Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 22.09.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.206.194.83· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Деякі вимоги безпеки виконання робіт на холоді і на льоду
[ ] 06.11.2012, 21:55

Деякі вимоги безпеки виконання робіт на холоді і на льоду

В Україну прийшла осінь і це означає, що кожному з нас потрібно подумати про своє здоров'я, вірніше сказати про його заощадження. Адже не за горами зима. А морозні дні при недотриманні низки правил перебування на відкритому повітрі можуть принести не тільки непоправної шкоди, а в деяких випадках і до біди.

Особливо потрібно остерігатися холоду працівникам, робочий день яких проходить на вулиці. Це, перш за все, працівники водогосподарських систем. Вони під час роботи стикаються відразу з декількома небезпечними факторами. Це і низька температура, і слизька поверхня. Тому, метою кожного інженера з охорони праці є ще раз донести до працівників, і до їх керівників, правила безпеки перебування на відкритому повітрі взимку.

Якщо говорити про обмороженнях і замерзанні, то вони можливі навіть при плюсовій температурі навколишнього повітря. Обмороженню сприяють різкі, часті коливання температури, висока вологість повітря, вітер, а також вологі тісні одяг та взуття, що викликає збільшення тепловіддачі організму і порушення нормального кровообігу. Обмороженню сприяють також нерухоме положення, втома, голод, крововтрата та поранення.

Попереджають обмороження наступним чином: потрібно не допускати намокання ніг, одяг і взуття повинні бути цілими, сухими, час від часу необхідно активно рухатися (ходити, бігати), вживати гарячий чай і їжу.
При низьких температурах обмороження може статися при дотику голими руками до металевих частин машин, механізмів, приладів та інструментів. Щоб уникнути цього, роботи слід виконувати в рукавицях.


Обмороження виникає від нерухомого положення, втоми і голоду.

Слід звернути увагу на попередження падінь при пересуванні людини на слизьких дорогах, які чреваті переломами кінцівок, травмами голови, струсом мозку, ударами і синцями. Але неможливо всі шляхи пересування посипати піском - тому кожен повинен знати елементарні правила безпеки.

Якщо слизьку ділянку неможливо обійти, слід пересуватися по ній, імітуючи ходьбу на лижах - невеликими кроками на напівзігнутих ногах. Намагайтеся ступати на всю підошву. Пам'ятайте, що поспіх збільшує ризик посковзнутися. Не рекомендується носити в цей період важкі, а також тендітні (особливо скляні), колючі, ріжучи предмети, які можуть при падінні поранити. А ще не можна тримати руки в кишенях - це підвищує ймовірність не тільки падіння, але і серйозних травм, зокрема переломів.

Якщо Ви все ж не втрималися на ногах, при порушенні рівноваги спробуйте швиденько сісти - це найреальніший шанс уникнути жорсткого падіння. Утриматися не вдалося? Тоді ні в якому разі не виставляйте витягнуті руки вперед, оскільки ризикуєте зламати зап'ястя. Краще зігніться, а опинившись на землі, спробуйте перекотитися через плече. При падінні потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб не впасти назад - це загрожує важкою травмою хребта і ризиком отримати струс мозку.

При пересуванні вздовж периметра виробничих будівель слід враховувати можливість падіння снігу та бурульок з карнизів. Для попередження травмування людей дахи необхідно регулярно чистити. До виконання робіт на даху споруд необхідно вжити заходів безпеки відповідно до вимог НПАОП 0.00-1.15-07 «Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті». При виконанні робіт на мокрих і засніжених дахах незалежно від їх ухилу працівникам потрібно застосовувати запобіжні пояса. На землі небезпечну зону огороджують або охороняють.

Водогосподарським працівникам варто пам'ятати, що рух по льоду або роботи з нього повинен дозволяти тільки керівник водогосподарської організації після обстеження стану льодового покриву, огородження небезпечних місць з встановленням вказівних знаків (дорожні знаки, сигнальні вогні, попереджувальні написи і т.д.).

Товщина льоду в залежності від маси вантажу (брутто) визначається за нормами. Лід повинен бути прозорим. Надійність льодової дороги на річках і каналах зі швидкістю течії 1,5 м / с перевіряють кожні 5 діб, на річках з меншою швидкістю течії - через 10 діб, а з настанням відлиги - 2-3 рази на добу. Після обстеження всі місця, що представляють небезпеку для пересування по льоду, повинні бути помічені віхами, встановлені попереджувальні знаки і написи. Результати промірів товщини льоду у всіх випадках оформляються актом.

При обстеженні льодового покриву виходити на лід повинні одночасно не менше двох осіб, що пересуваються по ланцюжку на відстані мінімум 5 м один від одного. Перший працівник перевіряє (простукує) лід пешней. Працівники, що йдуть спереду і ззаду, обв'язуються мотузкою, за яку тримаються ті, хто йде між ними. Кожна група робітників повинна мати пешні, мотузки, жердини і багри. Незважаючи на морози, лід може бути неміцним, особливо на річках і каналах. Через те, що рельєф дна постійно змінюється, де завгодно можуть бути небезпечні ополонки. Зазвичай лід на такий ополонці зеленуватого або жовтого кольору. Слід пам'ятати, що для одного пішохода безпечна товщина льоду - 7 см.

Тракторна переправа по льоду повинна бути позначена віхами

З обох сторін льодова переправа позначається віхами - спеціальними сигнальними прапорцями.

При обстеженні, щоб уникнути ослаблення криги, забороняється робити ополонки близько одна від іншої, а також збиратися групами в місцях, де багато ополонок т.к. можуть з'явитися широкі тріщини.

Тонкий лід спостерігається завжди біля стоку води в річку, канал, а також у місцях витікання джерельних, каналізаційних і стічних вод, тому вони повинні бути огороджені, біля них потрібно виставляти попереджувальні знаки і написи.

З появою на льоду води навантаження на лід має бути зменшене на 50 - 80 %; якщо причиною появи води стала просадка льоду, то роботи слід припинити. Лід повинен бути прозорим, матовий білий лід - найнебезпечніший. Якщо лід наморожений або мутний, допустима товщина льоду збільшується вдвічі. При порушенні кристалічної структури льоду їздити по ньому забороняється.

Перехід через річку, канал на лижах краще робити по прокладеній лижні. При цьому потрібно відстебнути кріплення лиж, щоб від них можна було при необхідності швидко звільнитися.

Якщо Ви провалилися під лід, не слід панікувати. Необхідно широко розставити руки по краю твердого льоду, а потім лягти на нього грудьми або спиною і почати відкочуватися. Повзти потрібно в бік перевіреного шляху. У разі, якщо під напарником провалився лід, потрібно швидко, але обережно добиратися до ополонки, де знаходиться потерпілий. Якщо під руками немає нічого з рятувальних засобів (дошки, сходи, жердини і т. д.), можна використовувати шарфи, ремені, пальто, гілки дерева і т. д. Треба повзти один за одним, повертатися назад потрібно по своїх же слідах. Роблячи перші кроки, бажано не відривати підошви від поверхні льоду.Автомобілі, трактори  та інші самохідні машини, призначені для використання в зимових умовах, повинні мати утеплену кабіну, справну систему обігріву та бути обладнані системою запуску двигуна з кабіни.

На підприємствах повинні бути пристрої для підігріву води, мастила, полегшення запуску двигуна. Підігрів двигуна та інших частин автомобіля, трактора паяльною лампою і відкритим вогнем не допускається. Водіям, трактористам, вантажникам та іншим особам під час стоянки забороняється відпочивати або спати в кабіні, салоні при працюючому двигуні.

Для виконання робіт далеко від населених пунктів і проїжджих доріг при температурі нижче -20°С, а також під час хуртовини та снігопаду необхідно направляти одночасно не менше двох трактористів. Перед виїздом трактори повинні бути повністю заправлені пальним. За поверненням тракторів на місце стоянки в кінці дня повинні стежити відповідальні особи. При затримці з поверненням тракторів вони зобов'язані з'ясувати причину і вжити заходів для надання допомоги.

При спрямуванні одного трактора на роботи на відстань понад 100 км виділяють трактор з двома посадочними місцями і двох трактористів. З урахуванням конкретних умов (малонаселена місцевість, погані погодні та дорожні умови) на зазначені роботи слід виділяти не менше двох тракторів. Водії, трактористи-машиністи та інші особи повинні бути навчені прийомам надання першої долікарської допомоги при обмороженні. При експлуатації автомобілів в ожеледь потрібно забезпечувати їх ланцюгами, засобами укриття, утеплення двигуна з боку радіатора і іншими подібними пристосуваннями.

В осінньо -зимовий період слід особливо уважно ставитися до дотримання заходів пожежної безпеки. Для попередження пожеж потрібно проводити навчання та інструктажі та дотримуватися основних вимог пожежної безпеки:
    не розпалювати печі за допомогою легкозаймистих рідин;
    не використовувати саморобні електронагрівальні прилади;
    не застосовувати відкритий вогонь, паяльні лампи для розігріву труб;
    не сушити спецодяг над печами, плитами під час їх роботи;
    побутові електрообігрівачі потрібно встановлювати не ближче ніж 0,5 м від горючих матеріалів;
    димоходи необхідно ретельно і своєчасно очищати від сажі;
    дим від печей слід відводити у вентиляційні канали.

Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2578 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 842

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.