Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 01.07.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 216.73.216.116· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Наскільки пожежонебезпечні електричні лампочки розжарювання та люмінесцентні лампи.
[ ] 09.01.2010, 17:03


Наскільки пожежонебезпечні електричні лампочки розжарювання та люмінесцентні лампи.


Від коротких замикань можуть в патронах ламп можливо замикання між фазою і нулем. В цьому випадку причиною пожежі є електрична дуга, що супроводжує короткі замикання, а також перегрів контактних деталей через термічного впливу струмів короткого замикання.

Перевантаження патронів по струму можливі при підключенні лампочок з потужністю, яка перевищує номінальну для даного патрона. Зазвичай загоряння при перевантаженнях пов'язані також з підвищеним падінням напруги в контактах.

Зростання падіння напруги в контактах посилюється при збільшенні перехідного опору контактів і струму навантаження. Чим більше падіння напруги в контактах, тим більше їх нагрівання і тим більше вірогідність займання пластмаси або проводів, що приєднуються до контактів.

В окремих випадках, можливо також загоряння ізоляції живлячих проводів і шнурів, в результаті зносу струмопровідних жил і старіння ізоляції.

Все описане тут також відноситься і до інших електроустановочні вироби (розеток, вимикачів). Особливо пожежонебезпечні електроустановочні вироби мають неякісну зборку або певні конструктивні недоліки, наприклад, відсутність механізмів миттєвого розчеплення контактів у дешевих вимикачів і т. д.

Але повернемося до розгляду питання пожежонебезпеки джерел світла.

Основною причиною виникнення пожеж від будь-яких електричних ламп є загоряння матеріалів і конструкцій від теплового впливу ламп в умовах обмеженого тепловідведення. Це може статися через установки лампи безпосередньо до горючих матеріалів і конструкцій, закривання ламп спалимими матеріалами, а також через конструктивних недоліків світильників або неправильного положення світильника - без знімання тепла, передбаченого вимогами відповідно до технічної документації на світильник.


Пожежна небезпека ламп розжарювання

У лампах розжарювання електрична енергія переходить в енергію світлову та теплову, причому теплова становить велику частку загальної енергії, у зв'язку з чим колби ламп розжарювання дуже пристойно нагріваються і надають значні теплові впливу на навколишні лампу предмети та матеріали.

Нагрівання при горінні лампи розподіляється по її поверхні нерівномірно. Так, для газонаповненої лампи потужністю 200 Вт температура стінки колби по її висоті при вертикальної підвісці при проведенні вимірювань склала: на цоколі - 82 оС, на середині висоти колби - 165 оС, в нижній частині колби - 85 оС.

Наявність повітряного проміжку між лампою і яким-небудь предметом значно послаблює його нагрівання. Якщо температура колби на її кінці дорівнює для лампи розжарювання потужністю 100 Вт - 80 оС, то температура на відстані 2 см. від кінця колби склала вже 35 оС, на відстані 10 см - 22 оС, а на відстані 20 см - 20 оС.

Якщо колба лампи розжарювання стикається з тілами, що володіють малою тепропроводностью (тканиною, папером, деревом та ін), в зоні дотику в результаті погіршення тепловідведення можливий сильний перегрів. Так, наприклад, у мене 100-ватна лампочка розжарювання, загорнута бавовняною тканиною, через 1 хвилину після включення в горизонтальному положенні нагрілася до 79 оС, через дві хвилини - до 103 оС, а через 5 хвилин - до 340 оС, після чого почала тліти (а це цілком може стати причиною пожежі).

Вимірювання температури проводилися за допомогою термопари.

Наведу ще кілька цифр, отриманих в результаті вимірювань. Може бути комусь вони здадуться корисними.

Так температура на колбі лампи розжарювання потужністю 40 Вт (одна з найпоширеніших потужностей ламп в домашніх світильниках) складає через 10 хвилин після включення лампи 113 градусів, через 30 хв. - 147 оС.

Лампа потужністю 75 Вт через 15 хвилин нагрілася вже до 250 градусів. Правда надалі, температура на колбі лампи стабілізується і практично не змінюється (через 30 хвилин вона становила приблизно все ті ж 250 градусів).

Лампочка розжарювання потужністю 25 Вт нагрівається до 100 градусів.

Найсерйозніші температури зафіксовані на колбі фото лампи потужністю 275 Вт Вже через 2 хвилини після включення температура досягла значення 485 градусів, а через 12 хвилин - 550 градусів.

При використанні галогенних ламп (за принципом дії вони є близькими родичами ламп розжарювання) питання їх пожежонебезпеки варто також, якщо не більш гостро.

Особливо важливо враховувати здатність виділяти тепло у великих розмірах галогенними лампами при необхідності використанні їх на дерев'яних поверхнях, що до речі трапляється досить часто. В цьому випадку, доцільно використовувати низьковольтні галогенні лампи (12 В) малої потужності. Так, уже при галогенною лампочці потужністю 20 Вт конструкції зроблені з сосни починають всихати, а матеріали з ДСП виділяти формальдегід. Лампочки потужністю більшою ніж 20 Вт ще гаряче, що загрожує самозаймання.

Особливу увагу при цьому потрібно звернути при виборі конструкції світильників для галогенних ламп. Сучасні якісні світильники самі по собі непогано ізолюють від тепла навколишні світильник матеріали. Головне що б світильник міг безперешкодно це тепло втрачати і конструкція світильника, в цілому, не представляла з себе термос для тепла.

Якщо ж торкнутися загальноприйнята думка, що галогенні лампи зі спеціальними рефлектрорамі (наприклад, так звані, діхроічних лампи) практично не виділяють тепла, так це явна помилка. Діхроічних рефлектор діє, як дзеркало для видимого світла, але не пропускає більшу частину інфрачервоного (теплового) випромінювання. Все тепло повертається назад на лампу. Тому діхроічних лампи менше нагрівають освітлюваний об'єкт (холодний пучок світла), але при цьому, вони нагрівають набагато більше сам світильник, ніж звичайні галогенні лампи і лампи розжарювання.




Пожежна небезпека люмінесцентних ламп

Щодо сучасних люмінесцентних ламп (наприклад, Т5 і Т2) і всіх люмінесцентних ламп з електронними ПРА відомостей про їх великих теплових впливах, поки у мене немає. Розглянемо можливі причини появи великих температур на люмінесцентних лампах зі стандартними електромагнітними ПРА. Незважаючи на те, що такі ПРА в Європі вже практично повністю під забороною, у нас вони ще дуже і дуже поширені і до їх повної заміни на електронні ПРА пройде ще доволі багато часу.

З точки зору фізичного процесу отримання світла люмінесцентні лампи більш значну частину електроенергії перетворюють у видиме світлове випромінювання, ніж лампи розжарювання. Проте за певних умов, пов'язаних з несправностями пускорегулювальної апаратури люмінесцентних ламп («залипання» стартера і ін), можливий їх сильне нагрівання (в окремих випадках нагрів ламп можливий до 190 - 200 градусів, а дроселів - до 120).

Такі температури на лампах є наслідком оплавлення електродів. Причому, якщо електроди змістяться ближче до скла лампи, нагрівання може бути ще більш значним (температура плавлення електродів, в залежності від їх матеріал, становить 1450 - 3300 оС). Що ж до можливої ​​температури на дроселі (100 - 120 оС), то вона теж є небезпечною, так як температура розм'якшення для заливальної маси за нормами - 105 оС.

Певну пожежну небезпеку становлять стартери: усередині них знаходяться легкосгораемие матеріали (паперовий конденсатор, картонні прокладки та ін.)

Правила пожежної безпеки вимагають, щоб максимальний перегрів опорних поверхонь світильників не перевищував 50 градусів.




Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 4155 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 900

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
атестація робочих місць журнал акт протокол правила xtybt jhfyt nhelf? положение про об положення Інструкції з охорони праці 15.11.2005 N 606 S2014 інструкція Закон Инструктаж положение водители інструктаж навчання 1 група електробезпеки первая помощь электробезопасность скачать скачать книгу Охрана труда Инструкции учебник книга інструкції мультфильм видео анекдоты инструкция кран робота Вантаж грейфер Стріла Амортизатор верёвка юмор Прикол атестація шиномонтаж Готель Порядок ЕОМ освіта безпека дорожнього руху tpjgfcyjcnm ldbtyzv ST/SG/AC.10/1/Rev.12 (Vol.1) Баня Техника безопасности Видео урок автомобили торговля DNAOP gjcfljdf sycnherwsz? sytyth tythutn інженер енергетик інженер з безпеки руху інженер з цивільної оборони БЕЗКОШТОВНО бесплатно інструктаж з охорона праці лекции плакаты приказ безпека Скачати кодекс Лекції метро авария автомобиль пожар Книги 7-тнв гімнастика лифт электроустановки гост відео Правила пожарной безопасности Кіно кино Пособие банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура харчова промисловість пиротехника строительство Гражданская Оборона плакат постер ДТП Стекольные работы литература водитель цирк СИЗ зоопарк погрузка автослесарь Животные АЗС аптечка скринсейвер коментар комментарий взрыв презентация связь ртуть обработка металла холодильники медицина здравоохранение ppt художник воздух шум учебный фильм архивы эвакуация тренировка памятка Питание игра їдкі речовини офис ЭЛЕКТРООБОРУДОВАНИЕ ПУЭ презентація Сельское хозяйство eчебник евакуація розрахунок ЦО ЦЗ Пожарная безопасность безопасность Сварка аптеки бомбы інженерне обладнання будинків і спо сп общежитие психология образование Машиностроение Сборник вопросы и ответы Молот первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты Библиотекарь газ пчеловодство Театр справочник видеоурок видео-урок ppt-презентація PowerPoint Стрес Програми пляж методичні рекомендації аптека жкх уборка снега вибрация ДСП PowerPoint - презентация PowerPoint-презентація глаза біологія Кон PowerPoint презентация спирт радиация випромінювання ультразвук спорт АУДИТ МЕТАЛУРГІЯ ppt - презентация інструктаж ppt ергономіка холодильные установки методика учебное пособие безопасность движения PowerPoint - презентація статистика стенд сходи очки фільм туризм 313 засоби захисту голови флот электромонтер pptx-презентація вентиляция контроль компьютер бассейн Малая механизация трактор больницы «фаза-нуль» PowerPoint - презентация PowerPoint ppt - презентація История історія вагон вокзал трамвай Пропаганда діти Respirator Protection Factor RPD баллоны єдина державна система цивільного з титан Cтан виробничого травматизму Cтан травматизму Бензол PowerPoint-презентация інструктаж з пожежної безпеки 1 группа по электробезопасности обж Чрезвычайные ситуации кліпарт ДНЗ школа Выставки землетрясение Судна PPTX ожог PowerPoint - слайды Концепт VSD ідентифікація об'єктів підвищеної н дизайн НС билеты вопросы 50 Гц Гармонизация ведро бункер Вебінар вебинар байк басейн EN EN 54 безопасность на воде реанімація PowerPoint - презентации Turn Gym Fire Человеческий фактор OHSAS 1 група з електробезпеки 35 кВ до 750 кВ Водостоки библиотека музей OHSAS 18001:2007 Power Point - презентация : PPTX-презентация видеолекция pptx-презентация Power Point - презентація Bronto S112HLA SCYLIFT Chevrolet Corvette Stingray Bulldog Red Rhino LF5G Magirus Magirus TAF 20 Elide fire ball Kärcher Ztylus Stinger Car Charger Emergenc Dr web не загружается активатор ска інструктаж з охорони праці інструктаж з питань охорони праці
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.