Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 01.07.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 216.73.216.116· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Безпечна експлуатація автобетонозмішувачів
[ ] 08.03.2010, 20:20

Безпечна експлуатація автобетонозмішувачів
Автор: М.Федоренко / Джерело:  Науково-виробничий щомісячний журнал «ОХОРОНА ПРАЦІ» №4 / Рік: 2009
При монолітно-каркасному будівництві виникає потреба у великій кількості бетонної суміші та транспортуванні Її на значні відстані. Сучасне будівництво використовує дві технологічні схеми доставки суміші: від заводів товарного бетону централізованого бетонного вузла та об'єктного бетонного вузла. При значних обсягах бетонних робіт друга схема вважається більш привабливою, оскільки дає змогу оперативно регулювати технологічні властивості суміші.
Суміш від заводів товарного бетону (централізованого бетонного вузла) до об'єкта будівництва транспортується автобетонозмішувачами, автобетоповозами, а в деяких випадках бункерами, завантаженими на кузови бортових автомобілів, або самоскидами. Основними технологічними вимогами до транспортування суміші є збереження її легкоукладальності та однорідності, оскільки з часом виникає розшаровування та тужавлення суміші

Дпя доставки суміші безпосередньо на місце її реалізації можуть використовуватись вантажопідйомні механізми, бетононасоси та стрічкові транспортери-бетоноуклодачі. Під час виконання бетонних робіт з інтенсивністю до 20 м на добу суміш доцільно переміщувати вантажопідіймальними кранами в спеціальних бункерах (баддях); за більшої інтенсивності — бетононасосами, які за конструкцією бувають поршневі або гвинтові, за призначенням — стаціонарні та мобільні (автобетононасоси). Автобетононасоси з розподільною стрілою, як правило, використовуються при зведенні підземної частини та перших поверхів будівлі, а стаціонарний бетононасос з переналагоджувальним бетоноводом — для подачі суміші на всю висоту будівлі.
Автор має на меті розглянути вимоги безпечної експлуатації автобетонозмішувачів.
Автобетонозмішувач (автоміксер) — найбільш ефективний засіб транспортування сумішей у міських умовах і на значні відстані. Доцільність перевезення суміші автобетонозмішувачем визначається допустимою тривалістю транспортування, видом транспортних засобів, середньою швидкістю руху, станом доріг та рухливістю суміші. Тривалість транспортування суміші не повинна перевищувати термін, необхідний для її тужавлення (наприклад, додаток Е ГОСТ 7473—94 визначає максимально допустиму тривалість транспортування готової до використання суміші автосамоскидами та авгобетонозмішувачами при температурах повітря від +20 до +30 °С). Автобетонозмішувач, крім доставки готової суміші, може забезпечувати по дорозі до місця реалізації приготування суміші із попередньо завантажених дозованих компонентів. У процесі перевезення існує можливість періодичного збудження суміші та обертання змішувального барабана, що дає можливість збільшити тривалість її транспортування. Дальність транспортування сухих су-мішей автобетонозмішувачами не обмежується (існують лише обмеження щодо вологості сухих компонентів, яка не повинна перевищувати 4%). Доставлену автобетонозмішувачем суміш розвантажують зворотним обертанням змішувального барабана через жолоб, що дає змогу подавати суміш на висоту до 3 м з поворотом на 180°. Значний кут нахилу змішувального барабана (80е) при розвантаженні і наявність віброзбуджувача забезпечує швидке розвантаження суміші без використання ручної праці.
Автобетонозмішувач не належить до будівельних машин, які підпадають під дію Правил державної реєстрації та обліку великотоннажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування (НПАОП 0.00-1.09-04). Порядок експлуатації автобетонозмішувачів визначається чинними нормативно-правовими актами в контексті із загальними вимогами експлуатації будівельних машин і безпосередньо ГОСТ 27339—93 «Автобетоносмесители», який поширюється на автобетонозмішувачі, призначені для приймання дозованих компонентів суміші з наступним її при-готуванням (з осадкою конуса від 3 см і крупністю заповнювача до 70 мм) в дорозі та після прибуття на будівельний об'єкт, доставки готової суміші і вивантаження її споживачеві при температурі повітря від +40 °С до -40 *С. Цей стандарт не поширюється на автобетонозмішувачі спеціального призначення, комбіновані автобетонозмішувачі з бетононасосами, конвеєрами та іншим обладнанням. Порядок експлуатації автобетонозмішувача як будівельної машини встановлюється ГОСТ 12.3.033—84 «Строительные машины. Общие требования безопасности при эксплуатации», ГОСТ 25646—95 «Эксплуатация строительных машин. Общие требования» (п. 5.4 ГОСТ 27339—93), а також ДБН В.2.8-3-95 «Тех¬нічна експлуатація будівельних машин», ДБН В.2.8-9-98 «Експлуатація будівельних машин. Загальні вимоги», ДБН В.2.8-14-00 «Правила зберігання будівельної техніки». Перевага в питаннях експлуатації автобетонозмішувачів була надана ДБН.
Технологічне змішувальне обладнання автобетонозмішувача встановлюється на ходовій частині транспортного засобу. До складу технологічного обладнання входять: змішувальний барабан двоконусної («краплеподібної», «грушоподібної») форми із зубчастою передачею; завантажувальна воронка; розподільний поворотний жолоб; редуктор; водяний бак, розділений перегородкою на дві частини (одна призначена для подачі води в барабан, інша — для промивання барабана після вивантаження суміші) з водяним насосом; привід змішувального барабана (може бути відокремленим від при-вода транспортного засобу (гідравлічного) або з відбором потужності від привода транспортного засобу), на-вісна площадка для обслуговування завантажувальної воронки. Конструкція змішувального барабана забезпечує захист від дії атмосферних опадів і виплескування суміші під час перевезення. Для подачі суміші на місце укладання сучасні автобетонозмішувачі можуть комплектуватись розчинонасосами, стрічковими транспортерами-бетоноукладачами, а також забезпечуватись технікою для контролю якості суміші. Робоча місткість змішувального барабана сучасних автобетонозмішувачів становить 3—12 м3. Під час експлуатації автобетонозмішувача при мінусових температурах зовнішнього повітря повинні вживатись заходи щодо запобігання замерзанню робочої рідини або використовуватись незамерзаюча робоча рідина.
Розглянемо умови безпечної експлуатації автобетонозмішувачів
1.     До керування автобетонозмішувачем допускається особа, яка має професію «машиніст бетонозмішувача пересувного» (код професії 8333.2 за Класифікатором професій України ДК 003:2005), яка пройшла відповідний інструктаж, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, медичний огляд, має допуск до роботи з автобетонозмішувачем та посвідчення водія на право керування базовим транспортним засобом (п. 1.3 ГОСТ 12.3.033—84).
2.     Власник автобетонозмішувача перед початком його експлуатації наказом визначає осіб, відповідальних за технічний стан і безпечну експлуатацію машини, експлуатаційний (ремонтний) персонал (п. 6.7 ДБН В.2.8-9-98). Особа, відповідальна за технічний стан машини (як правило, механік), веде облік напрацювання машини з реєстрацією у відповідному журналі (наприклад, Журнал первинного поточного обліку напрацювання будівель¬них машин за формою додатку 10 ДБН В.2.8-3-95). У формуляр (паспорт) автобетонозмішувача заносяться відомості про закріпленого машиніста, обкатку, напрацювання машини, технічне обслуговування і ремонт, причому останні дві позиції заносяться щоквартально (пп. 6.7, 11.2 ДБН В.2.8-9-95).
3.     Передбачається щозмінний (перед початком роботи) огляд і технічне обслуговування автобетонозмішувача в порядку, визначеному його експлуатаційною документацією. Перед виїздом на лінію особа, відповідальна за випуск машин на лінію, контролює проходження передрейсових технічного огляду автобетонозмішувача та медогляду машиніста, видає машиністу подорожній (маршрутний) лист з відмітками про технічну справність базового транспортного засобу та виробниче завдання (маршрут).
4.     Перед завантаженням суміші випускний проріз бункера бетонного вузла повинен по вертикалі співпадати із завантажувальною воронкою автобетонозмішувача. Максимально допустима висота вільного падіння суміші під час видачі у ємкість не повинна перевищувати при використанні щільних заповнювачів — 2 м, пористих — 1,5 м (п. 6.3 ДБН А.3.1-8-96). Машиніст не повинен допускати перевезення суміші, обсяг якої перевищує допустиму вантажопідйомність змішувального барабана, та залишати в барабані суміш на термін її тужавлення. Не допускається перебування людей на приймальних площадках (естакадах) під час завантаження або вивантаження суміші, а також експлуатація автобетонозмішувачів за відсутності інвентарних захисних кожухів робочих органів, що рухаються або обертаються. Перед початком руху розподільний поворотний жолоб автобетонозмішувача надійно закріплюється спеціальним пристроєм.
5.     На об'єкті будівництва машиніст автобетонозмішувача керується вказівками відповідальної особи будівельної організації, а у разі виконання робіт в охоронних зонах отримує відповідний допуск і проходить цільовий інструктаж з питань охорони праці. До початку маневрування машиніст повинен подавати звуковий попереджувальний сигнал. Під час вивантаження суміші автобетонозмішувач встановлюється на передбачених для цього естакадах або непохилих площадках з твердим покриттям, де забезпечується вільний прохід шириною не менше ніж 1 м і передбачаються блокувальні пристрої для коліс. При переміщенні автобетонозмішувача біля виїмок (котлованів, канав, траншей тощо) машиніст повинен дотримуватись мінімально допустимих відстаней від основи виїмки до найближчої опори (колеса) автобетонозмішувача (див. табл. 3 СНиП ІІІ-4-80* «Техника безопасности в строительстве», НПАОП 45.2-7.02-80).
6.     На об'єкті будівництва машиніст повинен визначи¬тись з місцем зливання води після промивання змішувального барабана, яке виконується після закінчення вивантаження суміші. Роботи всередині змішувального барабана (наприклад, очищення поверхні барабана від залишків суміші) здійснюються при непрацюючому (надійно заблокованому) барабані з використанням електроінструменту напругою не вище 42 В. Для очищення верхньої внутрішньої поверхні барабана необхідно прокрутити його на половину обороту. Очищення розподільного поворотного жолоба та завантажувальної воронки здійснюється при нерухомому змішувальному барабані з навісної площадки.
7.     Можливість використання за призначенням та доцільності ремонту автобетонозмішувача визначається на підставі рішення комісії, очолюваної головним інженером (головним механіком), оформленого відповідним актом (п. 7.18 ДБН В.2.8-3-95; п.11.4 ДБН В.2.8-9-98).
8.     Періодичність технічного обслуговування та ремонту автобетонозмішувача визначається експлуатаційною документацією та графіками планово-попереджувально го ремонту. Таблиця 1.18 додатку 1 ДБН В.2.8 3 95 пе-редбачає нормативи періодичності технічного обслуговування та ремонту автобетонозмішувача: технічне обслуговування через 150 мотогодин, поточний ремонт — через 1200 мотогодин, капітальний ремонт — через 4800 мотогодин. Приймання автобетонозмішувача після технічного обслуговування та ремонту здійснюсь ся уповноваженою особою (механіком) зо участю мати ніста (п. 7.16 ДБН В.2.8-3-95). Результати зовнішнього огляду автобетонозмішувача, його випробування на холостому ходу та під навантаженням оформляються актом проведення технічного обслуговування, що підписують особи, які здають і приймають автобетонозмішувач, а також реєструються у відповідному журналі (наприклад. Журнал обліку технічних обслуговувань і ремонтів буді вольних машин за формою додатка 11 ДБН В.2.8-3-95).
9 Порядок випробування гідроприводу автобетонозмішувача визначається ДБН В.2.8-13-00 «Технічна
діагностика гідроприводу будівельних машин». Основним документом при діагностуванні гідроприводу будівельної машини є контрольно-діагностично карта, де фіксуються результати діагностування, надається висновок про необхідний обсяг і зміст робіт з технічного обслуговування і ремонту (додаток Е, п. 6.17 ДБН В.2.8 13- 00). Результати діагностування можуть бути підставою для уточнення обсягу робіт при проведенні планових технічних обслуговувань і ремонтів, а також визначення до цільності продовження експлуатації машини після закінчення терміну служби.
Дотримання нормативних вимог під час експлуатації, технічного обслуговування то ремонту автобетоиозмішувачів дасть змогу забезпечити їх технічно справний стан, надійність, економічність, екологічність та безпеку руху, то підвищить рівень безпеки експлуатації авто бетонозмішувачів і технолоіічних процесів, у яких нони використовуються.





Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: автобетонозмішувач
Переглядів: 2970 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 900

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
атестація робочих місць журнал акт протокол правила xtybt jhfyt nhelf? положение про об положення Інструкції з охорони праці 15.11.2005 N 606 S2014 інструкція Закон Инструктаж положение водители інструктаж навчання 1 група електробезпеки первая помощь электробезопасность скачать скачать книгу Охрана труда Инструкции учебник книга інструкції мультфильм видео анекдоты инструкция кран робота Вантаж грейфер Стріла Амортизатор верёвка юмор Прикол атестація шиномонтаж Готель Порядок ЕОМ освіта безпека дорожнього руху tpjgfcyjcnm ldbtyzv ST/SG/AC.10/1/Rev.12 (Vol.1) Баня Техника безопасности Видео урок автомобили торговля DNAOP gjcfljdf sycnherwsz? sytyth tythutn інженер енергетик інженер з безпеки руху інженер з цивільної оборони БЕЗКОШТОВНО бесплатно інструктаж з охорона праці лекции плакаты приказ безпека Скачати кодекс Лекції метро авария автомобиль пожар Книги 7-тнв гімнастика лифт электроустановки гост відео Правила пожарной безопасности Кіно кино Пособие банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура харчова промисловість пиротехника строительство Гражданская Оборона плакат постер ДТП Стекольные работы литература водитель цирк СИЗ зоопарк погрузка автослесарь Животные АЗС аптечка скринсейвер коментар комментарий взрыв презентация связь ртуть обработка металла холодильники медицина здравоохранение ppt художник воздух шум учебный фильм архивы эвакуация тренировка памятка Питание игра їдкі речовини офис ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЕ ПУЭ презентація Сельское хозяйство eчебник евакуація розрахунок ЦО ЦЗ Пожарная безопасность безопасность Сварка аптеки бомбы інженерне обладнання будинків і спо сп общежитие психология образование Машиностроение Сборник вопросы и ответы Молот первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты Библиотекарь газ пчеловодство Театр справочник видеоурок видео-урок ppt-презентація PowerPoint Стрес Програми пляж методичні рекомендації аптека жкх уборка снега вибрация ДСП PowerPoint - презентация PowerPoint-презентація глаза біологія Кон PowerPoint презентация спирт радиация випромінювання ультразвук спорт АУДИТ МЕТАЛУРГІЯ ppt - презентация інструктаж ppt ергономіка холодильные установки методика учебное пособие безопасность движения PowerPoint - презентація статистика стенд сходи очки фільм туризм 313 засоби захисту голови флот электромонтер pptx-презентація вентиляция контроль компьютер бассейн Малая механизация трактор больницы «фаза-нуль» PowerPoint - презентация PowerPoint ppt - презентація История історія вагон вокзал трамвай Пропаганда діти Respirator Protection Factor RPD баллоны єдина державна система цивільного з титан Cтан виробничого травматизму Cтан травматизму Бензол PowerPoint-презентация інструктаж з пожежної безпеки 1 группа по электробезопасности обж Чрезвычайные ситуации кліпарт ДНЗ школа Выставки землетрясение Судна PPTX ожог PowerPoint - слайды Концепт VSD ідентифікація об'єктів підвищеної н дизайн НС билеты вопросы 50 Гц Гармонизация ведро бункер Вебінар вебинар байк басейн EN EN 54 безопасность на воде реанімація PowerPoint - презентации Turn Gym Fire Человеческий фактор OHSAS 1 група з електробезпеки 35 кВ до 750 кВ Водостоки библиотека музей OHSAS 18001:2007 Power Point - презентация : PPTX-презентация видеолекция pptx-презентация Power Point - презентація Bronto S112HLA SCYLIFT Chevrolet Corvette Stingray Bulldog Red Rhino LF5G Magirus Magirus TAF 20 Elide fire ball Kärcher Ztylus Stinger Car Charger Emergenc Dr web не загружается активатор ска інструктаж з охорони праці інструктаж з питань охорони праці
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.