Планова перевірка:
1. Підготувати перевіряючому з Держпожнагляду робоче місце. Забезпечити йому умови необхідні для роботи з документацією та відповідальними працівниками. Найкраще для таких цілей використати приміщення для переговорів.
2. Обговорити з перевіряючим режим його роботи на підприємстві: проінформувати його про режим роботи підприємства, з’ясувати тривалість перевірки, в який проміжок робочого дня перебуватиме на підприємстві перевіряючий. (У невеликих організаціях перевірка зазвичай триває від півгодини до кількох годин. Більше ніж один день перевіряються великі підприємствами із великою кількістю приміщень, що потребують тривалого часу для огляду).
3. Представити перевіряючому працівника відповідального за його супровід. Супроводжуючим повинен бути співробітник відповідальний за протипожежний стан об'єкта. Вказаний працівник повинен вміти спілкуватись з перевіряючими, відвертати або розв'язувати конфліктні ситуації, правильно реагувати на дії перевіряючих, давати компетентні відповіді і пояснення. Під час перевірки супроводжуючими може бути і сам керівник організації, або відразу кілька супровідників.
4. Під час перевірки перевіряючого слід супроводжувати по всій території підприємства, надавати необхідні пояснення і документи, які стосуються предмета перевірки (журнали інструктажів, інструкції, накази, сертифікати відповідності вимогам пожежної безпеки та інш.).
5. По завершенні перевірки необхідно вивчити припис виданий інспектором, якщо його було складено безпосередньо під час перевірки, визначити пункти, з якими Ви не згодні (якщо такі є) та підписати документ.
Позапланова перевірка:
1. Відповідно до ст. 9 Указу Президента України "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" від 23.07.98 р. N 817/98 позапланові перевірки дотримання суб'єктами підприємницької діяльності пожежної безпеки не провадяться, якщо суб'єкт підприємництва уклав договір страхування цивільної відповідальності перед третіми особами стосовно відшкодування наслідків можливої шкоди. У такому разі шкода, завдана третім особам у зв'язку з порушенням суб'єктом підприємництва вимог пожежної безпеки, компенсується в повному обсязі страховою компанією.
2. У Вас відсутній договір страхування цивільної відповідальності перед третіми особами стосовно відшкодування наслідків можливої шкоди то необхідно читати, що написано в розділі „Планова перевірка”.
|