Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 14.07.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 216.73.216.162· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Чи горять алюмінієві композитні панелі?
[ ] 19.06.2010, 21:58


Чи горять алюмінієві композитні панелі?
Автори: Оксана Гайкова, Григорій Анохін, УкрНДІПБ МНС України / Вид-во:
 журнал «Надзвичайна ситуація». - 2009. - № 2. с. 48-49

Сьогодні в Україні, як і в інших країнах СНД, набули широкого поширення технології навісних вентильованих фасадних систем будівель.

Навісна вентильована фасадна система - це комплексна система, що складається з несучого, конструктивного шару (підконструкції), теплоізоляційного і вологозахисного шарів та облицювального покриття. Для таких фасадних систем є характерним наявність повітряного зазору між утеплювачем та облицюванням. Їх, залежно від матеріалу несучого каркаса, можна поділити на фасади з несучою підконструкцією з: алюмінієвих сплавів; вуглецевих сталей із захисними покриттями; корозійностійкої сталі. Залежно від виду облицювання, фасадні системи поділяються на: системи з керамогранітним облицюванням; системи з облицювання композитними матеріалами на основі алюмінію; системи з облицювання у вигляді цементно-волоконних листів (фіброцемент, азбестоцемент); системи з металевим облицюванням у вигляді сайдінгів, касет, панелей тощо. У цій статті розглянемо використання у якості облицювального покриття алюмінієві композитні панелі (АКП).

Що таке - АКП?

Композитна панель являє собою своєрідний "бутерброд" з двох шарів листового алюмінію завтовшки від 0,05 мм до 0,5 мм і полімерного наповнювача між ними. Під час виготовлення композитних панелей полімерний або поліетиленовий наповнювач екструдують і скріплюють з алюмінієвими листами за допомогою спеціальної технології під впливом високої температури. Від окислення алюмінієві листи композитних панелей захищені спеціальною захисною плівкою і шаром лаку. Ширина композитних панелей, як правило, від 1 200 мм до 1250 мм, товщина - від 2 мм до 6 мм, а   довжина може досягати 6 м.


Використання у фасадних системах облицювання з алюмінієвого сплаву з полімерним прошарком потенційно небезпечне через його здатність до плавлення з утворенням розплаву, який може стати вторинним джерелом запалювання, що може являти небезпеку займання розташованих нижче конструкційних матеріалів будівлі та прибудованих будівель меншої поверховості.

На горючість композитних матеріалів почали звертати увагу тільки останні п'ять років, особливо після пожежі в Астані, яка виникла в одній з найвищих адміністративних будівель столиці Казахстану. У 34-поверховому будинку Транспорт-Тауера були розташовані офіси відразу трьох міністерств: культури та інформації, транспорту й комунікацій, індустрії та торгівлі. Пожежа виникла на 27-му поверсі, у зв'язку з чим виникли проблеми з пожежогасінням. Пожежні драбини не діставали вище 10-го поверху, пожежний вертоліт виявився несправним, спеціальний висотний автопідйомник не змогли використовувати через сильний вітер. Облицювання через високу температуру лопалося і на землю падали фрагменти фасаду будівлі. Густий чорний дим було видно в усіх районах казахстанської столиці. Вигоріло близько 1200 кв. м фасаду будівлі.

Інший приклад - пожежа, яка сталася 27 травня 2006 року в Дохе - столиці Катару. Спалахнули новобудови, які не встигли ввести в експлуатацію, тому люди не постраждали. Причиною пожежі стало замкнення електроінструмента, від чого спалахнув виконаний з АКП навісний вентильований фасад недобудованої будівлі. АКП вибухали, розкидаючи навколо розплавлений алюміній і пластмасу. В результаті спалахнув фасад вже закінченої сусідньої будівлі.

В Україні подібні пожежі не тільки можливі, але вони вже були. Наприклад, пожежа переобладнаної під офісний центр будівлі Дніпропетровської фабрики іграшок, для облицювання якої використовували АКП. При високій температурі вони лопались й на землю падали фрагменти будівлі навісного фасаду. Близько години дня в чотириповерховій будівлі виникла пожежа, якій було надано найвищий рівень складності - четвертий. Локалізувати вогонь вдалося лише за годину, коли АКП вигоріли. Постраждалих не було, але в офісах згоріла майже вся оргтехніка.

У Києві достатньо поширені вентильовані фасадні системи з облицюванням АКП. Тому можуть трапитися пожежі і масштабніші за ту, що сталася в Транспорт-Тауер в Астані. Наявність повітряного прошарку між стіною будівлі і плитами облицювання сприяє зберіганню тепла, а тяга, що створюється в ній, видаляє вологу. Але якщо облицювальні матеріали спалахують, полум'я, завдяки цій же тязі, поширюється з незвичайною швидкістю.

Як вже було сказано вище, АКП є виробами, внутрішній  (середній)  шар яких виготовляється із застосуванням горючих полімерних матеріалів. Середній шар може мати різний склад, як повністю полімерний (наприклад, з поліетилену), так і багатокомпонентний з різним співвідношенням полімерних і мінеральних складових.

Полімерний наповнювач в основному відноситься до групи горючості Г4 (горить під впливом полум'я пальника, утворюючи краплі розплаву, що горять, виділяючи небезпечний дим). Основна частина АКП має серцевину з мінерального композитного наповнювача.

Мінеральний композитний наповнювач - це спінений поліетилен високого тиску з домішками негорючих компонентів - антипіренів (до 80 компонентів). Даний мінеральний наповнювач належить до групи горючості Г1, а марку­вання АКП звичайно має додаткове умовне позначення FR (fire-proof, fire-resistant). Панелі з таким наповнювачем за міжнародною класифікацією відносять до класу А2.

Постачальники та виробники АКП намагаються переконати покупців у тому, що що А2 - клас - негорючих матеріалів. Пожежа в Астані показала, що навіть зниженої горючості АКП можуть принести масу проблем. За рахунок того, що ступінь розширення і газовиділення наповнювача композиту набагато вища, ніж алюмінію, касети вибухали, краплі матеріалу, що горить, летіли вниз, підпалюючи інші панелі. Завдяки тому, що матеріал був зниженої горючості, згоріла тільки частина будівлі.


Для зведення ризику займання до мінімуму потрібно виключити використання горючих матеріалів в облицюванні захисного декоративного екрана висотних будівель. Діючими будівельними нормами України ДБН В.1.1.7-2002* «Захист від пожежі. Пожежна безпека об'єктів будівництва» обмежується використовування в будівництві горючих будівельних матеріалів, зокрема, при облицюванні фасадів будівель: «У будинках І ступеня вогнестійкості забороняється виконувати зовнішню поверхню облицювання зовнішніх стін будинків з використанням горючих матеріалів. У будинках II, III ступенів вогнестійкості допускається виконувати зовнішню поверхню облицювання зовнішніх стін будинків з використанням матеріалів групи горючості Г1».

Горючість матеріалу визначається відповідно до приведеного в ДСТУ Б В.2.7-19-95 (ГОСТ 30244 - 94) «Матеріали будівельніМетоди випробувань на горючість» методиками випробувань. За результатами випробувань оформляється звітна документація - протоколи випробувань.

Випробування речовин і матеріалів з метою визначення їх показників пожежної небезпеки проводяться в Українському науково-дослідному інституті пожеж­ної безпеки МНС України.



З НОВИН:

Пожежа 6 квітня - горів бізнес-центр «Дукат-плейс ІІІ», розташований в самому центрі Москви на вул. Гашека. За повідомленням начальника управління оперативного реагування штабу пожежогасіння Москви Ігоря Курякова, пожежа виникла на фасаді будівлі. «Причиною загоряння було замикання електропроводки неонових ламп освітлення - загорілося пластикове (очевидно, мається на увазі композитна - Авт.) облицювання», - зазначив Ігор Куряков. Вогнище спалаху знаходилося на 9-му поверсі 15-поверхової будівлі. Загальна площа загорання склала 300 кв. м, пожежі був привласнений другий номер складності за п'ятибальною шкалою. «Дукат Плейс III» був знаковим проектом, зведенням якого займався великий американський девелопер Hines.

Аналогічна пожежа трапилася в Києві на Великдень, 8 квітня, близько п'ятої години вечора неподалік від мосту Метро. Загорівся фасад пришвартованого до берега трьохповерхової плавучої понтонної споруди, яку в 2004 році придбав ПП Містобудівник і переобладнав під готельний комплекс. Попередня причина пожежі - порушення правил пожежної безпеки при користуванні електронагрівальними приладами. Про це розповів старший інспектор Центру пропаганди Головного управління МНС м. Києва Олександр Хорунжий. За його словами, пожежа пошкодила близько 50 кв. м горючого облицювання плавучого готелю.

- На жаль, алюмінієві композитні панелі часто являють собою потенційну загрозу, - прокоментував ці події заввідділом будівельної фізики та ресурсозбереження НДІ будівельних конструкцій Геннадій Фаренюк. - Адже чітких вимог до фасадів, облицьованих цими матеріалами, немає. Відповідно, і будують ці фасади так, як хочуть, що в принципі, неприпустимо. Я бачу один вихід: переходити на негорючі фасадні матеріали (такі, як моногамний алюмінієвий лист типу Alcan і керамограніт) - принаймні, до тих пір, поки ми грунтовно не вивчимо фасади, облицьовані композитними панелями.

У світі пожежі фасадів, облицьовані композитними матеріалами, неодноразово приносили величезні збитки.







Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2796 | Завантажень: 1 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 Виталина • 15:58, 07.07.2012
Пожежа в житловому будинку в м. Києва на розі проспекту Перемоги та вул. В. Гетьмана сталася 25.06.2012, на жаль, як це часто буває, по причині необережного поводження з вогнем.
Такий високий відсоток від загальної їх кількості, на жаль, свідчить про низький рівень самоорганізації пересічних громадян, іншими словами, кожен звик думати, що «це може статися з ким завгодно, але не зі мною». По результатам такої хибної думки маємо те, що маємо. Знов таки, швидкому розповсюдженню вогню по фасаду сприяло те, що облицювальні панелі зазнали суттєвого нагріву протягом світлового дня, а сильний вітер спрацював у якості каталізатора, роздмухуючи полум’я.
Також слід зупинитись на питанні особливостей фасадної системи, застосованої на згаданих будинках. Це так званий «вентильований фасад», який складається, якщо уявити його у розрізі, з 4 шарів:
1 - зовнішній облицювальний шар (в нашому випадку – керамогранітні плити, що закріплені на самостійний металевий каркас);
2 - «повітряна подушка» - це, грубо кажучи, відстань у 10 см від облицювальних панелей до наступних шарів утеплювальної системи;
3 - «вітробар’єр» - полімерний водонепроникний матеріал, що має захищати утеплювач від примх погоди та механічних ушкоджень;
4 – утеплювач (в нашому випадку – пінополістирольні плити) - він закріплюється безпосередньо на зовнішню стіну будинку.
Уся ця система утворює нібито вертикальну шахту – «трубу», висотою у цілий будинку.
З точки зору тепловіддачі така система є достатньо ефективною, оскільки конвекція повітря всередині «труби» (заміщення шарів повітря з різною температурою) відбувається більш повільно у порівнянні з шаром, розташованим із зовнішнього боку керамогранітних плит. Так ця «повітряна подушка» сама є своєрідним утеплювачем і працює вона у парі з пінополістирольними плитами, закріпленими безпосередньо на зовнішніх стінах. Завдяки таким «хитрощам» досягається високий ступінь енергозбереження та досить вдало економиться витрата тепла у період опалювального сезону. Такі системи утеплювання досить часто використовуються у сучасних багатоповерхівках.
Але, з точки зору пожежної безпеки не все так райдужно – беручи до уваги названі вище природні умови, що сприяли розповсюдженню пожежі, можна сказати, що полум’я обирає траєкторією рух угору. Не останню роль в цьому грає згадана «труба» у купі з невгамовним вітром і розігрітими спалимими матеріалами утеплювача.
Давайте зупинимось на пінополістиролі (пінопласт). Це полімерний матеріал, який досить активно підтримує горіння. Нині промисловість виробляє так званий «самозатухаючий» пінополістирол, який не розповсюджує вогонь по поверхні після того, як дія зовнішнього джерела вогню припиняється. Але, у купі з «вітробар’єром» саме даний пінополістирол піддався такому нищівному впливу вогню.
Що стосується утеплення будинків старого зразка, таких як «хрущовки» чи «сталінки», то рівень небезпеки там є нижчим. Це відбувається тому, що, як правило, там застосовується інший тип фасадної системи типу «Драйвіт» - безпосередньо на шар утеплювача наноситься шар зовнішнього оздоблення (штукатурка). В такій системі відсутня «повітряна подушка» та «вітробар’єр», що робить її менш ефективною з точки зору енергозбереження, але більш стійкою до пожежі. При цьому варто пам’ятати, що сам пінополістирол не сприяє поширенню полум’я.
Зауважимо, що на сьогоднішній день порядок застосування тих чи інших фасадних систем при утепленні будинків різного призначення, нормативно регулюється Державними будівельними нормами В.2.6-33:2008.
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 900

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
атестація робочих місць журнал акт протокол правила xtybt jhfyt nhelf? положение про об положення Інструкції з охорони праці 15.11.2005 N 606 S2014 інструкція Закон Инструктаж положение водители інструктаж навчання 1 група електробезпеки первая помощь электробезопасность скачать скачать книгу Охрана труда Инструкции учебник книга інструкції мультфильм видео анекдоты инструкция кран робота Вантаж грейфер Стріла Амортизатор верёвка юмор Прикол атестація шиномонтаж Готель Порядок ЕОМ освіта безпека дорожнього руху tpjgfcyjcnm ldbtyzv ST/SG/AC.10/1/Rev.12 (Vol.1) Баня Техника безопасности Видео урок автомобили торговля DNAOP gjcfljdf sycnherwsz? sytyth tythutn інженер енергетик інженер з безпеки руху інженер з цивільної оборони БЕЗКОШТОВНО бесплатно інструктаж з охорона праці лекции плакаты приказ безпека Скачати кодекс Лекції метро авария автомобиль пожар Книги 7-тнв гімнастика лифт электроустановки гост відео Правила пожарной безопасности Кіно кино Пособие банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура харчова промисловість пиротехника строительство Гражданская Оборона плакат постер ДТП Стекольные работы литература водитель цирк СИЗ зоопарк погрузка автослесарь Животные АЗС аптечка скринсейвер коментар комментарий взрыв презентация связь ртуть обработка металла холодильники медицина здравоохранение ppt художник воздух шум учебный фильм архивы эвакуация тренировка памятка Питание игра їдкі речовини офис ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЕ ПУЭ презентація Сельское хозяйство eчебник евакуація розрахунок ЦО ЦЗ Пожарная безопасность безопасность Сварка аптеки бомбы інженерне обладнання будинків і спо сп общежитие психология образование Машиностроение Сборник вопросы и ответы Молот первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты Библиотекарь газ пчеловодство Театр справочник видеоурок видео-урок ppt-презентація PowerPoint Стрес Програми пляж методичні рекомендації аптека жкх уборка снега вибрация ДСП PowerPoint - презентация PowerPoint-презентація глаза біологія Кон PowerPoint презентация спирт радиация випромінювання ультразвук спорт АУДИТ МЕТАЛУРГІЯ ppt - презентация інструктаж ppt ергономіка холодильные установки методика учебное пособие безопасность движения PowerPoint - презентація статистика стенд сходи очки фільм туризм 313 засоби захисту голови флот электромонтер pptx-презентація вентиляция контроль компьютер бассейн Малая механизация трактор больницы «фаза-нуль» PowerPoint - презентация PowerPoint ppt - презентація История історія вагон вокзал трамвай Пропаганда діти Respirator Protection Factor RPD баллоны єдина державна система цивільного з титан Cтан виробничого травматизму Cтан травматизму Бензол PowerPoint-презентация інструктаж з пожежної безпеки 1 группа по электробезопасности обж Чрезвычайные ситуации кліпарт ДНЗ школа Выставки землетрясение Судна PPTX ожог PowerPoint - слайды Концепт VSD ідентифікація об'єктів підвищеної н дизайн НС билеты вопросы 50 Гц Гармонизация ведро бункер Вебінар вебинар байк басейн EN EN 54 безопасность на воде реанімація PowerPoint - презентации Turn Gym Fire Человеческий фактор OHSAS 1 група з електробезпеки 35 кВ до 750 кВ Водостоки библиотека музей OHSAS 18001:2007 Power Point - презентация : PPTX-презентация видеолекция pptx-презентация Power Point - презентація Bronto S112HLA SCYLIFT Chevrolet Corvette Stingray Bulldog Red Rhino LF5G Magirus Magirus TAF 20 Elide fire ball Kärcher Ztylus Stinger Car Charger Emergenc Dr web не загружается активатор ска інструктаж з охорони праці інструктаж з питань охорони праці
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.