Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 20.05.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 52.23.234.7· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [294]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Ергономіка. Створення сприятливих умов для праці.
[ ] 28.11.2009, 13:14

Ергономіка. Створення сприятливих умов для праці.

Ергономіка - наука, що вивчає структуру і поведінку системи "людина - машина - середовище", способи оптимізації взаємодії компонентів цієї системи та підвищення коефіцієнта корисної дії.
Ергономіка пов'язана з гігієною праці, промисловою безпекою та охороною праці. Функціонування системи "людина - машина - середовище" ефективно лише при сприятливих санітарно - гігієнічних умовах, що відносяться до виробничої середовищі і виконавцям праці.
Ергономікою названа галузь науки про трудову діяльність людини. У ній поєднуються різноманітні і, здавалося б, вельми віддалені одина від одної галузі наукових знань. Вона широко користується апаратом сучасної кібернетики, звертається до фізіології і психології праці, інженерної психології, математичної теорії систем і дослідження операцій, організації управління виробництвом, виробничої естетики та т.д. У ергономіці є той стрижень, на який нанизуються всі ці галузі наукових знань. Всі ергономічні процеси і системи будуються на інформаційній основі. У них найбільш важливе місце відводиться прийому, передачі, переробки, зберігання, подання та видачі інформації.
Таким чином ергономіка, як наука вивчає розташування обладнання та робочі пози людини під час виконання робіт, що впливає на самопочуття працівника.


Технічний розвиток будівельної промисловості веде до зростання використання машинного та технічного обладнання для виконання багатьох видів важких робіт, які раніше виконувалися вручну. Незважаючи на те що до сих пір багато завдань на будівельному майданчику виконуються з використанням ручної праці, в даний час важко уявити собі будівництво багатоповерхового будинку без кранів, екскаваторів, бетономішалок або пальових копрів. Проте, одне неодмінно, що з ростом механізації на робочому місці стали виникати нові проблеми. Технології змінюються швидше, ніж люди, і технологічні зміни найчастіше перевищують здатність людей адаптуватися до них. Як і будівельний робітник, ви знаєте різницю між інструментом, зручним для вас і добре пристосованим для виконуваної вами роботи, і інструментом, який не володіє такими якостями. Ви також досить швидко починаєте відчувати різницю між зручною робочої позою і незручною. Ергономіка, або проектування інструментів і механізмів з урахуванням людського фактора, є комплексне вивчення впливу на діяльність людини робочого місця та умов праці. «Ергономіка грає ключову роль в гуманізації і підвищенні продуктивності праці, а також у поліпшенні охорони здоров'я. Навіть в умовах застосування нових і сучасних технологій багато важкої роботи досі виконується вручну. Найчастіше використовуються-застарілі інструменти, машини та обладнання, які мають недостатньо хороший дизайн і експлуатуються при поганому технічному обслуговуванні. Багато робітників на будівельному майданчику не володіють достатнім досвідом. Нерідко виникає необхідність перенесення важких вантажів вгору і вниз по сходах, будівельним лісам і підмостки, і люди, які працюють на будівельних об'єктах, часто страждають від болі в поясі, а також від ушкоджень м'язів і суглобів. У будівельній промисловості здійснюється маса робочих операцій і протікає безліч процесів. Вони змінюються залежно від того, на якій стадії перебуває реалізація проекту. При їх вивченні приймаються до уваги: ​​- робочі положення - як стоячи, так і сидячи; - роботи, що вимагають особливої ​​напруги; - використання ручного інструменту та обладнання.

Напружена і важка фізична робота

Тривала, важка, виконувана вручну робота підвищує частоту дихання та скорочення серцевого м'яза. Якщо ви не володієте хорошою фізичною формою, то швидко втомитеся. Робота на межі фізичних здібностей передбачає наявність певного ризику. Використання механічної енергії замість важкої ручної праці допомагає зменшити цей ризик і підвищує шанси знайти роботу людям, що не володіє великою м'язовою силою. Між тим, роботи, не вимагающие фізичних зусиль, найчастіше пов'язані з розумовою втомою. Важливо, щоб робоче навантаження не була занадто важкою і протягом дня змінювалася. У процесі роботи, що виконується протягом дня, повинні пре-передбачати періоди ефективного відпочинку.

Статичні навантаження

Найбільш природним способом робота виконується при циклічному чергуванні рухів. Коли ви працюєте ручною пилкою, рука, яка тримає пилку, виконує динамічну роботу, а інша рука - статичну. Динамічна навантаження змушує м'язи по черзі стискатися і розслаблятися. Якщо який-небудь предмет підняти і утримувати в такому положенні, то м'язи піддадуться впливу постійної статичної навантаження. М'язи під впливом статичного навантаження втомлюються, оскільки безупинно перебувають в стислому стані, і незабаром у них виникає хворобливе відчуття. Статичне навантаження на м'язи протягом тривалого часу підвищує також тиск на серце. Пульс збільшується, так як кров залишається в м'язах.

На будівельних об'єктах є багато таких робіт, при яких робітники піддаються важким статичних навантажень. Коли виконуються роботи з оздоблення стін і стель, фарбування, монтажу електропроводки, часто потрібно, щоб руки знаходилися вище лінії плечей. У таких випадках бажаною є часта зміна робочої пози.

Робочі пози

На будівельних майданчиках люди працюють, перебуваючи в різноманітних позах. Одні робочі підіймаються по підмостки, інші стукають молотками, стоячи на колінах, а треті в цей час обробляють поверхні, що перебувають над головою. До недавнього часу приділялося мало уваги правильним робочим позам. Часто наводиться такий аргумент, що при виконанні будівельних робіт неминуче потрібно безліч різних і періодично змінних робочих поз, однак очевидним є той факт, що принципи, розроблені у відношенні правильних робочих поз в промисловому виробництві, також застосовні і в будівництві.

Перебування в незручній робочій позі приводить до витраті більш тривалого часу на виконання завдань і до стомлення. Наприклад, виконання роботи, при якій руки знаходяться вище голови, швидко призводить до втоми плечових м'язів. Якщо при цьому потрібно робити згинання чи скручування, може виникнути розтягування спинних м'язів. Незручна робоча поза ставати причиною поступового збільшення часу на виконання робочих операцій і підвищує ймовірність виникнення травм і пошкодження майна.

Тому там, де можливо робітники не повинні виконувати роботи на поверхнях, розташованих у них над головою, оскільки це підвищує навантаження на руки, спину і шию. У тих випадках коли робота вимагає виконання робіт вище рівня голови, то необхідно чергувати виконання робіт.

Положення сидячи і стоячи

Робоча поза залежить від способу виконання роботи і використовуваного при цьому інструменту. При розрахунку робочої пози для виконання будь-якої певної роботи слід брати до уваги межі досяжності робочого простору.

Добре спроектована робоче місце дозволяє робітнику виконати відповідні операції в багатьох положеннях і позах як сидячи, так і стоячи. Воно також дозволяє йому здійснювати невеликі прогулянки на-протязі робочого дня.

Незважаючи на те що в будівництві досить рідко зустрічаються неподвласні робочі місця, виконання багатьох робіт, що вимагають перебування в незручній робочій позі, можна полегшити шляхом використання міцних засобів які не вимагають великих витрат коштів. Наприклад, зварювальникам часто доводиться працювати в незручній позі, і їм може виявитися корисною проста легка лава на трьох ніжках або звичайний стілець.

Важливо пам'ятати!

По можливості завжди намагайтеся зробити так, щоб робота виконана сидячи.

Різні матеріали, інструменти, важелі і перемикачі повинні бути чітко доступні.

Слідкуйте за тим, щоб ви перебували досить близько від місця виконання робочого завдання.

Робота в кабінах машин

Машини з кабінами для оператора часто використовуються на будівельних об'єктах. Як приклад можна привести екскаватори, баштові крани, бульдозери та вантажні автомобілі. В останні роки виробники цих машин стали приділяти велику увагу умовам роботи оператора. Якщо протягом терміну експлуатації машини зміна цих умов не передбачається, то необхідно регулярно проводити їх перевірку і здійснювати відповідне технічне обслуговування. При проведенні перевірки слід враховувати наступні моменти:
- Чи зручний доступ в кабіну;
- Чи справні механізми управління, чи легко вони доступні;
- Міцна чи конструкція кабіни, чи знаходяться на місці вікна і елементи шумоізоляції, чи працюють освітлювальні прилади;
- Чи працюють контрольно-вимірювальні прилади;
- Чи знаходиться вихлопна труба двигуна на достатньому видаленні від кабіни, чи справна вона;
- Чи на місці кришки і кожухи двигуна.
Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: будівництво, ергономіка
Переглядів: 3003 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 920

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.