Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 23.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.140.185.147· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

О некоторых вопросах применения респираторов
[ · Викачати видалено (13.8 МБ) ] 29.10.2011, 13:33

О некоторых вопросах применения респираторов

1. Ограничение области допустимого применения респираторов статья - перевод публикации из журнала American Industrial Hygiehe Assotiation Journal, автор специалист по промышленной гигиене, начальником респираторного отдела Национального института стандартов США Томасом Нельсоном, и содерщит обьяснение - на чём основаны ограничения области допустимого применения респираторов.
2. Руководство по выбору респираторов (перевод, США) разработано на основе "Руководства ..." 1975г и 1987г, и предназначено для помощи тем, кто решает - какие респираторы будут закупаться и применяться.
3. Руководство по применению респираторов в промышленности (перевод США) - учебник продолжает использоваться для подготовки специалистов по охране труда в США по выбору и применению респираторов почти четверть века. Он разработан на основе аналогичного руководства 1976г, использует результаты научных исследований, проводившихся несколько десятилетий, и действующие нормативные документы, которые регулируют выбор и применение респираторов в США.
4. Результат измерений защитных свойств респираторов в производственных условиях (перевод США) - перевод статьи из журнала по промышленной гигиене (США), которая описывает результаты измерения фактической, реальной эффективности респираторов в производственных (а не лабораторных) условиях на заводе, изготавливающем батарейки "Дюраселл". Результаты исследования - однго из многох - ясно показывают, что защитные свойства противоаэрозольного респиратора - случайная величина (от 5 до 220), которая слабо зависит от качества фильтров.
5. Стандарт Управления по Охране Труда  (OSHA, в Минтруда США) 29 CFR 1910.134 регулирующий выбор, индивидуальный подбор  и организацию применения  средств индивидуальной защиты органов дыхания. Помогает найти ответы на такие вопросы: Когда какие респираторы должны использоваться?  Как проводится индивидуальный подбор маски к лицу, рабочего и инструментальная проверка наличия зазоров между маской и лицом?  Как организуется применение респираторов на предприятии?

Материалы с сайта ohranatruda.ru

Допоміжна інформація для вибору засобів респіраторного захисту

Засоби респіраторного захисту призначені для захисту від шкідливих речовин, присутніх у повітрі. Небезпечні речовини можуть бути у формі твердих або рідких аерозольних часток, газів або випарів.

Щоб забезпечити адекватний респіраторний захист, необхідно, по-перше, мати інформацію про склад та концентрацію небезпечних речовин, що забруднюють повітря. По-друге, необхідно чітко розуміти призначення та обмеження в експлуатації засобу респіраторного захисту. При цьому потрібно також врахувати такі фактори, як стан здоров’я користувача, умови проведення робіт (рівень фізичного навантаження, час знаходження в брудній зоні, необхідність свободи пересувань, температура та вологість повітря тощо), індивідуальні особливості обличчя користувача, можливість обслуговування засобів захисту та деякі інші.

Гранично Допустима Концентрація (ГДК) – це величина, що визначає максимально можливу концентрацію в повітрі небезпечних речовин, при якій незахищена людина може знаходитись впродовж 8 годин без суттєвої шкоди для здоров’я. Величина ГДК визначається встановленими в країні санітарно-гігієнічними нормами.

Протиаерозольні респіратори, що не обслуговуються:

    Виготовлені повністю або частково з фільтруючого матеріалу.
    Можуть мати чи не мати клапан видиху.
    Вимоги до таких респіраторів викладені в стандарті ДСТУ EN 149: 2003.
    Можуть мати маркування FFP1 (використовується при робочий концентрації шкідливих речовин у повітрі не більше 4ГДК), FFP2 (використовується при робочий концентрації шкідливих речовин у повітрі не більше 12ГДК) чи FFP3 (використовується при робочий концентрації шкідливих речовин у повітрі не більше 50ГДК).

Маски та півмаски зі змінними фільтруючими елементами:

    Маски закривають лоба, ніс, рот та підборіддя користувача. Вимоги до повних масок викладені в стандарті ДСТУ EN 136: 2003.
    Півмаски закривають ніс, рот та підборіддя користувача. Вимоги до півмасок викладені в стандарті ДСТУ EN 140: 2004.
    Маски та півмаски повинні гарно прилягати до обличчя користувача. Обличчя чоловіків повинно бути гарно виголеним.
    Вимоги до протиаерозольних фільтрів, що можуть використовуватись з масками та півмасками, викладені в стандарті ДСТУ EN 143: 2002. Вимоги до протигазових та комбінованих фільтрів викладені в стандарті ДСТУ EN 141: 2001. Протиаерозольні фільтри можуть мати маркування Р1, Р2 або Р3 в залежності від ефективності фільтрації. Протигазові фільтри позначаються літерою з відповідним кольоровим кодом та цифрою, яка вказує на клас фільтру (1, 2, 3) в залежності від ємності фільтра.

Види засобів респіраторного захисту та деякі обмеження у використанні:


Респіраторний захист на виробництві

Дихання для людини – це звичайне природне явище, про яке ніхто замислюється, і яке відбувається автоматично. Однак ми не можемо жити без дихання. І дихати потрібно навіть тоді, коли повітря, придатного для дихання, просто немає. Багато хто й не замислюється про те, що від забрудненого повітря потрібно захищатись, та наскільки шкідливим може бути повітря для людини, яка їм дихає.

Організм людини не може існувати без вдихання чистого повітря. Чисте повітря є запорукою нашого доброго самопочуття та гарного фізичного стану. Говорячи про чисте повітря, ми маємо на увазі суміш різних речовин у певній пропорції. Відомо, що повітря складається з кисню (O2) та азоту (N2) у співвідношенні 1:3. Якщо казати точно, саме «чисте» повітря складається з 21% кисню, 78% азоту, 0.04% вуглекислого газу та невеликої кількості суміші різних газів. У спокійному стані ми вдихаємо біля 10 літрів повітря за хвилину. Коли ми активно працюємо чи займаємось спортом, кількість повітря, що вдихається, збільшується у багато разів. Однак повітря, яке ми вдихаємо, може вміщувати безліч шкідливих речовин, про які ми навіть не підозрюємо.

Пил, дим, туман, гази, пари, низький вміст кисню, а також повітря надто низької чи високої температури може нашкодити нашому організму. Спочатку з’ясуємо, як шкідливі речовини можуть з’являтись у повітрі, яким ми дихаємо.

Пил утворюється під час руйнування твердих матеріалів, наприклад, при розмелюванні, зачистці, шліфовці або свердлінні. Чім дрібніше частки пилу, тим довше вони знаходяться в повітрі у підвішеному (аерозольному) стані й тим вища вірогідність потрапляння усередину з повітрям, що вдихається, проникання у легені та пошкодження цього чутливого органу людини.

Туман складається з крихітних крапель, що утворюються під час розпилу різних рідких речовин, наприклад, фарб або лаків. У більшості випадків Дим утворюється в процесах, під час яких використовують дуже високі температури, наприклад, під час зварки металів. Розплавлений метал випаровується та піднімається догори, а потім конденсується у дуже дрібні тверді частки.

При вдиханні дрібні тверді або рідкі частки (частки пилу, туману або диму) викликають подразнення верхніх дихальних шляхів, а їхній довготривалий вплив призводить до запалення. На початкових стадіях дере в горлі, з’являється кашель, відхаркування брудної мокроти. Потім переходить у сухість слизової оболонки, скорочення відділення мокроти, сухий кашель та хрипоту.

Дуже небезпечними є дрібнодисперсні частки токсичного пилу, що можуть проникнути в легені та, маючі велику площу контакту з тканиною легень, здатні швидко та у великій кількості всмоктуватись, викликаючи інтоксикацію організму.

Під час вдиху нормальна легенева тканина бере з повітря кисень, насичує їм кров, а під час видиху виводить з організму вуглекислий газ. Частки нетоксичного пилу, що потрапляють у легені, можуть затримуватись там впродовж тривалого часу. Навколо кожної порошинки поступово розростається сполучна тканина, яка вже не здатна приймати участь у процесі газообміну організму. Розростання сполучної тканини відбувається дуже повільно, зазвичай, впродовж багатьох років. При довготривалій роботі в умовах високої запиленості повітря сполучна тканина заміщує значну площу легеневої тканини, і це призводить до того, що людині не вистачає кисню навіть під час невеликого фізичного навантаження. З’являється задишка при швидкій ходьбі та фізичній роботі середньої важкості. Довготривала нестача кисню призводить до послаблення організму, зниженню працездатності, зниження опору організму до впливу інфекційних та інших захворювань, зміни функціонального стану органів та систем організму.

Вплив пилу на органи дихання людини викликає специфічні захворювання, що називаються пневмоконіозами. Пневмоконіозом можуть називати захворювання легенів, що викликаються впливом будь-якого виду пилу. Однак час розвитку цих хвороб, характер їх протікання та інші особливості залежать саме від виду пилу, що потрапив у легені. Пневмоконіози, викликані впливом кварцового пилу, називаються силікозом, силікатів — силікатозом, вугільного пилу — антракозом, пилу, що вміщує залізо — сидерозом, азбестових волокон - азбестозом, талькового пилу — талькозом, алюмінієвого пилу — алюмінозом тощо.

Респіраторний захист на виробництві    

Пил, тумани та дими фільтруються протиаерозольними фільтруючими елементами, які, в залежності від ефективності фільтрації, діляться на фільтри класів Р1, Р2 або Р3.

Протиаерозольні респіратори, що не обслуговуються, які складаються переважно з фільтруючого матеріалу, мають маркування FFP1, FFP2 або FFP3. Респіратор з рівнем захисту FFP1 використовується при робочій концентрації твердих або рідких аерозольних часток у повітрі робочої зони, що не перевищує 4 ГДК (Гранично Допустимих Концентрацій, встановлених санітарними нормами), FFP2 – до 12 ГДК, FFP3 – до 50 ГДК.

При необхідності проведення робіт в умовах дуже високих концентрацій в повітрі твердих чи рідких аерозольних часток або роботі з високотоксичними речовинами рекомендовано використовувати повну маску, яка практично виключає просочування шкідливих речовин по полосі обтюрації.

При використанні протиаерозольних фільтрів з повною маскою граничні концентрації використання фільтруючих елементів будуть наступними: Р1 – до 4 ГДК; Р2 – до 16 ГДК; Р3 – до 200 ГДК.
    Респіраторний захист на виробництві

Гази – це речовини, що не є рідкими чи твердими за нормальної кімнатної температури та тиску. Гази не можна побачити, вони здатні розповсюджуватись практично безперешкодно дуже далеко від місця походження. Гази можуть утворюватись в процесах горіння, хімічних реакціях, ректифікаційних процесах, при виробництві синтетичних матеріалів.

Пари утворюються під час випаровування твердих або рідких речовин. На виробництві пари часто утворюються при очистці поверхні розчинниками, фарбуванні або лакуванні. Рідини, що застосовуються у таких виробничих процесах, швидко випаровуються та утворюють пари, які змішуються з повітрям.

Пари й гази побачити неможливо навіть тоді, коли вони присутні у надзвичайно великих концентраціях, і вже це є дуже небезпечним. На відміну від рідких чи твердих аерозольних часток, організм людини практично не має змоги протидіяти впливу газів або парів. При вдиханні пари чи гази потрапляють безпосередньо у легені і вже звідти безперешкодно проникають у кровоносну систему. Проходячи з кров’ю по організму, вони наносять шкоду внутрішнім органам та головному мозку. За нормальної кімнатної температури пари та гази здатні швидко заповнювати весь об’єм приміщення та витісняти з нього кисень. У результаті цього газ в приміщенні може накопичуватися в такій концентрації, яка буде смертельно небезпечною для людини.

Більшість органічних розчинників має наркотичний ефект, тобто вони впливають на роботу центральної нервової системи, наприклад, викликають запаморочення. Шкідливий вплив парів розчинників на нирки може проявлятися в тому, що руйнуються крихітні фільтрувальні елементи та кров’яні клітини можуть потрапляти в мочу.

Гази можна розділити на три групи в залежності від того, як вони впливають на людину:

    Прості асфіксанти, наприклад, метан, вуглекислий газ та гелій, заміщають рівень кисню у повітрі, викликаючи кисневе голодування.
    Хімічні асфіксанти, наприклад, ціановодень, чадний газ та сірководень впливають на процес поглинання кисню та викликають кисневе голодування тканин організму.
    Подразнюючі гази зазвичай мають сильний запах, вони можуть викликати подразнення очей та сильне подразнення слизової оболонки верхнього дихального шляху.

Найбільш розповсюдженим засобом фільтрації газів чи парів є активоване вугілля, що має величезну внутрішню поверхню, яка здатна утримувати молекули органічних парів. Щоб затримувати молекули інших видів газів або парів (неорганічні або кислі гази, аміак та його органічні похідні, ртуть тощо) активоване вугілля піддається відповідній хімічній обробці.

Фільтрувальні елементи з активованим вугіллям, що не мають індикаторів придатності, повинні використовуватись для захисту тільки від газів/парів, які мають яскраво виражені ідентифікуючі характеристики (можливість визначення за запахом та/або смаком при їхньої концентрації в повітрі менше 1 ГДК). Фільтри для захисту від газів/парів маркуються літерами (наприклад, А – захист від органічних газів і парів, В – захист від неорганічних газів, Е – захист від кислих газів, К – захист від аміаку та його органічних похідних) з відповідним кольоровим кодом та цифрою, що вказує на клас фільтра (1, 2, 3) в залежності від його ємності.

У випадку, якщо в повітрі робочої зони присутні гази чи пари одночасно з твердими чи рідкими аерозольними частками, необхідно використовувати комбіновані фільтрувальні елементи. Наприклад, під час розпилу фарби з органічними розчинниками, використовується фільтр А1Р3, що забезпечує одночасний захист від парів розчиннику та дрібнодисперсних часток фарби.

Усі протиаерозольні фільтрувальні елементи та респіратори працюють до моменту значного підвищення опору диханню. Час роботи протигазових фільтрів повинен обмежуватись появою запаху чи смаку речовини, від якої захищає протигазовий респіратор. Доброю практикою є попередній розрахунок часу роботи протигазових фільтрів та їх заміна до настання пробою. Фільтрувальні елементи не підлягають очистці та повторному використанню.






Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: респиратор
Переглядів: 2581 | Завантажень: 672 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 Чи необхідно безоплатно забезпечувати працівн • 21:56, 16.12.2011
Чи необхідно безоплатно забезпечувати працівників, які залучаються до не передбачених трудовим договором разових робіт, пов´язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту?

Працівники, які залучаються до разових робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, не передбачених трудовим договором, повинні бути забезпечені зазначеними засобами.
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.