Інспектор Держпожнагляду на підприємстві може перевірити...
[
]
03.06.2010, 20:07
Під час проведення перевірок і обстежень перевіряють протипожежний стан об'єкта і ступінь виконання раніше запропонованих протипожежних заходів. По всіх невиконаних заходах припису і виявлених порушеннях державний інспектор повинен вжити заходів щодо притягнення винних осіб до відповідальності і (або) застосування запобіжних заходів.
Перевіряють наявність актів прийняття до експлуатації засобів протипожежного захисту, наявність договорів на технічне обслуговування засобів протипожежного захисту і виведення сигналів на пульти спостереження, наявність сертифіката відповідності на продукцію протипожежного призначення або його копії.
При пожежно-технічному обстеженні огляду підлягають територія об'єкта, будинки, споруди та установки, в тому числі ті, що перебувають у стадії будівництва, продукція, яка виробляється або реалізується, стан під'їзних шляхів, забезпечення і технічний стан пожежної техніки, наявність і працездатність автоматичних установок пожежогасіння і пожежної сигналізації, засобів зв'язку, стан і надійність функціонування зовнішнього і внутрішнього протипожежного водопостачання. Також перевіряється наявність об'єктів (приміщень), які здаються в оренду, і висновок відповідних договорів оренди, а також наявність на орендованих об'єктах дозволів на початок роботи.
Згідно з п. 3.3.15 Інструкції 59 і Настановою по організації роботи органів державного пожежного нагляду, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.01.2001 р. № 28 перевіряють діяльність адміністрації з гарантування пожежної безпеки об'єкта: наявність наказів, розпоряджень, інструкцій з питань пожежної безпеки; виділення асигнувань на протипожежні заходи і придбання протипожежного обладнання; включення протипожежних заходів до виробничо-фінансових планів; виконання правил проведення вогневих робіт; організація роботи пожежно-технічної комісії; порядок організації проведення протипожежних інструктажів і занять за програмою пожежно-технічного мінімуму з працівниками, наявність відповідних сертифікатів на обладнання, устаткування і документів, які підтверджують показники пожежної небезпеки застосованих речовин і матеріалів у виробництві або будівництві; функціонування відомчої, місцевої, добровільної пожежної охорони і якість профілактичної роботи, яка ними проводиться; знання працівників об'єкта з питань пожежної безпеки; обов'язки на випадок виникнення пожежі; організацію навчання і перевірки знань посадових осіб з питань пожежної безпеки; наявність обліку пожеж і реагування на них адміністрацією об'єкта і т. д.
Заходи з усунення недоліків в діяльності адміністрації щодо гарантування пожежної безпеки об'єктів, які перевіряються, відображаються в приписі.
Перевірка як правило багато часу не забирає. Із документів інспектор за звичай перевіряє тільки наявність Інструкції про заходи пожежної безпеки (додаток № 1 до Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України від 19.10.2004 р. № 126), Журналу реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки (додаток № 2 до Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України) і наказів про призначення відповідального за пожежну безпеку.
В ході більшості протипожежного стану приміщень, як правило, виявляються ті чи інші порушення вимог Правил пожежної безпеки. У такому випадку складається припис, що відображає заходи з усунення виявлених недоліків. У випадку виявлення грубих порушень державний інспектор з пожежного нагляду має право опечатувати приміщення.
Тому беріть ініціативу в свої руки, бути „ведучим” завжди краще а ніж „веденим” :).