Видалення чужорідного тіла з
рани
Якщо у поріз або рану потрапив сторонній об'єкт (шматочок скла, уламок металу з гострими краями тощо) - його необхідно видалити якомога швидше, щоб уникнути розвитку запального процесу.
Пораненого слід посадити на стілець, постраждалу кінцівку розмістити на столі, так щоб рана була добре освітлена. Якщо є можливість (наприклад, якщо травмована рука), слід розмістити кінцівку вище рівня серця, що значно послабить кровотечу.
Необхідно ретельно вимити руки з милом, і обов'язково надіти одноразові стерильні рукавички.
Краї рани треба обробити перекисом водню або йодом.
Видалення чужорідного тіла краще проводити стерильним пінцетом, кінчик якого необхідно потримати в полум'ї протягом декількох секунд.
Якщо видалення стороннього тіла з рани відбулося успішно, необхідно повторно обробити її дезінфікуючими засобами і накласти пов'язку.
У разі якщо спроба виявилася невдалою, необхідно обробити рану, накласти стерильну пов'язку і негайно доставити потерпілого до лікаря.
У будь-якому випадку (навіть якщо вдалося видалити чужорідний предмет з рани), треба звернутися до лікаря з метою виключення наявності в рані дрібних чужорідних залишків та за консультацією з приводу необхідності введення протиправцевої сироватки.
|