Офісні працівники, як і інші ризикують втратити здоров'я на робочому місці
Для багатьох визначення «робота в офісі» представляється як неважка робітка, з постійними перервами на чай, на поговорити, і просто комфортно, не напружуючись, провести час, отримавши зарплату. Однак лікарі не поспішають розділяти подібну безтурботність і попереджають про загрози, до яких схильні офісні працівники.
До одного з найнеприємніших і поширених захворювань, яке можуть «заробити» працівники офісів - шийний остеохондроз. Причина його виникнення криється в самому робочому місці - тривале перебування в одній позі, схилившись над паперами або втупившись в монітор, загрожує згодом обернутися досить серйозною проблемою. За всіма зовнішніми ознаками, остеохондроз - досить просте захворювання. Однак при деяких особливостях організму, воно може викликати ряд серйозних наслідків - починаючи від недостатнього кровопостачання мозку, закінчуючи повним руйнуванням міжхребцевого диска. Профілактика цього захворювання досить проста - необхідно робити легку гімнастику. За радянських часів кожен пам'ятає п'ятихвилинки робочої гімнастики. На жаль, сьогодні мало хто з роботодавців застосовує на практиці подібну методику, яку нині вважає пережитком минулого та марною тратою робочого часу. Однак таке зневажливе ставлення може серйозно позначитися на здоров'ї в пенсійному віці. Тому медики і учені радять взяти турботу про свій стан в свої руки - провести розминку суглобів можна в будь-який час самостійно, благо на просторах інтернету багато навчальних відео та статей.
Ще одним серйозним наслідком роботи в офісі може стати повна або часткова втрата зору. Викликає сліпоту постійне перемикання уваги з екрану монітора на паперові носії інформації. Вся справа в тому, що ці об'єкти мають різну освітленість, а монітори ще й деяку пульсацію, що змушує еластичні м'язи, які тримають кришталик ока, бути в постійній напрузі. І тут медицина знову радить робити гімнастику, тільки тепер вже для очей. Рухи вверх-вниз і вліво-вправо, повторені кілька разів за пару хвилин, в купе з закриттям очей, дають хороший ефект попередження розвитку очних проблем. Природно при цьому дотримання роботодавцем норм освітленості. Не складає труднощів домогтися на офісному робочому місці оптимальної освітленості - досить просто встановити локальне освітлення.
Також співробітники ризикують зіткнутися через кілька років з шкірними проблемами. Справа в тому, що тіло людини здатне впоратися тільки з певним рівнем пилу. Монітор, системний блок, інша оргтехніка генерує не сильне електростатичне поле, яке притягує порошинки. Відповідно, шкіра постійно висушується, навіть якщо в приміщенні працює зволожувач повітря. Лікарі радять підтримувати внутрішній водний баланс, нагадуючи про те, що людині необхідно випивати по півтора літра води в день. До слова, споживання кави на робочому місці також сприяє висушування шкіри - кофеїн «забирає» воду з міжклітинної простору.
Захворювання останніх років - синдром хронічної втоми, безпосередньо пов'язаний з колірною гамою офісу. Якщо приміщення пофарбовано в монохромні кольори (чорний і білий), то людина ризикує придбати подібний синдром набагато більше, ніж ніж співробітник, що працює в приміщенні з «теплими» тонами жовтого, зеленого або синього кольору. Примітно, вчені з'ясували, що працівник втомлюється менше, якщо його клавіатура білого кольору, а не чорного. Пов'язано це з несвідомим уособленням чорного як чогось похмурого, а так як клавіатура знаходиться перед очима 95% робочого часу, висновки напрошуються самі собою.
У підсумку, всупереч розхожій думці про простоту роботи в офісі, співробітники, зайняті на таких роботах, ризикують отримати професійне захворювання нітрохи не менше, ніж роботяги з цеху. Загальні рекомендації лікарів - дотримуватися режиму праці та відпочинку, не залишатися в обід перед комп'ютером, намагатися робити гімнастичні вправи для тіла і очей, регулярно пити воду.
|