Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 03.05.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.145.152.98· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Адміністративна, дисциплінарна, матеріальна відповідальність за порушення законодавства про охорону праці
[ ] 28.07.2011, 21:56
Адміністративна відповідальність
Статтею 43 Закону № 2694 передбачено, що за порушення законодавства про охорону праці, невиконання розпоряджень посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці роботодавці можуть бути притягнуті цими органами до сплати штрафу. Застосування штрафних санкцій до посадових осіб, у тому числі роботодавців, і працівників здійснюється відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП). До органів державного нагляду за додержанням законодавства про охорону праці згідно зі статтею 38 Закону № 2694 відносяться спеціально уповноважені органи виконавчої влади: Держгірпромнагяд, Держатомрегулювання, Держпожбезпеки, Держсанепідслужба.
Водночас необхідно зазначити, що розгляд справ про порушення актів законодавства та інших нормативно-правових актів з охорони праці, щодо безпечного ведення робіт, зберігання, використання та обліку вибухових матеріалів у галузях промисловості та на об'єктах, підконтрольних органам спеціально уповноваженого органу виконавчої влади в галузі охорони праці, щодо невиконання законних вимог цих органів статтею 231 КУпАП віднесено до компетенції саме спеціально уповноваженого органу виконавчої влади в галузі охорони праці. Тепер це Держгірпромнагляд. Відповідно до цих повноважень розгляд вищеперелічених справ і накладення адміністративних стягнень здійснюється посадовими особами Держгірпромнагляду. Йдеться про застосування статей 41 (частина друга), 93, 94, 1884 КУпАП.
У таблиці наведено також положення з КУпАП і відповідні санкції за їх порушення, що відносяться до компетенції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і решти органів державного нагляду за охороною праці за профілями їх діяльності.
Дисциплінарна відповідальність
Згідно зі статтею 147 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) до працівника за порушення трудової дисципліни може бути застосовано догану чи звільнення. Для окремих категорій працівників, наприклад гірників, транспортників, суддів, законодавством, статутами, положеннями про дисципліну можуть передбачатися також інші дисциплінарні стягнення. Підставою для застосування до працівника дисциплінарного стягнення може бути порушення ним тільки тих обов'язків з охорони праці, які покладені на нього трудовим договором, посадовою інструкцією, колективним договором тощо.
Ініціювати накладення роботодавцем на працівника дисциплінарного стягнення найперше може працівник служби охорони праці. Право відповідного подання надається йому на підставі Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 15 листопада 2004 р. № 255. Такі подання (обов'язкові до розгляду) можуть направляти також суд, слідчий, орган дізнання, прокурор. Пропозиції про притягнення до відповідальності безпосередніх виконавців робіт можуть подавати уповноважені найманими працівниками особи з питань охорони праці на підставі Типового положення про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці, затвердженого наказом Держгірпромнагляду «Про затвердження Типового положення про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці» від 21 березня 2007 р. № 56.
Право ініціювати питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності мають також профспілки, що випливає з постанови президії Федерації профспілок України «Про внесення змін до Положення про технічну інспекцію праці профспілок та Типового положення про представників профспілок з питань охорони праці» від 17 вересня 2003 р. № П-5-13. Обов'язковими для розгляду є тільки їх подання стосовно керівників підприємств (ст. 33 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15 вересня 1999 р. № 1045-XIV). Мають право вимагати притягнення до відповідальності посадових осіб за порушення законодавства про охорону праці страхові експерти Фонду соціального страхування від нещасних випадків (ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23 вересня 1999 р. № 1105-XIV).
Матеріальна відповідальність
Відповідно до статті 130 КЗпП працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, завдану підприємству внаслідок порушення ними своїх трудових обов'язків. Такі обов'язки можуть бути передбачені актами законодавства, колективним договором, трудовим договором, посадовою інструкцією тощо.
Сутність матеріальної відповідальності полягає в тому, що при завданні дійсної шкоди підприємству працівник повинен її покрити. Порядок покриття шкоди, заподіяної працівником, розміри компенсації регламентуються положеннями КЗпП (див. статтю Т. Крисенко «Все, що потрібно знати про матеріальну відповідальність у трудових правовідносинах», № 5, 2007. – Прим. ред.). Нагадаємо, що матеріальна відповідальність може бути покладена на працівника незалежно від притягнення його до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Административная ответственность
Статьей 43 Закона № 2694 предусмотрено, что за нарушение законодательства об охране труда, невыполнение распоряжений должностных лиц органов государственного надзора за охраной труда работодатели могут быть привлечены этими органами к уплате штрафа. Применение штрафных санкций к должностным лицам, в том числе работодателей, и работников осуществляется в соответствии с Кодексом Украины об административных правонарушениях (далее - КоАП). В органы государственного надзора за соблюдением законодательства об охране труда согласно статье 38 Закона № 2694 относятся специально уполномоченные органы исполнительной власти: Держгирпромнагяд, Госатомрегулирования, Госпожбезопасности, Госсанэпидслужба.
Одновременно необходимо отметить, что рассмотрение дел о нарушении актов законодательства и других нормативно-правовых актов по охране труда, по безопасному ведению работ, хранения, использования и учета взрывчатых материалов в отраслях промышленности и на объектах, подконтрольных органам специально уполномоченного органа исполнительной власти в области охраны труда, относительно невыполнения законных требований этих органов статьей 231 КУпАП отнесено к компетенции именно специально уполномоченного органа исполнительной власти в области охраны труда. Теперь это Госгорпромнадзор. Согласно этим полномочиям рассмотрение вышеперечисленных дел и наложение административных взысканий осуществляется должностными лицами Госгорпромнадзора. Речь идет о применении статей 41 (часть вторая), 93, 94, 1884 КУоАП.
В таблице приведены также положение с КоАП и соответствующие санкции за их нарушения, относящиеся к компетенции Фонда социального страхования от несчастных случаев на производстве и профессиональных заболеваний и остальных органов государственного надзора за охраной труда по профилям их деятельности.
Дисциплинарная ответственность
Согласно статье 147 Кодекса законов о труде Украины (далее - КЗоТ) к работнику за нарушение трудовой дисциплины может быть применено выговор или увольнение. Для отдельных категорий работников, например горняков, транспортников, судей, законодательством, уставами, положениями о дисциплине могут предусматриваться также другие дисциплинарные взыскания. Основанием для применения к работнику дисциплинарного взыскания может быть нарушение им только тех обязанностей по охране труда, которые возложены на него трудовым договором, должностной инструкцией, коллективным договором и т.д..
Инициировать наложение работодателем на работника дисциплинарного взыскания прежде может работник службы охраны труда. Право соответствующего представления предоставляется ему на основании Типового положения о службе охраны труда, утвержденного приказом Госнадзорохрантруда Украины от 15 ноября 2004 г. № 255. Такие представления (обязательные к рассмотрению) могут направлять также суд, следователь, орган дознания, прокурор. Предложения о привлечении к ответственности непосредственных исполнителей работ могут подавать уполномоченные наемными работниками лица по вопросам охраны труда на основании Типового положения о деятельности уполномоченных наемными работниками лиц по вопросам охраны труда, утвержденного приказом Госгорпромнадзора «Об утверждении Типового положения о деятельности уполномоченных наемными работниками лиц по вопросам охраны труда »от 21 марта 2007 г. № 56.
Право инициировать вопрос о привлечении к дисциплинарной ответственности имеют также профсоюзы, следует из постановления президиума Федерации профсоюзов Украины «О внесении изменений в Положение о технической инспекции труда профсоюзов и Типового положения о представителях профсоюзов по вопросам охраны труда» от 17 сентября 2003 г. № П -5-13. Обязательными для рассмотрения является только их представления в отношении руководителей предприятий (ст. 33 Закона Украины «О профессиональных союзах, их правах и гарантиях деятельности» от 15 сентября 1999 г. № 1045-XIV). Имеют право требовать привлечения к ответственности должностных лиц за нарушение законодательства об охране труда страховые эксперты Фонда социального страхования от несчастных случаев (ст. 23 Закона Украины «Об общеобязательном государственном социальном страховании от несчастного случая на производстве и профессионального заболевания, повлекших утрату трудоспособности» от 23 сентября 1999 г. № 1105-XIV).
Материальная ответственность
Согласно статье 130 КЗоТ работники несут материальную ответственность за ущерб, причиненный предприятию вследствие нарушения ими своих трудовых обязанностей. Такие обязанности могут быть предусмотрены актами законодательства, коллективным договором, трудовым договором, должностной инструкцией и т.п..
Сущность материальной ответственности заключается в том, что при задании действительного ущерба предприятию работник должен ее покрыть. Порядок возмещения ущерба, причиненного работником, размеры компенсации регламентируются положениями КЗоТ (см. статью Т. Крысенко «Все, что нужно знать о материальной ответственности в трудовых правоотношениях», № 5, 2007. - Прим. Ред.). Напомним, что материальная ответственность может быть возложена на работника независимо от привлечения его к дисциплинарной, административной или уголовной ответственности.




Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3021 | Завантажень: 1 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 ohranatruda • 11:43, 20.07.2012
Роботодавець самостійно приймає рішення щодо стягнень з порушників законодавства про охорону праці


Чи може директор підприємства самостійно вирішувати питання про дострокове зняття дисциплінарних cтягнень, накладених на працівників за порушення законодавства про охорону праці без погодження з посадовою особою Держгірпромнагляду, якою видано припис (розпорядження) про усунення порушень і недоліків у сфері охорони праці?

Повноваження посадових осіб Держгірпромнагляду та його територіальних органів визначено у статті 39 Закону України «Про охорону праці» (далі-Закон) та Положенні про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України та уніфікованої форми Акта перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта), затвердженому наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 № 826, зареєстрованому в Мін'юсті України 27.12.2011 р. за № 1531/20269 (далі-Положення).
Відповідно до статті 39 Закону посадові особи Держгірпромнагляду мають право видавати в установленому порядку роботодавцям, керівникам та іншим посадовим особам юридичних осіб обов'язкові для виконання приписи (розпорядження) про усунення порушень і недоліків в галузі охорони праці, охорони надр, безпечної експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки; притягати до адміністративної відповідальності працівників, винних у порушенні законодавства про охорону праці; надсилати роботодавцям подання про невідповідність окремих посадових осіб займаній посаді, передавати матеріали органам прокуратури для притягнення цих осіб до відповідальності згідно із законом.
Положенням визначено, що за результатами перевірок суб'єктів господарювання та перевірок виробничих об'єктів складаються відповідні акти. Якщо під час здійснення перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) виявлено порушення, посадова особа Держгір-промнагляду України на підставі відповідного акта складає обов'язковий до виконання припис.
Про стан виконання припису суб'єкт господарювання повинен письмово у встановлені терміни повідомити посадову особу Держгір-промнагляду України, яка видала припис. Після надходження інформації від суб'єкта господарювання щодо виконання припису посадовою особою Держгірпромнагляду України, яка видала припис, проводиться перевірка виконання припису. У разі неподання суб'єктом господарювання відповідної інформації у встановлені терміни Держгірпромнагляд України набуває право на проведення позапланової перевірки суб'єкта господарювання.
Законодававством про охорону праці не передбачено необхідність погодження з посадовою особою Держгірпромнагляду чи головою комісії
з перевірки даного суб'єкта господарювання види дисциплінарних стягнень, які може застосовувати роботодавець до працівників, винних у порушенні законодавства про охорону праці.
Стаття 147-1 Кодексу законів про працю України наділяє правом застосовувати дисциплінарні стягнення орган, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.
Тобто, рішення щодо накладання та зняття дисциплінарних стягнень на працівників, приймає роботодавець без погодження з посадовими особами, які видали припис (розпорядження) про усунення порушень і недоліків у галузі охорони праці.
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.