Історія Всесвітнього дня охорони праці починається з Міжнародного дня пам'яті робочих загиблих та тих що отримали травми на робочому місці. Американські та Канадські робочі вперше цей день відзначити 28 квітня 1989 року. День, в який вшановують пам'ять загиблих або травмованих на робочих місцях у наш час відзначають більш ніж у ста країнах світу. З 2003 року Міжнародна організація праці (МОП) відзначає цей день з метою залучення уваги до питань профілактики нещасних випадків і професійних захворювань, використовуючи свої традиційно сильні сторони - трипартизм і соціальний діалог. Всесвітній день охорони праці є невід'ємною частиною глобальної стратегії в галузі охорони праці. В Україні проведення Дня охорони праці закріплено Указом Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року.
Тематика Всесвітнього дня охорони праці в 2011 році присвячена питанням впровадження системи управління охороною праці (СУОП) як інструменту для безперервного вдосконалення в галузі запобігання нещасних випадків на робочому місці. СУОП - це попереджувальний метод здійснення заходів з охорони праці, який складається з 4 етапів і включає принцип постійного вдосконалення. Його принципи грунтуються на циклі «планування-дія-контроль-доробка». Мета даного методу полягає у створенні всеосяжної та структурованого механізму спільних дій керівництва та працівників у здійсненні заходів з охорони праці. СУОП має бути ефективним інструментом управління ризиками, характерними для даної галузі, процесу або організації.
У цьому році тема Всесвітнього дня охорони праці звертає основну увагу на системний підхід до запобігання нещасних випадків на виробництві та управління охороною праці з логічним і корисним інструментом для сприяння безперервному вдосконалення діяльності у сфері охорони праці на рівні організації.
Система управления охраной труда: путь к непрерывному совершенствованию. Доклад МОТ к Всемирному дню охраны труда – 2011/МОТ, Группа технической поддержки по вопросам достойного труда и Бюро МОТ для стран Восточной Европы и Центральной Азии. – Москва: MOT, 2011 г., 32 с.
СОДЕРЖАНИЕ
Введение Оценка и управление рисками Что такое система управления охраной труда (СУОТ)?.. История развития СУОТ МОТ и СУОТ СУОТ для государственных систем. СУОТ и предприятия (организации) Контроль Участие работников Малые предприятия СУОТ и опасные отрасли Химические вещества и СУОТ Контроль серьезной опасности Нанотехнологии . Пригодность систем управления для ОТ. Преимущества СУОТ. Недостатки СУОТ Техническая помощь МОТ по системам управления охраной труда Заключение Литература. Приложение 1. Основные элементы системы управления охраной труда .
|