Про форму журналу реєстрації приписів служби охорони праці на підприємстві Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 20 червня 2014 року № 4843/0/8.2-02/6/14
Щодо форми журналу реєстрації приписів служби охорони праці на підприємстві Лист Територіального управління Держгірпромнагляду України у Київській області та м. Києві від 23 червня 2014 року № 04-03/3603
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
20 червня 2014 року
№ 4843/0/8.2-02/6/14
Про форму журналу реєстрації приписів служби охорони праці на підприємстві
Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України розглянула Ваш лист і повідомляє.
Згідно із статтею 13 Закону «Про охорону праці» роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, зокрема, створює відповідні служби та наділений правом розробляти і затверджувати положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства.
Основні положення щодо створення та функцій служби охорони праці на підприємстві визначено статтею 15 Закону України «Про охорону праці». Завдання та функції служби визначено у Типовому положенні про службу охорони праці, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 15.11.2004 № 255, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за № 1526/10125 (далі — Типове положення).
Згідно з пунктом 1.2 Типового положення на його основі з урахуванням специфіки виробництва та видів діяльності, чисельності працівників, умов праці та інших факторів роботодавець розробляє
та затверджує Положення про службу охорони праці відповідного підприємства, визначає структуру служби охорони праці, її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників відповідно до законодавства.
Права працівників відповідних служб приведені у розділі 4 Типового положення, відповідно до яких спеціалісти служби охорони праці мають право видавати керівникам структурних підрозділів підприємства обов'язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків з питань охорони праці (додаток до Типового положення за формою 1-ОП).
Враховуючи, що на законодавчому рівні на роботодавця покладено обов'язок створення системи управління охороною праці, у тому числі надано право затверджувати акти з охорони праці, що діють у межах підприємства, відповідним наказом по підприємству, роботодавцем може бути запроваджено будь-який журнал реєстрації, у тому числі і журнал реєстрації приписів щодо усунення виявлених недоліків з питань охорони праці.
Заступник Голови С. В. Дунае
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Територіальне управління Держгірпромнагляду України у Київській області та м. Києві
ЛИСТ
23 червня 2014 року
№ 04-03/3603
Щодо форми журналу реєстрації приписів служби охорони праці на підприємстві
Територіальним управлінням розглянуто Ваше звернення щодо реєстрації приписів служби охорони праці на підприємстві. Повідомляємо наступне.
Відповідно до розділу 4 Типового положення про службу охорони праці (НПАОП 0.00-4.35-04) спеціалісти служби охорони праці мають право видавати керівникам структурних підрозділів підприємства обов'язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків. Припис складається в 2 примірниках, один з яких видається керівникові робіт, об'єкта, цеху, другий залишається та реєструється у службі охорони праці, і зберігається протягом 5 років.
Разом з тим повідомляємо, що нормативно-правовими актами з охорони праці не встановлена форма реєстрації приписів служби охорони праці підприємства (ведення журналу, електронна реєстрація тощо). Керівники підприємств, або призначені ними спеціалісти служби охорони праці визначають спосіб та форму реєстрації приписів самостійно.
Форма журналу реєстрації приписів служби охорони праці, запропонована Вами, не суперечить вимогам чинного законодавства з охорони праці і може бути застосована на практиці.
Перший заступник начальника територіального управління В. М. Мошик
|