Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 25.05.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.234.88.196· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [294]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Безпечна експлуатація приставних сходів
[ ] 18.11.2009, 12:11

Безпечна експлуатація приставних сходів (драбин)

Коли під час роботи виникає необхідність підняття людини над рівнем підлоги в більшості випадків для цього  використовуються сходи і драбини. Ці інвентарні пристосування, хоч і не несуть прямої небезпеки для працівника, але при ланцюжку порушень їх експлуатації можуть стати фатальними.

Якщо взяти ГОСТ 24258-88 «Засоби підмощування», то в ньому дано визначення сходи - це конструкція, яка призначена для переміщення людей на тимчасові робочі місця, розташовані на висоті.

Сходи бувають стаціонарними, переносними, дерев'яними, металевими, мотузковими. З точки зору конструкції, сходи поділяються на приставні односекційні, приставні багатосекційні (так звані розсувні, розбірні), навісні та, власне, драбини. Існують і інші спеціалізовані сходи, наприклад, автомеханічному, які використовуються під час ліквідації аварій та пожеж.

Безпечна експлуатація сходів на підприємстві починається з призначення з числа ІТП особи, відповідальної за технічний стан і випробування сходів. Призначення оформлюється наказом керівника підприємства або структурного підрозділу (див. п.7.1.32 «Правила безпечної роботи з інструментом і пристосуваннями», НПАОП 0.00-1.30-01, далі Правила).
Для регламентації безпечної експлуатації приставних сходів самими працівниками, на підприємстві має бути розроблена і затверджена в установленому порядку «Інструкція з охорони праці під час використання приставних сходів». Крім цієї інструкції, вимоги безпеки використання сходів повинні бути внесені і в інші інструкції з ОП для окремих видів робіт, під час яких використовуються сходи.
Стоячи на приставних сходах, дозволено виконувати такі роботи: огляд, вимірювання, очищення, приєднання проводів без їх натягування, навішування засобів реклами, інших інформаційних покажчиків і знаків.
На будівництві приставні сходи використовуються для переміщення нац
підмостки і опалубку. Для переміщення людей в колодязь за відсутності стаціонарних сходів, використовують приставні сходи довжиною до 5 м, а при великих глибинах - мотузяну драбину.
Переміщення по драбині повинно здійснюватися особою до самої сходах, спираючись на неї одночасно в трьох точках: одна рука і дві ноги або дві руки і одна нога.

Не можна виконувати роботи з приставних сходів, стоячи на щаблі, яка знаходиться на висоті менше, ніж 1 м від верхнього кінця драбини (п. 7.1.16 Правил), і двох верхніх щаблях сходів без поручнів або упорів (п. 7.1.22 Правил) .

На драбині може одночасно перебувати не більше однієї людини, а на сходах з робочою площадкою безпосередньо в зоні виконання робіт - не більше двох осіб.

На приставних сходах не можна виконувати роботи, які вимагають від працівника упору в конструктивні елементи будівлі або споруди, а саме: роботи з використанням ручного інструменту, зварювальні роботи, підтримка вантажів тощо Для виконання цих робіт повинні використовуватися засоби підмощування (помости, підмостки) або сходи з огородженими майданчиками. Виконувати роботи, які вимагають від працівника упору в конструктивні елементи будівлі або споруди, допускається з драбини за наявності робочого майданчика з перильним огорожею.

Сходи не можна використовувати для переміщення важких або громіздких предметів. Приставні сходи не допускається притуляти до скла, віконних рам та інших нестійким конструкціям, використовувати для роботи на сходових маршах і похилих поверхнях.

Чи не дозволяється використовувати металеві приставні сходи в діючих електророзподільних пунктах і зблизька не знеструмлених проводів. Сходи вагою понад 30 кг повинні переносити два людина, а переміщення сходи вагою понад 50 кг повинно бути механізовано.

Особа, відповідальна за технічний стану і випробування сходів, повинно розробити інструкцію або порядок випробування сходів. Вимоги до випробувань викладені в розділі 7.1 Правил. Варто відзначити, що випробовуватися металеві сходи і драбини повинні 1 раз на 12 місяців, а дерев'яні та мотузкові сходи - 1 раз на 6 місяців.

Крім цього сходи підлягають профілактичним оглядам. Огляд проводиться 1 раз на 3 місяці з записом результатів у відповідному журналі. Під час огляду металевих сходів звертають увагу на відсутність в конструкції порушень вузлів кріплень і гострих країв. У дерев'яних сходах в ступенях і тятивах не повинно бути тріщин довжиною більше 100 мм і глибиною більше 5 мм. Не повинні бути ослабленими кріплення ступенів з тятивою.

На кожній драбині, яка експлуатується, має бути позначена її інвентарний номер, належність до підрозділу та дата проведення останнього випробування. На дерев'яних і металевих сходах ці написи наносяться на тятиви, а на мотузкових - на закріплених на них бирках (п. 7.1.2 Правил).

Перед кожним використанням сходи підлягає візуальному огляду. При огляді потрібно приділяти особливу увагу всієї конструкції сходів.
Залежно від виду опорної поверхні, нижні кінці драбини повинні мати упори: якщо робоча поверхня земля і т.п., то на нижніх кінцях сходів повинні бути металеві шипи. Якщо ж робоча поверхня тверда - тоді на нижніх кінцях сходів одягаються гумові наконечники.

Щаблі дерев'яних приставних сходів врізаються в тятиви, які не рідше ніж через кожні 2 м закріплюються металевими стяжними болтами діаметром не менше ніж 8 мм. Сходи довжиною понад 3 м повинні мати два і більше стяжних болта, один з яких встановлюються над нижньою, а інший під верхньою сходинкою. Не допускається використовувати приставні сходи зі сходами, прибитими цвяхами, і без врізки щаблів у тятиву.
У випадку встановлення приставних сходів під кутом не більше 60 ° до горизонтальної площини, верхню частину її частина дозволяється додатково не закріплювати, і навпаки (п. 7.1.19 Правил № 252). Приставні сходи, встановлена ​​під кутом 60-75 ° до горизонтальної площини, повинна мати поручневе огорожу з обох боків висотою по вертикалі 0,9-1,4 м (п. 2.9 ГОСТ 26887-86). Не допускається нарощувати приставні сходи по довжині. При необхідності потрібно використовувати багатосекційні сходів.
Драбина повинна мати робочий майданчик з перильним огорожею, яка складається із стояків, поручнів висотою не менше 1 м. Відстань між стояками поручнів перильного огородження не повинні перевищувати 2 м. Драбину обладнують металевим шарніром у верхній частині і пристроєм, який запобігає можливому її самовільне раздвигание. Ухил драбини не повинен перевищувати 1:03 або 72 ° до опорної поверхні. Настил робочої площадки повинен мати суцільну рівну поверхню, яка унеможливлює ковзання.








Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: драбина, сходи
Переглядів: 1417 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 840

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.