Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 21.05.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.227.76.35· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [294]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Імітація імовірної пожежі
[ ] 12.06.2015, 15:26

Імітація імовірної пожежі

Криком вогню не вгасиш...
Народна творчість

Офіційна статистика свідчить, що за минулий 2014 рік в Україні сталося 69211 пожеж, під час яких загинуло 2 260 осіб, врятовано 2426 осіб.
На жаль, для більшості наших громадян ці цифри лише гірка статистика. Але вона свідчить, що виключно через наше недбале ставлення до свого життя та пожежної безпеки пожежникам довелося не один раз іти в безжалісне полум’я, та не один раз ризикнути своїм життям, щоб урятувати 2 426 життів.
До речі, в них також є батьки, сім’ї, діти, внуки...
Народ говорить: «Криком вогню не вгасиш». Отже, потрібно шукати іншого виходу. І єдиний правильний - навчання пожежної безпеки та діям під час пожежі.
Накази Міністерства внутрішніх справ України від 11.09.2014 р. № 934 «Про затвердження Порядку організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2014 р. за № 1200/25977), а також від 30.12.2014 р. №1417 «Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 р. за № 252/26697) вимагають від керівників установ, організацій, підприємств проведення практичних тренувань персоналу щодо відпрацювання дій з гасіння пожежі та навчання правильним діям щодо швидкої та безпечної евакуації при пожежі.
У дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах та у вищих навчальних закладах такі тренування проводяться під час проведення «Тижня безпеки дитини», «Дня цивільного захисту» та комплексного об’єктового тренування. Проведення тренування здійснює особисто керівник навчального закладу у найбільш зручний час для навчального закладу з дотриманням заходів безпеки.
Крім того, пункт 2.13 наказу МВС України № 934 від 11.09.14 р. вимагає, що практичні заходи по-винні проводитись з імітацією руйнувань, пожеж, задимлення та іншого. При цьому, окремі елементи імітації на тренуванні можуть доповнюватись засобами позначення, наприклад: знаками, покажчиками, прапорцями, пояснювальними написами.
Слово імітація походить від латинського (підробка) - відтворення характеристик де-якої системи, ситуації, події або явища в обстановці, відмінній від тієї, в якій протікає реальне явище.
Для учасників тренування імітація умовної пожежі повинна відтворювати та моделювати рух зон за етапами розвитку пожежі, формувати в них правильну уяву про характер та масштаб пожежі. Ступінь імітації пожежі та руйнувань залежить від навчальних цілей, особливостей об’єкта.
Імітація обов’язково повинна бути керованою та безпечною для тих, хто навчається, при цьому не потребувати багато часу та засобів на її підготовку і проведення. Категорично забороняється використовувати засоби, які під час імітації здатні привести до реальної пожежі, аварії або завдати травм учаснику тренування.
У керівників тренувань відсутні будь-які імітаційні засоби, через що у них виникають труднощі щодо створення наочної, а головне безпечної імітації умовної пожежі, а отже, і відпрацювання плану імітації.
Виходячи з вимог до імітації та правил пожежної безпеки, пропонуємо для якісного та безпечного проведення протипожежного тренування під час «Тижня безпеки дитини», «Дня цивільного захисту» та комплексного об’єктового тренування використовувати кольоровий папір формату А4 (АЗ) для імітації руху зон за етапами розвитку пожежі за наступними кольорами:
-    червоний - зона горіння;
-    рожевий - зона теплового впливу;
-    чорний - зона токсичності;
-    сірий (коричневий) - зона задимлення.
Так керівник тренування за допомогою кольорового паперу зможе:
•    по-перше, легко, наочно та головне безпечно для тих, хто навчається, імітувати обстановку, яка може утворитися у разі пожежі, тобто через свого помічника з імітації, легко та швидко моделювати рух усіх зон за етапами розвитку пожежі, шляхом переміщення паперу по стінах, меблях, підлозі та інших речах за допомогою канцелярського скотча;
•    по-друге, безпечно навчати всіх учасників навчально-виховного процесу правильним діям щодо швидкої та безпечної евакуації у разі пожежі та сильної задимленості приміщень та евакуаційних шляхів і виходів.
Для відпрацювання цього навчального питання на папір зони задимлення наносяться цифри білого кольору, які вказують учасникам тренування видимість у метрах, що утворилася під час пожежі, або кріплять пояснювальний надпис біля зон задимлення.
Також за допомогою синього кольорового паперу можна імітувати воду.
Придбання кольорового паперу не потребує великих фінансових затрат, багато часу та засобів на підготовку і проведення імітації. Папір легко та швидко кріпиться до стін, дверей, меблів та інших речей за допомогою канцелярського скотча, не завдаючи їм пошкоджень, і легко знімається. Також його можна використати і в подальших тренуваннях, якщо помістити його у файл або заламінувати.
План імітації відпрацьовує помічник керівника тренування з імітації на підставі плану проведення тренування та вказівок керівника тренування. Затверджує план імітації керівник навчального закладу. План імітації відпрацьовується за наступною формою.

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керівник навчального закладу

дата підпис, ініціали, прізвище

ПЛАН
імітації на тренуванні з умовного гасіння пожежі та евакуації на КОТ

Кабінет № 1

Вид імітації

Строк

готовності

Сили і засоби

Час

проведення

Кількість статистів, кількість постраждалих, яких вони позначають

Відповідальний за імітацію

Зона горіння

09.00

Червоний папір А4

09.05

-

Іванов В. І.

Зона теплового впливу

Рожевий папір А4

-

Зона токсичності

Чорний папір А4

-

Коридор

Зона задимлення

09.08

Сірий папір А4

09.15

і/і

 Іванов В. І.

І т. д. за планом тренування

 Помічник керівника тренування з імітації                                                         підпис                                        (ініціали, прізвище)

Отже, за допомогою кольорового паперу можна легко, наочно та безпечно створити імітацію умовної пожежі, тим самим зробити тренування ефективним.
Бережіть себе, своїх рідних та близьких. Не забувайте про обов’язок кожного громадянина дотримуватись правил пожежної безпеки, забезпечувати будівлі, які вам належать за правом приватної власності, первинними засобами пожежогасіння, навчати дітей обережному поводженню з вогнем, тим самим цінувати та берегти життя та здоров’я пожежників, на яких чекають вдома.

Борис Полторацький, Федір Мінін,
Одеські міські курси І категорії НМЦ ЦЗ та БЖД
Одеської області

Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 289 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 920

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.