Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 16.09.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.204.2.53· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Облік навчальної роботи з питань охорони праці на підприємстві
[ ] 18.02.2013, 14:24

Облік навчальної роботи з питань охорони праці на підприємстві

Обов’язок усіх підприємств вести облік навчальної роботи з питань охорони праці закріплено у Типовому положенні про навчання. Однак усе ускладнюється тим, що нормативними документами не передбачено ані форм навчальної документації, ані порядку їх ведення

Порядок організації навчання і перевірки знань працівників з питань охорони праці на підприємстві визначає Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15. Організацію навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників на підприємстві здійснюють працівники служби кадрів або інші спеціалісти, яким роботодавцем доручена організація цієї роботи...

Порядок організації навчання і перевірки знань працівників з питань охорони праці на підприємстві визначає Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

Організацію навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників на підприємстві здійснюють працівники служби кадрів або інші спеціалісти, яким роботодавцем доручена організація цієї роботи (п. 3.3 Типового положення).

Відповідно до пункту 3.4 Типового положення навчання з питань охорони праці у частині організації навчального процесу (матеріально-технічне забезпечення, формування навчальних груп, розроблення

навчально-тематичних планів і програм, форм навчальної документації та порядок їх ведення тощо) здійснюється відповідно до вимог законодавства.

Крім Типового положення, організацію навчання на підприємстві регламентують такі нормативно-правові акти:

Положення про професійне навчання кадрів на виробництві, затверджене наказом Мінпраці України, МОН України від 26.03.2001 № 127/151;
Положення про організацію навчально-виробничого процесу на виробництві, затверджене наказом Мінпраці України, МОН України від 27.12.2006 № 500/861.

Основні складові процесу навчання з питань охорони праці

Навчання з питань охорони праці має такі складові:

для посадових осіб:

теоретичне навчання (1 раз на 3 роки);
перевірка знань;

для працівників (робітників), які виконують роботи підвищеної небезпеки або там, де є потреба у професійному доборі:

теоретичне навчання (спеціальне, щорічно);
перевірка знань;
стажування (дублювання).

Облікові документи навчальної роботи з питань охорони праці

Відповідно обліковими документами навчальної роботи є:

журнали обліку теоретичного навчання;
протоколи засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці;
посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці;
листи стажування (дублювання).

Протоколи перевірки знань з питань охорони праці

Згідно з пунктом 3.14 Типового положення результат перевірки знань з питань охорони праці з робіт з підвищеною небезпекою, а також там, де є потреба у професійному доборі, до виконання яких допускається працівник, оформлюється протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці за встановленою у додатку 1 до Типового положення формою.

Термін зберігання протоколів перевірки знань з питань охорони праці не менше 5 років (п. 3.18 Типового положення).

Посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці

Особам, які під час перевірки знань з охорони праці виявили задовільні результати, видається посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці за встановленою у додатку 2 до Типового положення формою.

При цьому в протоколі (як і в посвідченні) у стислій формі зазначають перелік основних нормативно-правових актів з охорони праці та з безпечного виконання конкретних видів робіт, в обсязі яких працівник пройшов перевірку знань.

Працівникам, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці на своєму підприємстві, видача посвідчень є обов’язковою лише тим, хто виконує роботи підвищеної небезпеки (п. 3.15 Типового положення).

Питання щодо порядку зберігання посвідчень про перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві або необхідності працівникам мати їх при собі під час виконання трудових обов’язків вирішується роботодавцем.

Журнали обліку теоретичного навчання

Оскільки нормативно-правовими актами не встановлено форм облікової документації навчання з питань охорони праці та порядку їх ведення, тому роботодавець самостійно може обрати (розробити) ці форми документації, зокрема, й форму журналу обліку теоретичного навчання. До журналу обліку теоретичного навчання може бути додано інструкцію щодо його ведення.

У цьому журналі викладачі здійснюють облік навчальних занять (вносять записи про дату, час і зміст проведених занять), відвідування занять слухачами та виконання робочих навчальних планів та програм. Також до журналів вносять дані про контрольні та практичні роботи, консультації, екскурсії та інші види навчальної роботи.

Зберігаються ці облікові форми на підприємстві у працівника, відповідального за організацію навчання.

Листи стажування (дублювання)

У наведених вище нормативних документах, що регламентують організацію навчання, немає вимог щодо обов’язкового ведення такого облікового документа як листи стажування (дублювання). Тому їх ведення під час стажування (дублювання) працівників, що виконують роботи з підвищеною небезпекою, є лише рекомендацією.

Для обліку стажування (дублювання) може бути використана рекомендована форма Листа стажування (дублювання). Облік листів стажування можна вести в окремому журналі довільної форми.

Зазначимо, що ведення листів стажування є обов’язковим під час стажування водіїв колісних транспортних засобів, що передбачено пунктом 3.10 Порядку проведення інструктажів та стажування водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Мінтрансу України від 05.08.2008 № 975. Форму листа стажування наведено у додатку 3 до цього Порядку.

Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda
Переглядів: 591 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 923

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.