Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 20.08.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 35.173.234.237· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Як навчити людей евакуюватися?
[ ] 11.11.2013, 22:38

Як навчити людей евакуюватися?
Справді, як грамотно евакуювати людей у разі небезпеки? Лихо може статися, чикати на людину будь-де: у житловому, виробничих, офісних приміщеннях, на транспорті різного типу. Спільнота має досить багатий і сумний досвід, коли незнання елементарних правил, брак належних умов призводили до численних людських жертв.
Вимоги нормативних документів щодо визначення тривалості евакуації людей із будинків начебто повністю регламентують майже все, в тому числі й те, як повинні поводитися люди в разі небезпеки і за допомогою чого проводити власне евакуацію.
Але на запитання: «Шановні, який сигнал ви сприймете як попередження про небезпеку і якими будуть при цьому ваші дії?» дуже складно почути від людей чітку відповідь.
Люди не знають порядку евакуації, не можуть вказати, де основні, а де запасні виходи з приміщень. У висотних спорудах навіть не уявляють, де шукати засоби індивідуального захисту і які саме? А іноді того, що передбачено нормами ДСТУ та ДБН, просто немає.
Невеликий аналіз переконав: люди, котрі перебувають у квартирах, кабінетах, виробничих приміщеннях, не мають уяви про те, на який сигнал і як реагувати. А куди йти в разі, якщо неможливо покинути приміщення через основний вихід, узагалі ніхто не знав. Що й не дивно. Мовою студента, який не вчив предмет і прийшов складати іспит, це звучатиме приблизно так: «Професоре, ви нас так учили». Та є одна істотна різниця: професорові можна перескласти матеріал, а от повторити вихід зі споруди, яка трясеться від коливань землі чи її затоплює, застилає димом, чадним газом тощо, живим залишитися дуже складно.
Досі не тільки в Україні, а й у багатьох розвинених державах немає чіткої концепції, як рятувати людей із приміщень, розташованих вище від третього поверху.
У наукових розробках та винаходах є про все: рукав, у який треба влізти і, гальмуючи ліктями, почати спуск, стрибки на напнуте над землею простирадло (от тільки хто напинає?), навіть про катапульту, що перенесе вас по дотичній від однієї точки до іншої. Про гелікоптери, модульні капсули тощо мова не йде. Запатентовано і запропоновано у цій царині багато. На жаль, жодного винаходу в
життя не втілено. Чому? Відповідь одна: все запропоноване неефективне та небезпечне, а на додаток - ще й дороге.
То що ж робити людям у разі небезпеки, які працюють чи живуть вище від третього поверху? На мій погляд, основне й найдешевше, що може сприяти надійній евакуації, це дотримання таких вимог:
1)   проектування згідно з нормативними документами;
2)   виконання будівельно-монтажних робіт у повній відповідності з проектом, використання тільки передбачених архітекторами матеріалів;
3)  застосування систем виявлення та оповіщення про НС;
4) періодичні навчання з відпрацюванням практичних навичок у людей на випадок евакуації під час НС різного характеру.
Тепер по кожному пункту окремо.
Проектування споруди. Архітектор зобов'язаний ще подумки створювати споруду, не просто нагромаджувати поверхи задля отримання максимального прибутку від оренди їх, а вбачати головне в тому, щоб вона була функціональна, зручна і безпечна для тих, хто в ній працюватиме або житиме.
Пригадаймо зроблене з «шармом», та не для людей. Це і горезвісні готель у Москві та нічний клуб «Хромая лошадь». Є такі споруди і в Україні, щоправда, вони ще не завдали шкоди людям, але їхні інтер'єри виконано так і з таких матеріалів, що, крий, Боже, прийде біда, стануть братськими могилами десятків громадян. Наприклад, у ДБН багатьох готелів, клубів, ресторанів, торговельних центрів (поспіхом перероблених із заводських цехів) написано одне, а насправді використано зовсім не ті матеріали, які визначено нормативами. Здебільшого синтетичні, які горять, виділяючи не лише чадний газ, а й інші отруйні речовини. Тобто шансів вижити в разі пожежі просто не буде. Саме тому й висвітлюю проблему проектів як першочергову.
Будівельно-монтажні роботи.  Все нібито просто: є проект - виконуй і живи-працюй. Правильно, та це можливо тільки тоді, коли власники будівельної компанії і споруди не вирішують заощаджувати кошти. Така економія зазвичай зводиться до того, що замість перевірених, отже, недешевих, якісних оздоблювальних, конструкційних матеріалів застосовують фарби, утеплювачі, елементи декору, які навіть тоді, коли не горять, небезпечні для людей і всього живого. А що вже казати про пожежу?!. Це поширена практика в Україні. Перебуваючи у новобудовах, не раз переконувався в тому, що начебто негорюча фарба прекрасно палає, а матеріали, які під дією температури не повинні виділяти шкідливі сполуки, вже від сонячних променів збагачують атмосферу таким букетом отруйних речовин, на які люди реагують роздратуванням, мігренями, алергіями...
Системи виявлення та оповіщення про НС також називаю серед головних складових безпеки. Що раніше людина дізнається про НС, то швидше прийме рішення про евакуацію.
А тепер підходимо до останнього пункту. Людина поводитиметься під час НС так, як її навчено. Це тоді, коли вона живе або працює у будинку чи на виробництві, де проводять теоретичні й практичні заняття. А коли йдеться про готелі, ресторани, магазини, спортивні, виставкові та інші розважальні заклади, театри?.. Тут головну роль у порятунку людей відведено персоналу, що обслуговує, системам оповіщення та можливості безпечного виходу. Отож повідомлення повинні бути чіткими й звучати голосно і, як кажуть, без надриву. Крик, необережні фрази на кшталт: «Потопаємо, рятуйтеся!»; «Пожежа, тікайте швидше!» тощо створять паніку й безлад.
У настановах чітко прописано, якого змісту повідомлення і хто їх має озвучити за автоматичного оповіщення. Коли їх повинен зачитувати оперативний персонал, то зміст має бути занотований на всі випадки НС, і тоді черговому не доведеться вигадувати текст. У тому ж разі, коли категорія приміщення допускає безмовне оповіщення, сигнал про початок евакуації повинен знати кожен, хто може перебувати там.
Важливо, щоб у споруді працювали всі засоби забезпечення евакуації людей (димовидалення, водяні завіси), щоб було розблоковано турнікети та замки дверей тощо. Системи механічного піднімання на поверхи повинні автоматично опускатися до першого (нижчого) поверху, з якого є вихід на вулицю, і використати їх було неможливо. Ця вимога не стосується систем механічного піднімання, призначеного саме для евакуації та транспортування пожежно-рятувальних загонів. Виняток становить землетрус, коли користуватися будь-якими системами механічного піднімання категорично заборонено.
Тепер про індивідуальні засоби захисту. Іх належить застосовувати тільки в разі пожежі. Спеціальні захисні накидки, капюшони допоможуть людям вийти зі споруди, що потерпає від вогню.
І останній пункт, який з усіх описаних вище ніколи не виконують. Йдеться про навчання та опанування правил евакуації за всіх можливих НС. З людьми, котрі постійно перебувають у приміщеннях, украй важливо проводити теоретичні заняття з вивчення головних принципів безпечної евакуації під час пожежі, землетрусу, затоплення. Кожен громадянин повинен знати правила поведінки на випадок різних НС, але особливо чітко - під час пожежі, адже вона зазвичай забирає найбільше жертв. Винятки становлять хіба що цунамі та землетруси з силою поштовхів понад сім балів за шкалою Ріхтера.
Тож людей належить навчати правильно евакуюватися у разі пожежі, зокрема, застосовувати засоби індивідуального захисту. Це мають знати оперативні чергові, обслуга готелів та персонал видовищних закладів. Заняття для клерків або мешканців хмарочосу слід проводити не рідше одного разу на півроку, а для обслуги та оперативного персоналу - щонайменше раз на квартал.
Для успішної евакуації з висоти не треба вигадувати велосипед. Хоча досконалість не має меж. Альпіністи розробили і впровадили у життя чимало надійних і безпечних, а головне - доступних та відносно недорогих рятувальних засобів. Вони компактні, мотузки можна використовувати до 45 хвилин під дією полум'я.
Такі системи легко монтувати і зберігати. На виставках «Безпека» та «Пожекспо» демонстрували їх усім охочим. Під час «показових виступів» одночасно по мотузці спускалося одинадцять осіб. Системи працюють просто і надійно. Та з незрозумілих причин рятувальники чомусь не беруть їх на озброєння.
Тож підіб'ємо підсумок. НС - складний, неконтрольований процес. Паніка, відчуття незахищеності та можливість загибелі штовхає людину на відчайдушні вчинки. Тому вона має бути обізнана, навчена, пройти тренування, інструктаж.
Хто і як повинен навчати? Держава витрачає значні кошти на освіту та утримання рятувальників. Саме професіонали за погодженням із власниками, керівниками об'єктів мають проводити не спонтанні, а планові заняття в усіх спорудах, які потенційно загрожують безпеці її мешканців, працівників, клієнтів. Своєчасно перевіряти стан належних систем, стежити за виконанням усіх передбачених проектом технічних заходів із забезпечення евакуації.

Джерело: Журнал "Пожежна безпека" Автор: Леонід Євмєньєв, фахівець з пожежозахисту, член НСЖУ
Юридическое лицо решившее вести свою хозяйственную деятельность в сфере организации и ведения строительных и монтажных работ должно  отвечать ряду требований, как технологических, технических, так и квалификационно-организационных, а также получить  строительную лицензию.  Строительная лицензия может быть полечена как самостоятельно, так и путем привлечения к оформлению необходимой документации, подготовке ведомостей, подаче документов на комиссию консалтинговойкомпании имеющие опыт в вопросе предоставления услуг по лицензированию строительных объектов.


Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2164 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 922

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.