Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 25.05.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.234.88.196· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [294]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Виконання робіт авто підйомником (автовышкой)
[ ] 29.07.2009, 14:29

Виконання робіт авто підйомником (автовышкой)

 1. Експлуатація підйомників (автовышки, автовежи, автопійомника) та їх електричного обладнання має здійснюватися відповідно до вимог даних Правил, настанови з експлуатації, а також ДНАОП 0.00-1.21-98, Правил безпечної експлуатації електроустановок, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 06.10.97 № 257 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 13.01.98 за №11/2451 (далі - ДНАОП 1.1.10-1.01-97).
 2. Підйомник (автовышки, автовежи, автопійомника) може бути допущений до переміщення тільки тих вантажів, маса яких не перевищує його вантажопідіймальності, та виконання операцій, передбачених настановою з експлуатації.
 3. Підйомники (автовышки, автовежи, автопійомника), що перебувають в експлуатації, мають бути споряджені табличкою чи написом з ясно позначеними реєстраційним  номером,  вантажопідіймальністю  і датою  наступного часткового або повного технічного огляду.
 4. Не допускається розміщення на місцях проведення робіт не справних знімних вантажозахоплювальних пристроїв і тих, що не мають бирок (клейм), а також немаркованої та пошкодженої тари.
 5. Під час експлуатації підйомників(автовышки, автовежі, автопідйомника) слід ужити заходів щодо запобігання їх перекиданню чи мимовільному переміщенню під дією вітру або за наявності схилу місцевості.
 6. Для підйомників(автовышки, автовежи, автопійомника), оснащених гаком, мають бути розроблені способи правильного стропування та зачіплювання вантажів, яким повинні бути навчені стропальники. Графічне зображення способів стропування та зачіплювання має бути видане на руки стропальникам і машиністам або вивішене в місцях проведення робіт.
  Переміщення вантажу, на який не розроблені схеми стропування, здійснюється в присутності та під керівництвом працівника, відповідального за безпечне проведення робіт підйомниками.
 7. Місце проведення робіт підйомниками(автовышки, автовежи, автопійомника) і підходи до нього мають бути освітлені відповідно до ПВР.
 8. Установлення та робота підйомників(автовышки, автовежи, автопійомника) на відстані менше 40 м від ВРУ або крайнього проводу ПЛ чи ПЛЗ може проводитися лише за нарядом-допуском (додаток 6), що визначає безпечні умови такої роботи.

Порядок організації проведення робіт поблизу ВРУ, ПЛ чи ПЛЗ, видачі наряду-допуску та інструктажу працівників установлюється наказами роботодавця та виконавця робіт.

Час дії наряду-допуску визначається організацією, що видає наряд.

Наряд-допуск видається машиністу підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника) на руки перед початком роботи.

Робота підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника) поблизу ВРУ, ПЛ чи ПЛЗ проводиться під безпосереднім керівництвом .працівника, відповідального за безпечне проведення робіт підйомниками(автовышки, автовежи, автопійомника), який має указати машиністу місце встановлення підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника), забезпечити виконання передбачених нарядом-допуском умов роботи та зробити запис у вахтовому журналі машиніста про дозвіл на проведення робіт.

Проведення робіт з використанням підйомників(автовышки, автовежи, автопійомника) у ВРУ та в охоронній зоні ПЛ та ПЛЗ виконується у відповідності до вимог ДНАОП 0.00-1.21-98 і ДНАОП 1.1.10-1.01-97.

Порядок роботи підйомників(автовышки, автовежи, автопійомника) поблизу ПЛ, що виконана гнучким кабелем, визначається власником лінії. Видача наряду-допуску в цьому випадку не обов'язкова.

Під час роботи підйомників(автовышки, автовежи, автопійомника) на діючих електростанціях, підстанціях, ВРУ і ПЛ, якщо роботи із застосуванням підйомників(автовышки, автовежи, автопійомника) ведуться персоналом, що експлуатує електроустановки, а машиністи підйомників перебувають у штаті енергопідприємства, наряд-допуск на роботу поблизу проводів і обладнання, що є під напругою, видається в порядку, установленому ДНАОП 1.1.10-1.01-97.

 1. Для безпечного виконання робіт підйомниками(автовышки, автовежи, автопійомника) роботодавець або організація, що експлуатує підйомники(автовышки, автовежи, автопійомника), забезпечують додержання таких вимог:
  • а) мають бути розроблені та видані на місця виконання робіт підйомниками(автовышки, автовежи, автопійомника) ПВР, технологічні регламенти та схеми стропування вантажів, а також ознайомлені з ними під розписку працівник, відповідальний за безпечне проведення робіт підйомниками(автовышки, автовежи, автопійомника), машиністи, працівники, які виконують роботи з робочої платформи, і, за необхідності, стропальники;
  • б) на місці проведення робіт підйомником (автовышки, автовежи, автопійомника) не допускається перебування осіб, які не мають прямого відношення до роботи, що виконується;
  • в) за необхідності огляду, ремонту, регулювання механізмів, електрообладнання, огляду та ремонту металоконструкцій у підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника) має вимикатися двигун або ввідний пристрій (за його наявності).
 2. Проектом виконання робіт підйомниками(автовышки, автовежи, автопійомника) мають перед бачатися:
  • відповідність підйомників(автовышки, автовежи, автопійомника), що використовуються, умовам виконання робіт щодо вантажопідіймальності, висоти підіймання, вильоту;
  • забезпечення безпечних відстаней від ВРУ, ПЛ чи ПЛЗ, а також до будов і місць складування будівельних деталей і матеріалів;
  • місця руху міського транспорту та пішоходів;
  • умови встановлення та роботи підйомників(автовышки, автовежи, автопійомника) поблизу укосів котлованів або канав;
  • умови безпечної роботи декількох підйомників(автовышки, автовежи, автопійомника);
  • перелік знімних вантажозахоплювальних пристроїв, що застосовуються, і графічне зображення (схема) стропування вантажів для підйомників(автовышки, автовежи, автопійомника), споряджених гаком;
  • місця та габарити складування вантажів, під'їзні шляхи тощо;
  • заходи щодо безпечного проведення робіт з урахуванням конкретних умов на дільниці, де встановлений підйомник (огорожа робочого майданчика, рівень освітлення в темний час доби тощо).
 3. Роботи (будівельні, малярні, обслуговування світильників тощо) з робочої платформи підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника) можна виконувати за умови додержання заходів щодо попередження падіння працівників з робочої платформи, ураження їх електричним струмом, затиснення під час переміщення робочої платформи в стиснених умовах. Під час виконання робіт необхідно дотримуватися таких вимог:
  • вхід до робочої платформи та вихід з неї має здійснюватися через посадкову площадку чи з поверхні землі, під час підіймання чи опускання робочої платформи проріз для входу до неї має бути зачинений знімною огорожею чи дверима;
  • працівники, які виконують роботи з робочої платформи, мають працювати в захисних касках та із запобіжним поясом, пристебнутим до скоб або елементів конструкції робочої платформи;
  • машиніст підйомника (автовышки, автовежи, автопійомника)під час роботи повинен бути в захисній касці;
  • працівникам, які виконують роботи з робочої платформи, не дозволяється сідати та ставати на елементи огорожі, перехилятися через огорожу робочої платформи, установлювати на її підлогу предмети для збільшення висоти зони роботи в робочій платформі;
  • робота підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника) має бути припинена за швидкості вітру більше ]0 м/с на висоті 10 м, а також під час грози, сильного дощу, туману, снігопаду та при недостатньому освітленні, а також за температури навколишнього повітря нижче вказаної в паспорті підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника);
  • під час роботи підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника) зв'язок між працівниками, які виконують роботи з робочої платформи, і машиністом має підтримуватися безперервно: у разі підіймання робочої платформи до 10 м — голосом, більше 10 м — знаковою сигналізацією, більше 22 м — двостороннім радіо- або телефонним зв'язком. Знакова сигналізація наведена в додатку 7;
  • переміщення підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника) з працівниками чи вантажем на робочій платформі не дозволяється, якщо інше не передбачене настановою з експлуатації.
 4. Для виконання робіт підйомником (автовышки, автовежи, автопійомника)має бути підготовлений робочий майданчик, який має відповідати таким вимогам:
  • наявність під'їзного шляху;
  • кут нахилу має бути не більше зазначеного в паспорті підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника);
  • свіжонасипаний та неущільнений ґрунт необхідно утрамбувати;
  • розміри майданчика дають змогу встановити підйомник(автовышки, автовежи, автопійомника) на всі опори, а при слабкому грунті — на укладені під опори міцні та стійкі підкладки, на слизькому ґрунті - на підкладки із шипами.
 5. Установлення підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника) проводиться так, щоб під час роботи відстань між поворотною частиною підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника) за будь-якого її положення та будовами, штабелями вантажів і іншими предметами (обладнанням) була не менше 1 м.

Після встановлення підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника) на виносні опори колеса не повинні торкатися робочого майданчика, якщо інше не передбачене настановою з експлуатації підйомника(автовышки, автовежи, автопійомника).
Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 8139 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 840

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.