Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 07.05.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.190.159.10· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Примірна інструкція з охорони праці під час виробничого навчання за професією "тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва"
[ ] 27.11.2010, 13:05
Примірна інструкція з охорони праці під час виробничого навчання за професією "тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва" для учнів професійно-технічних навчальних закладів
Ця інструкція узгоджена Листом Національного науково-дослідного інституту охорони праці Держнаглядохоронпраці України від 26.04.2005 № 254 та затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України, Держдепартаментом України з питань виконання покарань від 17.05.2005 № 299
ПІ 9.2.30-363-2005
Примірна інструкція з охорони праці під час виробничого навчання за професією "тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва" для учнів професійно-технічних навчальних закладів  встановлює вимоги охорони праці для учнів (слухачів) професійно-технічних навчальних закладів під час проведення виробничого навчання в навчально-виробничих майстернях, дільницях, на полігонах, де учні (слухачі) послідовно набувають первинних навичок виконання робіт.
Ця Примірна інструкція поширюється на ПТНЗ незалежно від їх форм власності та підпорядкування.
Примірна інструкція може бути використана як основа для розроблення інструкцій з охорони праці на навчальному робочому місці під час виробничого навчання в ПТНЗ за професією "тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва".


ПІ 9.2.30-363-2005
ПРИМІРНА ІНСТРУКЦІЯ
з охорони праці під час виробничого навчання за професією "тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва" для учнів професійно-технічних навчальних закладів
1. Загальні положення
1.1. Примірна інструкція з охорони праці під час виробничого навчання за професією "тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва" для учнів професійно-технічних навчальних закладів (далі - Примірна інструкція) встановлює вимоги охорони праці для учнів (слухачів) професійно-технічних навчальних закладів (далі - ПТНЗ) під час проведення виробничого навчання в навчально-виробничих майстернях, дільницях, на полігонах, де учні (слухачі) послідовно набувають первинних навичок виконання робіт.
1.2. Ця Примірна інструкція поширюється на ПТНЗ незалежно від їх форм власності та підпорядкування.
1.3. Примірна інструкція може бути використана як основа для розроблення інструкцій з охорони праці на навчальному робочому місці під час виробничого навчання в ПТНЗ за професією "тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва".
1.4. Під час проведення виробничого навчання і виробничої практики безпосередньо на підприємствах, полях, фермах та інших об'єктах сільськогосподарського виробництва на учнів поширюються інструкції з охорони праці, що діють на цих підприємствах.
1.5. При розробці Примірної інструкції враховано вимоги з охорони праці під час робіт з технічного обслуговування тракторів, інших сільськогосподарських і меліоративних машин (далі - сільськогосподарські машини).
1.6. Приймання учнів (слухачів) до ПТНЗ, що проводять навчання за професією "тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва", здійснюється за умови досягнення ними 18-річного віку на момент закінчення навчання. Для проведення такого навчання не дозволяється приймати осіб жіночої статі.
1.7. Виробниче навчання учнів (слухачів) ПТНЗ за професією "тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва" проводиться на робочих місцях, пов'язаних з роботами в шкідливих і важких умовах праці, при цьому режим такого навчання становить не більше 4 годин для неповнолітніх.
1.8. Навчальні робочі місця під час виробничого навчання учнів (слухачів) мають бути атестовані за умовами праці і відповідати нормативно-правовим актам з охорони праці.
1.9. Ця Примірна інструкція передбачає, що учні (слухачі) протягом теоретичного навчання одержали знання про загальні вимоги охорони праці під час використання устаткування, інструменту, пристосування тощо, з якими вони матимуть справу протягом виробничого навчання.
1.10. Під час виробничого навчання перенесення вантажів неповнолітніми учнями має становити не більше 1/3 робочого часу в разі максимальної маси вантажу, що переноситься, а саме: 11,2-12,6 кг для хлопців 16-17 років.
1.11. Під час виконання підіймальних робіт користуватися вантажопідіймальними механізмами неповнолітнім не дозволяється, цю роботу можуть виконувати учні, яким виповнилося 18 років і які пройшли відповідне навчання.
1.12. Під час виконання сільськогосподарських і ремонтних робіт основними небезпечними та шкідливими виробничими факторами є:
рухомі автомобілі, машини, механізми, рухомі частини виробничого устаткування;
наявність у повітрі робочої зони шкідливих речовин (акролеїну, вуглецю окису, вуглеводнів аліфатичних тощо), які діють через шкіряний покрив, дихальні шляхи, шлункову систему та слизові оболонки органів зору та нюху.
1.13. Причіплювання до трактора, навішення агрегатованих машин на трактор, комплектування і налагодження сільськогосподарських агрегатів здійснюється учнями (слухачами) під керівництвом і за особистою участю інструктора.
1.14. Учні (слухачі) ПТНЗ під час виробничого навчання за професією "тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва" повинні забезпечуватися спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту відповідно до ДНАОП 0.00-3.01-98 "Типові норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам сільського та водного господарства", затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 10.06.98 N 117 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.07.98 за N 449/2889, а саме:
костюм бавовняний з пилозахисної тканини;
рукавиці комбіновані;
окуляри захисні;
під час проведення виробничої практики узимку на зовнішніх роботах додатково - костюм (куртка і штани) бавовняний на утеплювальній прокладці та валянки.
1.15. Під час проведення виробничого навчання на сільськогосподарських машинах учні (слухачі) повинні забезпечуватися засобами особистої гігієни: милом та миючими засобами, рушником.
Учні (слухачі) повинні дотримуватися правил особистої гігієни:
правильно користуватися і утримувати в справному стані спецодяг;
перед кожним прийманням їжі мити руки теплою водою з милом;
дотримуватися питного режиму;
не використовувати бензин чи інші легкозаймисті та отруйні речовини для миття рук, спецодягу чи деталей, агрегатів тощо.
1.16. Учні (слухачі) повинні мати навички у наданні першої (долікарської) допомоги у разі виникнення нещасного випадку.
2. Вимоги безпеки перед початком виконання сільськогосподарських робіт
2.1. Слід привести спецодяг у належний стан так, щоб було зручно і безпечно працювати. Взуття повинно бути на низьких підборах.
2.2. Необхідно перед виконанням практичних робіт перевірити надійність з'єднання агрегатованої машини з трактором.
2.3. Перед початком роботи на сільськогосподарських машинах у полі уважно слід оглянути його з метою вилучення зайвих предметів.
2.4. Про всі недоліки необхідно повідомити інструктора.
3. Вимоги безпеки під час виконання сільськогосподарських робіт
3.1. Не залишати робоче місце під час роботи трактора чи тракторного агрегату. Якщо необхідно залишити робоче місце, трактор повинен бути зупинений, двигун - вимкнений.
3.2. Перед запусканням двигуна слід перевірити загальмованість стоянковим гальмом і нейтральне положення важеля коробки передач.
3.3. При необхідності проведення оглядів, регулювань, під час очищення робочих органів необхідно зупинити агрегат, двигун вимкнути.
3.4. Регулювання робочих органів плугів, культиваторів та інших ґрунтообробних знарядь треба здійснювати на спеціальному майданчику під керівництвом і за участю інструктора.
3.5. Необхідно проводити технічне обслуговування сільськогосподарських машин на спеціально виділених дільницях, які оснащені необхідним устаткуванням, пристроями, інструментами.
3.6. Слід використовувати пристрої та інструменти, необхідні для виконання робіт, за призначенням, розміщувати у легкодоступних місцях, щоб унеможливити їх випадкове переміщення або падіння.
3.7. Не використовувати навісні та причіпні машини для перевезення до місця роботи. Цей переїзд має здійснюватися на спеціально відведеному транспорті.
3.8. Переїзд залізничних колій, мостів, гребель, гаток, а також переїзд з одного місця роботи на інше треба здійснювати тільки у присутності інструктора за затвердженим маршрутом.
3.9. Під час руху слід навантажувати посівні та посадкові машини насіннєвим матеріалом і добривами за допомогою механічних засобів заправлення. Ручне завантаження дозволяється тільки за умови зупиненого посівного агрегату.
3.10. Під час сівби зернових культур і соняшника не дозволяється вживати насіння як їжу, тому що перед сівбою насіння обробляють ядохімікатами. Завантаження насіннєвим матеріалом виконують робітники сільського підприємства.
3.11. Усі ручні та механізовані роботи з мінеральними добривами слід виконувати під керівництвом інструктора.
3.12. Забороняється користуватися відкритим вогнем у виробничих приміщеннях і на майданчиках, де знаходяться транспортні засоби, у баках та балонах яких є паливо, зберігаються або використовуються горючі та легкозаймисті матеріали (бензин, гас, стиснутий і зріджений горючий газ, фарби, дизпаливо, розчинники, дерево, стружка, вата тощо), це може призвести до пожежі.
3.13. Необхідно проводити миття агрегатів, вузлів та деталей транспортних засобів у спеціально призначених приміщеннях або на відкритих майданчиках.
3.14. Слід застосовувати для миття та знежирення деталей, вузлів, агрегатів тощо негорючі суміші, пасти, розчинники та емульсії, ультразвукові та інші безпечні у пожежному відношенні установки.
3.15. Збирати та зливати відпрацьовані мастила необхідно спеціальними пристроями або візками, що унеможливлюють їх розливання при заміні в сільськогосподарських машинах.
3.16. Під час грози, зливи треба припинити польові роботи і відійти у безпечне місце.
4. Вимоги безпеки після закінчення робіт
4.1. Після закінчення робіт необхідно поставити сільськогосподарську машину на відведене для неї місце, вимкнути двигун, очистити від бруду поверхню, перевірити надійність стоянкового гальма.
4.2. У кінці кожного навчального уроку слід прибирати з робочого місця відпрацьовані матеріали. Пролиті легкозаймисті та горючі матеріали негайно видаляти.
4.4. Необхідно повідомити інструктора про всі порушення та недоліки, які були виявлені під час роботи.
4.5. Слід зняти спецодяг, вимити руки та обличчя теплою водою з милом, при можливості прийняти душ.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1. У разі виникнення будь-якої аварійної ситуації (несправність двигуна або іншого обладнання сільськогосподарських машин, спалах чи загоряння легкозаймистих речовин безпосередньо на робочому місці, на сусідніх ділянках тощо), при небезпеці для людей негайно повідомити інструктора та взяти участь в усуненні виниклої несправності чи її локалізації за вказівкою інструктора, не порушуючи при цьому вимог охорони праці.
5.2. Якщо сталася пожежа, слід негайно повідомити інструктора, виконувати всі його вказівки щодо ліквідації небезпеки.
5.3. У разі виникнення нещасного випадку і травмування людей потерпілий або свідок нещасного випадку повинен повідомити про нещасний випадок інструктора і вжити заходів щодо надання необхідної допомоги потерпілому.
Якщо потерпілий зможе самостійно йти до лікувально-профілактичного закладу або у медпункт - супроводити його, бо в цей час його стан може раптово погіршитись.
Директор Науково-методичного
центру професійно-технічної
освіти Міністерства освіти
і науки України                                                                                                     В.В.Паржницький
Завідувач сектором
безпеки життєдіяльності                                                                                       Н.Й.Дуброва 
 





Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: примірна інструкція, освіта, ПІ
Переглядів: 3975 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.