглядовий пристрій або за допомогою телевізійної установки.
Безпосередній огляд виробів під час випробувань робити не допускається.
3.5. Вироби, що через конструктивні особливості не можна випробувати у водяній випробувальній ванні, треба випробувати тільки за захисним пристроєм.
Підходити до випробовуваного виробу для огляду або омилювання дозволяється тільки після п'ятихвилинної витримки і встановлення потрібного випробувального тиску.
3.6. При заповненні виробу водою при підготовці до гідравлічного випробування не можна допускати утворення повітряної подушки, спускний повітряний краник, розташований у верхній частині виробу, слід закривати тільки після появи з нього води.
3.7. Тиск у випробовуваному виробі слід піднімати плавно, без поштовхів і ударів до величини, зазначеної в технічних умовах.
3.8. Гідравлічні іспити повинні проводитися спочатку спробним, а потім робочим тиском, зазначеним у кресленнях.
Не допускається підвищувати тиск вище, чим зазначений у технічних умовах.
При досягненні тиску 1 кг/см подальше підвищення тиску повинно виконуватися ступінями - 30, 75 і 100% від випробувального тиску при гідравлічних випробуваннях.
При пневматичних випробуваннях підвищення тиску повинно виконуватися по ступінях - 5 кгс/см , 20 кгс/см , 100 кгс/см , 150 кгс/см , 200 кгс/см і далі через кожні 100 кгс/см .
При досягненні рівня тиску на кожній ступіні повинна бути зроблена витримка не менш 2 хвилин на проміжних ступінях і не менш 10 хвилин на останній.
Після витримки тиску на останній ступіні він знижується до робочого і виконується візуальний огляд систем (виробів).
Зниження тиску після випробувань треба робити по ступінях у послідовності, зворотній випробуванню.
3.9. При виявленні пропуску в з'єднаннях труб або зварних швів тиск у випробовуваному виробі треба знизити до атмосферного і тільки після цього усувати дефекти. Підтягування гайок ущільнювальних з'єднань на трубопроводах і виробах, що знаходяться під гідравлічним і повітряним тиском, не допускається.
При випробуваннях виробів у спеціальній ванні, заповненій водою, не дозволяється виймати вироби з ванни, до випуску з них всього повітря через випускний клапан.
3.10. Під час гідравлічних випробувань труб, арматури й інших подібних виробів на ділянках гідравліки (під час підняття і витримки тиску) дозволяється знаходитися тільки за захисним огородженням.
3.11. Під час проведення випробувань не допускається присутність сторонніх осіб.
3.12. Проведення двох або більш випробувань одночасно випробувачами на одній ділянці не дозволяється, якщо на ділянці не зроблені захисні розділяючи вигородки.
3.13. Під час випробувань не слід:
вносити зміни в технологічний процес випробувань;
відключати сигналізацію і блокувальні пристрої;
- входити в захисний пристрій без попередньої витримки виробу під тиском протягом часу, зазначеного в кресленні, або зниження тиску у випробовуваному виробі до нуля.
3.14. Перед підготовкою до повітряних випробувань виробів, деталей і конструкцій необхідно перевірити, чи пройшли вони гідравлічні випробування на міцність.
3.15. В окремих випадках випробування деяких виробів і конструкцій на міцність можуть бути допущені тільки з повітряним тиском, про що повинна бути зроблена вказівка в технологічному процесі або в програмі випробувань.
3.16. Під час проведення випробувань гідравлічним або повітряним тиском на випробувальних установках і стендах потрібно виконувати інструкцію з експлуатації для даної випробувальної установки або стенда.
3.17. Перед гідравлічним випробуванням трубопроводів на судні слід вивчити розташування арматури і заглушок.
3.18. Гідравлічні випробування суднових систем, трубопроводів і виробів на судні дозволяється робити тільки після закінчення всіх зварювальних робіт на них і остаточного закріплення опор і підвісок.
3.19. Під час випробувань гідравлічним і повітряним тиском систем і окремих трубопроводів у суднових приміщеннях необхідно видалити всіх сторонніх із траси трубопроводу і на період випробування не допускати виконання інших робіт у цих приміщеннях. По трубопроводу виставити аншлаги «Під тиском», «Йдуть випробування» і інші.
Роботу з випробувань слід виконувати вдвох. Один з випробувачів призначається керівником робіт старшим.
3.20. 3 метою запобігання розморожування систем і трубопроводів, гідравлічні випробування роблять тільки при позитивній температурі навколишнього середовища.
3.21. При підготовці відсіків і інших корпусних конструкцій до випробувань гідравлічним або повітряним тиском слід попередньо оглянути їх і переконатися, що з усіх боків (по контуру) забезпечений вільний доступ, сторонні предмети вилучені, а випробовувана конструкція і шкали вимірювальних приладів добре освітлені.
Для конструкцій, висота яких більш 2 м, повинні бути встановлені підмости або риштування з поручнями.
3.22. При іспитах окремих конструкцій в цеху випробовувані суднові конструкцй (секції, блоки, відсіки, цистерни й інші) повинні бути встановлені в положення, зручне для проведення випробувань, і надійно закріплені.
3.23. Перед закриттям конструкції для випробування в суднових умовах варто перевірити відсутність людей у даних конструкціях і їх чистоту (відсутність сміття, ганчірок, розчинників і т.п).
3.24. Якщо в конструкціях, що підлягають випробуванню, або сусідніх з ними приміщеннях знаходилося пальне (мазут, соляр, гас, мастило і т.д), перед випробуванням воно повинно бути вилучено, а конструкції пропарені і провентильовані. Недотримання цієї вимоги може спричинити пожежу або вибух конструкції при виправленні дефектів за допомогою електрозварювання.
3.25. Двері, кришки, горловини й інші подібні пристрої повинні бути закриті на всі задраювання і болти.
При неповній кількості кріпильних деталей на люках, кришках, заглушках і при наявності яких-небудь несправностей проводити випробування не дозволяється.
3.26. Під час перебування конструкції під тиском випробувачам не можна залишати своє робоче місце, виконувати роботи по усуненню дефектів і обстукувати конструкції.
3.27. Під конструкцією, де проводяться випробування, не повинні працювати робітники інших спеціальностей, тому що падаючі вниз предмети або іскри розплавленого електрозварюванням металу можуть привести до нещасного випадку.
3.28. Перед усуненням дефектів у випробовуваних конструкціях треба знизити тиск до атмосферного і вжити заходів по виключенню запалення матеріалів по обидва боки випробовуваної конструкції й опіку людей.
3.29. При підготовці приміщень під випробування повітряним тиском слід звернути особливу увагу на неможливість відкриття люків, заглушок, дверей, арматури і т.п., сполучених з випробовуваним приміщенням.
3.30. Потрібно установити на випробовуваному приміщенні два манометри (один - робочий, другий - контрольний) з червоною рискою гранично припустимого тиску при даному випробуванні, а також виставити на приміщенні запобіжний клапан для захисту від перевищення граничного тиску.
3.31. Якщо джерело повітря може дати більший тиск, чим потрібно при даному випробуванні, слід установити редукційний клапан на трубопроводі подачі повітря в приміщення.
3.32. Треба попередити всіх працюючих про припинення робіт у суміжних приміщеннях і не допускати проходження сторонніх осіб через район випробувань.
3.33. На період випробувань слід обов'язково виставити огородження й аншлаги або включити світлову сигналізацію, попереджуючу про проведення випробувань.
3.34. Зниження тиску після випробувань треба робити по ступінях у послідовності, зворотній випробуванню.
3.35. Відключення світлової сигналізації і блокувальних пристроїв дозволяється робити тільки після закінчення випробувань і стравлення тиску до атмосферного.
3.36. Щоб уникнути одержання травм рук слід працювати в рукавицях.
3.37. Виконуючи роботи з виділенням пилу і відлітаючими частками, осколками, слід застосовувати засоби індивідуального захисту - окуляри, респіратори, захисні маски.
3.38. Для роботи в тісних і незручних місцях необхідно підбирати інструмент з урахуванням умов роботи (спеціальні ключі, струбцини, оправлення і так далі).
3.39. Не дозволяється скидати із судна відходи виробництва, матеріали, інструменти, пристосування та інше. Вони повинні опускатися способом, що виключає мимовільне падіння.
3.40. Засоби індивідуального захисту слід застосовувати тільки за прямим призначенням відповідно до інструкції з експлуатації.
3.41. Не допускається обдувати стисненим повітрям себе й інших робітників, устаткування, вироби, робоче місце.
3.42. Випробувачу не дозволяється підмінювати стропальника, такелажника, подавати команду крановику, якщо він не має дозволу на виконання таких робіт. Не допускається стояти і проходити під піднятим вантажем. Слід реагувати на сигнали стропальників і крановиків.
3.43. Працюючи поблизу від електрозварника, необхідно вжити заходів з огородження щитами або ширмами місця роботи.
3.44. Роботу в замкнутих і важкодоступних приміщеннях дозволяється робити при наявності посвідчення, наряду-допуску, дозволу майстра й у присутності спостерігача. Перед початком роботи в замкнутих і важкодоступних приміщеннях необхідно перевірити наявність вентиляції, технологічних вирізів, передбачених кресленням. Не дозволяється вводити в лазові люки вентиляційні шланги, переносні світильники, кабелі, повітряні шланги.
3.45. При виконанні робіт у замкнутих і важкодоступних приміщеннях слід використовувати запобіжний пояс і трос, вільний кінець якого повинен бути у спостерігача. До початку робіт у замкнутих і важкодоступних приміщеннях необхідно:
забезпечити можливість вільного і безпечного виходу з приміщення;
від'єднати або спорожнити труби, що відкриваються в приміщення;
зупинити і виключити можливість роботи всіх частин механізмів, що рухаються, і устаткування в приміщенні.
3.46. Не дозволяється ходити по набору суднових конструкцій. Для проходу по ним повинні влаштовуватися міцно скріплені з набором щити з огородженнями.
3.47. При роботі на висоті не дозволяється нічого кидати вниз, залишати незакріплених предметів (інструмента, деталей, матеріалів), тому що випадково упалі предмети можуть привести до нещасного випадку.
3.48. При роботі на невеликій висоті слід використовувати міцні столи з товщиною дошок не менш 50 мм.
Використання випадкових дошок і шухляд не дозволяється.
3.49. Користуватися переносними драбинами слід тільки інвентарними. Довжина драбин не повинна перевищувати 5 м.
3.50. Переносні драбини дозволяється застосовувати у будуванні і ремонті суден на стапелі за умови прикріплення верха і низу до міцних конструкцій.
3.51. Під час проведення випробувань трубопроводів на щільність необхідно простежити, щоб були відкриті всі двері, люки, горловини приміщень, у яких проходять випробувані труби, у районі проходження трас не повинно бути людей.
3.52. Після закінчення випробувань необхідно:
злити воду з відсіків і виробів, випробовуваних наливом води;
знизити тиск у відсіках або виробах, випробовуваних повітрям, до атмосферного;
переконатися, що всі вентилі систем випробувального стенда, крім арматури зливу рідин і збору повітря, знаходяться в положенні «закрито», а стрілки манометрів на нульовому розподілі шкали.
3.53. Перед розбиранням суднових систем і трубопроводів необхідно перевірити:
чи зупинені механізми, що обслуговують систему;
чи закриті клапани, клінкети, кінгстони, через які подається робоче середовище;
чи вилучені з труб, арматури і теплообмінних апаратів залишки робочого середовища;
чи промиті і нейтралізовані системи і трубопроводи, робочим середовищем яких були кислоти, луги або нафтопродукти. Не дозволяється виконувати розбирання систем і трубопроводів з трапів, драбин.
4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ШСЛЯ ЗАКШЧЕННЯ РОБОТИ
По закінченні роботи необхідно:
4.1. Вжити заходів до зливу води з відсіків і виробів, випробовуваних наливом води.
4.2. Знизити тиск у відсіках або виробах, випробовуваних повітряним тиском, до атмосферного.
4.3. Переконатися, що всі вентилі систем випробувального стенда, крім арматури зливу рідини і скидання повітря, знаходяться в закритому положенні, а стрілки манометрів - на нульовому діленні шкали.
4.4. Прибрати оснащення, пристосування й інструменти, що застосовувалися в роботі. Перевірити наявність всіх інструментів, скласти їх в інструментальну шухляду, сумку або здати в інструментальну комору.
4.5. Очистити робоче місце від бруду, води і т.п. Не залишати незакріплених деталей механізмів, арматури, трубопроводів, переносних освітлювальних приладів, неприбраних обтиральних матеріалів. Переконатися, чи не залишився хто-небудь із працюючих у відсіках або цистернах.
4.6. Про замічені під час роботи недоліки, закінчення роботи і відхід повідомити керівнику робіт.
4.7. Зняти спецодяг, спецвзуття, засоби індивідуального захисту і прибрати у відведене місце для збереження, окреме від місця збереження повсякденного одягу й особистих речей. Прийняти душ і надягти повсякденний одяг.
4.8. При одержанні під час роботи навіть незначних травм або при нездужанні звернутися в медпункт із метою запобігання можливих захворювань або ускладнень.
5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРШНИХ СИТУАЩЯХ
5.1. У процесі виконання роботи важливо запобігти виникнення аварійної ситуації. Ознаками можливих аварійних ситуацій можуть служити:
займання, виникнення пожежі при виконанні вогневих робіт (електро- і газозварювання, газорізання) поблизу легкозаймистих або горючих матеріалів;
загазованість приміщень (поява стороннього запаху, різі в очах, погіршення видимості, посилення серцебиття);
відключення електроенергії (обрив проводів живлення, несправності заземлення й інші ушкодження електроустаткування);
раптова поява в корпусі устаткування відчутного електричного струму;
мимовільна зупинка устаткування або поломка;
раптове падіння вантажів, удар предметів, що рухаються, та інше.
5.2. При виникненні пожежі на місці виконання робіт випробувачу герметичності слід ліквідувати її в початковій стадії, використовуючи первинні засоби пожежегасіння (ПЗП): вогнегасники, внутрішні пожежні крани, бочки з водою, шухляди з піском, стаціонарні установки пожежегасіння й інші. Якщо ліквідувати пожежу власними силами і наявними ПЗП не вдається, необхідно:
повідомити по телефону про пожежу в пожежну охорону. При цьому повідомити місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, про наявність людей у районі пожежі і своє прізвище;
повідомити про пожежу чергового або вахтового, керівника робіт;
по можливості до прибуття пожежних вжити заходів по локалізації вогнища пожежі й евакуації людей і організувати зустріч пожежної команди.
5.3. При появі стороннього запаху, різі в очах, погіршення видимості випробувачу герметичності слід виявити, чи працює приточно-витяжна вентиляція і при її працездатності прийняти міри по ліквідації ушкоджень.
У випадку неможливості відновлення роботи вентиляції слід припинити роботу, довести до відома керівника робіт і діяти відповідно його вказівкам.
При виявленні високої загазованості приміщень слід вивести з приміщень людей, надати потерпілим першу допомогу і викликати швидку допомогу. Сповістити про це керівнику робіт і залишити приміщення у відповідності зі схемою евакуації.
5.4. При раптовому вимиканні електроенергії та електроосвітлення не можна пересуватися в темряві до включення аварійного або основного освітлення. Після включення аварійного освітлення випробувачу герметичності слід виявити причину порушення (обрив проводів живлення, несправності заземлення та інші ушкодження), довести до відома керівника робіт. При несправності електроустаткування не можна намагатися самому усунути несправність. Необхідно викликати електромонтера.
5.5. При раптовій появі в корпусі устаткування відчутного електричного струму випробувачу герметичності слід припинити роботу, виключити устаткування і довести до відома керівника робіт. При виникненні короткого замикання слід відключити штатну електроапаратуру і повідомити черговому електрику і керівнику робіт. Не дозволяється самостійно виконувати роботу по ремонту електроустаткування.
5.6. При поломці чи мимовільній зупинці устаткування випробувачу герметичності слід виключити устаткування, припинити роботу, повідомити керівника робіт і діяти відповідно до його вказівок, керуючись знаннями, отриманими при спеціальному навчанні по пожежно-технічному мінімумі.
5.7. При виході з ладу контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики блокувальних пристроїв необхідно припинити роботу, відключити устаткування і викликати наладчика по ремонту засобів автоматики. Про це повідомити керівника робіт.
При розриві трубопроводів і шлангів гідравліки, стиснутого повітря, систем пари випробувачу герметичності необхідно припинити подачу штатної арматури, повідомити про аварію керівнику робіт і приступити до ліквідації аварії, керуючись знаннями, отримани



Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3255 | Завантажень: 548 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
avatar
0
1 ohranatruda • 21:49, 16.12.2010
5.7. При виході з ладу контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики блокувальних пристроїв необхідно припинити роботу, відключити устаткування і викликати наладчика по ремонту засобів автоматики. Про це повідомити керівника робіт.
При розриві трубопроводів і шлангів гідравліки, стиснутого повітря, систем пари випробувачу герметичності необхідно припинити подачу штатної арматури, повідомити про аварію керівнику робіт і приступити до ліквідації аварії, керуючись знаннями, отриманими при спеціальному навчанні по пожежно-технічному мінімумі.
5.9. У випадку раптового припинення дії вентиляції в замкнутому і важкодоступному судновому приміщенні необхідно негайно припинити роботу, повідомити про те, що трапилося, керівнику робіт і залишити приміщення.
5.10. При виявленні несправності риштувань (підмостків) або порушення працюючими на них правил безпеки необхідно повідомити про це керівнику робіт.
5.11. Для запобігання нещасних випадків при вантажно-підйомних роботах та транспортуванні металоконструкцій випробувачу герметичності слід переконатися у відсутності людей в небезпечній зоні, перевірити наявність і справність огороджень та попереджувальних надписів.
5.12. Випробування повинні бути припинені, напірні трубопроводи перекриті, а випускні клапани (вентилі) відкриті і тиск «скинуто» у випадках:
порушення герметичності випробовуваного виробу;
виникнення пожежі;
перерви подачі води або повітря;
відключення електроенергії;
відмовлення манометрів і інших приладів, коли запірний пристрій на напірному трубопроводі знаходиться в положенні «Відкрито» і середовище подається у виріб;
зростання тиску вище дозволеного, незважаючи на дотримання усіх вимог, зазначених в інструкції з обслуговування установки.
Усунення несправності варто робити з дозволу керівника випробувань після зняття тиску до нуля.
5.13. При оповіщенні по системі сигналізації й оповіщення (пожежній сигналізації, гучномовній, світловій і інших) про пожежонебезпечну ситуацію на судні або в цеху необхідно діяти відповідно до інструктажу в частині евакуації, проведеного керівником робіт.
При задимленості шляхів евакуації необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, з місцями збереження яких необхідно бути ознайомленим заздалегідь і бути навченим як ними користуватися.
Евакуюватися необхідно в напрямку, позначеному покажчиками.
avatar
0
2 ohranatruda • 21:49, 16.12.2010
5.14. При недотриманні працюючими вимог по забезпеченню безпечних умов праці і пожежної безпеки створюються передумови різних видів ураження людей: від вогню, токсичних продуктів у повітряному середовищі, диму, електричних розрядів, поранень, забитих місць, падіння з висоти й інших, впливу частин механізмів і устаткування, що рухаються й обертаються, переміщаються вантажопідйомними пристроями, деталями і виробами, і інше.
5.15. При нещасному випадку, що відбувся з Вами або поруч працюючими, необхідно повідомити керівника робіт, зробити самодопомогу або подати першу допомогу потерпілому. Подання першої медичної допомоги слід проводити у наступному порядку:
5.15.1. При пораненнях із кровотечею до прибуття швидкої допомоги необхідно зупинити кровотечу шляхом накладення джгута або притиснення судини, що кровоточить, вище місця ураження. Місце накладення джгута попередньо обернути чистим рушником, бинтом або хусткою. Не можна рану торкати руками або промивати водою.
5.15.2. При переломах кінцівок слід укласти потерпілого на підлогу у зручне для потерпілого положення й очікувати лікаря.
При вивихах необхідно на ушкоджене місце накласти фіксуючу пов'язку або шину і при можливості доставити до лікаря.
5.15.3. При забитих місцях для зменшення болю необхідно покласти холодний компрес, при саднах і подряпинах місце навколо рани обробити йодом або забинтувати стерильним бинтом.
5.15.4. При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії струму шляхом відключення живлення рубильником або відділення потерпілого від струмоведучих частин, використовуючи діелектричні предмети (сухий ціпок, ремінь, мотузка, сухий одяг).
При відтягуванні потерпілого слід братися за сухий одяг, не доторкаючись до оголених частин тіла, діяти одною рукою. Потім викликати швидку допомогу.
5.15.5. При термічних опіках слід негайно вжити заходів по припиненню впливу високої температури на потерпілого, зупинити людину, що біжить у палаючому одязі, палаючий одяг згасити водою, піском, накиданням щільної тканини, видалити тліючі частини одягу, накласти стерильну марлеву пов'язку, викликати лікаря.
5.15.6. При опіках кислотами і лугами місце опіку промити струменем води з-під крана або цебра, після чого звернутися в медпункт.
5.15.7. У випадку ураження ока світловим випромінюванням зварювальної дуги або влученням в очі сторонніх тіл слід відразу звернутися в медпункт.
5.15.8. У випадку ураження парами, газами, димом необхідно винести потерпілого на свіже повітря, а при зупинці дихання негайно почати штучне дихання до прибуття лікарської допомоги або відновлення дихання.
5.15.9. При непритомності слід укласти хворого на спину з опущеною головою, розстебнути комір, забезпечити приплив свіжого повітря, дати понюхати нашатирний спирт, обляпати обличчя холодною водою, поплескати по щоках, при необхідності зробити штучне дихання і викликати лікаря.
5.16. На місці події нещасного випадку слід зберегти до розслідування обставин, що привели до нещасного випадку, сіан устаткування й обстановку, якими вони були в момент події (якщо це не погрожує життю і здоров'ю навколишніх працівників, не викликає аварію і не порушить хід виробничого процесу).

Директор

ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.