Основні правила техніки безпеки при електромонтажних роботах Роботи з електрикою завжди несуть в собі підвищений ризик, тому до них допускаються тільки кваліфіковані фахівці, а для початку роботи в цій галузі фахівцям потрібно отримати допуск, а підприємству відповідні дозволи державних органів. Елетротехнічні компанії, електромонтажні бригади та інші спеціалізовані організації всіляко намагаються звернути увагу користувачів електрообладнання на необхідність спеціалізованого обслуговування системи електропостачання. Однак дуже часто в побуті виникають такі ситуації, коли поломка не здається складною, або усунути несправність потрібно терміново - і тоді за справу беруться непрофесіонали.
І справді, не всі стануть викликати електрика тільки тому, що вимикач вийшов з ладу або потрібно замінити вилку шнура в прасці. І це правильно, все можна зробити самостійно, якщо дотримуватися правил техніки безпеки при роботі з електрикою. Основне важливе правило, яке ми всі знаємо і пам'ятаємо ще зі шкільної лави, свідчить: ніколи не працюйте під напругою. Все дуже просто, але як часто ми забуваємо або навмисно нехтуємо власною безпекою в надії заощадити кілька хвилин?
Отже, якщо працюємо з електроприладами, обов'язково відключаємо їх від мережі - виймаємо штекер з розетки. Якщо працюємо з розетками, вимикачами або іншим обладнанням, що перебуває під постійною напругою, повністю знеструмлюємо групову лінію або все приміщення - викручуємо пробки на щитку або відключаємо автоматичні вимикачі, після чого обов'язково перевіряємо мережу індикатором напруги. Друге правило - працювати з електрикою потрібно тільки спеціальними інструментами. Звичайна викрутка або кусачки не підходять - вони не зможуть захистити вас від випадкового ураження електрострумом. Інструменти для електромонтажних робіт обов'язково повинні мати повністю заізольовані ручки, на яких вказані параметри напруги, яку вони здатні витримувати (не менше 1000В), а так же цей інструмент повинен бути перевірений на наявність дефектів ізоляції.
Якщо з електрикою ви знайомі лише поверхнево, для більш складних робіт обов'язково викликайте електриків, завжди краще щоб електромонтаж виконував професіонал.
Такой специфический жанр кинематографа, как
комедийные фильмы , насчитывает уже более 100 лет. Именно с них начиналось кино, вначале немые черно-белые, теперь оригинальные, искрящиеся смехом киноленты, с простодушными и смешными актерами. Они дарят нам бесценные положительные эмоции. Поэтому смотреть комедии любят все тем более таким отличным способом онлайн.
|