Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 27.02.2020
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.226.122.74· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0
Охорона праці -  Інструкції з охорони праці
загрузка...
Головна » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

У категорії матеріалів: 278
Показано матеріалів: 61-75
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам

Матеріали для розробки інструкцій з охорони праці при роботі на деякому обладнанні об'єктів громадського харчування
Матеріал буде корисним при підготовці розділу "Вимоги безпеки при виконанні роботи" інструкцій з охорони праці при роботі із застосування наступного обладнання: холодильних шаф STN 70/140, STB 70/140; витяжки мод. SYSTEM, GALA; електричних установок «Фрай - топ» серії 700;  конвекційної печі WIND SERIE 195; машини ГРИЛЬ: Salamandra (стандарт, стаціонарна, пересувна); овочерізки моделі ТМ; Frappe / Milkshakes SIRIO I / VV, SIRIO 2/VV, SIRIO P VV (прилад для змішування); соковижималки (машин марки APOLLO NORMALE CE і APOLLO VVCE); тостерів електричних "MOULINEX / KRUPS" AF1, AF3, AF4, AF5, AG1 і т.п.; плит електричних серії 700 з чавунними плитами; фритюрниць електричних серії 700; вертикальної морозилки F 100;  конвекційної-парової печі CVMGT-S; машини CUTTER "CE" СЕРІЇ С4, С4VV, С6, С6VV, С9VV; приладу для виробництва льоду SIMAG; кухонного комбайна МUМ 47; міксера АSМ 60-300.
Мова файлу: російська
Інструкції з охорони праці | Просмотров: 1164 | Загрузок: 192 | Добавил: ohranatruda | Дата: 19.06.2011 | Комментарии (0)

Инструкции по охране труда для машинистов дорожно-строительных машин

Год: 2011 / Формат: doc / Размер: 1,1 мб / Республика Беларусь

Сборник содержит 20 инструкций по охране труда машинистов дорожно-строительных машин

Інструкції з охорони праці | Просмотров: 1044 | Загрузок: 34 | Добавил: ohranatruda | Дата: 15.06.2011 | Комментарии (0)


Инструкция по безопасности труда при применении сжиженных газов (пропан-бутан) для газопламенных работ на предприятии
Інструкція з безпеки праці при застосуванні зріджених газів (пропан-бутан) для газополуменевих робіт на підприємстві
Роботи, пов'язані із застосуванням газів, відносяться до категорії робіт з підвищеною небезпекою, це зумовлює підвищені вимоги до робітників і ІТП по організації робіт, робочих місць, обслуговування апаратури та обладнання.
Інструкція призначена для керівництва робітників та інженерно-технічним працівникам при виконанні газополум'яних робіт із застосуванням зріджених, стиснутих і розчинених газів, а також при навантаженні разрузке, транспортуванні і зберіганні балонів з пропан-бутаном, ацетиленом, киснем.
Кожен робітник і ІТП зв'язаний по роботі з газами повинен досконало знати їх властивості, пристрій і принцип дії апаратури, вміння підготувати її до роботи, обслуговувати під час роботи. Неухильно дотримуватися вимог з охорони праці, чітко розуміти причини, за якими відбуваються нещасні випадки, пов'язані із застосуванням газів, і своєчасно вживати заходів з їх недопущення.
Суворе дотримання виробничої дисципліни, виконання вимог цієї інструкції, забезпечить збереження обладнання, особисту безпеку та безпеку оточуючих.
До роботи з газополум'яної різанні, зварюванні металів, з ремонту, налагодження, випробування газополум'яного обладнання, з навантаження, розвантаження, транспортування, зберігання балонів зріджених, стиснутих і розчинених газів, допускаються робітники, які пройшли навчання безпечним методам роботи і перевірку знань.
Кожен робітник зобов'язаний виконувати тільки ту роботу, яка визначена тарифно-кваліфікаційної характеристики, за умови, що безпечні способи її виконання йому відомі та зрозумілі. В іншому випадку необхідно зажадати проведення інструктажу.

Работы, связанные с применением газов, относятся к категории работ с повышенной опасностью, это обуславливает повышенные требования к рабочим и ИТР по организации работ, рабочих мест, обслуживанию аппаратуры и оборудования.
Инструкция предназначена для руководства рабочим и инженерно-техническим работникам при выполнении газопламенных работ с применением сжиженных, сжатых и растворенных газов, а также при погрузке разрузке, транспортировке и хранении баллонов с пропан-бутаном, ацетиленом, кислородом.
Каждый рабочий и ИТР связанный по работе с газами должен в совершенстве знать их свойства, устройство и принцип действия применяемой аппаратуры, умение подготовить ее к работе, обслуживать во время работы. Неуклонно соблюдать требования по охране труда, четко понимать причины, по которым происходят несчастные случаи, связанные с применением газов, и своевременно принимать меры по их недопущению.
Строгое соблюдение производственной дисциплины, выполнение требований настоящей инструкции, обеспечит сохранность оборудования, личную безопасность и безопасность окружающих.
К работе по газопламенной резке, сварке металлов, по ремонту, наладке, испытанию газопламенного оборудования, по погрузке, разгрузке, транспортировке, хранению баллонов сжиженных, сжатых и растворенных газов, допускаются рабочие, прошедшие обучение безопасным методам работы и проверку знаний.
Каждый рабочий обязан выполнять только ту работу, которая определена тарифно-квалификационной характеристикой, при условии, что безопасные способы ее выполнения ему известны и понятны. В противном случае необходимо потребовать проведение инструктажа.
Формат: doc / Розмір: / Кількість стор.: 35 / Мова: російська
Інструкції з охорони праці | Просмотров: 7090 | Загрузок: 1067 | Добавил: ohranatruda | Дата: 09.06.2011 | Комментарии (2)


Методичні
рекомендації з основ експлуатації рухомого складу, техніки безпеки та охорони праці на автомобільному транспорті.
Затверджені Начальникам Центрального бюро з техніки безпеки і виробничої санітарії Міністерства культури РРФСР С.М. Шишкіним
25 липня 1989
року / Мова: російська / Формат: doc / Кількість стор.: 124 / Розмір: 368 кб

Ці Методичні рекомендації, що складаються з двох частин, складені з метою використання їх на підприємствах, в установах і організаціях Міністерства культури РРФСР, що мають автомобільний транспорт, з урахуванням об'єктивних можливостей кожного автогосподарства окремо.
При використанні методичні рекомендації можуть надати істотну допомогу керівникам установ та організацій культури та іншим посадовим особам, пов'язаним з використанням автотранспорту, при здійсненні ними керівництва повсякденною діяльністю підвідомчих автомобільних господарств, незалежно від їх складу.
У цілому, рекомендації мають на меті сприяти приведенню організації експлуатації машин в усіх автогосподарствах органів і установ культури, незалежно від їх складу та облаштованості, до рівня елементарних вимог, підвищенню збереження і технічної надійності автомобільної техніки, попередження дорожньо-транспортних пригод і порушень Правил безпеки та охорони праці при її використанні і обслуговуванні.
У першій частині дані короткі відомості про класифікацію рухомого складу автомобільного транспорту та оціночних показниках ефективності його роботи, викладено основні положення та вимоги щодо організації експлуатації та використання автотранспортних засобів, розробки планової документації, ведення обліку роботи машин, витрат запасних частин і автоматеріалів. Особливу увагу приділено технічному обслуговуванню автомобільної техніки, організації контролю за її станом. Наведено перелік основних експлуатаційних регулювань агрегатів, вузлів і механізмів, технологія і порядок їх виконання.
У другій частині рекомендацій представлені систематизовані довідкові дані по діагностичним параметрами автомобілів, застосовуваним сортам масел, мастил, спеціальних рідин та викладені основні положення та вимоги з техніки безпеки і охорони праці. У них містяться вимоги до виробничих і допоміжних приміщень, до організації та благоустрою робочих місць, що забезпечують безпечне проведення робіт на різних ділянках автомобільних господарств і на лініях, а також включені інструкції для технічного персоналу, що стосуються охорони праці і техніки безпеки.
У частині, що стосується водіїв машин, рекомендації містять об'ємний систематизований матеріал з технічного обслуговування та виробництва експлуатаційних регулювань, огляду технічного стану автомобілів, застосування на них сортів масел, мастил, спеціальних рідин при виконанні робіт по догляду, а також найважливіші додаткові відомості, які сприяють підтримці техніки в справному стані і продовженню її амортизаційних термінів роботи.
У додатку до Рекомендацій наводяться перелік і зразки технічних документів, запозичених у автомобільних господарств різних підприємств, міністерств і відомств, що мають великий досвід їх розробки та застосування. Диференційований підхід до використання цього переліку, з урахуванням об'єктивних умов і можливостей, може сприяти досягненню високої організації і порядку в плануванні та практичному здійсненні експлуатації машин, обліку їх роботи, витрачання запасних частин і паливно-мастильних матеріалів, а також у забезпеченні безаварійного їх використання.
Інструкції з охорони праці | Просмотров: 4541 | Загрузок: 1789 | Добавил: ohranatruda | Дата: 03.06.2011 | Комментарии (0)


Методичні рекомендації з розробки інструкції з охорони праці для працівників, зайнятих обслуговуванням і ремонтом фреонових холодильних установок і обладнання охолоджуваних приміщень.
Рекомендації містять перелік і зразки інструкцій з охорони праці. Ці рекомендації та зразки інструкцій  стануть в пригодів під час розробки інструкції з охорони праці для працівників зайнятих обслуговуванням і ремонтом фреонових холодильних установок і обладнання охолоджуваних приміщень. Рекомендації розроблені Державною установою «Всеросійський науково-дослідний інститут холодильної промисловості " (ГУ ВНІХП) При використанні рекомендацій необхідно керуватися діючим в Україні законодавством та нормативно-правовими актами з питань охорони праці.
Мова: російська / Кількість сторінок: 59 / Формат: doc / Розмір файлу: 113,5 кб / Видавник: Москва, НЦ ЭНАС / Рік: 2004
Інструкції з охорони праці | Просмотров: 2759 | Загрузок: 354 | Добавил: ohranatruda | Дата: 20.05.2011 | Комментарии (0)


Методичні
рекомендації з розробки інструкцій з охорони праці для основних професій і видів робіт у меблевому виробництві
Методические рекомендации по разработке инструкций по охране труда для основных профессий и видов работ в мебельном производстве
Ці методичні рекомендації можуть стати у пригоді під час розробки інструкцій з охорони праці для працівників різних посад і професій, зайнятих у деревопереробній промисловості та меблевому виробництві.
Рекомендації містять перелік і зразки інструкцій з охорони праці на російській мові. Вони видані за дорученням Міністерства праці та соціального розвитку Російської Федерації (лист від 25.05.2004 р. № 468-7).
Інструкції з охорони праці | Просмотров: 2742 | Загрузок: 862 | Добавил: ohranatruda | Дата: 10.05.2011 | Комментарии (0)


Сборник инструкций по охране труда для работников лечебно-профилактических учереждений
Кол-во файлов: 61
Інструкції з охорони праці | Просмотров: 5767 | Загрузок: 815 | Добавил: ohranatruda | Дата: 19.04.2011 | Комментарии (0)


Інструкція з охорони праці для скляра
Інструкції з охорони праці | Просмотров: 1545 | Загрузок: 1 | Добавил: ohranatruda | Дата: 13.04.2011 | Комментарии (0)


Образцы инструкций по охране труда для работников, занятых бытовым обслуживанием населения

Інструкції з охорони праці | Просмотров: 2091 | Загрузок: 445 | Добавил: ohranatruda | Дата: 11.04.2011 | Комментарии (0)


169 Инструкций по охране труда

Інструкції з охорони праці | Просмотров: 6905 | Загрузок: 1443 | Добавил: ohranatruda | Дата: 04.04.2011 | Комментарии (6)


Методическое пособие Макеты инструкций по охране труда для работников строительства
Сборник макетов инструкций подготовлен канд. техн. наук В.А. Алексеевым - начальником Отдела охраны труда в строительстве ОАО "ЦПП". / Стр. 233 / Формат: doc / Размер: 308 кб
Макеты инструкций по охране труда подготовлены на основе приведения типовых отраслевых и межотраслевых инструкций по охране труда в соответствие с новыми нормативными правовыми актами, введенными в действие после утверждения типовых инструкций по охране труда. В целях удобства пользования макеты инструкций по охране труда систематизированы в виде следующих трех разделов Пособия: Раздел 1. Профессии, отнесенные к строительным, монтажным и ремонтно-строительным работам (48 наименований); Раздел 2. Сквозные профессии всех отраслей экономики (15 наименований); Раздел 3. Виды работ, общие для различных профессий работников (12 наименований).
Інструкції з охорони праці | Просмотров: 2429 | Загрузок: 521 | Добавил: ohranatruda | Дата: 10.02.2011 | Комментарии (0)


Інструкції з охорони праці в закладах освіти
Розмір: 4.0 Mb / Формат: doc / Стор.: 263 / Кількість інструкцій: 66 шт.
Інструкції з охорони праці | Просмотров: 24437 | Загрузок: 4688 | Добавил: ohranatruda | Дата: 08.02.2011 | Комментарии (2)


НПАОП 0.00-5.09-86
Типова інструкція для оператора, ліфтера по обслуговуванню ліфтів
Типовая инструкция для оператора, лифтера по обслуживанию лифтов

Утверждена Госгортехнадзором СССР 29 августа 1986 г. / Ответственный редактор В.С.Котельников.
Приведен необходимый перечень требований, предъявляемый к обслуживающему лифты персоналу.
Определены обязанности лифтера, оператора во время работы, указан объем ежесменных осмотров, проводимых на лифтах обслуживающим персоналом, изложен порядок безопасной эвакуации пассажиров из кабин, остановившейся между этажами.
С выходом настоящей инструкции отменяется «Типовая инструкция для лифтеров, лифтеров-обходчиков, диспетчеров и проводников, обслуживающих лифты», утвержденная Госгортехнадзором СССР 13 октября 1972 г.
Для обслуживающего лифты персонала, а также для инженерно-технических работников, занимающихся организацией технического обслуживания и ремонта лифтов.
Нормативно-правові акти з охорони праці | Просмотров: 5809 | Загрузок: 1 | Добавил: ohranatruda | Дата: 30.01.2011 | Комментарии (0)


Сборник №1 типовых инструкций по охране труда рабочих массовых профессий предприятий и объединений Украинского общества глухих
Согласовано Секретарь УРК профсоюза рабочих местной промышленности и коммунально-бытовых предприятий А.Г.Катена 10.11.1987г.
Утверждено Заместитель председателя Центрального правления УТОГ А.С.Сушков 11.11.1987 г.

В сборник включены инструкции по охране труда рабочих, занятых металлообработкой, сборкой и электромонтажными и ремонтными, подъемно-транспортными, кузнечно-прессовыми работами.
Сборник инструкций по охране труда для рабочих массовых профессий предприятий и объединений Украинского общества глухих разработан с целью обеспечения служб техники безопасности, руководителей цехов, участков и других подразделений производства базовыми нормативными документами, устанавливающими требования безопасности при выполнении различных производственных операций. В сборнике приведены требования безопасности для конкретной профессии, общие для всех предприятий и объединений УТОГ.
При разработке инструкций по охране труда на предприятии (объединении) инструкции, помещенные в сборнике, должны быть использованы, как базовые. Инженеры по охране труда и технике безопасности, начальники цехов, технических   служб, мастера производственных участков с учетом специфики, организации и технологии производства, особенностей выполняемых работ, применяемого инструмента, технологической оснастки оборудования с учетом пространственной планировки рабочих мест в цехе, участке должны вносить в инструкции, помещенные   в сборнике   необходимые дополнения и изменения. Во многих случаях инструкции по охране труда, помещенные в сборнике, могут быть без изменений приняты как производственные и выданы на руки рабочим.
Каждая инструкция утверждается главным инженером пред¬приятия (объединения). Порядковый номер инструкции желательно оставлять тот же, под которым она помещена в сборнике. Это обеспечит возможность ссылки на порядковый номер инструкции при разработке конструкторской и технологической документации.
При проведении на рабочем месте первичного, повторного, периодического и внепланового инструктажа в журнале инструктажа отмечается, по какой инструкции проведен инструктаж (ее название и порядковый номер).
В сборнике разделы "Вводная часть" и "Общие требования безопасности" приведены в начале сборника. В самих же инструкциях, приведены лишь "Специальные требования безопасности" при выполнении технологических операций рабочими каждой профессии.
При размножении инструкций на предприятиях и объединениях, в каждую инструкцию должны быть включены полностью разделы: "Вводная часть", "Общие требования безопасности", "Специальные требования безопасности" (перед началом работы, во время работы и по окончании работы).
В сборнике в отдельных инструкциях, отражающих наиболее сложные технологические процессы, для рабочих приведены познавательные данные о технологии и оборудовании, обращено внимание на особенности безопасного выполнения технологических операций и эксплуатации оборудования.
Інструкції з охорони праці | Просмотров: 8192 | Загрузок: 1176 | Добавил: ohranatruda | Дата: 09.01.2011 | Комментарии (2)


Сборник №2 типовых инструкций по охране труда рабочих массовых профессий предприятий и объединений Украинского общества глухих

Сборник инструкций по охране   труда для рабочих массовые профессий предприятий и объединений Украинского общества глухих разработан с целью обеспечения служб техники безопасности, руководителей цехов, участков, к других подразделений производства базовыми нормативными документами, устанавливающими требования безопасности,    при выполнении различных производственных операций. В сборнике приведены требования безопасности для конкретной профессии общие для всех предприятий деревоорабатывающей отрасли УТОГ.
При разработке инструкций по    охране труда на предприятии (объединении) инструкции, помещенные в сборнике, должны быть использованы, как базовые. Инженеры по охране труда и технике безопасности, начальники цехов, технических служб, мастера производственных участков с  учетом спецификации, организации и технологии производства, особенностей выполняемых работ, применяемого инструмента, технологической оснастки оборудования учетом   пространственной планировки оборудования и рабочих мест в цехе, участке должны вносить в инструкции, помещенные сборнике, необходимые дополнения и изменения. Во многих случаях инструкции по охране труда помещенные в сборнике, могут быть   без изменений приняты, как производственные и выданы на руки рабочим.
Каждая инструкция утверждается главным инженером предприятия (обьединения). При разработке инструкций по охране труда на предприятиях порядковый номер инструкции желательно оставлять, под которым она помещена в сборнике.  Это обеспечит возможность ссылки на порядковый номер инструкции   при разработке контрукторской и технологической документации.
При проведении на рабочем месте первичного, повторного, периодического и внепланового инструмента в журнале инструктажа отмечается, по какой инструкции проведен инструктаж (ее название и порядковый номер).
В сборнике разделы " Вводная часть" и " Общие требования безопасности" приведены для групп профессий. В самых же инструкциях приведены лишь " Специальные требования безопасности", при выполнении технологических операций рабочими каждой профессии и дополнения к общим требованиям безопасности в случае необходимости.
При разработке инструкций на предприятиях и объединениях в каждую инструкцию должны быть включены полностью разделы; "Вводная часть","общие требования безопасности", "Специальные требования безопасности".
В сборнике в отдельных инструкциях, отражающих наиболее сложные технологические процессы, для рабочих приведены познавательные данные о технологии и оборудовании, обращено внимание на особенности безопасного выполнения технологических операций и эксплуатации оборудования.

Інструкції з охорони праці | Просмотров: 1857 | Загрузок: 544 | Добавил: ohranatruda | Дата: 09.01.2011 | Комментарии (0)

1-15 16-30 31-45 46-60 61-75 76-90 91-105 ... 256-270 271-278Copyright otipb.at.ua © 2020
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 853

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция контроль Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.