Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 25.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.222.125.171· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Кодекси України [20]
Охорона праці [1026]
Пожежна безпека [347]
Підручники та інша література [954]
Перша медична допомога [221]
Інше [3187]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Перша медична допомога

Що робити у разі обмороження
[ ] 01.01.2010, 13:04
З настанням морозної погоди зростає небезпека для людського організму. Якщо Ви вирішили прогулятися по пухкому снігу, то повинні пам’ятати що холод – досить розповсюджена причина охолодження, простудних захворювань або обмороження.

Аби вберегти себе, рекомендується тепло одягатися, не носити тісне взуття, а перед виходом на холод бажано поїсти та випити гарячого чаю або кави.

Обличчя від сильних морозів можна захистити, якщо перед виходом на вулицю змастити його кремом для обличчя. Також слід пам`ятати, що вживання алкоголю під час морозів сприяє швидкому охолодженню організму.

Обмороження наступає при тривалій дії холоду на ту чи іншу ділянку тіла. Найчастіше страждають відкриті частини тіла - вушні раковини, ніс, щоки, а також кисті та стопи.

По-перше, існує дві стадії обмороження – легке і сильне. При легкому обмороженні заморожуються верхні шари шкіри. У цих частинах тіла кровотоку менше, адже розташовані вони найдалі від серця.

Поширена думка, що місце обмороження потрібно розтерти, та ще мокрим снігом – це надзвичайна омана! Кристалики снігу тільки роздряпають вашу уражену шкіру, ускладнивши ситуацію. «Врятувати» легко обморожену ділянку допоможе сухе тепло, наприклад, ваша власна тепла рука. Сильне обмороження в міських умовах буває рідко. Під час нього в шкірі формуються крижані кристали, які можуть зруйнувати тканини, аж до їх омертвіння. Вас має насторожити почуття здерев’яніння кінцівок.

При перших ознаках ознобу або обмороження треба постаратися підсилити кровообіг на постраждалій ділянці тіла: якщо мерзнуть ноги, корисно робити широкі махи вперед - назад (30-50 разів), якщо руки - енергійні махи від плеча, швидке стискання пальців у кулаках і розтискання. При обмерзанні носа, щік, вух можна, для того, щоб викликати приплив крові до обличчя, пройти деяку відстань, сильно нагнувшись уперед, або зробити 10-15 глибоких нахилів уперед. Якщо це не допомагає, рекомендується розтерти постраждале місце сухою чистою вовною (не снігом!) або просто долонею до відновлення чутливості шкіри.

У разі сильного обмороження постраждалу людину насамперед слід перенести в тепле приміщення і приступити до поступового зігрівання. Краще зігрівати у ванні з водою кімнатної температури. Проводячи обережний масаж усіх частин тіла, температуру води поступово доводять до 36° С. Коли шкіра порожевіє, починають проводити реанімаційні заходи (штучне дихання і непрямий масаж серця). Як тільки з'явиться самостійне дихання і постраждалий опритомніє, його переносять у ліжко, тепло вкривають, дають гарячий солодкий чай, каву, молоко, можна тепле вино.

Уберегти себе від обмороження дуже просто, головне пам'ятати кілька важливих правил. Якщо Ви знаєте, що Ви плануєте довгий час перебувати на холоді, візьміть із собою у термосі гарячу їжу та напої. Якщо вологість повітря підвищена, уникайте тривалого перебування в холодних сирих приміщеннях. Не варто перебувати на холоді стомленому, спітнілому або в нетверезому стані. Одягайтеся тепло й зручно, взуття не повинно бути вологим, тісним, інакше це може порушити кровообіг. Беріть із собою рукавиці, а не рукавички - саме пальці рук є одними з найуразливіших місць обмороження. Час від часу перевіряйте стан відкритих частин тіла й голови, щоб вчасно запобігти обмороженню.

Центр пропаганди ГУ МНС України в Донецькій області
www.mns.donbass.com

Користна інформація

Обмороження відбувається в результаті дії на тканині організму низьких температур навколишнього повітря. Обмороження можна отримати також в сиру погоду при високій вологості повітря, при тривалому перебуванні на холоді в нерухомому положенні, у вологому одязі і тісному взутті. При температурі нижче 0°З найбільш близькі до шкіри кровоносні судини звужуються для того, щоб зберегти температуру усередині організму. При дуже низькій температурі або тривалому перебуванні на холоді в результаті захисної реакції організму потік крові до деяких частин тіла може знизитися до небезпечно низького рівня.

Обморожують головним чином ніс, вуха, кінчики пальців рук і ніг, яких при важких обмороженнях можна позбутися.

Обмороження діляться на 4 ступені :

* При І ступені обмороження шкіра стає холодною, блідне, втрачається чутливість, уражені ділянки після зігрівання червоніють і набрякають, з'являється різкий біль і свербіж.
* При ІІ ступені шкіра різко блідне, після відігрівання стає червонувато-синьою, з'являється біль, а також пухирі і набряки, що містять кров.
* ІІІ ступінь характеризується частковим омертвінням шкіри і м'яких тканин, шкіра темніє, стає майже чорною.
* При IV ступені разом з омертвінням шкіри і м'яких тканин настає омертвіння кісток.

Перша допомога при обмороженнях

При обмороженні дуже часто переохолоджувався увесь організму. Тому перша допомога полягає в швидкому відновленні кровообігу і зігріванні потерпілого.

Якщо обмороження незначні, можна зігріти пальці рук, заховавши їх попід пахви, якщо обморожений ніс, тепла руки вистачатиме, щоб зігріти його. Не дозволяйте зігрітій ділянці шкіри замерзнути знову. Чим частіше тканина замерзає і зігрівається, тим серйозніше може стати ушкодження. Легкі обмороження проходять самі по собі через 1-2 години. Якщо після розтирання нерухомість не проходить, звернетеся до лікаря.

Для зігрівання потерпілого треба занести в тепле приміщення, звільнити від взуття і одягу. Не слід поміщати хворого біля джерела тепла (батареї, обігрівача, каміна, вогню, гарячої печі) або використовувати фен: потерпілий не відчуває обморожену тканину і може легко отримати опік. Теплої ковдри, гарячого чаю або молока вистачатиме. Якщо на обмороженій ділянці немає пухирів або набряку, протріть його горілкою або спиртом і чистими руками зробіть масаж відмороженої частини тіла, рухами у напрямку до серця. При появі пухирів масаж робити не можна, інакше можна занести інфекцію і заподіяти непотрібний біль. Дуже часто до появи чутливості шкіру розтирати необхідно довго, поки вона не стане червоною, м'якою і теплою. Масаж треба робити дуже обережно, щоб не пошкодити судини.

Якщо обморожені щоки або ніс, відігрівання можна зробити, розтираючи їх на морозі, і потім віднести потерпілого в приміщення. Не рекомендується розтирати відморожені ділянки снігом. Сніг сприяє ще більшому охолодженню, а гострі крижинки можуть поранити шкіру.

Зігрівання можна проводити і в теплій воді кімнатної температури, обережно масажуючи шкіру. Вода не має бути ні дуже теплою, ні дуже холодною. Температуру води слід підвищувати поступово, починаючи з кімнатної 18-20°З, і доводити її до температури тіла 37°С. В цей же час хворому дають гаряче питво. Процес зігрівання може супроводжуватися гострим пекучим болем, появою пухлини, зміною кольору. Зігрівання продовжують до тих пір, поки шкіра не стане м'якою і чутливою.

Після теплої ванни необхідно акуратно витерти хворого, відморожена ділянка, якщо відсутні пухирі, протерти спиртом і накласти стерильну пов'язку і тепло укутати. Не рекомендується використовувати мазі, оскільки вони можуть ускладнити подальший огляд і обробку лікарем. Після надання першої допомоги хворого необхідно швидко доставити в лікарню!

Заходи обережності

Уберегти себе від обмороження дуже просто, головне пам'ятати декілька важливих правил. Якщо Ви знаєте, що Ви довгий час знаходитиметеся на холоді, візьміть з собою гарячі їду і напої. Якщо вологість повітря підвищена, уникайте тривалого перебування в холодних сирих приміщеннях. Не варто перебувати на холоді втомленим, спітнілим або в нетверезому стані. Алкоголь знижує процес теплоутворення в організмі, хоча людина відчуває тепло. Одягайтеся тепло і зручно, взуття не має бути вологим, тісним, інакше це може порушити кровообіг. Беріть з собою рукавички, а не рукавички - саме пальці рук є одним з найбільш вразливих місць обмороження. Час від часу перевіряйте стан відкритих частин лиця і голови, щоб своєчасно запобігти обмороженню і повернутися в приміщення.

Переохолодження- надмірне пониження температури тіла людини із-за зовнішніх чинників.

Причини

Переохолодження організму розвивається внаслідок тривалого перебування на холоді, особливо в сиру вітряну погоду.

Симптоми

Початок загального охолодження має характерні признаки-возбуждение, озноб, синюшность губ, блідість і похолодання шкірних покривів, "гусяча шкіра", задишка, почастішання пульсу. Потім з'являються втома, скутість, сонливість, байдужість, загальна слабкість, людина втрачає здатність самостійно пересуватися. Якщо охолодження триває, то настає непритомний стан, потерпілий втрачає свідомість, у нього може зупинитися дихання і серце.

Особливо швидко охолоджується людина, потрапивши в холодну воду. Наприклад, при температурі води плюс 15° він може вижити не більше 6 годин.

Лікування

Заходи при переохолодженні на вулиці:

* Пошліть по медичну допомогу.
* Якнайскоріше помістите потерпілого в захищене від негоди місце або в приміщення.
* Накрийте потерпілого спальним мішком або іншою формою укриття.
* Поділитеся з потерпілим теплом свого власного тіла під загальним укриттям.
* Перевіряйте дихання.
* Перевіряйте пульс.
* Якщо є, дайте йому гаряче питво і їжу.

Заходи при переохолодженні будинку :

* Пошліть по медичну допомогу.
* Якщо потерпілий знаходиться у свідомості і не отримав травми, укладете його в тепле ліжко. Прослідкуєте, щоб була накрита голова (але не особа).
* Дайте йому гаряче питво і їжу.
* Якщо потерпілий втратив свідомість, виконайте при необхідності міри по його пожвавленню шляхом штучного дихання з рота в рот і непрямого масажу серця.

Не можна розтирати кінцівки потерпілого або примушувати його енергійно рухатися. Не дозволяйте потерпілому пити спиртне. Це викликає втрату тепла. Не кладіть потерпілого в гарячу ванну і не застосовуйте гарячі пляшки. Це перерозподілить кров від найважливіших органів тіла до дрібних судин шкіри.

Плакат








Категорія: Перша медична допомога | Додав: ohranatruda
Переглядів: 4963 | Завантажень: 1 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
avatar
0
1 10 ошибок, которые мы совершаем на морозе • 10:46, 06.02.2012
Ошибка № 1. Помните, как учили нас предки? Если появилось на щеках или на носу белое пятно, значит, отморозили кожу – нужно хорошенько растереть его снегом. А еще советуют тереть отмороженную кожу шерстяной варежкой. Это неправильно.
Прихваченная холодом кожа становится хрупкой, теряет свою эластичность и любое механическое воздействие может повредить ее.
Ошибка № 2. А еще пострадавших людей с отмороженными частями тела раньше советовали отогревать в горячей воде, да еще и в раскаленную баньку отправляли. Это тоже ошибка. Резкий контраст температур здоровья не прибавит, а до повреждения кожи вполне может довести. Это вообще роковая ошибка, потому что может даже случиться остановка сердца. Поэтому замерзшего или отмороженного человека правильнее будет поместить в ванну с теплой водой температуры человеческого тела – то есть 36-37 градусов.
Ошибка № 3. Очень любит народная молва сразу же смазывать отмороженные участки тела коровьим маслом, свиным салом и прочими жирными протирками. Масляный слой замазывает кожу и накрепко замуровывает в ней проникший внутрь холод.
Деваться ему больше некуда, кроме как продвигаться дальше внутрь тела. Таким образом, холод продолжает разрушительное действие, даже если человека уже переместили в теплое помещение, и площадь тела, пораженная морозом, увеличивается. Сначала нужно выгнать холод из тела – отогреть в теплой воде или смазать пораженные участки спиртом (не втирать его (!), а именно смазать, облить, нанести, слегка касаясь ладонью). Уже потом, когда весь мороз из тела уйдет, тогда можно и даже нужно смазать кожу питательными мазями, чтобы помочь ей быстрее восстановиться.
Ошибка № 4. Частенько в прошлом (да и сейчас нередко) прилипший на морозе к топору и прочим металлическим предметам язык «отливали» кипятком. А потом удивлялись – откуда на языке «волдыри» появлялись? Да оттуда – от ожога. Почему народ решил изобрести такой горячий рецепт, догадаться трудно: то ли от запальчивости, то ли от испуга. Хотя известно ведь, что температура замерзания и плавления воды – 0 градусов. То есть достаточно полить прилипшую кожу водой комнатной температуры, чтобы она «отлипла» от металла – и дополнительных повреждений не будет.
Ошибка № 5. Это самый любимый народный рецепт – на морозе выпить водки «для сугреву». Очень даже понятная, но непростительная ошибка. Действительно, под воздействием алкоголя кровь бежит быстрее, количество собственной энергии увеличивается. Но вместе с тем от водки расширяются сосуды, а значит, все выработанное для обогрева организма тепло вылетит буквально «как в трубу».
Ошибка № 6. Этой ошибкой мамы и бабушки губят своих детей. Частенько приходится видеть, как малышам на морозном воздухе прикрывают нос и рот шерстяным шарфом. Что при этом происходит? Выдыхаемый ребенком пар пропитывает шарф и под воздействием морозного воздуха он превращается в ледяную корку. (Многим, наверное, приходилось видеть, как на очень сильном морозе – за 20 градусов – на закутанных в шарф людях даже вырастают сосульки. А какие удивительные ледышки образуются на усах и бородах мужчин студеной зимой!). Воздух, которым теперь дышит ребенок через охлажденный шарф, становится еще более ледяным, и носоглотка не успевает его нагреть до нужной температуры. А в результате ребенок заболевает простудой, ангиной или и того хуже – воспалением легких.
Ошибка № 7. Впрочем, это неправильное действие не является народным рецептом, но тоже относится к народным ошибкам и касается оно опять-таки маленьких детей. Как мы обычно выводим малышей на прогулку? Да просто – одели потеплее и вывели. А нос перед прогулкой почистили?
Думаю, подавляющее большинство родителей эту крайне необходимую процедуру не делают. А надо бы. Вдыхаемый через нос холодный воздух согреется и не принесет вреда, а проходящий через рот воздух минует «естественную печку», проникнет внутрь и приведет к той же ангине, например. Поэтому носовые проходы обязательно должны быть свободными.
Ошибка № 8. В сильный мороз бабушки настойчиво заставляют надевать несколько пар шерстяных носков. И даже если обувь не позволяет, насильно втискивают в нее закутанные ноги. Это тоже неправильно. Во-первых, в сдавленных конечностях нарушается кровообращение. Во-вторых, исчезает воздушная подушка, которая является барьером для холода. И ноги замерзают быстрее и сильнее, чем в одной паре носков, но не стиснутые со всех сторон.
Ошибка № 9. Большой ошибкой также является выходить на морозный воздух сразу же после горячего душа и выпитого чая. Это прелюдия к замерзанию и отморожению. Расширенным от горячего сосудам нужно дать время сузиться и только потом идти на улицу. То есть минут через 30-40. Сосуды сузятся, а весело побежавшая по ним после чая и душа кровь будет вас замечательно обогревать.
Ошибка № 10. Да вообще не нужно выходить на улицу в сильный мороз без самой крайней необходимости.
http://www.from-ua.com
avatar
0
2 senya2009 • 22:32, 18.11.2014
НЕБЕЗПЕКА ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ

Постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі. Зокрема, погодні умови з температурою нижче +7 градусів вважаються такими, що можуть спричинити проблеми зі здоров’ям.

Холод згубно впливає у першу чергу на дрібні кровоносні судини людини, особливо на кінцівках. Судини інстинктивно звужуються, щоб зберегти тепло. Саме за рахунок цього приплив крові до внутрішніх органів збільшується та підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Ось чому циркулювання крові в кінцівках уповільнюється. Першими замерзають пальці рук та ніг, а також вуха та ніс - вони найменше захищені через те, що в них тонкий жировий прошарок. Спочатку замерзає шкіра, а вже потім підшкірний шар, судини, м’язи, нерви та навіть кістки. І для цього не потрібна наднизька температура, зокрема, як -20°С. Температура, при якій можна переохолодитися, може бути навіть плюсовою. При переохолодженні температура тіла знижується до 35° і нижче.

Корисні поради

1. Одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька легких кофт, замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з кофт.

З цих же міркувань одяг має бути цілком вільним.

2. Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.

3. Візьміть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий.
щоб уникнути переохолодження.

4. Не виходьте на мороз голодними. Обов’язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли - також з’їжте що-небудь.

5. Заходьте кожні півгоди-ни-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.

6. По можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.

7. Працюйте руками, рухайте ними, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг. Можна пострибати з ноги на ногу - тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам.

8. Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Як правило, люди, відчувши, що починають замерзати, рухаються дуже активно. Але це також не зовсім розумно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати. Отож, ворушіться, але не надто інтенсивно.

9. Слідкуйте за прогнозом погоди.

Чого не слід робити

1. Торкатися металу, як голими руками, так і язиком. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас, й у місці зіткнення може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру при зіткненні, а отже, під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.

2. Вживати спиртне, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Крім
того, алкоголь просто послаблює особистий контроль ситуації, що заважатиме вам вберегтися від ушкоджень у складних умовах. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.

Перша допомога

Не слід думати, що переохолодження мине саме собою. Як тільки з’являться його симптоми -воскові плями та оніміння шкіри, негайно перейдіть у тепле приміщення.

Перша допомога при переохолодженні нескладна - зігрійтеся, посидьте у теплому приміщенні кілька годин, поїжте.

У разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря. У крайньому випадку, треба перевдягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися в теплі простирадла та ковдри. Не можна торкатися обморожених ділянок тіла.

При відмороженні слід дотримуватися принципу «внутрішнього зігрівання» уражених тканин - накладати термоізолюючі пов’язки (ватно-марлеві, бавовняні тощо), вживати "теплі напої.

Ні в якому разі не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою або біля гарячих батарей, тому що це може призвести до значного поглиблення ураження.

Обов’язково пийте якомога більше рідини: будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. Прийміть знеболювальні та у разі погіршення стану негайно зверніться за лікарською допомогою!
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.