Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 06.05.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.118.171.20· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Література з питань охорони праці

Копань В.С. Охорона праці в гуманітарній сфері: Навч. посіб. – 2-ге вид.
[ · Викачати видалено (4,2 мб) ] 26.07.2011, 21:35

Копань В.С. Охорона праці в гуманітарній сфері: Навчальний посібібник – 2-ге видання
Автор: Копань В.С. / Вид-во: Університетське видавництво ПУЛЬСАРИ / Рік: 2007 / Стор.: 200 / Формат: pdf
У посібнику розглянуто ризики діяльності працівників гуманітарної сфери, зокрема вплив на людський організм високочастотних електромагнітних полів (що виникають при використанні мобільних телефонів, комп’ютерів, оргтехніки); залежності від стимуляторів розумової діяльності. Надано увагу захисту гумамтарія та продукту його праці технічними, соціальними, привовими i організаційними методами.

Від фахового редактора

Охорона праці розв’язує два завдання. Одне з них — інженерно-технічне, яким передбачається запобігання небезпечним подіям під час трудового процесу; друге — соціальне, пов’язане з компенсацією матеріальної та соціальної шкоди, заподіяної нещасним випадком або роботою в несприятливих умовах, тобто захист працівника та його прав. Тому розглядати охорону праці слід не як додаток до небезпечних технологічних процесів, роботи на травмонебезпечному обладнанні чи зі шкідливими речовинами, а як самостійну галузь, сферу діяльності, покликану запобігати травмам, хворобам, людським жертвам, а отже, зменшенню соціальної напруженості у суспільстві.
Одним з перших законодавчих актів, прийнятих незалежною Україною у 1992 році, став Закон "Про охорону праці”, яким визначено основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на охорону їхнього життя і здоров’я в процесі трудової діяльності та принципи державної політики у цій сфері.
 Ним регулюються відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлюється єдиний порядок організації охорони праці в країні. На шляху до Європейського Союзу Україна взяла на себе зобов’язання щодо приведення національного законодавства у відповідність із законодавством ЄС. Із цією метою розроблюють нові нормативно-правові акти, вносять зміни до чинних нормативних актів, у 2002 р. прийнято нову редакцію Закону "Про охорону праці”.
Серед змін, внесених до Закону України "Про охорону праці”, є й така, що безпосередньо стосується діяльності людей, зайнятих у гуманітарній сфері. У новій редакції закону термін "охорона праці” визначається як система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини в процесі трудової діяльності”. Хоча різниця у порівнянні з попереднім визначенням, здавалось би, зовсім несуттєва (слово "праці” замінено словами "трудової діяльності "), для людей, зайнятих у гуманітарній сфері, і в першу чергу для людей творчих професій, вона має ключове значення. Під трудовою діяльністю розуміється не лише праця в класичному її розумінні, тобто процес, що відбувається між людиною і природою з використанням певних знарядь, протягом якого людина впливає на природу і використовує її з метою виробництва матеріальних благ, необхідних для задоволення своїх потреб, а будь-яка діяльність (наукова, творча, художня, надання послуг тощо), якщо вона здійснюється в рамках трудового законодавства. Отже, якщо поет, артист, митець, балерина творить художній образ, будучи у трудових відносинах з якоюсь фізичною чи юридичною особою, на них розповсюджується дія закону про охорону праці. І навіть у тому разі, коли працівник залучається для виконання якоїсь роботи, не передбаченої трудовою угодою, або ж сам працівник за власною ініціативою виконує дії в інтересах підприємства, установи чи організації, законодавство про охорону праці захищає його інтереси.
Інша річ, що небезпечні та шкідливі чинники (фізичні, хімічні, біологічні та ін.) діють на людину незалежно від того "гуманітарій” вона чи "технар”, чоловік чи жінка, доросла людина чи дитина, перебуває вона в трудових відносинах з тим, хто зацікавлений у виконанні цієї роботи, чи ні, але соціальна та інша відповідальність у разі настання травми, захворювання чи смерті виконавця роботи в таких випадках регулюється по-різному. Звичайно, ступінь впливу багатьох небезпечних та шкідливих чинників суттєво залежить від віку, статі, стану здоров’я тієї особи, на яку вони діють, та в цьому разі йдеться не про це.
    Цивілізована держава турбується про всі групи населення, але можливості її обмежені, а тому піклування про дітей в першу чергу покладається на їхніх батьків, нормальні умови побуту повинні забезпечувати комунальні служби, відповідальність за умови та напруженість навчання школярів і студентів покладається на керівників закладів освіти, а відповідальність за умови й безпеку праці найманих працівників — на роботодавця. Лише остання сфера і є сферою застосування законодавства про охорону праці, складовою частиною якого є Закон України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”. Заодно слід пам’ятати, що страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання є складовою частиною іншого правового механізму — законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Механізм соціального страхування в нашій країні перебуває на стадії становлення, і не всі, навіть ті, кому, як то кажуть,  "за штатом належно знати”, тобто різного рангу чиновники, добре з ним ознайомлені. Дуже часто, на жаль, вони також мало знайомі й з іншими складовими охорони праці — виробничою санітарією, виробничою безпекою, пожежною безпекою на виробництві, не можуть визначити наявність небезпечних та шкідливих чинників під час здійснення тієї чи іншої діяльності, не обізнані з нормативною базою, правилами захисту від їхньої негативної дії.
З урахуванням останнього велика роль в ознайомленні всіх громадян країни з цими питаннями належить навчальній дисципліні "Охорона праці”, законодавчо визнаній як нормативна у вищій школі, тобто обов’язкова для вивчення в усіх вищих навчальних закладах. "Охорона праці” як навчальна дисципліна відіграє подвійну роль у процесі підготовки фахівців різних галузей — вона сприяє гуманітаризації освіти у технічних навчальних закладах і технізації освіти у гуманітарних. Навчальний посібник, який Ви тримаєте у руках, на нашу думку, сприятиме виконанню цієї подвійної ролі. Хоча автор задумав його для навчання студентів гуманітарної сфери, що видно з назви посібника і нестандартної спрощено-гумористично-розважально-пізнавальної форми викладення матеріалу, не притаманної для технічних навчальних закладів, його можна буде використати і в останніх. Саме така форма викладення матеріалу, яка нині широко використовується у популярних виданнях, що стосуються комп’ютерних технологій, програмування тощо, в стилі, притаманному сучасній студентській молоді, безперечно сприятиме популяризації цієї дисципліни, хоча, з іншого боку, несе загрозу її вульгаризації. Вважаю, що автор вдало розв’язав цю проблему, популярно викладаючи технічні питання, які можуть бути складними для студента-гуманітарія, і в той же час наводить багато фактів і жартів, які зацікавлять не лише студента-технаря, а і його викладача.
В. Зацарний, канд. техн. наук, доцент







Категорія: Література з питань охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: навчальний посібник з охорони праці, учебник, підручник, навчальний посібник, учебное пособие, Підручник з охорони праці
Переглядів: 4147 | Завантажень: 961 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.