Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 19.12.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.147.60.163· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Нічна зміна значно впливає на здоров'я
[ ] 08.11.2011, 15:00

Нічна зміна значно впливає на здоров'я


Деякі виробництва просто не уявляють свого функціонування без нічної зміни, просто так склалася технологія і порушувати її в жодному разі не можна. Нічну зміну вводять роботодавці також, щоб збільшити свою прибутковість. Як би там не було, а робота в нічну зміну була, є і буде, і нічого з цим не поробиш.

Однак, вчені які досліджували здоров'я людей, що протягом більш, ніж 10 років працювали в нічну зміну. Змінна робота порушує внутрішній годинник організму, змінюючи його біоритми, що призводить до проблем з фізичним здоров'ям людини, наприклад, серцево-судинним захворюванням і навіть деяким видам раку. Виявилося, що у «нічних» працівників, порівняно з рештою масою працівників, набагато гірше функціонує пам'ять та інші когнітивні функції (увага, орієнтація в просторі, координація та мислення). Але достатніх даних з цього приводу не було досі.

Щоб з'ясувати чи є зв'язок між когнітивними порушеннями і змінною роботою, вчені обстежили понад три тисячі пенсіонерів, які до цих пір зайняті на роботі в трьох регіонах на півдні Франції, усі вони щороку проходили медичний огляд протягом 10 років і як мінімум 50 днів на рік працювали в нічну зміну. Учені випробували пам'ять і швидкість обробки інформації. Як і варто було припустити, у людей, які хронічно були зайняті в нічну зміну, було виявлено різке зниження пам'яті та швидкості обробки інформації і ще деякі когнітивні порушення, порівняно з тими, хто ніколи або майже ніколи не працював в нічну зміну. Порушення додавали додаткові 6,5 років до віку кожного учасника.

Проте, не все так погано. Лікарі вважають, що відновитися після тривалої роботи в нічну зміну можна, але вам буде потрібно не менше 5 років звичайного поденного робочого дня і ніяких нічних змін.

Крім порушень пізнавальних функцій і пам'яті, змінники стикаються з проблемами безсоння в денний час. Щоб зрозуміти, що таке змінна робота, уявіть, що ви постійно перебуваєте в такому стані, як ніби зійшли з борту літака після тривалого перельоту. Все це відбувається через дисонансу між тим, щоб хотів зробити ваш біологічний годинник і тим, що ви насправді робите. Адже сон призначений, в першу чергу, для того, щоб позбавити організм від метаболічного «сміття», в тому числі і мозкового, а якщо людина не спить, то виникає схильність до розвитку нейродегенеративних захворювань, наприклад, хвороба Альцгеймера або Паркінсона. Невесела перспектива?

Як би просто все не здавалося, взяти і змінити роботу, але у багатьох з нас просто немає вибору де і ким працювати, життєва ситуація така, що нам доводиться миритися з нічними змінами або ненормованим робочим днем, щоб забезпечити собі потрібний рівень доходу. Але експерти вважають, що і нічна змінна робота може стати кілька «м'якше» для нашого організму, якщо виконувати певні умови:

графік роботи слід передбачити таким чином, щоб нічні зміни не йшли одна за одною, і щоб у працівника було як мінімум дві денні або вечірні зміни поспіль, які передбачали б, щоб працівник в нічний час міг повноцінно виспатися;

обдурити біологічний годинник можна, якщо спати в темному приміщенні, тут на допомогу прийдуть щільні штори, тканина яких не пропускає сонячне світло;

поважайте самі і привчите поважати час сну своїх близьких, вимикайте телефон і просить, щоб вас не турбували.

Не дарма робота в нічний час оплачується за підвищеним тарифом. Якщо у вас немає можливості поміняти своє місце роботи, то намагайтеся по можливості дотримуватися наведених рекомендацій та будьте здорові.





Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1161 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.