Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 21.08.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 34.204.179.0· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [336]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Наскільки пожежонебезпечні електричні лампочки розжарювання та люмінесцентні лампи.
[ ] 09.01.2010, 17:03


Наскільки пожежонебезпечні електричні лампочки розжарювання та люмінесцентні лампи.


Від коротких замикань можуть в патронах ламп можливо замикання між фазою і нулем. В цьому випадку причиною пожежі є електрична дуга, що супроводжує короткі замикання, а також перегрів контактних деталей через термічного впливу струмів короткого замикання.

Перевантаження патронів по струму можливі при підключенні лампочок з потужністю, яка перевищує номінальну для даного патрона. Зазвичай загоряння при перевантаженнях пов'язані також з підвищеним падінням напруги в контактах.

Зростання падіння напруги в контактах посилюється при збільшенні перехідного опору контактів і струму навантаження. Чим більше падіння напруги в контактах, тим більше їх нагрівання і тим більше вірогідність займання пластмаси або проводів, що приєднуються до контактів.

В окремих випадках, можливо також загоряння ізоляції живлячих проводів і шнурів, в результаті зносу струмопровідних жил і старіння ізоляції.

Все описане тут також відноситься і до інших електроустановочні вироби (розеток, вимикачів). Особливо пожежонебезпечні електроустановочні вироби мають неякісну зборку або певні конструктивні недоліки, наприклад, відсутність механізмів миттєвого розчеплення контактів у дешевих вимикачів і т. д.

Але повернемося до розгляду питання пожежонебезпеки джерел світла.

Основною причиною виникнення пожеж від будь-яких електричних ламп є загоряння матеріалів і конструкцій від теплового впливу ламп в умовах обмеженого тепловідведення. Це може статися через установки лампи безпосередньо до горючих матеріалів і конструкцій, закривання ламп спалимими матеріалами, а також через конструктивних недоліків світильників або неправильного положення світильника - без знімання тепла, передбаченого вимогами відповідно до технічної документації на світильник.


Пожежна небезпека ламп розжарювання

У лампах розжарювання електрична енергія переходить в енергію світлову та теплову, причому теплова становить велику частку загальної енергії, у зв'язку з чим колби ламп розжарювання дуже пристойно нагріваються і надають значні теплові впливу на навколишні лампу предмети та матеріали.

Нагрівання при горінні лампи розподіляється по її поверхні нерівномірно. Так, для газонаповненої лампи потужністю 200 Вт температура стінки колби по її висоті при вертикальної підвісці при проведенні вимірювань склала: на цоколі - 82 оС, на середині висоти колби - 165 оС, в нижній частині колби - 85 оС.

Наявність повітряного проміжку між лампою і яким-небудь предметом значно послаблює його нагрівання. Якщо температура колби на її кінці дорівнює для лампи розжарювання потужністю 100 Вт - 80 оС, то температура на відстані 2 см. від кінця колби склала вже 35 оС, на відстані 10 см - 22 оС, а на відстані 20 см - 20 оС.

Якщо колба лампи розжарювання стикається з тілами, що володіють малою тепропроводностью (тканиною, папером, деревом та ін), в зоні дотику в результаті погіршення тепловідведення можливий сильний перегрів. Так, наприклад, у мене 100-ватна лампочка розжарювання, загорнута бавовняною тканиною, через 1 хвилину після включення в горизонтальному положенні нагрілася до 79 оС, через дві хвилини - до 103 оС, а через 5 хвилин - до 340 оС, після чого почала тліти (а це цілком може стати причиною пожежі).

Вимірювання температури проводилися за допомогою термопари.

Наведу ще кілька цифр, отриманих в результаті вимірювань. Може бути комусь вони здадуться корисними.

Так температура на колбі лампи розжарювання потужністю 40 Вт (одна з найпоширеніших потужностей ламп в домашніх світильниках) складає через 10 хвилин після включення лампи 113 градусів, через 30 хв. - 147 оС.

Лампа потужністю 75 Вт через 15 хвилин нагрілася вже до 250 градусів. Правда надалі, температура на колбі лампи стабілізується і практично не змінюється (через 30 хвилин вона становила приблизно все ті ж 250 градусів).

Лампочка розжарювання потужністю 25 Вт нагрівається до 100 градусів.

Найсерйозніші температури зафіксовані на колбі фото лампи потужністю 275 Вт Вже через 2 хвилини після включення температура досягла значення 485 градусів, а через 12 хвилин - 550 градусів.

При використанні галогенних ламп (за принципом дії вони є близькими родичами ламп розжарювання) питання їх пожежонебезпеки варто також, якщо не більш гостро.

Особливо важливо враховувати здатність виділяти тепло у великих розмірах галогенними лампами при необхідності використанні їх на дерев'яних поверхнях, що до речі трапляється досить часто. В цьому випадку, доцільно використовувати низьковольтні галогенні лампи (12 В) малої потужності. Так, уже при галогенною лампочці потужністю 20 Вт конструкції зроблені з сосни починають всихати, а матеріали з ДСП виділяти формальдегід. Лампочки потужністю більшою ніж 20 Вт ще гаряче, що загрожує самозаймання.

Особливу увагу при цьому потрібно звернути при виборі конструкції світильників для галогенних ламп. Сучасні якісні світильники самі по собі непогано ізолюють від тепла навколишні світильник матеріали. Головне що б світильник міг безперешкодно це тепло втрачати і конструкція світильника, в цілому, не представляла з себе термос для тепла.

Якщо ж торкнутися загальноприйнята думка, що галогенні лампи зі спеціальними рефлектрорамі (наприклад, так звані, діхроічних лампи) практично не виділяють тепла, так це явна помилка. Діхроічних рефлектор діє, як дзеркало для видимого світла, але не пропускає більшу частину інфрачервоного (теплового) випромінювання. Все тепло повертається назад на лампу. Тому діхроічних лампи менше нагрівають освітлюваний об'єкт (холодний пучок світла), але при цьому, вони нагрівають набагато більше сам світильник, ніж звичайні галогенні лампи і лампи розжарювання.
Пожежна небезпека люмінесцентних ламп

Щодо сучасних люмінесцентних ламп (наприклад, Т5 і Т2) і всіх люмінесцентних ламп з електронними ПРА відомостей про їх великих теплових впливах, поки у мене немає. Розглянемо можливі причини появи великих температур на люмінесцентних лампах зі стандартними електромагнітними ПРА. Незважаючи на те, що такі ПРА в Європі вже практично повністю під забороною, у нас вони ще дуже і дуже поширені і до їх повної заміни на електронні ПРА пройде ще доволі багато часу.

З точки зору фізичного процесу отримання світла люмінесцентні лампи більш значну частину електроенергії перетворюють у видиме світлове випромінювання, ніж лампи розжарювання. Проте за певних умов, пов'язаних з несправностями пускорегулювальної апаратури люмінесцентних ламп («залипання» стартера і ін), можливий їх сильне нагрівання (в окремих випадках нагрів ламп можливий до 190 - 200 градусів, а дроселів - до 120).

Такі температури на лампах є наслідком оплавлення електродів. Причому, якщо електроди змістяться ближче до скла лампи, нагрівання може бути ще більш значним (температура плавлення електродів, в залежності від їх матеріал, становить 1450 - 3300 оС). Що ж до можливої ​​температури на дроселі (100 - 120 оС), то вона теж є небезпечною, так як температура розм'якшення для заливальної маси за нормами - 105 оС.

Певну пожежну небезпеку становлять стартери: усередині них знаходяться легкосгораемие матеріали (паперовий конденсатор, картонні прокладки та ін.)

Правила пожежної безпеки вимагають, щоб максимальний перегрів опорних поверхонь світильників не перевищував 50 градусів.
Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3016 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 841

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.